Krajský přebor = 7.kolo / neděle 16.února
Gordic Jihlava C - Spartak VM A 6 : 2
Za hosty nastoupili: Mrazík, Kopr, Simajchl a Kučera remízy, každý po půlbodu - Nedoma M., Zeman, Kapčuk a Janák Martin 0 b.
Domácí byli v tomto utkání určitě favority. Našim se bohužel nevedlo; svoji partii z nich totiž nevyhrál ani jediný. Takže celkový výsledek zápasu je docela jednoznačný a dál už není co řešit ani komentovat.
Ostatní výsledky:
ŠK Světlá nad Sázavou A - TJ Náměšť nad Oslavou C 5,5 : 2,5
SŠK Cejle A - Gordic Jihlava D 4 : 4
Spartak Pelhřimov A - Jiskra Humpolec A 6,5 : 1,5
a v souboji o první místo Caissa Třebíč A vs. TJ Žďár n.Sáz. A 5 : 3
Tabulka:
1. Caissa Třebíč A 7 7-0-0 40,5 21 (31)
2. TJ Žďár nad Sáz. A 7 6-0-1 36,0 18 (27)
3. Gordic Jihlava C 7 5-1-1 34,0 16 (25)
4. ŠK Světlá nad Sáz. A 7 3-2-2 30,5 11 (24)
5. Spartak Pelhřimov A 7 3-0-4 24,5 9 (16)
6. Jiskra Humpolec A 7 3-0-4 23,0 9 (17)
7. Gordic Jihlava D 7 2-1-4 29,0 7 (22)
8. SPARTAK VEL.MEZIŘÍČÍ A 7 2-1-4 25,0 7 (15)
9. SŠK Cejle A 7 1-1-5 19,0 4 (12)
10. Náměšť nad Osl. C 7 0-0-7 18,5 0 (11)
V následujícím 8.kole pojede tým Spartaku VM A do Náměště, jenže to nastane až teprve v neděli 23.března. No ale tam budou mít našinci jistě dosti velkou naději; ba věru, šance na úspěch tu rozhodně je!
Regionální soutěž Vysočina-Jih = 7.kolo / 16.2.
Spartak VM B - Caissa Třebíč D 3 : 2
Za domácí Špaček a V.Nedoma po jednom bodu - Štěpánek a Suchánek remízy - Plocek 0 b. Příjemné a potěšující celkové vítězství nad snaživými třebíčskými soupeři.
Spartak Vel.Bíteš B - Sokol Jámy 1 : 4
Za Bíteš hráli Nehybka 1 bod - Ošmera, M.Vojtěch, Čech a Beránek 0 b. / za hosty Sklář, Vinopal, Šorf I. a Hudeček po jednom bodu - Šorf F. 0 b.
Tabulka:
1. Sokol Jámy 5 5-0-0 20,5 15 (19)
2. Caissa Třebíč D 6 3-0-3 16,0 9 (12)
3. SPARTAK VEL.MEZIŘÍČÍ B 6 3-0-3 14,5 9 (12)
4. Spartak Velká Bíteš B 6 1-1-4 12,0 4 (10)
5. Gordic Jihlava F 5 1-1-3 7,0 4 (4)
V osmém kole pojedou Velkomeziříčští v neděli 2.března na horkou půdu ledově vymrzlých Jám, zatímco Bítešští budou mít volno. Efko jihlavského Gordicu vyrazí do Třebíče.
A na závěr ještě pár komických perliček:
Kdosi hacknul internetové stránky šachových výsledků. Obzvláště si oblíbil Velké Meziříčí, které uvádí jednou jako Staré město, podruhé jako Starou čtvrť. Regionální soutěž Vysočina-Jih v titulku přejmenoval na Radu mládeže Jihoafrické republiky a hrajícím šachistkám přidělil křestní jméno Tržnice. Spoustu soutěží označil za přebor Krasnodarského kraje atd., atd. ... No, je tam toho nyní ještě povícero. Inu, lidi holt mají různé zájmy. I ti, kteří mají v hlavě jen slámu a piliny. Bohužel.
Autor: Vladimír Pařil
Publikoval: -kas-












