U prezence a poté i při startu 1.kola se sešlo předem přihlášených 32 dospělých zájemců (23 mužů a 9 žen), čímž byla zároveň naplněna plánovaná maximální kapacita lokálu. Hrálo se totiž v osmi čtyřčlenných skupinách, přičemž poslední devátý stůl byl rozhodcovský, ale zároveň sloužil také jako bufet pro velmi vítané občerstvení. I ono totiž bylo zahrnuto do částky startovného, jež činilo 100 Kč na osobu. Při každé dílčí hře se používalo bodování 3-2-1-0, od vítěze až po posledního; při tzv.renonsu (chybné vynesení nepatřičné karty) následovala automaticky nula. Cílem každého milovníka oněch lákavých, šustivých, avšak tolik ošidných čertovských obrázků bylo dosáhnout co nejdříve vždy předem stanovené hranice 30 bodů v součtu.
Celá akce trvala přibližně pět hodin - a sice od třinácti do cca osmnácti. Nejúspěšnější borci obdrželi na závěr pěkné kovové poháry, medaile, barevné diplomy a hodnotné věcné ceny od sponzorů. Těmi byli pivnice Lipnice / Lenka Marková, Měšťanský pivovar Polička, Turistické a informační centrum při Městském úřadu Velké Meziříčí / Květoslava Hladíková, firma Bidfood VM, p.Sedláková, František "Iša" Krejčí a Vladimír Pařil.
Konečné pořadí finalistů:
1. Leoš Chlubna Velké Meziříčí
2. Rudolf Krejska Velké Meziříčí
3. Zbyněk Chytka Velké Meziříčí
4. Pavel Mihal Ostrava
Hlavní ale bylo, že během akce opět vládla všeobecná pohoda a spokojenost.
Tak nashledanou zase napřesrok, totiž při třináctém ročníku!
Autor: Text a foto: Vladimír Pařil
Publikoval: -kas-
Fotogalerie











































