Hvězdou dne se stala mladá jezdkyně Eliška Homolová (HOBÍCI NETÍN), které se podařilo po roce opět obhájit medailové umístění na mistrovství a svůj loňský výkon ještě vylepšit. Zatímco minulý rok obsadila druhé místo v parkuru do 40 cm, letos naprosto dominovala. Získala hned dva tituly mistryně republiky, když zvítězila jak v parkuru s limitem 40 cm, tak v prestižním otevřeném závodě pro všechny věkové kategorie. "Dva tituly, to Eliška nečekala," znělo nadšeně z jejího týmu.
Eliška však nebyla sama, komu se podařilo na stupně vítězů probojovat. Skvěle si vedli i "Hobíci z Velkého Meziříčí". Nicol Sedláčková vybojovala stříbrnou medaili za 2. místo v parkuru s limitem 60 cm a bronzovou medaili za 3. místo v parkuru do 80 cm. Další nadějné jezdkyně Gábinka a Terezka Hamáčkovi a Sofinka Nováčková se rovněž neztratily a ve svých kategoriích se umístily mezi sedmi nejlepšími, což je v takto nabité konkurenci vynikající výsledek.
Úroveň mistrovství byla mimořádně vysoká, neboť se ho mohly zúčastnit pouze děti, které se do celorepublikového finále nominovaly umístěním v TOP TEN v průběhu kvalifikačních závodů. Soutěžilo se v široké škále disciplín, jako jsou parkur, skok mohutnosti, drezura, western trail, horsemanship, cross country, barrel race či western riding.
Všem jezdcům a jezdkyním patří obrovská gratulace za skvělou reprezentaci Velkomeziříčska na nejvyšší úrovni.
Autor: -red-
Publikoval: -red-
Fotogalerie























