MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 25. září 2023, svátek má Zlata, zítra Andrea.
  • Po měsíci od premiéry na zámku uvedl ochotnický divadelní soubor Špatně namíchaný bublifuk reprízu hry Zkrocení zlé ženy ve velkém sále Jupiter clubu. A opět s velkým úspěchem.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.

Basketbal: Zápasy dorostenecké ligy juniorek

- - 17. 10. 2011 - komentářů  0
BK Velké Meziříčí – SBŠ Ostrava „B“.
BK Velké Meziříčí – SBŠ Ostrava „B“.
foto: -rap-
BK Velké Meziříčí – SBŠ Ostrava „B“. foto: -rap-
BK Velké Meziříčí – SBŠ Ostrava „B“. foto: -rap-
BK Velké Meziříčí – SBŠ Ostrava „B“. foto: -rap-
BK Velké Meziříčí – SBŠ Ostrava „B“. foto: -rap-

Dorostenecká liga juniorek U19 měla na pořadu první dva domácí zápasy. V kategorii staršího dorostenek je to druhá nejvyšší soutěž v republice a tým BK Velké Meziříčí se této soutěže účastní třetí rok po sobě.


Soupeři už si na „netradičního“ účastníka mládežnických basketbalových soutěží zvykli a město Velké Meziříčí a tělocvična ZŠ Školní už pro ně není neznámou lokalitou.

 

BK Velké Meziříčí – BK Příbor 61:74 (29:45)

Sestava a body:  Marková V. 14 (3 trojky), Syslová P. 13, Nováková L. 10, Buková Š. 6, Pražáková A. 6, Zezulová D. 4, Karbanová A. 4, Kryštofová V. 2 a Fňukalová Z. 2.

 

BK Velké Meziříčí – SBŠ Ostrava „B“ 63:47 (43:27)

Sestava a body: Pražáková A. 20, Syslová P. 11, Nováková L. 9, Fňukalová Z. 7 (1 trojka), Kryštofová V. 5, Marková V. 5, Zezulová D. 4, Buková Š. 2, Karbanová A., Čermáková K. a Kožená L.


V víkendu přivítal náš tým soupeře ze Severní Moravy. V sobotu byl na programu zápas s Příborem. Prvních šest minut zápasu nám vycházelo a drželi jsme si mírný náskok. Potom však přišlo období, kdy hlavně v obraně náš tým působil velmi ospalým dojmem. Soupeř našeho „obranného váhání“ dokonale využil a vytvořil si dokonce 19 bodový náskok.

 

V druhé polovině zápasu nastoupily naše hráčky jako pokropené živou vodou. Možná by bylo lépe napsat, že se o přestávce osprchovaly ledovou vodou a tím se probudily. Výrazně se zlepšil výkon v obraně, a i když ze začátku druhé poloviny nám opravdu nešla střelba, tak se nám soupeř přestal vzdalovat. K velké bojovnosti přišlo i několik úspěšných zakončení a tři minuty před koncem jsme dokonce dokázali snížit nepříznivý stav na 57:63. Po oddechovém čase Příboru se soupeř vyburcoval k lepšímu výkonu a možná také většími zkušenostmi dokázal dotáhnout zápas do vítězného konce. Druhá polovina zápasu ovšem ukázala, že když budeme hrát s plným nasazením celý zápas, tak v zápase s Ostravou nejsme bez šancí.

 

Dosud neporažená Ostrava začala v nedělním zápase sebevědomě. Ale narazila na velkou bojovnost a houževnatost našeho týmu. Jediná chvíle, kdy se soupeř dostal do vedení, byla ve druhé minutě zápasu na 2:4. Postupem času skóre narůstalo až na dvanáctibodový rozdíl na konci první čtvrtiny. Ve druhé čtvrtině se soupeř vyhecoval k velkému odporu, snížil na šesti bodový rozdíl, ale poté jsme přidali několik důležitých bodů a v poločase byl rozdíl 16 bodů.

 

V druhé půli se rozpoutala obrovská bitva, skóre druhé půlky bylo „pouze“ 20:20. Některé hráčky soupeře byly těsně před vyfaulováním, tak rozhodčí zmírnili rozhodování a vznikla velká „řežba“. Naštěstí naše hráčky dokázaly, že se tvrdé hry nebojí a taky ještě nějakou tu agresivitu přidaly. Nakonec se skóre zastavilo na šestnáctibodovém rozdílu a nutno poznamenat, že rozdíl ve skóre byl zaslouženě v náš prospěch.

 

Proti Ostravě se výrazně zlepšila obrana našeho týmu a hlavně agresivita a touha získat míč. Proto také vznikaly situace přečíslení dva na jednoho, tři na dva a dokonce i tři na jednoho a objevila se možnost „snadných“ košů. Snad tento přístup ke hře vydrží i do dalších zápasů.

 

Dosavadní  průběh soutěže je na http://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_1395.html.


Autor: Tomáš Rapušák

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

ostrava4.jpg  ostrava5.jpg  ostrava6.jpg  ostrava7.jpg  ostrava8.jpg  ostrava9.jpg  ostrava10.jpg  ostrava12.jpg  ostrava13.jpg  ostrava14.jpg  ostrava15.jpg  ostrava16.jpg  ostrava17.jpg  ostrava18.jpg  ostrava19.jpg  ostrava20.jpg  ostrava21.jpg  ostrava22.jpg  ostrava23.jpg  ostrava24.jpg  tisnov1.jpg  tisnov2.jpg  tisnov3.jpg  tisnov4.jpg  tisnov5.jpg  tisnov6.jpg  tisnov7.jpg  tisnov8.jpg  tisnov9.jpg  tisnov10.jpg  tisnov11.jpg  tisnov12.jpg  tisnov13.jpg  tisnov14.jpg  

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist