Ta představuje 95 betlémů z různých koutů světa ve výlohách obchodů, zahradách i oknech měřínských domů až do 6. ledna 2026. A nechybí ani vánoční hra s odměnou pro děti.
Celkem třicet stanovišť s desítkami betlémů. Každý z nich přitom vypráví jiný příběh - o víře, tvořivosti a kouzlu Vánoc tak, jak je lidé prožívají v různých kulturách a tradicích. „Letošní ročník je věnován především zahraničním betlémům. Velkou zásluhu na tom nese Jana Tomanová a Thomas Gref, kteří betlémy objednávali, hledali na bleších trzích a převáželi do České republiky, ale také farář Klaus Graf z německého Viersen, který sbíral betlémy od roku 1990 a část své sbírky nám prodal,“ vysvětluje organizátorka akce Petra Zemánková. „Aktivně se však zapojili také obyvatelé Měřína, kteří v oknech a zahradách domů vystavují rodinné betlémy, nebo vyzdobili svá okna a zahrady,“ dodává.
Mapu trasy i hrací kartu pro děti si mohou zájemci stáhnout na webových stránkách betlemskacesta.cz, vyzvednout v měřínských obchodech či získat v průběhu cesty v boxu na stanovišti 18 a 28. Za splnění úkolů čeká děti na stanovišti 28 malá odměna i čaj a na jejich dospělý doprovod svařené víno.
Autor: Kateřina Maloušková
Publikoval: -red-
Fotogalerie



















