Městský úřad Velké Meziříčí upozorňuje, že nalezené věci pravidelně zveřejňuje na úřední desce. Řada lidí přitom tuto možnost stále přehlíží a zbytečně tak komplikuje návrat svých ztracených věcí.
Například začátkem dubna byl na ulici Krškova nalezen mobilní telefon, který byl následně odevzdán na radnici . O několik dní dříve pak nálezce přinesl i kosmetickou taštičku obsahující hned několik mobilních telefonů a osobní věci, nalezenou na Fajtově kopci . Oba případy nyní eviduje správní odbor městského úřadu (telefon, kosmetická taštička s telefony).
Postup je přitom jasně daný zákonem - nálezce má povinnost věc odevzdat obci, pokud není zřejmé, komu patří. Radnice následně nález zaeviduje a zveřejní. Majitel se může přihlásit, musí však prokázat vlastnictví a uhradit případné náklady spojené s úschovou.
Město zároveň připomíná, že nalezené věci uchovává po dobu tří let. Pokud se o ně nikdo nepřihlásí, přecházejí do vlastnictví města. I proto dává smysl jednat co nejdříve - kontrola úřední desky nebo rychlý dotaz na radnici může znamenat, že se ztracený mobil vrátí ke svému majiteli bez zbytečných komplikací.
Autor: -red-
Publikoval: -red-












