Jako každý rok těžká zkouška formy po zimní a jarní přípravě.
Startovní pole bylo nabité opravdu velkou konkurencí i profesionální jezdců.
Na start závodu se postavili dva naši závodníci, Jan Pruša na dlouhé trase: 60km s převýšení cca 1200m a nováček týmu Jakub Mezlík na krátké trase: 40 km s převýšením cca 800m. Kubovi se podařilo zajet opravdu solidní výsledek 34. místo a 20. místo v kategorii: 19-59 let. Musíme podotknout, že závod absolvoval na gravelovém kole.
Kuba nás v tomto roce bude reprezentovat v čím dál více populárnější disciplíně gravel.
Pro Honzu byl závod jeho slovy „řehole“. Od začátku se nemohl dostat do ostrého tempa. Závodem se tak trochu protrápil a dojel daleko za očekáváním na 45. místě celkově a 29. kategorii 30-39 let. Nevěsíme hlavu, sezóna bude dlouhá a náročná.
Všichni naši borci se už teď o víkendu těší na další závod v Kroměříži - Chřibská 50tka.
Děkujeme všem našim fanouškům, podporovatelům a sponzorům.
Autor: Karel Dlouhý, VMTB cycyling z.s.
Publikoval: -red-
















