Město Velké Meziříčí realizovalo avizovanou změnu dopravního režimu v ulici Pod Strání. V úseku mezi domem č. 20 a bývalou katovnou bylo instalováno nové dopravní značení, které upozorňuje na zúženou vozovku a současně omezuje maximální rychlost na 30 kilometrů v hodině. O záměru jsme informovali v článku Velké Meziříčí plánuje v ulici Pod Strání zpomalit dopravu.
Důvodem opatření je zvýšení bezpečnosti v místě, kde se řidiči dlouhodobě potýkají s omezeným prostorem pro míjení vozidel.
Nové značení by mělo přispět především ke zklidnění dopravy a bezpečnějšímu pohybu všech účastníků provozu. Otázkou však zůstává, zda samotné dopravní značky povedou ke skutečnému snížení rychlosti projíždějících vozidel.
V následujících měsících ukáže provoz v ulici, zda nové značení splní očekávání radnice i místních obyvatel.
Autor: -red-
Publikoval: -red-















