MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 1. října 2023, svátek má Igor, zítra Olívie / Oliver.
  • V neděli 1. října 2023 začal 21. ročník městské ligy. Foto ze zápasu Vídeň - Bory.
  • Hudební festival Jakuba Pustiny v neděli večer v koncertním sále Jupiter clubu nabídl významného hosta, operní divu Gabrielu Beňačkovou.
  • Po nedělním fotbalovém derby slaví tým Velké Bíteše, který zvítězil 1:2. Zápas sledovalo více jak 400 diváků.
  • Nová brána dynamických vah na silnici II/602 byla vztyčena.
  • Ve Stránecké Zhoři se dnes konala za hojné účasti veřejnosti tradiční akce Svatováclavské ohně.
  • Podzimní zámecké nádvoří.

Basketbal: Vítězný basketbalový víkend

- - 28. 11. 2011 - komentářů  0
Vítězný basketbalový víkend. Dáda Zezulová (vpravo) a Šárka Buková (vlevo).
Vítězný basketbalový víkend. Dáda Zezulová (vpravo) a Šárka Buková (vlevo).
foto: -rap-

Družstvo BK Velké Meziříčí odjelo v sobotu 26.11. na dva zápasy ligy juniorek U19 (bývalá kategorie staršího dorostu) s cílem vyhrát alespoň jeden zápas ze dvou duelů.


SŠB Pardubice – BK Velké Meziříčí 53:54 (10:16, 23:27, 34:41)

Tým juniorek pronásledují v poslední době zranění a nemoci. Nakonec se podařilo dát dohromady alespoň osm hráček, které odcestovaly na náročné dva zápasy. Dvě z nich bojovaly s virózou a rozhodně nebyly v optimálním stavu. K tomu  se ještě přidalo zranění Zuzky Fňukalové v první polovině prvního zápasu.


Děvčata se pustila do zápasu s velkou chutí a energií. Celý zápas si náš tým udržoval mírný náskok, ale ani jednou se nepodařilo odskočit tak, aby se soupeř nedostal znovu do kontaktu. Na konci druhé čtvrtiny zápasu po výše uvedeném zranění naší hráčky se soupeř dostal na stav 23:24. Náš tým však vždy zabojoval a vždy v těchto chvílích odpověděl alespoň dvěma koši v rychlém sledu.
Jak se blížil konec zápasu, začal mít náš tým problém s fauly. V poslední čtvrtině se vyfaulovaly P.Syslová, V.Kryštofová, L.Nováková a nakonec i D.Zezulová. Zbývaly dvě minuty do konce zápasu a nám zbyly pouze čtyři hráčky na hřišti. Aby byly vůbec čtyři, musela nastoupit i otřesená Z.Fňukalová.  Soupeř otočil stav na 52:51 v jeho prospěch. V této chvíli jsme mohli spoléhat snad jen na zázrak. V obraně jsme hráli zónu 2-2, dvě hráčky vpředu a dvě vzadu a svým pohybem znepříjemňovaly soupeři početní převahu.

 

V útoku bylo cílem hrát jeden na jednoho nebo se snažit převést hru na jednu stranu do poměru dva na dva. Dvě minuty se táhly jako normálně dvě hodiny. V prvním útoku soupeř fauloval A.Karbanovou, která proměnila jeden trestný hod a srovnala skóre na 52:52. Na druhé straně naše hráčky také faulovaly soupeře, ale pardubická hráčka neudržela nervy na uzdě a neproměnila ani jeden trestný hod. Pak přišla velká chvíle Šárky Bukové, která byla faulovaná při nájezdu na koš a proměnila oba trestné hody. V závěru se ukázalo, že to byly body vítězné. Soupeř už dokázal jedním trestným hodem pouze snížit na rozdíl jediného bodu. V závěru měly pardubické hráčky ještě možnost závěrečné střely, kterou však neproměnily a na naší straně propuklo velké nadšení.
Celá lavička našeho týmu doslova tlačila naše hráčky vydatným povzbuzováním a dodávala jim obrovskou energii. Toto vítězství je nesmírně cenné, protože prokázalo týmový duch a nesmírné odhodlání celého našeho týmu.

 

Sestava a body: Š. Buková 13, L. Nováková 11, D.Zezulová 8, P.Syslová 7, Z.Fňukalová 6 (dvě úspěšné trojky), A.Karbanová 6, V.Marková 2, V.Kryštofová 1. Trenéři T.Rapušák a P.Filla.

Studánka Pardubice „B“ – BK Velké Meziříčí 39:52 (7:12, 14:28, 33:38)

Do nedělního zápasu nastoupilo naše družstvo už jen se sedmi hráčkami, ale na lavičce vydatně podporovaly svůj tým zraněná Z.Fňukalová a M.Malcová, která přijela podpořit své spoluhráčky i se zlomeným prstem. Je jasné, že nejdůležitější bylo držet herní disciplínu a i při výborné aktivní obraně se zdržet faulů. Bránit aktivně a přitom čistě se našim hráčkám dařilo celý zápas. Takže tentokrát jen jedna hráčka měla čtyři fauly a ostatní byly úplně mimo možnosti opustit hru pro pět osobních chyb.


V tomto zápase se sobotním vydřeným vítězstvím utužený tým prosazoval hned od prvních minut a ani jednou za celý zápas nepustil druhý pardubický tým do vedení.  Jen ve třetí čtvrtině se našim děvčatům přestalo střelecky dařit a čtrnáctibodový náskok z půlky se snížil až na čtyřbodový. V závěrečné části naše hráčky díky výborné obraně a několika proměněným samostatným únikům odskočily od soupeře na bezpečný rozdíl více jak deseti bodů a tentokrát žádné drama v závěru nepřipustily.


I když je samozřejmě pořád velký prostor pro zlepšování, tak v těchto zápasech děvčata prokázala, že jsou opravdu dobrý a silný tým a mohou v této soutěži ještě nějaký dobrý výsledek udělat. Za přístup a neuvěřitelnou bojovnost zaslouží velkou pochvalu.

 

Sestava a body: V.Kryštofová 12, L.Nováková 10, P.Syslová 9, V.Marková 8, D.Zezulová 6, A.Karbanová 5, Š.Buková 2 a Z.Fňukalová s M.Malcovou. Trenéři T.Rapušák a P.Filla.

 

OP mladších dorostenek, sobota 26.11:

BC Vysočina Jihlava – BK Velké Meziříčí  39:41 a 32:53

 

Mladší dorostenky BK odjely k dvěma soutěžním utkáním oblastního přeboru ke svému tradičnímu rivalovi do Jihlavy. V prvním zápase měly naše dorostenky tradičně pomalý rozjezd. Stav 13:0 na po několika minutách zápasu byl všeříkající. Postupem doby začaly naše hráčky plnit pokyny trenérů a konečně se hra začala podobat basketbalu, který bychom od hráček rádi viděli. V koncovce prvního zápasu prokázala pevné nervy kapitánka V.Holubová, která dvěma body otočila definitivně skóre a rozhodla tím první zápas.

 

Ve druhém zápase už náš tým soupeře převyšoval po celou dobu a nakonec zvítězil více než dvacetibodovým rozdílem. Právě na těchto duelech s Jihlavou jde vidět herní a výkonnostní postup týmu mladších dorostenek, protože v loňském roce většinou s tímto soupeřem naše hráčky těsně prohrály. 

 

Sestava: V.Holubová, L.Kožená, J.Ráčková, B.Kučerová, D.Syslová, P.Sekničková, K.Kryštofová, K.Dvořáková, B.Veselá a H.Šťastná. Trenéři K.Hugo a P.Filla.


Autor: Tomáš Rapušák

Publikoval: -kas-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MATRIGO: Hledáme technika datových sítí
TOPlist