VÁNOCE NEMUSÍ BÝT JEN SLADKÉ
Dnes je 2. prosince 2023, svátek má Blanka, zítra Svatoslav.
  • Dnes v 10 hodin došlo k otevření adventních trhů na náměstí ve Velkém Meziříčí včetně kluziště.
  • Novinkou letošního vánočního stromu na náměstí jsou svítící LED spirály.
  • Sněhová nadílka komplikuje dopravu. Většina silnic je však s maximální opatrností sjízdná.
  • Základní škola Školní dnes oslavila 20 let od svého založení. Konal se vánoční jarmark spojený s prohlídkou školy a od 15 hodin také akademie žáků školy.
  • Kolem řeky v bývalém areálu Svit došlo k pořezání náletových dřevin.
  • Na radnici vlaje černý prapor. Odešel bývalý radní (2010-2014) Jindřich Hubl.

Glosa týdne - 3. díl: To jsme ale machři.

- - 30. 1. 2012 - komentářů  0
Martin Klement, Mostiště.
Martin Klement, Mostiště.
foto: Jiří Michlíček

Vláda nás sice chvíli napínala a slibovala dokonce i referendum, ale nakonec opět zvítězila šedá eminence naší politiky „nezmar“ Kalousek a vláda dotlačila Českou národní banku k uvolnění prostředků pro půjčku 1,5 mld. eur (38 mld. Korun) Mezinárodnímu měnovému fondu.


Nejen občanům této země, ale ani politikům opozičních stran ještě nikdo neřekl o podmínkách, které tuto půjčku provázejí (a podle všeho o tom neví nic ani politici koaliční) a nikdo taky netuší, jak je to s předchozí půjčkou z roku 2009 ve výši 1,03 mld. eur. Přesto je smlouva na světě. Ačkoli je MMF doposud stabilní instituce a naše pohledávka by tudíž neměla být ohrožena, je velké nebezpečí, že ČNB budou chybět dostatečné rezervy pro potřebnou stabilizaci české měny, s negativními důsledky pro českou ekonomiku.

 

Dáváme půjčku Evropě v době, kdy nám Brusel omezuje dotace a přes Kalouskovo demagogické tvrzení, že máme morální povinnost půjčit eurozóně své devizové rezervy, když čerpáme ty evropské fondy, můžeme očekávat, že ty za pár let vyschnou úplně a staneme se čistými plátci do eurorozpočtu. Dotace z EU jsou navíc draze vykoupeny neustálým zdražováním v důsledku evropských směrnic. Jen náklady na evropské směrnice o podpoře biopaliv a obnovitelných zdrojů elektřiny stojí podle výpočtu ekonomů naše občany na 60 mld. kč ročně.

 

Kdo sledoval pořad M. Jílkové, Máte slovo, toho jistě pan Kalousek uklidnil a přesvědčil o tom, že vše je v naprostém pořádku. Ačkoliv ho „nespokojený pravicový volič“ bombardoval jasně položenými otázkami, držel se tento ekonomický analfabet stále stejných demagogií. Nová pracovní místa nezajistí stát, ale pouze soukromý podnikatel, kterému k tomu musí dát stát nejlepší podmínky.(Kalousek zřejmě hodlá nastolit vládu anarchie soukromníků, kde stát nebude nic vlastnit, nebude mít žádné pravomoci a nebude také za nic zodpovědný.) O rodiče se musí postarat jejich potomci, já se také starám o svou matku (Je patrné, jak moc se Kalousek odtrhnul od skutečnosti. Vždyť v dnešní době se mnohdy musí rodiče starat i o své děti. Znám ze svého okolí případy, kdy musí rodiče ze svého nepatrného důchodu pomáhat mladé samoživitelce, marně hledající jakoukoli práci.) Kam se nás vláda snaží dotlačit lze pochopit po zhlédnutí tohoto odkazu-  http://www.youtube.com/watch?v=EM31myP0tqE kde vám vše vysvětlí John Perkins, který se řadí do skupiny, nájemní ekonomičtí vrazi.

 

Autor: Martin Klement, Mostiště

Publikoval: -kas-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Počet komentářů 2.

[1] Vložil: kuk, 30.1.2012, 17:19:16
Stejně jediné co z toho všeho plyne je válka!Když ne světová, pak minimálně občanská. Pokud se lidé nesjednotí a ty nahoře nevyhostí, nebo nevystřílí, tak z toho cesta nevede. V dalších volbách přijde zpět Paroubek opět v jiné masce s Topolánkem ruku v ruce, Kalousek s Nečasem a hrabětem se zašijí, a tak pořád dokola. Myslím, že je za 5 minut dvanáct zvednout hlavu ze stáda a začít něco dělat, říct evropské unii nashledanou...
[2] Vložil: TRUHLIK, 2.2.2012, 08:46:06
NENAZYVAL BYCH SITUACI VALKOU,SPISE SE SPOLECNOST ROZDELUJE NA SOCIALNI TABORY VE KTERYCH SE PROPAST MEZI NIMI DRAMATICKY PROHLUBUJE.A ROVNEZ BYCH SE VYVAROVAL VYJADRENI O VYSTRILENI,NAHRAVA TO NASIM ODPURCUM A NEGATIVNE TO OVLIVNUJE JESTE NEROZHODNUTE VOLICE A TIM POSKOZUJE STRANU.VSECHNY KRIVDY NA OBYCEJNYCH LIDECH SE NASIM DRAHYM KAPITALISTUM VRATI.A PAN KALOUSEK BUDE JISTE JEDNOU VYNAMENAN I JINAK NEZ JAKO VYZNAMNY EKONOM,SPISE TUNELAR CESKEHO STATU.EU JSEM ROVNEZ NEPODPOROVAL
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

LightSolar: Komplexní služby v oblasti fotovoltaických systémů
TOPlist