Dnes je 20. září 2020, svátek má Oleg, zítra Matouš.
  • Začala distribuce volebních lístků
  • Improvizační show Partička tentokrát ne v televizi, ale hned dvakrát ve Velkém Meziříčí, bavila v pátek ve velkém sále Jupiter clubu.
  • V místní části Olší nad Oslavou už mají u sportovního areálu nové hříště s venkovní posilovnou. Více foto na našem facebooku.
  • V Krásněvsi dnes odhalili pamětní desku zdejšímu rodáku básníku a spisovateli Ladislavu Dvořâkovi.
  • Mrazivé páteční ráno. Před 6 hodinou přízemní teplota klesla mírně pod nulu.

Moje milé Ženy - 11. díl: Pomatená Stázička

SERIÁLY - MOJE MILÉ ŽENY - 30. 1. 2012 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: internet

Píše se rok 1980 a já ve svých pětadvaceti vstupuji v nažehlené uniformě s bílým čepečkem na své první pracoviště, kde chci


Ocitám se v domově důchodců na oddělení těžce dementních ležících babiček a o bolesti, stáří a umírání nemám ni žádnou představu.

Velice brzy poznávám, jakou bolest fyzickou, ale hlavně psychickou může přinést stáří v osamělosti a následné umírání bez svých nejbližších.

O tom snad někdy příště, dnes bych chtěla vzpomenout na babičku Stázičku, která pro nás mladé a krásné holky byla víc než pomatená.

Její postel byla na velikém pokoji v rohu, kde spolu bydlelo ještě dalších sedm babiček, též velmi dementních, rozumem na úrovni malých tříletých holčiček.

Práce s těmito babičkami byla víc než těžká a náročná, ať se jednalo o osobní hygienu, krmení či jakoukoliv léčbu.

Stázička byla dlouhá, vyhublá babička s amputovanýma oběma rukama po zápěstí a s hlavou bez jediného vlásku. Byla němá, nesnesla na sobě žádný oděv a tak v rouše Evině sedávala na své posteli a jenom se dívala. Pohled to byl nepřítomný, daleký…

U lůžka měla postavené záchodové křeslo, kam se vždycky přesunula k vykonání potřeby.

Při ranní hygieně jsme roznášely umyvadélka babičkám k lůžku, ale Stázička vždycky odmítla umyvadélko a svoje pahýlky namočila do kyblíku záchodového křesla a nashromážděnou moč si cákala na obličej a celé tělo.

Otřásaly jsme se odporem, ale musely jsme jí nechat. Pokud bychom jí tuto činnost nedovolily, byla agresivní a to nejenom vůči sobě, ale i vůči nám.

Píše se rok 2012 a já se ve svých dvakrát pětadvaceti a kousek k tomu a již v roli babičky dočítám v jednom časopise pro ženy, který se specializuje především na zdraví, že moč je elixírem zdraví a mnohým již urinoterapie (léčba vlastní močí) není neznámá.

Je vydaná na toto téma řada odborných knih, psaných lékaři, kdy princip urinoterapie je založený na bázi homeopatie, v Indii ji používají již 5 tisíc let a podle odborníků pomáhá:
při zánětech jater, astmatu, černém kašli, migréně. Účinkuje jako autovakcína, snadno zabíjí viry, léčí šedý zákal, zmírňuje projevy roztroušené sklerózy, záněty tlustého střeva, reguluje krevní tlak, pomáhá při cukrovce či pásovém oparu, ničí viry jako je obrna nebo vzteklina.

Dá se využít jako obklad a zábal při akné, řezných ranách, otocích, na omlazení pleti, dále k proplachování úst a kloktání, kdy čistí mandle a posiluje zuby, při proplachování nosu posiluje čich, zrak i sluch, v podobě klystýru čistí tlusté střevo a při vnitřním užití ničí viry.

Vzpomínám na Stázičku a přemýšlím, jestli opravdu byla tak pomatená, když na svůj obličej a tělo používala svoji urinku.

Libuše Kotoučková, samost.porod.as., certifik.praktik EFT ADv.


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -mk-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Počet komentářů 3.

[1] Vložil: .+), 30.1.2012, 17:31:36
Další inspirace a návody kniha pana Cingroše o urinoterapii.
[2] Vložil: M.Klement, 4.2.2012, 19:41:26
To, že si mám při drobném poranění ranku počůrat, jsem znal od malička a v přírodě jsem to často i dělal. Ale kloktat tím... Stím běžte k šípku.
[3] Vložil: Libuše, 8.2.2012, 08:59:00
Je-li urina využívána k vnitřnímu léčení, ať se jedna o výplachy či jinou "konzumaci", musí být na to dotyčný člověk připraven nejenom psychicky, ale hlavně fyzicky.
Urina nasycená toxickým odpadem z cigaret, z pojídaného masa a alkoholu je nepoužitelná, páchne a je na vzhled víc než odpuzující, v tomto případě nepomůže ani zajít k šípku
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Prodloužení akce 1+1
TOPlist