SVĚTLÁ: Praktické maturitní i učební obory
Dnes je 4. prosince 2023, svátek má Barbora, zítra Jitka.
  • Společným odpočítávám na náměstí jsme rozsvítili letošní vánoční strom a celou světelnou výzdobu. Video již nyní na našem Facebooku.
  • Krásný hudební zážitek mají za sebou ti, kteří navštívili v adventní neděli koncert kontrabasového orchestru v kostele.
  • Na Karlově náměstí v Třebíči bude jako hlavní atrakce adventu velké ruské kolo.
  • Děti v kostele potěšil svou návštěvou svatý Mikuláš. Děti pozdravil, požehnal jim a rozdal dárky v podobě perníčků. Ty mu na oplátku zazpívaly a společně se pomodlily.
  • Pódium na náměstí připraveno.
  • Letošní taneční zakončil sobotní barevný ples.

Glosa týdne - 4. díl: Drábek se zasekl drápkem

- - 5. 2. 2012 - komentářů  0
Martin Klement, Mostiště.
Martin Klement, Mostiště.
foto: Jiří Michlíček

Ačkoli jsou pan ministr i další čelní představitelé Ministerstva práce a sociálních věcí stále přesvědčeni, že nový styl vyplácení sociálních dávek je naprosto v pořádku, pracovníci na kontaktních pracovištích jsou naprosto opačného názoru.


Situace na pracovištích ÚP ČR je od dubna 2011, kdy tento superúřad vznikl, naprosto nestabilní. Instituce, která víc než 20 let zajišťovala služby zaměstnanosti a od roku 2004 i agendu státní sociální podpory, je naprosto v troskách.


Odboráři z úřadů práce v 11 městech žádají kvůli potížím s novým způsobem vyplácení sociálních dávek odvolání ministra Jaromíra Drábka. Fatální situaci prý zlehčuje a zkresluje. Zaměstnanci Úřadů práce pracovali pod tlakem nadřízených i potřebných spoluobčanů, a to i po sobotách a nedělích.(A vypadá to, že jim přesčasy nikdo nezaplatí.) Zodpovědní řídící pracovníci však místo padáků dostali několikasettisícové odměny. Miroslav Opálka (poslanec a místopředseda stínové vlády KSČM pro sociální politiku) je přesvědčen, že by měli odměny vrátit a rezignovat na své funkce.

 

KSČM vnímá nespokojenost jak zaměstnanců Úřadu práce, tak občanů-klientů s nezvládnutou přípravou nového systému ke zpracování nároků na sociální dávky a s jejich výplatou. Odpovědnost za to jednoznačně nese ministerstvo práce a sociálních věcí a vedení nově zřízeného Úřadu práce ČR. Podporujeme požadavky odborářů na odvolání ministra Jaromíra Drábka, který má politickou odpovědnost za tento stav. Konstatujeme, že jsme v rámci legislativního procesu na hrozbu dnes již reálných problémů opakovaně upozorňovali a že nejde jen o pochybení jednotlivce, ale týmu nejbližších zodpovědných pracovníků pana ministra, kteří by měli za špatnou práci vrátit několikasettisícové odměny. Nevidíme však v tomto technickém nezvládnutí transformace úřadů práce největší problém. KSČM nesouhlasí s celým obsahem sociálních reforem, které programově ubírají potřebným, aby mohli být zvýhodňování bohatí. Z tohoto pohledu žádáme odchod celé pravicové vlády, která nemá většinovou podporu občanů ČR.


Postupem času a zřejmě i pod tlakem zaměstnanců ÚP začal mít ministr Drábek docela jiný pohled na bezchybné vyplácení dávek a začal nejednou stínat hlavy úředníků. O místo přišel ředitel odboru informačních a komunikačních technologií MPSV René Piták a generální ředitel Úřadu práce Jiří Kubeša od Drábka dostal souhlas k odvolání výkonné ředitelky Úřadu práce Aleny Králové. Další personální změny Drábek nevyloučil. Řekl ale, že se budou týkat lidí na nižších stupních řízení, takže za pochybení vedení se budou ze svých míst poroučet pracovníci úřadů práce, zatím co ministr Drábek zůstává pevně zaseknut drápkem.


Autor: Martin Klement, Mostiště

Publikoval: -mk-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MATRIGO: Hledáme technika datových sítí
TOPlist