PRYSMIAN - 30. let
Dnes je 28. května 2024, svátek má Vilém, zítra Maxim.
  • Opravovaná silnice mezi Rudíkovem a Trnavou nabírá na šířce.
  • Louka pod školou byla v pondělí dopoledne plná dravců. Konala se akce záchranné stanice pro dravé ptactvo Seiferos, která zajišťuje výukový program pro základní školy a letové ukázky dravců pro veřejnost.
  • Staví se nový most přes řeku Oslavu mezi Tasovem a Kamennou na silnici II/390.
  • Pondělní ráno u ZŠ Oslavická a vzkaz od čtenářky: "To je opravdu příklad pro děti od dospělých."
  • Mistrovský titul jsme oslavili společně na náměstí.
  • Fotbalisté FCVM A se střetli v nedělním utkání s Pelhřimovem. O vyrovnávací gól na 2:2 se postaral v 86. minutě Mirek Malata.

Basketbal: Tři vítězství v lize starších dorostenek

- - 5. 3. 2012 - komentářů  0
Tým dorostenek.
Tým dorostenek.
foto: -rap-

Od soboty 25.2. do neděle 4.3. čekaly tým starších dorostenek (nově juniorek U19) čtyři ligové zápasy. V době, kdy si studenti a žáci užívali jarních prázdnin, naše děvčata vybojovala čtyři bitvy za svůj tým, za Velké Meziříčí a také za sebe.


Slavoj Bruntál – BK Velké Meziříčí 46:48 (23:23), sobota 25.2.

V sobotu jsme vážili dlouhou cestu do Bruntálu. Do města, kde podle hlavního protagonisty seriálu Comeback jsou zubaté žáby. My však víme, že soupeř z tohoto města je ze všech týmů ligy nám nejbližší. Mezi hráčkami a trenéry vznikla během sezóny přátelství, která přetrvají pomíjivost basketbalových bojů.

 

Na palubovce se oba týmy do sebe pustily s velkou vervou. Náš tým se ujal vedení, ale soupeř nás vzápětí dotáhl a ujal se vedení v zápase. Naše děvčata ale nedala ani píď rozvrzané bruntálské palubovky zadarmo. V poločase bylo srovnáno 23:23. Dobrou a bojovnou náladu kalila malá nespravedlnost, když kapitánka Lucka Nováková měla v půlce zápasu čtyři fauly a byla jen jeden faul od povinného střídání. Bohužel minimálně jeden faul ji připsala bruntálská zapisovatelka, protože si spletla čísla devět a devatenáct. Faul devítky připsala číslu devatenáct. Ne vždy vše jde podle předpokladů, však je to ideální průprava do života. Do třetí čtvrtiny na nás soupeř vletěl s ještě větší intenzitou. Vždyť také absolvovali přestávkový hodně hlasitý monolog rozzlobeného trenéra. Ve třetí čtvrtině si domácí získali až devítibodový náskok, který jsme silou vůle a bojovnosti srovnali v poslední čtvrtině. V závěrečných minutách se skóre přelévalo ze strany na stranu. V době, kdy si všichni mysleli, že zápas směřuje do prodloužení, se našla jedna osoba, která si myslela něco jiného. Hráčka číslo 14 Aneta Pražáková vstřelila v poslední sekundě vítězný koš pro nás. Tak se narodilo cenné vítězství a čtyřista kilometrů ujetých během jednoho dne, mělo najednou svůj patřičný význam.

 

Sestava a body: A.Pražáková 21, L.Nováková 7, V.Marková 5, P.Syslová 5, V.Kryštofová 4, Z.Fňukalová 4, D.Zezulová 2, Š.Buková, L.Kožená a K.Čermáková.

SK UP Olomouc – BK Velké Meziříčí 90:49 (47:27), středa 29.2.

Ve středu nás čekala cesta do „Jámy lvové“. Adresa zápasu byla U Sportovní Haly 2, Olomouc. Přesně na tomto místě se nachází hala UP Olomouc. Náš soupeř je první tým tabulky a my jsme si byli moc dobře vědomi, že zde se nevyhrává. Olomouc má za celou sezónu pouze jednu porážku. Ale nebyli jsme ochotni prodat svou kůži bez boje. Výsledek zápasu je krutější než byl průběh, nevyšel nám nástup, tj. prvních pět minut a také posledních pět minut. Kdybychom se v těchto deseti minutách drželi stejně jako v celém zbytku zápasu, tak bychom se vešli do dvacetibodového rozdílu. Ale v tomto zápase jsme si opravdu nenárokovali možnost vítězství, takže jsme přestáli zápas se ctí. Velkomeziříčské hráčky se dokonce mohly přesvědčit, že pokud opravdu chtějí, tak se mohou prosadit i proti lídrovi tabulky.

 

Sestava a body: L.Nováková 16, A.Pražáková 14, P.Syslová 13, V.Kryštofová 4, D.Zezulová 2, Š.Buková, L.Kožená, Z.Fňukalová a M.Malcová. Trenéři T.Rapušák, P.Filla a K.Hugo.

BK Velké Meziříčí – BK Studánka Pardubice 64:46 (36:31), sobota 3.3.

V prvním víkendovém zápase nás čekal soupeř z Pardubic, na kterého jsme si hodně věřili. Bohužel vstup do zápasu se nám hrubě nepovedl a po první čtvrtině jsme prohrávali o pět bodů. Hlavním důvodem byla asi psychika, protože jsme si mysleli, že to půjde samo. Naštěstí se náš tým vzpamatoval a ihned od začátku druhé čtvrtiny začal makat v obraně, aktivně si vypomáhat a hlavně se zrychli přechod do útoku. Vždy je jednodušší dát koš z rychlého protiútoku než bojovat s postavenou obranou soupeře. V druhé části hry jsme dostali hru a výsledek pod kontrolu a z dobré pohody nás nevyvedl ani šťastný koš soupeře z odhozeného míče přes celé hřiště v poslední sekundě, kterým soupeř kosmeticky upravil skóre na rozdíl pěti bodů.

 

V druhé půlce zápasu jsme soupeře už výrazně přehrávali, i když jsme se museli vyrovnávat s přehnanou agresivitou některých pardubických hráček. Vypadalo to chvílemi, že v týmu soupeře mají několik pouličních rváčů a ne něžných dívek mezi šestnácti až osmnácti lety věku. Je potřeba vyzdvihnout diváckou podporu, protože množství diváků, rodičů, kamarádů a přátel basketbalu hnalo naše hráčky dopředu i ve chvílích, kdy se třeba tolik nedařilo. Stínem zápasu bylo zranění Zuzky Fňukalové, která si nešťastně vyvrtla rameno v krkolomném souboji o míč.

 

Sestava a body: A.Pražáková 16, L.Nováková 12, P.Syslová 12, V.Kryštofová9, Š.Buková 6, V.Marková 6, D.Zezulová 2, M.Malcová 1, Z.Fňukalováa.A.Karbanová.  Trenéři T.Rapušák, P.Filla a K.Hugo.

 

BK Velké Meziříčí – SŠB Pardubice 57:42 (34:20), neděle 4.3.

Byli jsme připraveni na to, že nedělní zápas bude mnohem těžší než sobotní. A to také proto, že soupeř z Pardubic musel nad námi vyhrát, aby si udržel šanci na udržení soutěže na příští rok. Případná prohra by jeho šance prakticky vymazala. Moc dobře jsme měli v paměti první vzájemný zápas, kdy jsme vyhráli v Pardubicích o jeden bod. To by nebylo tak zvláštní, ale zápas jsme dohrávali v posledních dvou minutách ve čtyřech hráčkách, včetně jedné zraněné, která si moc se závěrečných minut nepamatovala.

 

Vstup do zápasu se nám povedl nejlépe z celé letošní sezóny. Po čtyřech minutách byl stav zápasu 11:1 v náš prospěch. A trenéři se mohli usmívat, protože přesně takhle si představují ideální hru našeho týmu. Tlak na míč v obraně a rychlý přechod do útoku byly hlavními rysy prvních minut zápasu. Po první půlce zápasu jsme měli čtrnáctibodový náskok. Ale nejvíce nás hřál dobrý pocit, že hra vypadá dobře a že soupeře vůbec nepouštíme do zápasu.

 

Do druhé poloviny zápasu jsme opět vlétli s velkou chutí a náskok po dalších čtyřech minutách zvýšili až na 22 bodů. V té chvíli i náš tým přišly slabší chvíle, kdy se nám hra vůbec nedařila a soupeř se v půlce závěrečné části hry dotáhl až na devět bodů rozdílu na stav 48:39. Od této chvíle se do našeho týmu opět vrátila velká energie. V závěru naše hráčky zoufalého soupeře jednoznačně přehrály a nedopustily žádné drama v koncovce zápasu. Opět je potřeba poděkovat řadě diváků, kteří se přišli podívat na naše děvčata.  Doufám, že mohou být spokojeni jak s hrou, tak s výsledky našeho týmu.

 

Sestava a body: P.Syslová 14, A.Pražáková 13, V.Marková 9, L.Nováková5, V.Kryštofová4, D.Zezulová4, A.Karbanová 4, Š.Buková2, D.Syslová 2a M.Malcová. Trenéři T.Rapušák, P.Filla a K.Hugo.

 

Program týmů BK v tomto týdnu:

 

Mladší minižactvo:

Sobota 10.3. Valosun Brno „B“ – BK Velké Meziříčí,

9:00 a 11:00, Brno, Sportovní hala VUT Purkyňova 93 

 

ŽákyněU15(letos ještě neporažené):

Sobota 10.3. BK Rosické Štiky – BK Velké Meziříčí,

9:00 a 11:00, Rosice, ZŠ Rosice u Brna, Pod Zahrádkami 120
 

Muži:
Sobota 10.3. BK Velké Meziříčí – Basketsport Boskovice,

17:00, Velké Meziříčí, Tělocvična ZŠ Školní


Autor: Tomáš Rapušák

Publikoval: -mk-

Fotogalerie

team-bk2.jpg  team-bk3.jpg  team-bk4.jpg  team-bk5.jpg  team-bk6.jpg  team-bk7.jpg  team-bk8.jpg  team-bk9.jpg  team-bk10.jpg  team-bk11.jpg  team-bk12.jpg  team-bk13.jpg  team-bk14.jpg  team-bk15.jpg  team-bk16.jpg  team-bk17.jpg  team-bk18.jpg  team-bk19.jpg  team-bk20.jpg  

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist