SVĚTLÁ: Praktické maturitní i učební obory
Dnes je 4. prosince 2023, svátek má Barbora, zítra Jitka.
  • Společným odpočítávám na náměstí jsme rozsvítili letošní vánoční strom a celou světelnou výzdobu. Video již nyní na našem Facebooku.
  • Krásný hudební zážitek mají za sebou ti, kteří navštívili v adventní neděli koncert kontrabasového orchestru v kostele.
  • Na Karlově náměstí v Třebíči bude jako hlavní atrakce adventu velké ruské kolo.
  • Děti v kostele potěšil svou návštěvou svatý Mikuláš. Děti pozdravil, požehnal jim a rozdal dárky v podobě perníčků. Ty mu na oplátku zazpívaly a společně se pomodlily.
  • Pódium na náměstí připraveno.
  • Letošní taneční zakončil sobotní barevný ples.

Třetí místo ve Vídni v silné evropské konkurenci

- - 10. 4. 2012 - komentářů  0
Třetí místo ve Vídni v silné evropské konkurenci
Třetí místo ve Vídni v silné evropské konkurenci
Třetí místo ve Vídni v silné evropské konkurenci
Třetí místo ve Vídni v silné evropské konkurenci

Obrovský úspěch zaznamenal tým BK Velké Meziříčí na Velikonočním turnaji v hlavním městě Rakouska Wien. V konkurenci skoro 50 týmů z celé Evropy obsadily naše hráčky třetí místo v kategorii U16 – hráčky ročníku 1996 a mladší.


V soutěži bylo devět základních skupin, ze kterých postoupilo 24 týmů do vyřazovací části play off. Naše hráčky měly pětičlennou skupinu a soupeře ze čtyř různých zemí – Bruggy (Belgie), Sieradz (Polsko), Rodigo (Itálie) a Marburg (Německo).


Turnaj začal v úterý 3.4. soubojem s belgickými Bruggy, což je 117 tisícové město. Vstup do turnaje se našemu týmu podařil a těžkého soupeře se podařilo zdolat 11 bodovým rozdílem. Ve zbytku dne jsme si mohli užívat nádherného počasí, které ve Vídni minulé úterý a středu panovalo. Po seznámení s rakouským hlavním městě a návštěvě zábavního parku Prater, nás ve středu v 8 hodin ráno čekal soupeř z polského města Sieradz, které je asi 60 km od Lodže. Zápas skončil opět v náš prospěch rozdílem 13 bodů. Od té chvíle se z těchto týmů staly spřátelené kluby, které se navzájem při zápasech povzbuzovaly a i hlasivky našich děvčat pomohly polskému týmu k postupu do vyřazovací části turnaje. Zbytek středy měl náš tým poslední odpočinek na turnaji a opravdu si užíval teplot nad 20 stupňů. Jak ostře kontrastuje nádherné jarní počasí ve Vídni se sněhovými přeháňkami po našem návratu.


Ve čtvrtečním programu čekaly náš tým soupeři z Itálie a Německa a vzhledem k vývoji zápasů ve skupině jsme už měli jasný postup do play off. Tak bylo cílem trenérů vtáhnout do hry celý náš tým, protože v prvních dvou zápasech některé naše hráčky byly zbytečně vystrašené a měly strach, aby něco náhodou nepokazily. Oba zápasy náš tým zvládl a obsadil ve skupině 1. místo.

Rekapitulace zápasů skupiny „C“:

Bruggy „A“ – BK Velké Meziříčí 35:46
BK Velké Meziříčí – Sieradz 55:42
Rhodigium Rodigo – BK Velké Meziříčí 42:55
BK Velké Meziříčí – Marburg 48:37

 

Do vyřazovací části turnaje bylo cílem našeho týmu posoupit z prvního kola. Tam nás čekal soupeř z maďarského Kecskemétu. Tohoto silného soupeře jsme překonali hlavně výbornou obranou a nakonec byl rozdíl 17 bodů v náš prospěch. Celá vyřazovací část se odehrávala na Velký pátek. Od této chvíle atmosféra v týmu začala připomínat hokejové Nagano. Najednou z našich hráček spadla tréma a strach z případných chyb a každá z hráček začala doslova toužit po účasti v zápasech. Abychom postoupili mezi posledních osm týmů, tak jsme museli překonat belgické Moorsele, které vyřadilo silný tým z Lotyšska Jugla Riga. Jenže v té chvíli jsme se ocitli na vítězné vlně a belgický tým jsme přejeli rozdílem 15 bodů za aktivní účasti všech našich hráček. Naše rozlosování bylo takové, že jsme nestihli ani oběd, a to nás čekal Slovan Bratislava. Zápas se Slovanem byl nejlepším našim zápasem na celém turnaji. Slovan jsme porazili rozdílem 30 bodů, což by před zápasem neřekl ani největší optimista. Slovenští rodiče nás po zápase oslovali s tím, že nám budou do Velkého Meziříčí vozit své ratolesti, aby se naučili také tak střílet. Po sedmi vítězstvích v řadě nás čekalo večerní semifinále s výběrem Severní Itálie. Tento soupeř byl nad naše síly, o kolo dříve vyřadil reprezentaci Belgie rozdílem 30 bodů, když jim nepovolil ani 20 bodů. Trochu jsme nepochopili význam účasti tohoto týmu v naší kategorii, ale budiž. Stínem na tomto zápase byl naprosto katastrofální výkon rakouských rozhodčích, kteří se nám snad snažili pomstít za rozvrácení Rakouskouherského mocnářství v roce 1918. Soupeř z Itálie neměl vůbec zapotřebí, aby jim ještě pomáhali rozhodčí. Zápas dopadl vyhozením našeho kouče, naší hráčky a moc nechybělo ani k rvačce. Je úplným vrcholem diletantsví, když naše hráčka běží sama na koš, přemotivovaná Italka ji podrazí zezadu nohy, zraní ji a rozhodčí ani nepísknou faul. Zápas o postup do finále náš tým prohrál, ale rozdíl vůbec neodpovídá poměru sil na hřišti. Po zápase nám přáli trenéři z celé Evropy a omlouvali se za výkon rozhodčích, za který oni vůbec nemohli. Ale emoce ke sportu patří a s tímto se musíme umět vyrovnat. Krátkou chvíli po zápase nám začalo docházet, jak obrovský úspěch náš tým dosáhl. Třetí místo v konkurenci týmů celé Evropy, tomu bychom na začátku turnaje jen těžko uvěřili.

 

Rekapitulace vyřazovací části:

 

BK Velké Meziříčí – Kecskemet 35:19
Moorsele – BK Velké Meziříčí 53:68
BK Velké Meziříčí – BK Slovan Bratislava 57:27
BK Velké Meziříčí – Venaria 23:65

 

Úspěch našeho týmu byl podtržen také v dovednostních soutěžích, které se konaly ve Wiener Stadthalle za účasti všech týmů turnaje. Turnaje se zúčastnilo celkem více než 500 týmů z Evropy a Afriky v mužských i ženských kategoriích od 12 do 20 let. Soutěže ve střelbě ze střední vzdálenosti na čas se účastnila šestičlenná družstva. Z celkového počtu asi 50 družstev z celé Evropy prošly naše hráčky hustým sítem eliminačních bojů a dostaly se do čtyřčlenného finále jako jediné zástupkyně z řad dívek. Ve finále byla tři družstva z Belgie a naše děvčata. Tým děvčat ve složení Katka Jedličková, Anna Kamanová, Petra Sekničková, Sandra Barnetová, Julie Ráčková a Dominika Syslová obsadil fantastické druhé místo.


Náš tým byl vytvořen z 10 hráček z Velkého Meziříčí, jedna z Jihlavy, která je naší kmenovou hráčkou a dvě posily z Bruntálu, které přinesly našim děvčatům sebevědomí a do týmu vnesly klid a pohodu.


Sestava BK: Katka Jedličková, Sandra Barnetová (obě z Bruntálu), Vendula Holubová, Anna Karbanová, Julie Ráčková, Kristýna Čermáková, Dominika Syslová, Barbora Kučerová, Kateřina Kryštofová, Petra Sekničková, Kristýna Dvořáková, Marie Drlíčková a Karolína Čermáková. Trenérské trio Kamil Hugo, Tomáš Rapušák a Petr Filla.


Autor: Tomáš Rapušák

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

wien10.jpg  wien11.jpg  wien13.jpg  wien14.jpg  wien15.jpg  wien17.jpg  wien18.jpg  wien19.jpg  wien22.jpg  wien23.jpg  wien24.jpg  wien25.jpg  wien26.jpg  wien27.jpg  wien28.jpg  wien29.jpg  wien30.jpg  wien31.jpg  wien39.jpg  wien40.jpg  wien41.jpg  wien42.jpg  wien43.jpg  wien44.jpg  wien45.jpg  wien46.jpg  wien47.jpg  wien48.jpg  wien49.jpg  wien50.jpg  wien51.jpg  wien52.jpg  wien53.jpg  wien54.jpg  wien55.jpg  wien56.jpg  wien57.jpg  wien58.jpg  wien59.jpg  wien60.jpg  wien61.jpg  wien62.jpg  wien63.jpg  wien64.jpg  wien65.jpg  wien66.jpg  wien67.jpg  wien68.jpg  wien71.jpg  wien72.jpg  wien73.jpg  wien74.jpg  wien75.jpg  

Čtěte takéKomentáře ke článku

Počet komentářů 4.

[1] Vložil: Obačan VM, 10.4.2012, 19:12:02
Velká gratulace !
[2] Vložil: vm, 11.4.2012, 21:02:19
velmi velká gratulace!!!!!!!!!
[3] Vložil: M.Klement, 12.4.2012, 15:33:23
Blahopřeji k třetímu místu. Rozhodčí ať si trhnou
[4] Vložil: P.S :)), 28.4.2012, 11:52:34
děkujeme.. ! :))
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

ShopAC - SLEVY NA PRODEJNĚ!
TOPlist