PRYSMIAN - 30. let
Dnes je 28. května 2024, svátek má Vilém, zítra Maxim.
  • Opravovaná silnice mezi Rudíkovem a Trnavou nabírá na šířce.
  • Louka pod školou byla v pondělí dopoledne plná dravců. Konala se akce záchranné stanice pro dravé ptactvo Seiferos, která zajišťuje výukový program pro základní školy a letové ukázky dravců pro veřejnost.
  • Staví se nový most přes řeku Oslavu mezi Tasovem a Kamennou na silnici II/390.
  • Pondělní ráno u ZŠ Oslavická a vzkaz od čtenářky: "To je opravdu příklad pro děti od dospělých."
  • Mistrovský titul jsme oslavili společně na náměstí.
  • Fotbalisté FCVM A se střetli v nedělním utkání s Pelhřimovem. O vyrovnávací gól na 2:2 se postaral v 86. minutě Mirek Malata.

Glosa týdne - 14. díl: Oslavy 1. máje

- - 6. 5. 2012 - komentářů  0
Martin Klement, Mostiště.
Martin Klement, Mostiště.
foto: Jiří Michlíček

Těchto oslav se nejen v Evropě, ale po celém světě, zúčastnily miliony lidí. Po celém Německu včetně Berlína pořádaly své manifestace také odbory a i ve Španělsku tvrdily španělské odborové svazy, že jen v Madridu bylo v ulicích na 110 000 lidí.


V Tunisu demonstrovalo téměř 20 000 lidí za pracovní místa a národní jednotu, a na náměstích svých metropolí (Havaně a Caracasu) se sešlo (tady však opravdu slavících) na statisíce pokrokově laděných Kubánců a Venezuelanů.

 

Také u nás se demonstrovalo na mnoha místech, hlavně pod taktovkou KSČM a ČSSD. Možná, že dnes již lidé na těchto demonstracích tolik nevzpomínají na popravy dělnických vůdců z Chicaga a v důsledku rozčarování z toho, co se za posledních dvacet let stalo s naší zemí, spíše hledají alternativu a východisko z dnešního marasmu. Ale to hlavní, co zaznívalo v rozhovorech zúčastněných, byl návrat k tomu, aby mohl člověk svůj život prožít a ne jej promarnit marnou snahou při hledání práce, nebo honbou za penězi, nutnými k tomu, aby mohli „vychovat“ své potomky, na které pak nemají ani trochu času.

 

Lidé již většinou vědí, že sliby o předběhnutí Rakouska díky kupónové privatizaci, o rovných šancích pro každého, či o tom, že stát povedou ti nejlepší odborníci, byly lživé. Diví se, kam zmizely biliony ze zprivatizovaného majetku a kde se vzal dluh téměř dvou bilionů, který stačili „odborníci“ ve vládách od roku 1990 nasekat. Při neustálém strašení komunisty a návratem k nesvobodě, si dokonce uvědomují, že ta dnešní svoboda je vykoupena svobodou jinou.

 

Naše vláda, která hodlá dovládnout za každou cenu, se však o starosti lidí nezajímá a protesty nevnímá. Peníze na své vládnutí hodlá získat od těch, kteří se nemohou bránit. Škrtá a škrtá. Ve školství, zdravotnictví, ušetřit hodlá na zemědělcích i důchodcích a vůbec ji nezajímá, co o škrtformách říkají ve světě. Ve své nové výroční zprávě s názvem World of Work Report 2012, konstatuje například Mezinárodní organizace práce (ILO), že úsporná opatření ani reformy pracovního trhu nepřispívají k tvorbě nových pracovních příležitostí a na trhu práce naopak vedou k alarmující situaci. „Úsporná opatření větší hospodářský růst nepřinesla,“ řekl šéf institutu ILO pro mezinárodní studia práce Raymond Torres. „Špatně nastavené reformy trhu práce nemohou fungovat ani krátkodobě. Takové reformy v krizových situacích mají tendenci vést k ještě většímu úbytku pracovních míst a jen k omezené tvorbě míst nových.


Autor: Martin Klement, Mostiště

Publikoval: -mk-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist