Většinu nových „geniálních“ návrhů zákonů vrací poslanecké sněmovně senát, a když náhodou něco projde, tak jsou zákony svými navrhovateli neustále novelizovány, jelikož většinou sami pochopí, že jde o paskvil. Taková praxe se týká snad každá reformy z pera vládní koalice.
Premiér Nečas nás chlácholí tím, že jsme na tom ještě relativně dobře a předhazuje nám všelijaké ratingy mezinárodních společností. Pravda je ale zřejmě jiná, vždyť celková důvěra v českou ekonomiku neustále klesá. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) klesl indikátor důvěry o 1,6 bodu oproti červnu a klesá i meziročně.
Ministr Kalousek tvrdí, že za nižším výběrem DPH je spoření obyvatel, podle ČSÚ tomu je však právě naopak. Analytik Svazu průmyslu a dopravy Bohuslav Čížek říká. „Nedostatečná poptávka je již delší dobu jedním z hlavních faktorů omezujících růst.“ S tím nelze než souhlasit. Jenže důvodem klesající poptávky není spořivost obyvatel, ale klesání reálných příjmů. Ty klesají i v návaznosti na stále se zvyšující DPH a růstu cen potravin i bydlení. A v době, kdy v senátu obhajuje ministr práce a (a)sociálních věcí Jaromír Drábek novelizaci zákona, podle které by byla výrazně omezena valorizace důchodů, předkládá vláda návrh na zvýšení platů a náhrad nejvyšších státních činitelů (poslanců, senátorů, členů vlády, soudců i prezidenta). V tomto případě by však nešlo o nějakou stokorunu, kterou s velkou slávou sem tam přidají důchodcům, šlo by měsíčně o částku, kterou si v jedné výplatě nevydělá více, než 60 % zaměstnanců! Chocholoušek se musí jen divit. Vždyť vláda by jej měla zásobit pacienty víc, než pan Karfík…
Říká se: "Nevadí mi, že žerou, ale nemaj u toho tak mlaskat!"... a já dodávám, a proč u toho ještě tak nehorázně lžou!
Autor: Martin Klement
Publikoval: -mk-