Dnes je 24. září 2021, svátek má Jaromír, zítra Zlata.
  • Dóza středisko volného času dnes slavnostně na Komenského ulici otevřela nové prostory. Zároveň se konal den otevřených dveří.
  • Strážníci dohlížejí na bezpečnou cestu školáků k provizorní autobusové zastávce.
  • Probíhá bětonování dálší části mostu na Třebíčské.
  • Na obchvatu u Oslavice se stala další z nekonečné řady dopravních nehod. Podrobnosti včetně videa připravujeme...
  • Kašna na náměstí byla po sezóně vypuštěna a zastřešena.

Viessmann Vitotwin 300-W: Výroba tepla a elektrické energie v jednom zařízení

ZPRÁVY - KOMERČNÍ ČLÁNKY - 26. 8. 2012 - komentářů 0

Systém kombinované výroby tepla a elektrické energie Vitotwin 300-W od firmy Viessmann umožňuje využití této efektivní technologie v rodinném a bytovém domě.
Systém kombinované výroby tepla a elektrické energie Vitotwin 300-W od firmy Viessmann umožňuje využití této efektivní technologie v rodinném a bytovém domě.
foto: archiv firmy Viessmann

Ochrana ovzduší a zodpovědné zacházení s přírodními zdroji patří k hlavním výzvám naší doby. Na základě vývoje v Evropě, kde se v nejbližší době očekává snížení výroby elektrické energie pomocí jádra, tak nabývá na významu využití obnovitelných energií a efektivních technologií.


Kombinovaná výroba tepla a elektrické energie představuje efektivní technologii s mimořádně velkým potenciálem, protože vhodně využívá teplo, které vzniká při výrobě elektrické energie. Na rozdíl od běžné oddělené výroby tepla a elektrické energie (elektrická energie z elektrárny, teplo z kotelny) snižují systémy pro kombinovanou výrobu elektrické energie a tepla s provozem na plyn spotřebu primární energie až o 25 % a CO2 emise asi o třetinu.

Důležitým předpokladem pro hospodárný provoz systémů pro kombinovanou výrobu tepla a elektrické energie jsou co nejdelší doby chodu. Z toho důvodu se dosud kogenerační jednotky používaly převážně v objektech s vysokou celoroční spotřebou elektrické energie a tepla – například v nemocnicích, obchodních a průmyslových provozech. Inovativní jednotka Vitotwin 300-W je kompaktní systém mikrokogenerace, který umožňuje použití efektivní technologie zvláště pro modernizaci rodinných a bytových domů. Rozsáhlé využití nachází Vitotwin 300-W také u ohřevů bazénů a větších spotřeb teplé vody.

Aby bylo zajištěno vysoké vytížení po celý rok, musí se mikrokogenerační systémy dimenzovat tak, aby pokryly základní potřebu tepla. K tomu se v zařízení Viessmann Vitotwin 300-W používá Stirlingův motor, který na rozdíl od běžného Ottova motoru nevyžaduje údržbu. Odpadní teplo motoru vystačí k tomu, aby téměř úplně převzalo vytápění obytných prostor a přípravu teplé vody. Pouze ve velmi chladných zimních dnech a pro rychlou přípravu teplé vody se automaticky zapne integrovaný špičkovací plynový kondenzační kotel Vitodens 200-W.

Elektrická energie vyráběná pomocí Stirlingova motoru najde své využití rovnou v domě. Tím se snižuje odběr elektřiny od dodavatele. Vyrobí-li mikrokogenerační jednotka více elektřiny, než odpovídá aktuální potřebě, může se tato část odvést do veřejné sítě – v současné době je hrazena částkou v rozmezí 0,59 – 1,63 Kč za kilowatthodinu*. Díky tomu a vysokému vytížení zařízení se investice do inovativního zařízení Vitotwin 300-W vrátí již po několika letech.

*) Úplné informace dle aktuálního rozhodnutí ERÚ a podpory KVET.

Více informací Vám poskytne firma: Evžen Nani - Plynoservis


Autor: Tisková zpráva - Viessmann Česká Republika

Publikoval: -mk-

Čtěte také

13. 9. 2021 - Top 5 kasin s online ruletou za skutečné peníze

Ve světě online hazardních her existuje mnoho kategorií, do kterých se mohou čeští hráči s radostí ponořit a užít si trochu hazardování z pohodlí svého vlastního domova. Mezi vůbec nejoblíbenější hazardní hry...

8. 4. 2021 - MŠ Velké Meziříčí hledá ekonoma/ekonomku školy

Mateřská škola Velké Meziříčí, příspěvková organizace vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici ekonom/ekonomka školy. Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou s termínem nástupu 23. 8. 2021.

15. 2. 2021 - Penny loni darovalo 320 000 porcí jídla

PENNY v loňském roce v rámci koronavirové krize věnovalo potravinovým bankám mimořádné dary v hodnotě 6 500 000 korun. Tyto dary znamenaly přibližně 100 tun pomoci potřebným. Celkem v roce 2020 PENNY...

20. 8. 2021 - Výroba kabelů ve Velkém Meziříčí již 75 let

Kablovka NKT ve Velkém Meziříčí slaví 75 let od založení. V roce 2007 se bývalé KABLO ELEKTRO stalo součástí dánské společnosti NKT, která také v tomto roce slaví kulaté, 130. narozeniny.


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Domácí hospic Vysočina hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Farma Tasov hledá zaměstnance
TOPlist