STYLSTAV KŘIŽANOV hledá zaměstnance
Dnes je 25. dubna 2024, svátek má Marek, zítra Oto.
  • Na sídlišti v Čechových sadech opravují propadlé okraje kanálů. Při průjezdu je třeba dbát zvýšené opatrnosti.
  • Přístavba nové třídy mateřské školy v Mostištích dostává v těchto dnech fasádu.
  • Blíží se první letošní pouť v Mostištích. Zábavní atrakce už jsou na místě.
  • Již přístí týden ve čtvrtek se znovu otevře městská knihovna v náhradních prostorách na Charitě.
  • Na Fajtův kopec se dnes a zítra nedostanete ulicí Nad Gymnáziem, v rámci rekonstrukce je silnice překopána.
  • Milá Evičko, milý Luďku... tak začínal každý dialog ve stejnojmenné divadelní hře mapující životní příběh manželů Vojířových z Velkého Meziříčí, který napsala jejich vnučka Beáta Parkanová (uprostřed) a bravurně jej ztvárnili herci činoherního klubu.

Glosa týdne - 18. díl : Amnestie hýbe Českem

- - 6. 1. 2013 - komentářů  0
Martin Klement.
Martin Klement.
foto: Jiří Michlíček

Oba konkurenční pořady zabývající se ve svých pořadech (Partie, Otázky Václava Moravce) politikou, věnovali se dnes z velké části fenoménem začátku tohoto roku, amnestií prezidenta Klause.


Bylo docela zábavné poslouchat například několikadenní ministryni, která, jako vicepremiérka pro boj s korupcí vůbec nevěděla o rozsahu amnestie a možných dopadech na korupční kauzy. Dozvěděli jsme se, že i ministr spravedlnosti byl překvapen a zaskočen především článkem dvě, který zastavuje trestní stíhání kauz, trvajících déle, než osm let. O tomto článku se velmi kriticky vyjádřil i chemik státní pokladny, ministr Kalousek, který však v žádném případě nesouhlasí z odpovědností vlády, za premiérovo spolupodepsání této normy. Ono se zdá, že vláda není vlastně zodpovědná za nic, pouze za to, že bude pokračovat v reformách, které sice drtivá většina občanů odmítá, ale vláda se cítí být vázána na jejich prosazení a jen díky tomu se v ní drží zuby nehty i zmíněná Karolína.

 

Ani z hradu jsme se žel nedozvěděli nic nového. Pan Jakl si jen pohrál se slovíčky, třeba když nám vysvětlil, že okrádání spoluobčanů není zločin, protože tím je jen násilný čin… Podle mne je však velmi alarmující, že se pro obhajobu rozsahu amnestie ozvalo z hradu i tvrzení, které je prachsprostou lží, vyvrácenou dokonce v přímém přenosu. Podle Kalouska nám občanům ale i opozičním politikům nezbývá nic jiného, než se pohoršovat, ostatní kroky jsou dětinské. A tak si jen počkáme, jestli se soudce Berka vrátí do práce s čistým štítem a ušlou mzdou za osm let a účastníci řízení kauz ekonomické povahy, se mohou těšit na to, že budou odškodnění žádat občanskoprávní cestou, kdy jim odškodnění nebude již vyplácet amnestovaný zloděj, ale stát z našich daní.

 

V podstatě je však diskutabilní již jen důvod pro udělení amnestie. Rozbití společného státu s našimi slovenskými sousedy bylo před dvaceti lety aktem neústavním a nelegitimním. Jen proto byl toho roku zrušen zákon o referendu, který dodnes chybí. Pro oba státy to tenkrát znamenalo těžké ekonomické i mezinárodně politické poškození, s kterým se vyrovnáváme dodnes. A to vše jen proto, že se dva politici nemohli domluvit a tak si prostě rozdělili tehdejší stát, aby si mohl každý hrát na svém písečku. Kdo byli ti dva? Vladimír Mečiar a dnešní vyhlašovatel amnestie, Václav Klaus.


Autor: Martin Klement

Publikoval: -kas-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Počet komentářů 12.

[1] Vložil: R.Prudík, 6.1.2013, 23:15:46
Pane Klement k tomu rozdělení. Tehdy vám bylo 21 roků a kdo tahal za rukáv chápali i mnohem mladší než vy. Co to píšete za blbost "těžké ekonomické i mezinárodně politické poškození, s kterým se vyrovnáváme dodnes". Už se konečně zorientujte. Od předsedy strany bych očekával určitou úroveň, ale vy děláte to, co sám kritizujete. Překrucujete a vybíráte si to co se vám hodí. S tou nenávistí něco dělejte, ničí zdraví. Nakonec, já mám taky jen jedny nervy.
[2] Vložil: kája, 7.1.2013, 12:37:29
K té amnestii, schází mi doplnění, kdo výnos spolupodepsal. A z jaké byl tzv."demokratické strany" kde je předsedou. Svým podpisem se přihlásil k opovrženému aktu odsuzovanému nejen občany ČR. Na mne to činí dojem, že vrána k vráně sedá, a soukmenovce je třeba ochránit, pokud to zatím jde. Pan Prudík by si měl uvědomit, kdo podporuje nenávist v naší společnosti, každý má jedny nervy!
[3] Vložil: R.Prudík, 7.1.2013, 16:28:21
Určitě se nenávist dá podporovat a historie je toho důkazem. Daří se ji tam, kde má živnou půdu. To už je rozhodnutí každého jedince, jeho svědomí a postoje srdce. Historie je toho také důkazem. Kdyby tomu tak nebylo, tak už staletí je tato planeta neobydlená.
[4] Vložil: rejpal, 7.1.2013, 18:16:02
Vydržel jsem sledovat Primu.Na jedničce,když ukázali chemika,tak jsem raději přepnul na jiný kanál.Narodil jsem se za Klému,pamatuji sedm prezidentů,ale že by je někdo sundával ze zdi,ještě ve funkci,to nepamatuji.Jsme celému světu pro smích.Dnes žaloba na Nečase.To už aby se ptáci a jejich fanatici,chystali k odletu.Otázka je,kam?A to ješte nevíme všechno,co ještě vyplave na povrch.Za poslední léta se přestala používat přísloví.Oživím.Každá písnička má konec.Na každou svini,je řezník,nebo se vaří voda.S čím kdo zachází,tím také schází.Žádný kapr si nevypustí rybník.2,naprostý souhlas.
[5] Vložil: Kritik, 7.1.2013, 18:16:20
Pane Klemente. Dočetl jsem Vaše řádky a nabyl jsem opět přesvědčení, že si chcete udělat reklamu a zároveň se vyhnout řešení problémů, do kterých můžete ,jako zastupitel, vstoupit. Čekal bych článek o bazénu, dopravě, bioplynce a podobných problémech, které nás obklopují a které můžete ovlivnit. Nic.Popřípadě tedy jak Vaše strana bojuje za zákon o referendu. Zase nic. To, o čem píšete, jsou věci, které neovlivníte a Vy to dobře víte. Takhle se může klidně diskutovat v hospodě. Také to nic nezmění.
[6] Vložil: M.Klement, 7.1.2013, 18:16:51
Pane Prudíku, vám neruply nervy, ale zřejmě nějaká cévka a teď vám to tlačí na mozek, ne? Domníváte se snad, že se výrobky pod značkou "vyrobeno v Česku (nebo Slovensku)" prodávaly lépe než zavedená značka "vyrobeno v Československu"? Československo mělo ve světě dobrý zvuk a já byl hrdý na to, že všude ve světě znali nejen naše zbraně, traktory či tkalcovské stroje, ale také naše montéry a inženýry, kteří stavěli přehrady,mosty i továrny všude tam, kde jich bylo zapotřebí. Co vyvážíme dnes? Jeden druh piva?
[7] Vložil: +-, 7.1.2013, 22:51:29
K 6: Vyvazime zbrane, traktory, - dokonce do USA, tramvaje, stroje, automobily, ... Urcite toho vyvazime vice, nez kdykoli predtim. Slysel jste nekdy o Avastu nebo Y-softu? To jsou ceske firmy na svetove urovni... S tou nenavisti fakt neco delejte, at vas to nesezere;)
[8] Vložil: kája, 8.1.2013, 09:50:51
Vyvážíme dokonce pro zájmy USA žoldáky, Tamary, to co nám prostě milostivě dovolí. To je také nenávist ?
[9] Vložil: M.Klement, 8.1.2013, 19:44:14
Pro Kritika/ Vždy, když jsem něco napsal o problémech města, rozbili se kritikům klávesnice a bylo po komentářích... Pokud nevíte, jak naše strana bojuje nejen za zákon o referendu, či za zákon o majetkových přiznáních, pak se přiznejte, že své informace sháníte pouze v Blesku, nebo u České televize.
Pro 7/ Většinu vyjmenovaného vyrábíme a vyvážíme v područí zahraničního majitele. Chápete aspoň to, že nám ty značky již dávno nepatří a peníze utržené za jejich prodej nám neříkají pane?
[10] Vložil: +-, 9.1.2013, 22:13:50
K 9: No, kdybyste nechali značky původním majitelům a neukradli je, mohly být i dnes konkurenceschopné a na světové úrovni. Pořád omíláte, co se tady všechno vybudovalo. Ano, vybudovalo se toho poměrně hodně. Ale na Západě se toho vybudovalo řádově více, ať se Vám to líbí nebo ne.
[11] Vložil: R.Prudík, 10.1.2013, 09:23:58
Doposud jsem byl přesvědčen, že ve sluneční soustavě není jiného života než na zemi. Měním názor. Podle posledních výzkumů to vypadá, že snad na Marsu byl život. Někteří Marťané se museli ocitnout i na zemi. Možná pan Klement je jeden z nich. Pozor, na Marťanech není nic hanlivého. Prý jsou vyšší inteligence a proto se v tomto Absurdistánu nemohou zorientovat. Buďme k ním ohleduplní, oni to s náma myslí dobře.
[12] Vložil: Kritik, 10.1.2013, 14:40:43
Pro 9/ No, pane Klemente, myslel jsem si, že venkovský politik se má zabývat problémy, které pálí jeho voliče. To, že jeho mateřská strana 4-5 předložila návrh zákona o referendu (pouze obecném), je sice hezké, ale pro toto město až druhořadé. Asi ne. Už Vám nebudu nahrávat na smeč, protože ten míč stejně pošlete do sítě. Pokud si myslíte, že mé znalosti jsou z Blesku či ČT, ostatně ty noviny jsou před Vámi položeny často na baru, tak se mýlíte. Ale je to Váš názor. Brát Vám ho nebudu, stejně jako Vy mi nemůžete brát názor, že Váš přehled odpovídá erotickému časopisu.
Pro 10/ To je dosti široké a složité téma. Musel byste vědět, k čemu se republika po převratu zavázala (jaké komodity bude či nebude vyvážet a naopak). Stejné to je i s tím budováním. Doporučuji projet náš venkov a venkov například vnitřní Francie nebo Itálie. Ať si každý udělá obrázek sám. Nic nebylo bez chyb v žádné společnosti - společenském řádu.
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

GLASS VISION: Hledáme MONTÁŽNÍHO TECHNIKA SKLENĚNÝCH KONSTRUKCÍ
TOPlist