STYLSTAV KŘIŽANOV hledá zaměstnance
Dnes je 25. dubna 2024, svátek má Marek, zítra Oto.
  • Na sídlišti v Čechových sadech opravují propadlé okraje kanálů. Při průjezdu je třeba dbát zvýšené opatrnosti.
  • Přístavba nové třídy mateřské školy v Mostištích dostává v těchto dnech fasádu.
  • Blíží se první letošní pouť v Mostištích. Zábavní atrakce už jsou na místě.
  • Již přístí týden ve čtvrtek se znovu otevře městská knihovna v náhradních prostorách na Charitě.
  • Na Fajtův kopec se dnes a zítra nedostanete ulicí Nad Gymnáziem, v rámci rekonstrukce je silnice překopána.
  • Milá Evičko, milý Luďku... tak začínal každý dialog ve stejnojmenné divadelní hře mapující životní příběh manželů Vojířových z Velkého Meziříčí, který napsala jejich vnučka Beáta Parkanová (uprostřed) a bravurně jej ztvárnili herci činoherního klubu.

Glosa týdne - 20. díl: Povolební glosa

- - 27. 1. 2013 - komentářů  0
Martin Klement.
Martin Klement.
foto: Jiří Michlíček

Ačkoli dopadly volby lépe pro kandidáta, reprezentujícího spíše levé politické spektrum, neodpovídá volební výsledek tomu, jakou podporou dnes disponují vládní strany, podporující druhého kandidáta.


Volební výsledek Karla Schwarzenberga však nepovažuji za úspěch pravice, ale za úspěch médií, jež ho bezvýhradně podporovaly. Za tento úspěch jsou však zodpovědní i sami sociální demokraté, Zaorálek a neúspěšný kandidát Dienstbier, kteří pronesli po prvním kole, že nebudou v kole druhém podporovat ani jednoho kandidáta. Mnoho voličů Jiřího Dienstbiera tak při druhém kole prezidentských voleb raději zůstalo doma.

 

Médiím se podařilo oslovit mladé lidi, když vykreslili Karla Schwarzenberga jako rozkošně žvatlajícího, milého staříka, který nemá nic společného s vládou, jež jim zavádí školné a okrádá je i jejich rodiče stále rostoucím DPH. Navzdory Masarykově zákazu používání šlechtických titulů, pasovali šlechtu na nositele noblesnosti a vzoru vší počestnosti. Byla to dobrá zkouška manipulovatelnosti mládeže (již chápu, proč naši studenti nefigurují na předních místech, které si udržovali ještě do devadesátých let), kterou se chystá využít (místo)předseda TOP 09 Kalousek ve volbách do poslanecké sněmovny. Formální předseda této strany ji povede do voleb s nálepkou finalisty prezidentských voleb, a to by bylo, aby jí opět nedotáhl až na volitelnou hranici.

 

Jsem rád, že mnoha Čechům zůstala nějaká národní hrdost a přes mediální masáž zvolila kandidáta, který není třeba i mě příliš po chuti, ale zastává názory většiny obyvatel. Gratuluji Miloši Zemanovi k vítězství a doufám, že důvěru v něj vloženou nezklame.


Autor: Martin Klement

Publikoval: -kas-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Počet komentářů 1.

[1] Vložil: A. Čížek, 29.1.2013, 22:40:32
Článek je to zajisté pěkný a pravdivý, nicméně se domnívám, že je tu ještě spusta dalších věcí. Když odhlédneme od toho, že Dienstbierovi i Schwarzenbergovi dělala kampaň stejná agentura (a to je asi jeden z důvodů, proč se D. jako jediný z kandidátů od Schw. nedistancoval [ano distancovali se od něj nakonec i Rojtová, Fischerová a dokonce i Sobotka, ale to se v našich "nezáviských médiích" pro jistotu neobjevilo]) pak celá Schw. kampaň byla postavena tak, aby normálně rozmýšlející lidi od jeho volby odradila. V 1. kole jsme měli "avatara" a ejhle - ve 2. se najednou objeví jako kandidát na nejprestižnejší funkci ve státě punkáč. Dosti dlouho jsem slýchával projevy "soudruha-knížete" (ano toto je jeho oficiální přezdívka mezi vídeňskými politiky) a pochopil jsem, že asi jinak mluvit, než mít v každé druhé větě sprosté slovo, neumí. A pak takový člověk jde do voleb s heslem "volím slušnost". Ano, nakonec jsem se tímto heslem řídil a dal jsem svůj hlas kandidátovi, který je podle mého slušnější, tedy MZ, i když rozhodně ani jeho za vzor slušného vyjadřování považovat nemohu. Nicméně je jeho vyjadřování určitě o stupeň slušnější, než vyjadřování toho, který se v kampani za slušného vydával. Od voličů MZ mi nepřišel jediný mail, abych jejich kandidáta volil, od voličů KŠ jsem dostával spamy s tím, jak je nezbytné volit jejich jediného možného "Spasitele". Když si pak člověk ještě zjistí jeho politickou turistiku (ano do fuknce předsedy mezinárodního Helsinského výboru ho dosadili rakouští sociální demokraté), od neomarxistické strany zelených během krátké chvíle přeběhne téměř na opačnou stanu politického spektra, jeho zaujetí vídeňskými akcionisty jako jsou Hermann Nitsche, Günther Brus, Otto Muehl a Rudolf Schwarzkogler (jejich dílo se dá vygooglit, ale doporučuji to jen velmi silným žaludkům), pak alespoň pro mne je takový člověk je pro mne jako prezident zcela neřijatelný. A to jsem vypsal ani ne polovinu svých důvodů, ale knihu se mi psát nechce.
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist