CAFÉ GUSTO - BRZY OTEVÍRÁME!
Dnes je 21. dubna 2024, svátek má Alexandra, zítra Evžénie.
  • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.
  • Letní zahrádky restaurací se vrací. První roste před Jupiter clubem.
  • Část cesty Balinským údolím je nově vysypána štěrkovou drtí.
  • Dobrovolní hasiči v sobotu staví na Fajťáku hranici na pálení čarodějnic.
  • Stavba chodníku k dálnici pokračuje.
  • Vůbec první výstava v sýpce za Dózou. Ve dvou patrech vystavují své díla žáci výtvarného oboru ZUŠ.

O strašidelné NICOTĚ

- - 7. 2. 2013 - komentářů  0
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: internet

Ranní výprava do mateřské školky mé vnučinky probíhá vždy s nějakým příběhem.


Jen otrevře očka už volá: babičko vyprávěj!

 

A tak vyprávím, vymýšlím příběhy O Lukáškovi, co neměl rád hrášek, O skákající Matyldě, O víle Imunitce, O Levajdě a Pravajdě. Já se stávám komornou a pomáhám princezně do královské školky, do které nás veze koníček Albert zapřažený v kočáře. Vůbec nám nevadí, že má motor a čtyři kola. V královské školce už čekají další princezny a princové, o které se starají královské chůvy, zkrátka  naše společná fantazie nezná mezí. Když jsem vypravovala před lety svoje děti do školky a školy, bylo to jenom, honem, obleč se, rychle si kousni do rohlíku, honem učestat, rychle vypij ten čaj ať nepříjdeme pozdě...

 

Jako babička napravuji, co jsem kdysi kazila. Jednoho rána ale převzala příběh s fantazií  moje vnučka a zcela vážně s prstíčkem na pusince zašeptala: babičko, pozor je tu Nicota. Okamžitě jsem zareagovala, tak jak vnučinka očekávala. Vylekaně jsem se rozhlížela kolem sebe, nakukovala za křeslo, pod gauč a ranní příprava do školky probíhala šeptem, abychom nevyplašily Nicotu. Nicota byla všude s námi, u snídaně, v předsíni, dokonce si s námi sedla i do auta a dojela až ke školce. Tam ale musela zůstat venku, do školky měla přísný zákaz vstupu.

 

Ptáte se, kdo je Nicota?

 

Jak mi vnučka vysvětlila, některé děti a hlavně dospělí lidé ztrácí fantazii a černá, škaredá Nicota jim požírá všechny šťastné dny. Ve školce děti i paní učitelky fantazii mají, tak tam Nicota nemůže. Ani nám prý nemůže ublížit, protože i my máme fantazii. Ještě dlouho jsem přemýšlela, kde se v šestileté hlavičce vzala taková moudrost. Přimlouvala bych se abyste milí rodiče i prarodiče do ranních školkových povinností pozvali Fantazii, jedině tak nehrozí Vám ani Vašim dětem, že Vám Nicota požere všechny šťastné dny.


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -kas-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Počet komentářů 4.

[1] Vložil: Nicota, 7.2.2013, 18:15:33
spis se podivala na film Nekonecny pribeh
[2] Vložil: zn.Vinnetou, 9.2.2013, 00:33:30
Paní Libuše přiznám se bez mučení že obdivuji váš boj za slušnost a čestnost v jednadvacátém století,mě vychovávala babička a dnes vím že absolutně čestně a pravdivě,když jsem to porušil najednou přišel trest,nějak!Přeji vám odvahu a výddř v boji za jiné které či kteří si to nedovolí napsat tak upřímně jako vy!Neskrývám se za značkou,jsem ochoten přesnost sdělit ale pouze vám!
[3] Vložil: Libuše Kotoučková, 10.2.2013, 09:15:59
Vinnetou,Vinnetou, hrdino klukovských snů...tak se zpívalo v nějaké písničce, pravda já spíš s kočárkem a panenkami, náčrtníkem a pastelkami, než prožívat život s Apači a Indiány, byť jen na plátně....
Co se týče mé role babičky, je to dar a já děkuji svým malým vnoučátkům, že mohu poléčit své vnitřní zraněné dítě, které je v každém z nás a byť je tu padesátka, dožaduje se pozornosti.
Nestydím se si jít koupit panenku, jásat v papírnictví nad novými pastelkami, s maňáskem Čmeláčkem, vílou Modralínou,princeznou Růženkou a Karkulínou vymýšlet příběhy, které moje vnučka miluje nade všechna "dývka". Ale je to o tom, nebát se projevit,neřešit, jestli mě ostatní vidí jako pošetilou bábu...kdyby lidé odhodili tu slupku a dovolili by si občas hrát, dovádět s dětmi, jít si - dámy koupit panenku nebo pánové autíčko,určitě bychom byli všichni zdravější a šťastnější.
Tak až budete cválat Vinnetou na svém oři prérijí Novosady, nezapomeňte si v hračkářství koupit tomahawk
[4] Vložil: V.N.n, 6.4.2013, 08:35:31
Teď budou mít bazén i v Novém Městě-já jim to přeji ale budu anoncovat u pana místostaroty Josefa Komínka zda by to nešlo i u nás když padl LiDL ,mám pocit že bude dřív v Jabloňove než ve VM!
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist