CAFÉ GUSTO - CHLEBÍČKY
Dnes je 17. července 2024, svátek má Martina, zítra Drahomíra.
  • Na ulici Novosady došlo ke střetu motocyklu s vozidlem.
  • Frézování vozovky pokročilo od Martinic až k rozcestí U Zlatého křížku u Velkého Meziříčí.
  • Pokud jdete/jedete se podívat na most v Rakůvkách, tak si nezapomeňte přibalit tepláky, neboť po nově opravené cestě potkáte metrové kopřivy.
  • Za Kauflandem buďte obezřetní - budou zde prováděny až do 21. 7. stavební práce.
  • Na náplavce byl instalován nový prvek - lehátko.
  • O prázdninách je možné si o vybraných víkendech prohlédnout kostel sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí včetně komentované prohlídky.

Basketbalisté soupeřili ve Vídni

- - 8. 4. 2013 - komentářů  0
Ze zápasu ve Vídni.
Ze zápasu ve Vídni.
foto: archiv autora
Basketbalisté soupeřili ve Vídni
Basketbalisté soupeřili ve Vídni
Basketbalisté soupeřili ve Vídni
Basketbalisté soupeřili ve Vídni

V letošním roce se oddíl basketbalu BK Velké Meziříčí již počtvrté zúčastnil největšího basketbalového turnaje ve střední Evropě, který se pravidelně koná ve Vídni.


Asi není potřeba upřesňovat, že se jedná o hlavní město Rakouska. Vydali jsme se hájit barvy České republiky a našeho města s týmem mladších dorostenců. Poprvé jsme nejeli s děvčaty. Důvodem bylo, že málokdo se může uvolnit z práce na celý týden a v čase své dovolené se věnovat mladým basketbalovým nadějím.


Tuto poznámku píši záměrně, protože v poslední době hodně slýchám, proč mají sportovci takové dotace od města, ať si vše platí sami, když chtějí sportovat. Smutné je, že tyto názory prosazují také mnozí námi volení zástupci ve vedení města. Je potřeba si uvědomit, že všichni trenéři se věnují sportu ve Velkém Meziříčí ve svém volném čase a nejenže za to nic nedostávají, ale také je to mnohdy stojí peníze, mají také problémy v práci a neposlední řadě jejich drahé polovičky doma také nejsou úplně nadšené z toho, kolik času jejich partneři tráví sportem, kde se věnují výchově mládeže.  Proto připomínám, že dotacemi od města sportovní oddíly pokryjí pouze část nákladů, zbytek se musí poskládat z příspěvků rodičů a sponzorských darů. A sehnat sponzorské peníze v dnešní době je zásadní problém, protože firmy mají dost svých starostí s tím, aby se úspěšně vypořádaly se všemi nástrahami, které jsou jim pokládány do cesty vpřed. Ale zpět k basketbalu.


Naši dorostenci sehráli ve Vídni pět zápasů s kvalitními soupeři převážně z německy mluvících zemí, ale také proti soupeři z Makedonie. Mimo vlastní zápasy jsme mohli shlédnout velké množství kvalitních zápasů v dalších, převážně starších kategoriích. Na týden jsme se stali součástí basketbalové komunity celé Evropy, turnaje se zúčastnilo 430 týmů, více než 4000 hráčů z více než 20 zemí Evropy i Afriky.


Z pěti zápasů náš mladý tým vyhrál zápas proti německému Weidlingenu a sehrál velmi nadějný zápas  s vítězem naší skupiny Jahn Munchen, ve kterém podlehl soupeři o pouhé tři body. V rouhodujícím zápase o postup do vyřazovací části turnaje jsme se utkali s německým týmem Bayer Uerdingen. V zápase nás zaskočila tvrdá hra soupeře, kterou rakouský rozhodčí přehlížel a trestal pouze nás. Zápasu přihlížela početná skupina našich příznivců, kteří přijeli od nás z Velkého Meziříčí povzbudit své ratolesti, kamarády a také trenéry. Turnaj byl pro naše chlapce velkou motivací a povzbuzením do budoucna. Však také hned v následujích dvou zápasech domácí soutěže přehráli soupeře z brněnských Žabovřesk rozdílem šestnácti a třiceti, ale o tom zase v jiném článku.


Turnaje se zúčastnili: Martin Šmíd, Michal Kovář, Adam Ostrý, Jarda Rosa, Lukáš Ivančík, Dan Klapal, Martin Mezhlumyan, Honza Sýkora, Kuba Mezlík, Tomáš Doležal, Jirka Studený, Matěj Nix a trenéři Tomáš Rapušák a Tomáš Tyl.


Autor: Tomáš Rapušák

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

wien133.jpg  wien134.jpg  wien135.jpg  wien137.jpg  wien138.jpg  wien139.jpg  wien140.jpg  wien141.jpg  wien142.jpg  wien143.jpg  wien144.jpg  wien145.jpg  wien146.jpg  wien147.jpg  wien148.jpg  wien149.jpg  wien150.jpg  wien151.jpg  wien152.jpg  wien153.jpg  wien154.jpg  wien-spolecna.jpg  

Čtěte takéKomentáře ke článku

Počet komentářů 1.

[1] Vložil: ODS, 11.4.2013, 13:47:59
Copak naše město, my se zaměřujem na kamiony a dopravu
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist