CAFÉ GUSTO - BRZY OTEVÍRÁME!
Dnes je 24. dubna 2024, svátek má Jiří, zítra Marek.
  • Milá Evičko, milý Luďku... tak začínal každý dialog ve stejnojmenné divadelní hře mapující životní příběh manželů Vojířových z Velkého Meziříčí, který napsala jejich vnučka Beáta Parkanová (uprostřed) a bravurně jej ztvárnili herci činoherního klubu.
  • Vlastivědná a genealogická společnost společně s Policií ČR a Besipem uspořádala pro všechny zájemce v kině bezplatnou akci k prevenci kyberkriminality a bezpečnosti silničního provozu.
  • Včerejší nepořádek kolem kontejnerů na papír na Třebíčské vystřídal dnešní nepořádek kolem kontejnerů plast, odložené jsou zde části auta.
  • U odbočky z Třebíčské k policejní stanici přibylo nové dopravní zrcadlo.
  • Nekonečný problém. Přeplněné kontejnery na tříděný odpad na Třebíčské u starého nádraží.
  • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.

Basketbal ve Velkém Meziříčí

- - 15. 11. 2008 - komentářů  0
Minižákyně s Valosunem: Dole zleva: J.Ráčková, E. Mátlová, K. Fikrová, T. Kaštanová, A. Ubrová, V. Holubová, V. Úlovcová a K. Ubrová. Nahoře zleva: H. Krčmářová, K. Kryštofová, L. Kožená, Š. Mašterová, P. Sekničková, Ž. Žandová a trenérka Renata Dvořáková
Minižákyně s Valosunem: Dole zleva: J.Ráčková, E. Mátlová, K. Fikrová, T. Kaštanová, A. Ubrová, V. Holubová, V. Úlovcová a K. Ubrová. Nahoře zleva: H. Krčmářová, K. Kryštofová, L. Kožená, Š. Mašterová, P. Sekničková, Ž. Žandová a trenérka Renata Dvořáková
foto: -rap-
Na snímku Žákyně BK Velké Meziříčí: Nahoře zleva: Zuzka Fňukalová, Lucka Nováková, Dáda Zezulová, Petra Syslová, Jája Rapušáková a Jana Kovářová. Dole zleva: Verča Kryštofová, Šárka Buková, Káťa Doleželová, Bára Pytlíková, Markéta Malcová a trenér Dan Ubr foto: -rap-

Před pěti lety jsme začali realizovat ambiciózní projekt rozvoje basketbalu v našem městě. Cílem bylo vytvořit a stabilizovat oddíl, který v prvé řadě bude pracovat s mládeží a umožní jí smysluplné využití volnočasových aktivit. Před námi byla pouze vize, krásný velký sen a obrovské množství práce a úsilí.


Začali jsme s jednou skupinou děvčat, která se po půlročním tréninku pustila v sezóně 2004/05 do těžkého a mnohdy nerovného boje se zavedenými oddíly a družstvy. Tento tým se první léta musel naučit snášet velké porážky a také trochu posměchu od svých spolužáků a známých. Oni se divili, co se těmto nadšencům líbí na nesmyslném honění se za míčem a snaze na jedné straně o prohození obroučkou se síťkou ve výši třech metrů a pěti centimetrů a na straně druhé v zabránění tomu samému soupeři.

Mnozí to také nevydrželi a odpadli, protože cesta ke každému poznání a naučení se něčeho nového je těžká a tvrdá. A pokud se dělá sport pořádně, tak to také bolí. Je to hodně dřiny, ale dřina ve sportu se dobře snáší, pokud je vyvážena kamarádstvím a přátelstvím, která zde vznikají a trvají mnohdy celý život. Tento tým nakonec i po sportovní stránce doputoval k výsledkům, na které určitě budou zúčastnění vzpomínat dlouho. Oni pochlebovači vůbec nechtěli věřit, že tato děvčata porazila po třech letech tréninku stejně stará děvčata ze Sparty Praha nebo o rok později soupeře z basketbalové bašty Karlových Varů.

V průběhu tohoto období se postupně přidávala další děvčata a dnes už BK Velké Meziříčí není jeden tým ani jeden nebo dva lidé, kteří se o oddíl starají. V letošní sezóně má BK tato družstva: mladší dorostenky, starší žákyně, starší minižákyně, přípravku a od této sezóny také družstvo mužů. Starší žákyně se letos pokusily vybojovat ligu starších žákyň, což se jim jen těsně nepovedlo. V klíčovém zápase podlehli týmu Valosun Brno jen těsně a trochu nešťastně. Nicméně zkušenosti z těchto bojů jsou veliké. Všechny týmy hrají letos sdružený oblastní přebor Jižní Moravy a Vysočiny, jen přípravku čekají letos přátelské zápasy a turnaje. Do soutěže výborně vstoupily týmy dorostenek a žákyň, které zatím úspěšně bojují o první místo ve svých kategoriích. Naše nejmladší si na své úspěchy musí ještě počkat, protože úspěch nespadne z nebe, je potřeba mu jít naproti svým přístupem k tréninku. Zaručeně se pak dostaví i sladká vítězství. Pro informaci BK má letos více než sedmdesát aktivních sportujících členů, hlavního trenéra, trenéry jednotlivých týmů a také tři rozhodčí.

Velice důležité pro nás je důstojné zázemí, které nám poskytla ZŠ Školní v čele s ředitelem školy Petrem Blažkem. Veškeré tréninky a zápasy se odehrávají v tělocvičně této školy, kterou nám soupeři závidí.

Chtěl bych poděkovat všem hráčkám, trenérům a rodičům, že vydrželi všechny obtíže, které jim tato aktivita postavila do cesty životem a na oplátku jim nabízíme radost ze hry, pohybu a rodičům spokojenost a štěstí svých dětí, ať už malých nebo skoro dospělých. Neobešli bychom se bez přízně sponzorů, kterým tímto také děkuji za podporu našeho sportu. A neposlední řadě bych chtěl poděkovat Městu Velké Meziříčí, že konečně po letech spravedlivě podporuje sportování mládeže ve všech sportech ve městě, podle přesně definovaných kritérií. Všichni zájemci o basketbal jsou vítáni do našich řad, všechny informace naleznou na našich stránkách www.basketvm.cz.

Výsledky posledních zápasů

8.11.2008, dorostenky
BK Velké Meziříčí - BK Jihlava 63:24

Do prvního zápasu nastoupily naše hráčky nesoustředěně a ze začátku vůbec nepředváděly dobrý výkon. Po sedmi minutách byl stav dokonce pro soupeře 6:4. Do zápasu nastoupily mladší hráčky a třemi koši za sebou v podání Petry Syslové se ujaly vedení 10:6 po první čtvrtině. Do druhé čtvrtiny opět nastoupily hráčky, od kterých se čekalo, že tým uklidní a pohodě nastoupí do trháku. Bohužel se tak nestalo a tým soupeře se pořád držel na "dostřel". V závěru druhé čtvrtiny se opět dostaly ke slovu mladé hráčky spolu s kapitánkou N.Rapušákovou, které nastoupily i na začátku druhé půlky a ty odskočily soupeři až na stav 32:12, jejich asi 7 minutový pobyt na hřišti skončil skórem 16:2 v náš prospěch. Za tohoto stavu byl zápas rozhodnut a hráčky v poklidu dohrály až do konečného skóre.
Sestava a body: Petra Syslová 14, Zdena Kupská 13, Niki Rapušáková 12, Radka Vaďurová 8, Lucka Mikulová 5, Jája Rapušáková 4, Jana Kupská 3, Lucka Nováková 2, Tereza Sojková 2, Katka Grandičová, Jana Kovářová a Petra Vránová, trenéři Tomáš Rapušák a Dan Ubr.

BK Velké Meziříčí - BK Jihlava 85:24 (40:12)
Do druhého zápasu jsme měli k dispozici 10 hráček, proto se vytvořily dvě pětky, které se rovnoměrně střídaly. Pětka na fotce si zaslouží velkou pochvalu, z celkových 85 bodů vstřelila 68 a v obraně hrála rovněž excelentně. Bohužel ne všechny hráčky měly stoprocentní přístup k zápasům a některé jejich počiny byly celkem neuvěřitelné, množství zkažených přihrávek, nesmyslných nájezdů do několika hráček a ztracených ztracených obranných doskoků. Tento soupeř ukázal, že je potřeba nejen poctivé práce na tréninku, ale také plné koncentrace na zápasech! Takže doufám, že se toto změní.
Sestava a body: Niki Rapušáková 27, Jája Rapušáková 20, Petra Syslová 11, Jana Kupská 7, Zdena Kupská 6, Radka Vaďurová 4, Lucka Nováková 4, Lucka Mikulová 4, Katka Grandičová 2 a Petra Vránová, trenéři Tomáš Rapušák a Dan Ubr.

8.11. 2008, minižákyně
BK Velké Meziříčí – Valosun Brno 22:69, 12:89

Minižákyně BK se v sobotu utkaly s brněnským Valosunem v dalších dvou zápasech SOP. Soupeř byl bohužel výrazně lepší a vyhrál 69:22 a 89:12. Děvčatům se zatím nedaří, protože v této věkové kategorii máme velmi úzký kádr. Děvčata ročníku 1996 doplňujeme mladšími z přípravky, které začaly s basketem v září.
Sestava: Lenka Kožená, Katka Kryštofová, Žaneta Žandová, Petra Sekničková, Klára Ubrová, Vendula Holubová, Verča Úlovcová, Šárka Mašterová, Hana Krčmářová, Julie Ráčková, Katka Fikrová, Tereza Kaštanová, Adéla Ubrová, Eva Mátlová, trenérka Renata Dvořáková.

8. a 9.11. 2008, muži
BK Velké Meziříčí – TJ Znojmo 96:45, BK Velké Meziříčí – TJ Sokol Podolí 71:75 po prodl.


V prvních domácích zápasech se představil nově vytvořený tým mužů. V sobotním utkáním přehrál jednoznačně Znojmo, v nedělním zápase domácí podlehli v prodloužení Podolí. V nedělním zápase opět tradičně byli nejvýraznější rozhodčí Kučírkovi, kteří pokazili, co se dalo. V poslední sekundě základní hrací části nepískli jasný faul na Petra Fillu v nájezdu na koš, po němž by následovaly dva trestné hody. V prodloužení zápas nezvládli vůbec a rozhodli odpískáním úmyslného faulu našeho hráče Petra Pavlase, což zápas rozhodlo. V každém případě muži odvedli kvalitní výkon a nemají se za co stydět. Sestava: T.Brázda, F.Boháček, P.Pavlas, M.Beneš, J.Nováček, R.Hudeček, J.Hanáček, Z.Lysák, P.Filla, O.Mifka.

3.11.2008, žákyně přátelsky
BK Velké Meziříčí - SKUP Olomouc 45 : 49

V pondělí sehráli přátelské utkání s účastníkem žákovské ligy, týmem SKUP Olomouc. Vyrovnané utkání od samého začátku nám ukázalo, že díky poctivému přístupu k tréninku i zápasům, se neustále zlepšujeme. Chválíme holky za předvedenou hru. Mám radost z toho, že se nám postupně daří uplatňovat v zápasech věci, které nacvičujeme na trénincích. Přestože jsme prohráli, tak naše děvčata zanechala velmi dobrý dojem. K utkání nastoupila v této sestavě: Dáda Zezulová, Bára Pytlíková, Jája Rapušáková, Verča Kryštofová, Lucka Nováková, Jana Kovářová, Zuzka Fňukalová, Markéta Malcová, Peťa Syslová, trenér Dan Ubr.

2.11.2008, dorostenky
Gambrinus Brno - BK Velké Meziříčí 61:59, 52:55 

V neděli dorostenky hrály dva zápasy proti Gambrinus Brno v Brně v hale Rosnička. V prvním zápase těsně podlehly o dva body a druhý zase o tři body vyhrály. V průběhu obou zápasů jsme se ujali celkem výrazného vedení, ale soupeř vždy ke konci zápasu dotáhl. V obou zápasech nakonec rozhodovala koncovka zápasů. Odvetné zápasy se uskuteční u nás 22.11.
Sestava: Jája Rapušáková, Radka Vaďurová, Zdena Kupská, Jana Kupská, Lucka Mikulová, Katka Grandičová, Petra Vránová, Áňa Kamanová (která si zranila kotník hned v úvodu prvního zápasu), Niki Rapušáková, Tereza Sojková a Petra Syslová, trenéři Tomáš Rapušák a Dan Ubr.

1.11.2008, žákyně
DDM Slavkov - BK Velké Meziříčí 34:71, 19:94

První listopadový den letošního roku byl ve znamení zahájení mistrovské soutěže starších žákyň. K prvnímu dvojzápasu vyjela děvčata do Slavkova. Po počátečním hledání herního rytmu, přehrály naše holky soupeře celkem bez velkých nesnází. Druhé utkání bylo plně v jejich režii. Již od začátku se na hřišti vyskytoval pouze jeden tým. Za předvedený výkon si zaslouží poděkování: Bára Pytlíková, Jája Rapušáková, Kája Ubrová, Verča Kryštofová, Jana Kovářová, Šárka Buková, Zuzka Fňukalová, Markéta Malcová, Peťa Syslová, trenér Dan Ubr.

Autor: Tomáš Rapušák, předseda oddílu

Fotogalerie

001.jpg  002.jpg  003.jpg  004.jpg  005.jpg  

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

GLASS VISION: Hledáme MONTÁŽNÍHO TECHNIKA SKLENĚNÝCH KONSTRUKCÍ
TOPlist