Pořadatelé - učitelé tělesné výchovy ZŠ Oslavická a ZŠ Školní Velké Meziříčí ve sportovním areálu přivítali více než dvě stovky soutěžících. Celkově 21 družstev dvou kategorií jedenácti škol okresu poměřila svoje sportovní dovednosti a utkala se o ceny, které věnovala Okresní rada Asociace školních sportovních klubů ČR.
V kategorii dívek si vedly nejlépe týmy velkomeziříčského regionu. Prvenství si zajistily studentky Gymnázia Velké Meziříčí před žákyněmi ZŠ Měřín a pořádajícím družstvem ze ZŠ Oslavická Velké Meziříčí. Kategorie chlapců měla v celkovém pořadí na čele zástupce žďárského regionu. Z více než dvěstěbodovým náskokem nakonec zvítězili žáci ZŠ Švermova před ZŠ Komenského 2, Žďár nad Sázavou. Bronzové ocenění z rukou pořadatelů převzali chlapci ZŠ TGM Bystřice nad Pernštejnem.
Vítězná družstva čeká v úterý 21.května krajské kolo v Třebíči.
Vítězové jednotlivých disciplín:
60 m: Tomáš Blaha ZŠ Měřín a Gončar Josef ZŠ Komenského 2 Žďár nad Sázavou 7,7 sec,
Macková Petra Gymnázium Velké Meziříčí 8,3 sec
1500 m: Malicki Dominik ZŠ Komenského 2 Žďár nad Sázavou 5:07 min
800 m: Maloušková Klára ZŠ Školní Velké Meziříčí 2:50 min
skok daleký: Daniel Krčál 573 cm, Strnadová Adéla 454 cm oba Gymnázium Velké Meziříčí
skok vysoký: Michal Zobač ZŠ Švermova Žďár nad Sázavou 165 cm,
Očenášková Tereza ZŠ Oslavická Velké Meziříčí 140 cm,
vrh koulí: Tomáš Blaha ZŠ Měřín 11,28 m, Uchytilová Agáta Gymnázium Velké Meziříčí 9,67 cm
štafeta 4 x 60 m: ZŠ Velká Bíteš 31,0 sec, ZŠ Oslavická Velké Meziříčí 35,0 sec.
Celá fotogalerie z atletické soutěže - Okresní kolo Poháru rozhlasu v atletice - Velké Meziříčí 16.5.2013
Výsledky:
Autor: Vincenc Záviška
Publikoval: -kas-
Fotogalerie



































































































































































