MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 23. září 2023, svátek má Berta, zítra Jaromír.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.
  • V neděli odpoledne se uskuteční dračí létání s Dózou na Fajtově kopci.

Jsem již opravdu velmi znechucen

- - 27. 6. 2013 - komentářů  0
Martin Klement.
Martin Klement.
foto: Jiří Michlíček

To, co se děje v naší politice je opravdu tristní. Korupce je zaměňována za běžnou politickou praxi. Protikorupční policie, která se odváží sáhnout na prohnilou politickou elitu je napadána tvrzením o policejním státě a lidé, kteří proti takovýmto jevům, spojeným i s neustálým ožebračováním lidí stávkují, jsou bez cavyků nazváni lůzou.


Prezident se poněkud kymácí díky malé viróze a ministr financí není schopen po dvou panácích zformulovat jedinou větu. Politici si po vzoru knihy Jak chutná moc myslí, že mají své funkce na dožití a přes odpor drtivé většiny společnosti se drží svých pozic zuby, nehty a schvalují paskvil za paskvilem. Proti vůli těch, které mají zastupovat a navzdory poslaneckému slibu tak obdarují církve na úkor státu a jeho občanů majetkem, který církve nikdy nevlastnily. Přes odpor odborů, ekonomů, laické i odborné veřejnosti zavedou tzv. II. pilíř důchodového spoření, který je zase jen darem finančním institucím. V pořadu Máte slovo, se vyjádřil i ekonom Ševčík, že jde o paskvil, který se nevyplatí většině občanů, ani státu. V tomto pořadu ale nezazněly důležité informace. Například o tom, že z důchodového fondu se odčerpaly peníze na jiné účely a již se tam nikdy nevrátily. Nebo, že k udržení prvního pilíře není potřeba zvyšovat daně, ale že pro nalití peněz do fondu je především důležité zvýšit zaměstnanost a zrušit nesmyslné stropy odvodů pro nejmajetnější. (Nebo by si pak pan Babiš namohl chudák už koupit mediální skupinu MAFRA?) Zazněla tam však věta, která dokazuje, kam až jsme to dopracovali. „Nechápu, proč bych měla být solidární s dnešními důchodci, když nevím, jaký důchod budu brát já?“ Z tohoto vyjádření jsou zřejmé dvě věci. Za prvé-mladí dnes politikům vůbec nevěří a ztratili jakoukoli důvěru i v politiku jako takovou. A za druhé-naše mládež už se dávno neučí samozřejmostem, vlastním ještě mé generaci. Dnes už žádná úcta ke stáří, žádná pomoc slabším a už vůbec ne nějaká spolupráce v kolektivu. Na vzestupu je dnes individualismus, který se pro své já, já, pak dlouho nic a zase já, může v naší zemi nazývat JÁJSTVÍ. Ale co se divit, vždyť příklady z politiky táhnou. Politické strany hned po volbách zapomínají na svůj volební program a sliby voličům. Jednotliví politici opouštějí strany, za které byli zvoleni a místo, aby odstoupili, sedí si za pěkné peníze (které by ministr Kalousek rád zvýšil o 27%) dál v poslaneckých lavicích jako NEZAŘEZENÍ. Politička, která za celou svou kariéru neřekla jediný SVŮJ názor, se chlubí tím, že již ve vysoké politice zapáchá patnáct let a cítí se proto být kvalifikována k tomu, vést celou vládu. Hlavně aby nedošlo k předčasným volbám, které by už mnohé profláknuté tváře nepustily ke korýtkům.

 

Buďme však objektivní. Ví vůbec levice, co by po případných vítězných volbách v našem korupcí prolezlém státě změnila tak, aby se konečně peníze nás všech přestaly stěhovat jen do kapes vyvolených a začaly plnit státní kasu, aby bylo nejen na důchody, ale i na zdravotnictví, školství, aby bylo na stavbu a opravy silnic, aby se naši postižení a nemocní necítili jako vyvrhelové společnosti? Ta opravdu levicová strana svá řešení na svých stránkách srozumitelně předkládá. Pravda, podobně se prezentuje i ta středolevá, ale můžeme si být jisti, že se po volbách nespokojí opět s nějakým kočkopsem, tedy s koalicí, které jí její sliby znemožní? Zatím to tak vždy dopadlo, ale to jsou prozatím přeci jen předčasné spekulace. Zatím stále sledujeme vládní politické divadýlko a stále si ještě nemůžeme říci spolu s dávnými Římany, plaudite, amici, finita est comoedia-tleskejte přátelé, komedie skončila.


Autor: Martin Klement, Mostiště.

Publikoval: -kas-

Čtěte také

15. 8. 2023 - Další svědectví ohledně týrání hospodářských zvířat na Velkomeziříčsku

Další svědectví ohledně týrání hospodářských zvířat na Velkomeziříčsku
Obec, kde dlouhodobě docházelo ke krutému týrání skotu je místní část Velkého Meziříčí. Nejsmutnější na celém případu byla lhostejnost a nelidskost institucí.

2. 3. 2023 - Vrchol trapnosti na jednání zastupitelstva

Vrchol trapnosti na jednání zastupitelstva
Každý, kdo se díval v přímém přenosu na jednání zastupitelstva 28. února, či se na něj podívá zpětně, se může přesvědčit o neuvěřitelné neochotě radních města odpovědět na jednoduchou otázku - jaký...

24. 8. 2023 - Mezi navrženými na udělení státního vyznamenání je Cyril Musil, rodák ze Studnic

Mezi navrženými na udělení státního vyznamenání je Cyril Musil, rodák ze Studnic
Vášnivý sportovec, lyžař, šestinásobný mistr Československa a Polska, nositel stříbra z Mistrovství světa, olympionik, velký vlastenec a protifašistický odbojář Cyril Musil odmítl spolupráci s StB. V roce 1949 byl odsouzen na 20...

5. 5. 2023 - Nový seriál: Sondy do historie

Nový seriál: Sondy do historie
Historická pravda by měla být založena na faktech. Tedy na tom, co lze jednoznačně doložit. Vše ostatní jsou do určité míry spekulace. Jinou otázkou pak je, hledat pravdu PROČ k těmto událostem...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 77.

[1] Vložil: doktor, 27.6.2013, 17:45:00
Pane zastupiteli Klemente, ne že by jste neměl v lecčems pravdu, co se národní politiky týče ale vězte, že i zde ve VM a okolí se takových podobných absurdit dá najít přehršel... Spíš bych se zaměřil na regionální a komunální politiku, než na glosování dějů ve vládě. Lidi nejsou hloupí a svůj názor si udělají sami. Zmiňte se třeba v zastupitelstvu o tom, jak se povolují a kolaudují stavby (paramont, "ubytovna"před 3.ZŠ, bioplynovky..atd.) Myslím, že těch nesrovnalostí a korupce by se našlo taky víc než dost.
[2] Vložil: koukam, 27.6.2013, 20:11:38
amen
[3] Vložil: Vůůl Jiří, 27.6.2013, 21:38:01
Kradou tam uplně všichni. Od a až do Z, zpívá celá rodina.
A proto spějeme k Recku..
[4] Vložil: občan, 27.6.2013, 21:39:11
Na toto téma se rozjela diskuze na jiném místě,pod jiným příspěvkem.Ale tam někteří kvičí,jak je to tu ve městě křišťálově čisté,zrovna akce uvedené v bodě 1.Národní politika se musí řešit i zde dole.I tu máme několik jedinců,kteří věří ideologii pravice.Paní ze Žďáru,se svým vzděláním,i jako zkrachovalá podnikatelka,by chtěla řídit stát.Ona v bezmezné touze po moci,si neuvědomuje,že ji korupčníci potřebují jako loutku,aby mohli dokončit dílo zkázy.Kdo byl na vojně,ví,kdo může řídit rozvědku.Rozhodně to nemůže být něčí matrace.Ale že to jsou žoldáci,kteří za peníze udělají cokoliv,nemůžem se divit,že se propůjčili k této špinavosti.Když prezident začne naplňovat slova činy,už je to protizákonné.Zákony vymysleli korupčníci,k legalizaci svých zájmů,a najednou se diví.Jen kdyby justice pracovala rychleji.Proč se všichni tolik bojí nových voleb?Kdyby měli čisté svědomí,nelhali,nekradli,mohli být v klidu.A to mají ještě tu drzost,a nechají si vyplatit odstupné.
[5] Vložil: V.N., 28.6.2013, 13:54:33
Svatá pravda Martine a zn."občan"!Není nutné vůbec nic dodat.
[6] Vložil: Tony, 30.6.2013, 10:14:04
ad4: pane občane, sdělte nám všem "nechápajícím" proč tak nenávistnými slovy napadáte a bezostyšně urážíte ženu, která byla zvolena do své funkce svými voliči, potažmo plátci daní.
Paní o které píšete jako o matraci a loutce dalo svůj hlas mnoho lidí, které tímto urážíte. Patřím mezi ně a nestydím se za to. Stydím se za Vás a Vám podobné. Uveďte několik příkladů jak "cituji:Paní ze Žďáru,se svým vzděláním,i jako zkrachovalá podnikatelka" ublížila či naopak pomohla (ano, myslím, že i na to dojde) Vám a Vaší rodině. Osobně si myslím, že negativa jsou slabší. Koneckonců, lepší už snad byli jen Komáři v 70´letech, v dobe tuhé normalizace.

PS: Kdybyste něco podobného napsal o členu vlády před rokem ´89, čekal by Vás dlouholetý pobyt v ozdravovně Jáchymov a vaše rodina by byla perzekvována. Opravdu jste si jist, že za Komárů bylo líp?
[7] Vložil: Tony, 30.6.2013, 10:14:36
Pane Klemente, po důkladném přečtení Vašeho pamfletu mám pocit, že jste vzděláním nejen vynikající ekonom na špičkové úrovni, ale i skvělý prognostik, který si "kálí do vlatního hnízda" aniž by si to uvědomil. Je mě Vá skutečně líto. Vzhledem k tomu, že se poměrne pravidelně vyjadřujete na tomto serveru,dostal jsem chut´, zjistit si o Vás něco víc. No, můžu říct, ani mě to moc nepřekvapilo. Vzdělání opravdu nemáte, a to co tady píšete, je pouze to, co Vám tlučou do hlavy soudruzi ve Straně. Je mi Vás líto, protože nemáte vlastní názor, jdete za populizmem. Vox populi, vox dei. Tudy už Vám to doufejme nikdy neprojde.
[8] Vložil: Tony, 30.6.2013, 10:14:47
ad:5 slova jako "svatá pravda" prosím napříště zvažte, abyste neuvedli jiné v omyl. Je to komunistická pravda. A ta jak je z historie známo, pravdou příliš nebývá.
[9] Vložil: Tony, 30.6.2013, 10:15:18
Teď snad konečně budu psát za sebe. Nelíbí se mě současný stav na politické scéně ČR. Souhlasím s tím, že nová vláda prezidenta Zemana je loutkovou vládou, která neřeší vůbec nic.
Prezident Zeman se postupně stává prezidentem svých lidí, ale 75% národa už pochopilo, že není prezidentem jejich. Smutné.Dostali se k moci lidé, kteří ubližovali jiným lidem v tomto státě. Řízeně a naprosto vědomě. Nezbyde než zase ohnout havu a "rýt držkou v zemi" Karle Kryle? Čest Tvojí památce, myslíme na Tebe. Pod tmavočervenými jeřabinami......
[10] Vložil: rejpal, 30.6.2013, 10:15:35
Tak to vypadá,že ptáci odletěli do teplých krajin,nebo jim dochází,čemu fandili.Jsem zvědav,komu budou blahořečit po volbách.Jestli projdou,tak těsně.Aby nemuseli snižovat procentní hranici,což by uvítali i ostatní,jako jsou Lidem a Lev.
[11] Vložil: občan, 30.6.2013, 11:53:12
Ad6.Nazval jste se opravdu jako nechápající.Kdyby jste četl pozorně,tak jako matrací jsem nenazval paní,kterou obhajujete,ale týkalo se to paní,co je ve vazbě,co úkolovala rozvědku.Paní,co obhajujete,křičela do médií,že plně stojí za premiérem,a předsedou své strany.Viděl to celý národ.Takže podporovala kriminálníky,měla by,kdyby byla soudná,odejít taky.To,že si věci vykládáte po svém,dezinpretujete názor druhých,musí být každému jasné,že je potřeba být obezřetný.Jinak pomoc té paní jsem nepotřeboval,a doufám,že nebudu.Před listopadem jsem si taky nebral servítky,a jediné,co udělali,bylo,ty ty ty.Na pohádky už jsem dost starý.Jinak,je mi naopak líto vás,co jste slepí a hluší,a hlavně stádo,které se nechá manipulovat.Nebude dlouho trvat,a vyplují další věci ve kterých bude exelova ODS.Pak můžete vykřikovat,že policie koná netransprentně,řečí vašich idolů.
[12] Vložil: kája, 30.6.2013, 17:38:51
K Tony: Když bere v potaz vzdělání, měl by se ozvat přinejlepším k ministrům, v modrém hnízdu, s jakou odborností dosud řídili své resorty. Také ta jedna paní co chtěla řídit vládu, nebyla schopna si udělat řidičák, možná jí to komunisti neumožnili. Její služební auto tedy řídil synáček. Naprosté zneužití památky KK, to byl tak nadšený z popřevratového vývoje, že se raději vrátil zpět do emigrace. A president Zeman ? Jen tak dále a ať vymete ten Augiášův chlívek. Dějiny mu dají za pravdu/podle Fidela Gastra/. Já opravdu nebudu tesknit po Kalouskovi, Peake,apod., až zmizí z vlády.
[13] Vložil: Tom, 1.7.2013, 08:19:07
Á, konečně, už jsem si říkal, kdy přijde první reakce na současnou politickou situaci z tábora Komančů :-)
Když si tak vybavím všechny ty předchozí elaboráty, hryže mě taková vtíravá myšlenka. Jak by to asi vypadalo, kdyby KSČM vyhrála volby. Když si představím, že už za sebou nemá mocného kámoše na východě, jakpak by nám tady zařídila ten blahobyt pro všechny? Že by znárodněním podniků? Nebo ještě vyšším zdaněním ať už podnikatelů nebo i zaměstnanců? Vážně bych rád ty jejich recepty na všeobecnou prosperitu viděl v praxi, kdybych z toho tedy neměl strach. Zejména pak by mě zajímalo jejich fiasko ve chvíli, kdy by se ukázalo, že i KSČM v souvislosti s nově nabytou mocí trápí takové ty běžné politické bolístky. Třeba rozdávání trafik, uplácení přeběhlíků a podobně. Třeba by pak občané konečně pochopili, že ani tahle strana nestojí mimo běžné politické skandály (viz pan Ransdorf a jeho náhrady v Europarlamentu, byť je to o řád slabší kalibr než aféra paní Nagyové nebo tří pánů exposlanců). Zároveň by se ukázalo, jak je KSČM bez centrálně plánovaného hospodářství (a vůbec bez možnosti všechno centrálně řídit) bezmocná.
[14] Vložil: V.N., 1.7.2013, 08:19:19
TONY praavičácká vláda je v jkrizi vláda ČSSD nikdy v krizi nebyla pak nechápu vaše pravičáctské žvaněí o něčem tzn slušet a sloužit a co a čemu já to nechápu,dluhy jsou po vás a nikoliv po ČSSD,Je mě z vás spaně také pújdete Dobrovolný Hurá k ODS!Špatně-Občanská demokratická strana zanikne. Děkuji.L.N.
[15] Vložil: V.N., 1.7.2013, 08:19:26
Martin Klement chodí do vinárny no a co darebák to není a já nejsem komunista mám hom rád!
[16] Vložil: M. Klement, 1.7.2013, 18:24:36
Tak, tak Rejpale. Ale jestli to není tím, že slušní pravicově smýšlející lidi dnes raději mlčí, protože ví, že tento "vládní projekt" je konečně u konce a stydí se za to, co dodnes napáchal. Svá moudra tu pouze vykřikují momentálně zaostalí jako je Tony, který dokazuje svou ultraprvičáckost tím, jak mi podsouvá svou vlastní indispozici. Nikoli já Tony, ale Vy jste ten papoušek cizých názorů. Já mám svou hlavu a své vlastní myšlenky, zatím co Vaše komentáře jasně ukazují, čím přemýšlíte vy...
[17] Vložil: rejpal, 1.7.2013, 20:27:17
Pro ty kvičící bezmozky trochu matematiky.Společná republika měla 15000000 občanů.1000000 byli,podle statistik členové KSČ.Když odečteme děti,jak podle vás,mohli být zbytek národa komunisti.Vy,ve své blbosti,už nevíte,čím by jste ohromili.Jestliže někdo napíše jiný názor,nemusí mít s komunisty nic společného.Jenže to vy nemůžete pochopit.Po skandálech vašich idolů,máte právo pouze držet huby.Už opravdu nemáte čím ohromit.Voleb se samozřejmě bojíte,tak kopete.Jenže už dlouho nebudete.Vaši idolové,pokud nedají do zákona nižší procenta,pro vstup do parlamentu,skončíte jako ODA,KDU,US,a další,na smetišti dějin.Vámi tolik oblíbené straně ,to je ironie,pro ty méně chápavé,to asi nehrozí.O Ransdorfa bych se neotíral.Kolik řečí on umí,to nedáte ve vaší pravici,ani dohromady.Ještě dodám,že žádné politické straně nefandím,protože strany jsou pro straníky,pouze prezentuji svůj názor,na rozdíl od bezmozků.
[18] Vložil: Tom, 2.7.2013, 22:04:55
To, jestli někdo umí tucet řečí, nemá s jeho hltavým pobíráním náhrad a chováním k reportérovi, který ho při tom načape, nic společného. Naopak to krásně ilustruje, jak se náš tábor "Rudých Khmérů" co se týče politické etiky nikterak neodlišuje od ostatních stran.
[19] Vložil: kája, 3.7.2013, 08:05:14
K 18:Chtěl bych požádat přispívající, aby na tyto bláboly bez znalosti věci, i když mají své argumenty vůbec nereagovaly. Díky.
[20] Vložil: Tom, 3.7.2013, 14:36:20
A copak je potřeba dalšího znát k tomu, aby člověk mohl fundovaně posoudit, jestli si pan Ransdorf zaběhl do práce jen pro náhrady oprávněně nebo jestli na otázku reportéra zareagoval přiměřeně? Je hezké, že chce mít 100% účast, jen by nebylo od věci v té europoslanecké lavici posedět trochu déle a věnovat se zaměstnání.
[21] Vložil: kozénka, 3.7.2013, 20:32:44
18,když váš idol Topolánek mlátil novináře,tak to bylo co?20,když se náhodou podívám na zasedání našeho parlamentu,a vidím prázdné lavice,tak to je jako co?Taky dřou?Asi ano,v nějakých dozorčích radách,nebo dalších levárnách.Asi podobnost čistě náhodná.
[22] Vložil: Tom, 3.7.2013, 22:36:02
21: Topolánek byl stejný hulvát. Kdepak píšu, že ho obdivuji?
Pokud jde o prázdné lavice parlamentu, to je přesně to, o čem píšu. Že si v politické (a zde i v pracovní) morálce levice nikterak nezadá s pravicí. To jen předvolební honba za preferencemi zase předestírá voličům obraz zodpovědné a liliově čisté levice. A abych nezapomněl - samozřejmě že prvoplánově taky bezmezně sociálně smýšlející levice.
[23] Vložil: perpet, 4.7.2013, 13:05:03
20: já vám řeknu, co je nejdůležitější: nemusíte mít žádné vzdělání, ale musíte všemu rozumět; nemusíte nic dokázat, ale musíte na všechno kydat hnůj; nemusíte nic dělat, ale musíte nadávat, co všechno ostatní dělají špatně; nemusíte být aktivní, ale musíte si vzít bez ptaní od ostatních (tak to komunisté vždy dělali a dělat budou), nemusíte se zpovídat z toho, kdo zaplatí vaše řešení, ale musíte nemilosrdně pranýřovat každou, byť dobrou myšlenku, která přichází odjinud, než z ÚV...

Ale hlavně je potřeba se přihlásit do facebookovských skupin, např. do té, která se líbí panu Klementovi: Štetka je povolání, špína je charakter, ale k...a je povaha.

Komunisté svojí povahou (ačkoli ne všichni a já věřím, že pan Klement to může myslet i dobře) odpovídají obsahu názvu této skupiny opravdu stoprocentně.
[24] Vložil: rejpal, 7.7.2013, 20:19:33
Dneska u Moravce,vystupovala hvězda ze Žďáru.Opět nezklamala.Chtělo se mi zvracet.Po všech těch průserech,místo aby se styděla,ještě vyluzovala perly.A volby,to ne.To není demokratické.To by ještě vyplulo svinstva na povrch.I když budou ještě chvíli kopat,stejně na volby dojde.Skončí,tedy ODS,na smetišti dějin.
[25] Vložil: milam, 8.7.2013, 18:16:02
reaguji na článek č3 vůl jste vy pan Klement má úplnou pravdu.
[26] Vložil: M. Klement, 10.7.2013, 21:45:48
Jen pro ty, kteří se nechají balamutit neschopnými novináři a nedokáží si nalézt odpovědi napadených.

Mé napadení inicioval nacionalistický poslanec usvědčený z řízení v opilosti

Rozhovor Haló novin s europoslancem KSČM Miloslavem Ransdorfem

Česká média se v nedávných dnech pásla na »aféře« vašeho incidentu s nizozemským novinářem, s nímž jste se střetl při opouštění budovy Evropského parlamentu (EP). Co se vlastně stalo?

Minulé pondělí jsem odjel do Bruselu, kde jsem se zúčastnil konference, kterou organizovala lotyšská europoslankyně Tatjana Ždanoka a která byla věnována perspektivám levice. Hovořil jsem zde například o rozdílech mezi KSČM a Die Linke. Šlo o velmi zajímavou konferenci, na níž byl hlavním řečníkem renomovaný italský autor Giulietto Chiesa, který napsal velmi zajímavou knihu Sbohem, Rusko. Po skončení akce jsem se přemístil k sobě do kanceláře, kde jsem vedl běžnou agendu. Když jsem skončil, šel jsem se před odchodem domů zapsat do registru EP. Ten funguje do dvaadvaceti hodin, takže je úplně jedno, zda se zapíšete ráno, odpoledne nebo večer – což je zřejmě to, co vámi zmíněný novinář naprosto nepochopil.
Po zapsání jsem vyšel ven a najednou na mě vyskočil člověk s mikrofonem, který se vůbec nepředstavil, a začal na mě řvát, že beru peníze za nic, že jsem tam byl pět minut a podobné nesmysly. Naprosto jsem jeho chování nechápal. Říkal jsem mu: vůbec nevíte, co tam dělám, já dnes celý den v Evropském parlamentu pracoval. On přesto dále řval a zatarasil mně s kameramanem cestu. Tak jsem je oba odstrčil – vzhledem k tomu, jak byli drzí, bych řekl, že mohou být rádi, že jsem je jen odstrčil – a mířil jsem domů. Oni mě však pronásledovali dál až k místu, kde bydlím, které je vzdálené asi 300 metrů od sídla Evropského parlamentu. Chtěli se dokonce nacpat dovnitř do domu, ale zabouchl jsem jim dveře.

Druhý den ráno jsem napsal stížnost předsedovi Evropského parlamentu Martinu Schulzovi a kvestoru odpovídajícímu za bezpečnost poslanců Boguslawu Liberadzkému. Upozornil jsem je, že tyto provokace před blížícími se evropskými volbami budou jistě pokračovat a že by bylo namístě zesílit bezpečnostní opatření. V tu chvíli jsem ještě nevěděl, kdo byl ten muž, který mne napadl, ani že stejným způsobem napadl italského poslance Raffaela Baldassarreho. Později jsem se dozvěděl, že onen novinář je Nizozemec a jmenuje se Tom Staal.

Omluvil se vám?

Samozřejmě, že ne. Dokonce šel ve své drzosti ještě dál a paní Barochové ze serveru iDnes bezostyšně tvrdil, že mají zjištěno, že žádná konference, o níž jsem mluvil, toho dne v EP neproběhla. To už je neuvěřitelná nestoudnost. Do České televize jsem poslal i pozvánku na konferenci, abych tuto lež vyvrátil, a konání konference i mou účast na ní potvrdila také kancelář paní Ždanoky. Zadostiučiněním pro mě je též, že vedoucí tiskového oddělení EP Marjory van den Broekeová vydala prohlášení, v němž konstatuje, že jsem celý den v Evropském parlamentu pracoval a že pan Staal porušil etický kodex, už jen tím, že mne pronásledoval i poté, co jsem řekl, že nemám zájem s ním hovořit. Navíc se v tiskovém oddělení EP vůbec nezaregistroval. I to svědčí o jeho profesionální kvalitě.

Víte něco o pozadí celé aféry?

Jistě. Toma Staala podle mých informací k této skandalizační akci angažoval nizozemský nacionalisticko-konzervativní poslanec Daniël van der Stoep zvolený za stranu Partij voor de Vrijheid populisty Geerta Wilderse. Býval členem frakce evropských konzervativců a reformistů, jenže měl autohavárii, u níž bylo prokázáno, že řídil pod vlivem alkoholu, načež byl z frakce vyhozen a je nyní nezařazeným poslancem. Je to těžký euroskeptik, nenávidí Evropskou unii a snaží se mstít za krach své politické kariéry. Usiluje o skandalizaci všech institucí EU. Proto vymyslel tuto akci, která měla přispět ke zhoršení obrazu Evropského parlamentu.

Navíc, Tom Staal v rozhovoru s paní Barochovou řekl, že mne odchytili »náhodou«, ale přitom zároveň bezelstně přiznal, že mluvil s nejmenovaným českým europoslancem, který mu na mě dal »doporučení«. Ukazuje to, že na té akci mělo zájem více lidí, i z České republiky.

A poslední perlička: pan Staal v onom rozhovoru též řekl, že prý běžně řídím pod vlivem alkoholu. Zřejmě si mě spletl se svým přítelem van der Stoepem. Ano, je známo, že jsem měl nehody, ale na rozdíl od pana Stoepa ani jednu pod vlivem alkoholu.
[27] Vložil: rejpal, 10.7.2013, 21:46:22
Ta krasavice se dneska opět předvedla.Nedostala hračku,tak se urazila.Doufám,že prezident to řekl jasně a srozumitelně.Policie a soudy budou konat bez diktátu pravičáků.Pak dojde na zbytek,a bude klid.Ještě volby,a půjde děvče za svým kamošem,svazákem Kasalem,na kraj,a nebude slyšet o žádném z nich.
[28] Vložil: V.N.n, 11.7.2013, 07:16:31
Prozradím aniž bych byl Snowden že lichou středu v Hostinci "U Kozů" ve Velkém Meziříčí bývá na návštěvě pan prezident Miloš Zeman ovšem jako člen SPOZ nikoliv jako prezident!!!
[29] Vložil: facebook, 11.7.2013, 07:17:02
www.novinyvm.cz/4731…
Asi běžná praxe poslanců v Bruselu. Je zvláštní, že šichni reagují stejně. Ostatní drží basu. Přijít o takový příjem nechce nikdo. Pánové, zapomínáte, čí zásluhou máte dnes možnost svobodného vyjadřování. Která vláda dotahla nejdál boj s korupcí? To, že si kácí i ve vlastních řadách dokazuje jak důsledně to bere. ČSSD to dokázala jen plamennými řečmi před kamerami. Škoda, že demokratické zřízení nedovoluje vystavět rezervaci. Soudný člověk z těchto příspěvků snadno pozná, kterí autoři by tam měli být umístěni.
[30] Vložil: rejpal, 13.7.2013, 12:07:47
Jak je krásné,jak lidé bez názoru,by chtěli rezervace.Sami toto odsuzují,i když se divím čím,když nemají mozek,a nyní by rádi naháněli do rezervací ty,co mají odlišný názor.To stejné,včera ve zprávách.Vazba může trvat 3 měsíce.Rath je tam přez rok,a sám Nečas z toho měl hroznou legraci.Jeho kumpáni jsou tam měsíc,a už mají trauma.Co budou mít po roce?Potěšůjící na tom je,že už se zloději likvidují mezi sebou.Začíná ubývat,tak se jak zvířata požírají mezi sebou.Jen by mě zajímalo,kde skončilo těch 150mega,a to zlato,co se našlo u lobistů,a nikomu nepatřily?Automaticky to mělo být převedeno na povodně.Jenže jak je tady dobrým zvykem,byly poctivě vydělány u lopaty,tak to se nesmí.Jen mě včera na záběrech chyběla ta paní,co mu tak pevně věří,že ho nebyla podpořit.Určitě by mu to pomohlo.
[31] Vložil: kája, 13.7.2013, 13:03:34
K 30: Hezky a až moc slušně napsáno.
[32] Vložil: Tom, 16.7.2013, 23:36:24
Ad 27: Dnes musite chrochtat blahem, jak dal pan prezident pruchod te spravedlnosti, co? Takze kdyz uz to pan Vsehoschopny z Hradu ohlidal, panove exposlanci jsou pravem venku a mimo kompetenci policie.
[33] Vložil: rejpal, 18.7.2013, 09:15:14
32.Když tu vaši idolové vykřikovali,padni,komu padni,mysleli to jak?Když padla vedle,to bylo smíchu a radosti.Když padla na úrodnou půdu,je to porušení ústavy,zákonů a kdoví,čeho ještě.Státní zástupce,když koná svoji práci,je zločincem napadán a osočován.Kde to jsme?Máte v sobě ještě nějakou soudnost?Další perlička.Celý národ viděl opilého lobistu telefonovat,místo aby po vzoru USA,ryl rypákem asfalt,nebo dřel kapotu auta,a jeho obhájce řekne,že tu ženu asi srazilo jiné auto.Kdybych si dal po obědě malou skleničku piva,a našli mi nějaký zbytkáč,věřím tomu,že jsem zločinec,podle vašich zákonů,ale tento je oběť.Nějak mi to připomíná,tedy to současné vládnutí,nebo nevím,jak to nazvat,dobu,když jsem byl na vojně.To jste ještě ani nebyl na světě.V roce 1972.Tam taky,jeden vykřikoval,měl pecku,pro neznalé,hodnost svobodníka.Jeho heslo bylo,čítat neviem,písat neviem,ale vojnu vám urobím.Bohužel,urobil.Pro všechny byla tráva zelená,jen když on řekl,že má jinou barvu,tak to platilo.Jiný názor neexistoval.Jestli ano,tak nastala šikana,to v lepším případě,v horším,i kázeňské tresty.Takže nějakou zkušenost mám.Proto mě současná vláda kriminálníků,nemůže překvapit.Pouze bezmozci,co tu stále obhajují,neobhajitelné.Po několikáté se ptám.Proč se všichni bojí voleb?
[34] Vložil: Tom, 18.7.2013, 13:29:26
Asi myslíte Romana Janouška. Že k němu byli policisté tak benevolentní před zraky kamer je bohužel jejich zodpovědnost, nečekáte, že je budu bránit? Jinak tenhle zajímavý pán je teď obžalovaný. Jeho právník má plné právo ho obhajovat, jak uzná za vhodné, Janoušek si může plkat taky co chce. Je to plné právo obžalovaného. Může lhát, až se mu bude prášit od huby, ale na to máte u soudu případně právo i vy. Vynést rozsudek musí soud a já věřím, že zraněná paní se nenechá zastrašit/uplatit nebo co já vím a popíše událost tak, jak ji skutečně zažila. Tohle je naprosto neobhajitelná událost. Uplácení pánů Tluchoře, Fuksy a Šnajdra bohužel obhajitelné je a zdá se, že je opravdu chrání Ústava, bez ohledu na to, co si o tom kdo myslíme. Pan státní zástupce, jestliže do tohohle případu vkročil tak rázně, měl mít za sebou pádné argumenty a krytá záda zákony. Není možné udělat hokej ve vládě a pak se divit, že mu případ smete ze stolu nejvyšší soud. Snad už má za sebou nějakou praxi, aby si takhle velký případ dokázal řádně ohlídat. A příležitost k tomu měl, minimálně měl znát judikát případu Bárty a Škárky.
A argument s volbami, to už je ohraná písnička. Není důvod vyvolávat nové volby pokaždé, když vám vláda sáhne na dávky nebo na cokoli. Jednou byla poslanecká sněmovna zvolena na 4 roky, tak má 4 roky pracovat. Především ale nemá být vláda nějakým konstruktem prezidenta. Je nesmysl, aby si představitel výkonné moci s omezenými pravomocemi sám zorganizoval tým lidí taktéž z výkonné moci a ten mu pak půjde na ruku. Tím si defakto rozšiřuje svoje pravomoci třeba o ty, které vyžadují spolupodpis premiéra. Tahle událost by snad jedině měla být důvodem k rozpuštění sněmovny, protože je to skutečně ohrožení systému české parlamentní demokracie. Prezident si nesmí takhle rozšiřovat svoje pravomoci.
[35] Vložil: rejpal, 18.7.2013, 20:27:53
34,a strana,která neprošla volbami,má právo vládnout?Pořád obhajujete neohajitelné.Prezident nemůže,nesmí,a samozvanci ano.Absurdita stíhá absurditu.Dneska zabodoval i kníže,když nadělal do vlastního hnízda.Poskytl rozhovor,že je na pochybách,ohledně věznění Ratha.Co už tady prezentuji rok,nepřímo řekl,že byl uvězněn na objednávku.Kdo to objednal,taky víme všichni,tedy mimo modrých strak.
[36] Vložil: Tom, 20.7.2013, 22:46:00
Samozvanci, jak vy říkáte, dostali mandát a nemají povinnost při odchodu ze strany se ho vzdát. Navíc mnozí z nich dostali preferenční hlasy, což je dokladem toho, že lidi nevolili jen strany. Čili na oba aspekty pamatuje volební zákon i jakýsi duch zákona.
Prezident využívá vágnosti ústavy, ale vůbec se nedrží základního principu demokratického systému, kdy 3 základní moci se vzájemně vyvažují a brzdí tak, aby se vzájemně kontrolovaly. Tohle se učí už od základní školy. Není možné, aby si prezident jako představitel výkonné moci navýšil svoje pravomoci tím, že si sestaví vlastní vládu - partičku svých přátel a současně také představitele výkonné moci.
Schwarzenberg neřekl ani přímo ani nepřímo, že byl Rath uvězněn na objednávku. Řekl přesně to, že je nejspíš pitomost držet Ratha rok ve vazbě. Rath je jen obviněný a měl by být ve vazbě jen po tu dobu, kdy může např. ovlivňovat svědky nebo dokud hrozí, že by v trestné činnosti mohl pokračovat. Navíc je ostuda, že se takovýhle závažný případ táhne rok a Rathův proces ještě nezačal. O nějaké politické objednávce tady nemůže být řeč, věřím, že bude proces možné sledovat veřejně před kamerami a že si budeme moci vyslechnout nějaké odposlechy. Rozhovor se Schwarzenbergem je k nalezení na Novinkách.
[37] Vložil: rejpal, 21.7.2013, 15:02:05
36.Opět výklad,jak se to hodí do krámu.Ten mandát dostali za určitou stranu.Jestliže si vytvořili jinou,měli na jejich místa nastoupit další v pořadí,v této straně.Pokud si vytvořili stranu novou,kterou nikdo nevolil,nemají tam co pohledávat,tedy ve vládě,ani v parlamentu.Jenže žijem v Absurdistánu,je možné vše,ještě právníky z Plzně,zdůvodněno.Pak se nemůžem ani divit různým kauzám,např.malá zlodějina,přez rok dosud neukončena,mnohem větší,do měsíce zametena.Nechci ani domýšlet,proplacení újmy dotyčných.Jinak rozhovor jsem slyšel,a nepotřebuji jej ještě vyhledávat na serveru.Zas až tak nic světoborného neřekl.Pouze se probral ze spánku,a národu zdělil svůj sen.
[38] Vložil: Tom, 21.7.2013, 19:54:55
:-) to je spíš pro ostatní návštěvníky, abyste ten rozhovor nevykládal jinak, než jak byl pořízen. Ono je vaše tvrzení totiž v rozporu z původním zněním.
Bohužel platná a účinná legislativa neříká nic o tom, že by se poslanec musel svého mandátu vzdát. Poslanec získává mandát, nikoli strana. Poslanec vykonává rozhodnutí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ne strana.
Vám se zdá jednání Ratha jako malá zlodějina? To mi přijde trochu zvláštní představa.
[39] Vložil: rejpal, 21.7.2013, 21:46:45
38.A 150mega,a zlaté cihličky,co nikomu nepatří u lobisty,to je asi menší číslo,než měl Rath.Nás ve škole učili asi jinou matematiku.Tím ovšem Ratha neobhajuji.Chci jen říct,že by se mělo měřit stejným metrem všem.Něco podobného bylo i v kauze Budišov.Pozavírali označené,a hlavní zloděj byl ten,kdo to naprášil.Samozřejmě z tábora pravice.Ještě malý dotaz.V čem je rozpor?Já jen opakoval to,co řekl kníže.Nic víc.Tak nevím,kdo tady dezinterpretuje.
[40] Vložil: Tom, 22.7.2013, 08:46:47
Vy jste napsal: "Dneska zabodoval i kníže,když nadělal do vlastního hnízda.Poskytl rozhovor,že je na pochybách,ohledně věznění Ratha.Co už tady prezentuji rok,nepřímo řekl,že byl uvězněn na objednávku"

V rozhovoru ale je uvedeno: "Také mám pochyby, jestli má smysl po roce držet ve vazbě pana poslance Ratha. My tady ve vazbě v ponižujících podmínkách držíme lidi, a přitom mělo být dávno rozhodnuto. Dokonce i v Rusku mají omezení vazby."
Ani přímo ani nepřímo nenaznačuje, že by byl Rath uvězněn na objednávku. Jen se pozastavuje nad tím, že se v případě Ratha nic moc neděje už rok a že jako obviněný možná sedí v krimu nadbytečně.

Neptal jsem se na srovnání 150 milionů a Rathovy zlodějiny. Od určité částky už člověku cifry splývají, 10 milionů nebo 100 milionů, obojí je hodně. Nevím, jak jste na tom finančně vy, ale pro mě je 7 milionů víc, než vydělám za rok. Víc než jsem vydělal dosud. A spolu s dalšími obviněnými v kauze se částka šplhá ještě výš. Takže je zcestné porovnávat tady, kdo ukradl víc.
Rath naštěstí doplatil na to, že svoje "obchody" dělal mimo poslaneckou sněmovnu a v souvislosti se svou krajskou funkcí. Tam už se žádných imunit dovolávat nemůže. A pokud pánům lobbistům Ištván něco dokáže, ti už tuplem žádnou imunitu nedostanou. Maximálně můžou utéct. Ale nevim, jestli to je výhra. Takovej pan Pitr se z trestu nevyvlékl a kdo ví, jak dopadne mistr Harvardský fond.
[41] Vložil: V.N., 24.7.2013, 20:42:22
Předseda KSČM Mostiště je mimořádně vzdělaný a normálně myslící člověk!Problém je jiný jakmile by jeho strana dostala velké množtví hlasů bude odstraněn a nastoupí zase tzv."Stalinisté" a to nechceme!Sám jsem to už zažil v r.1968 když mě bylo čtnáct let!V.N.
[42] Vložil: facebook, 25.7.2013, 09:38:15
No pane V.N.
Pan Klement, mimořádně vzdělaný a normálně myslící?
Ještě, že to není pravda. To už by na tom byl náš národ moc špatně. Někteří komunisti jsou vzdělaní, ale kdyby mysleli normálně, už by nebyli komunisty. Vidíme to v historii. Názory pana Klementa čitelně formuje skupina mozků v levných restauračních zařízeních a diskuze v parlamentních listech. Možná to je mimořádnost, ale rozhodně né vzdělanost.
Tento předseda místní pobočky strany, která měla blízko k boji proti nacismu a tím i uctění památky padlých na našem hřbitově, se nedokáže ani při kladení věnců vhodně obléknou. Nebo naopak, chce tím demonstrovat v jaké bídě musí žít pod kapitalistickou nadvládou. Tou, která mu dovolí svobodně říci a napsat svůj názor bez toho, aby se musel třást, že na něj čekají u dveří.
Tome, dobře to píšete.
[43] Vložil: kája, 25.7.2013, 13:05:45
Není divu, že po posledním zveřejnění volebních preferencí budou následovat další kopance od příznivců dodělávajících vládních stran, včetně 42, Toma a spol. Je úsměvná rada, že vzdělaní komunisté při normálním myšlení by neměli být komunisté. Zřejmě autor měl na mysli ty komunisty, kteří jsou nyní v ostatních stranách, někteří již v několikáté. Dle zaměření příspěvku 40 a 42 při volbách všeho druhu, autorům to nevadí. Vhodnost oblečení - vhodná záminka na atak. Byli také účastníky pietních akcí? Co pak to bude příště? Ke 41: Situace je jiná než v roce 1968, mají komunisté za zády mocného Brežněva? A od toho dohodnutého majetkového převratu v roce 1989, čí hájili zájmy? Je dobře, že autor úvodního příspěvku popisuje stav v naší společnosti, který je pro někoho nežádoucí. Nemusí se bát, aby ho svatá inkvizice nutila změnit názor.
[44] Vložil: Kája, 25.7.2013, 13:07:19
Problém je, že furt dělíte politky dle stran a ne dle jejich charakteru. Zloděj, jedno za jakou stranu kope, je furt ZLODEJ !!!
[45] Vložil: kozénka, 25.7.2013, 21:51:25
Minulý týden v Událostech proběhla debata na téma,101 podpisů,kterými se stále ohání Krasomila.Bylo řečeno,že při hlasování ve Sněmovně,nikdy 101 nedají dohromady.Ona ji má.Už jen z tohoto důvodu,je požadavek prezidenta zcela na místě.Prostě strakám zlodějským,už mimo několika mentálně postižených,nikdo nevěří.Když už tito nevědí,kudy kam,tak jim vadí oblečení MK.Tím jen dokazují,co mají v hlavě.Eeeé,neboli h...o.
[46] Vložil: Tom, 27.7.2013, 09:25:46
ad 43: Je úplně jedno, jestli jsou bývalí komunisté v jiných stranách. Pokud vyznávají program té které politické strany teď, to je podstatné. To, že ve svém život na něco změnili názor, není ostuda. Ostuda je tvrdohlavě lpět na pitomosti za každou cenu. A to je bohužel osud KSČ(M). Ta se dokonce ani od minulosti nedistancovala, tedy hloupost minulou ani neodsoudila. Podobná situace se tady třeba ukazuje i u případu pana Ratha. Existují tady nějaké odposlechy, hejtman byl chycen při činu, vlastní strana se ho zbavila, ale komunisti v tom za každou cenu vidí spiknutí modroptáků a nevím koho dalšího. Naopak v případě současné zamotané kauzy 3 poslanců a jednoho premiéra s milenkou mají jasno a nejradši by věšeli hned každého, kdo vlastní modrou stranickou legitku s ptáčkem na obálce.
A ještě k vaší poslední větičce v příspěvku - tam jste uhodil hřebíček na hlavičku. "Nemusí se bát, aby ho svatá inkvizice nutila změnit názor." Máte zřejmě na mysli, že se pan Klement nemusí bát rudých bratrů toho, že ho pořádně zcenzurují prostřednictvím svého někdejšího orgánu Českého úřadu pro tisk a informace, nebo že si pro něj nepřijdou pánové od STB. To vám řeknu, že mě taky těší.

ad 44: Politici tím, že vstoupí do nějaké strany, něco svým voličům naznačují. Tedy to, že vyznávají hodnoty, které ta strana prostřednictvím politického programu zastává. Charakter mnohého z nich neznáme, nepoznáme, že je někdo zloděj, ale stranickou příslušnost zjistíme během pár minut.

ad 45: Požadavek prezidenta je naprosto nemístný, nemá důvod něco posuzovat nebo vymýšlet zdržovací taktiku. Snaží se akorát vypadat jako ten nejrozumnější, přitom jsou nějaké ověřené podpisy na seznamu jen cárem papíru. Rozhodující bude 101 až přímo ve sněmovně při hlasování, a to se může změnit z minuty na minutu. Nenadělá s tím nic žádný podpis se štemplem nějakého notáře. Což je správně. Nad politickým orgánem nemá být žádný kontrolní nadorgán. Kontrolu vykonáváme přímo my voliči a trestáme taky přímo my, volbami.
[47] Vložil: rejpal, 27.7.2013, 09:26:02
Takže,když to shrnem.Paní,co bezmezně stojí za svým předsedou,a premiérem,bývalým,touží po moci.Ještě jí nedošlo,že je pouhá loutka.Pravičáci potřebují dokrást,co ještě zbylo.Kdyby byla při smyslech,vrátí se na Vysočinu,zužitkuje svoje vzdělání,pokud ještě rozezná pšenici od ječmene,a pozdvihne zemědělství z prachu,kam to ze svými spolustraníky dopracovala.Další možnost má,že si znovu otevře prodejnu knih.Bude nabízet díla obou Vašíků.Tom a jemu podobní,si jistě rádi vystojí frontu.Jak bylo také někde zmíněno,může si konečně udělat řidičák v jedné autoškole,zde ve městě,a objíždět svoje příznivce.Hraje si na spravedlivou.Já,kdybych použil její slovník,na adresu prezidenta,stojím na pracáku.Ve finále je to její nadřízený.Bývalého premiéra nevijímaje.Napadat práci státního zástupce,který koná podle zákona,je opravdu na pováženou.
[48] Vložil: Tom, 27.7.2013, 13:02:56
Jak nakonec vidíte, státní zástupce podle zákona nekonal. Zbytečně zavřel do vazby několik lidí. To vám přijde, že je práce podle zákona? Měl by být profesionál a předpokládat, jak je to ošemetné stíhat poslance a tedy si případ řádně připravit. Někam vlítnout a všechny pozavírat není zas až takové umění. Nakonec to dopadlo tak, že pan Ištván se svým kolegou mají lví podíl na zbytečném pádu vlády. A to ještě nevíme, jak dobře má zpracovanou kauzu Nagyové a vojenského zpravodajství. Pokud i ta se ukáže jako neodůvodněná, bude to mezinárodní ostuda.
K urážkám paní Němcové se musím jen usmát :-) Nevím, co vám tak špatného udělala, že mícháte jablka s hruškami. Možná byste ji mohl zamotat třeba i do nějakého spiknutí s americkými imperialisty, že?
Prezident není ani zdaleka nadřízený předsedkyně poslanecké sněmovny, natož členky politické strany. Jsou to dva na sobě nezávisle volené orgány, ani jeden z nich nemá navrch. Ani jeden z nich nemá silnější mandát. Každý z nich jsou jiná státní moc, což se učí už na základní škole, přesto to rád zopakuji. Prezident je moc výkonná, Parlament moc zákonodárná. Premiér je součástí vlády, tedy moci výkonné, která ale vzejde z voleb do PS a prezident ji jen jmenuje. Není tady arbitrem, který rozhodne, jestli se mu vláda zamlouvá nebo ne, jestli má 101 hlasů nebo jestli si všichni vzali čisté trenýrky. To jen pan Eman si zavádí nové móresy.
[49] Vložil: kája, 27.7.2013, 13:03:05
Už jenom z"povinnosti" k 46.Opět falza ohledně distace od minulosti KSČM, nevím, co asi stojí za tímto tvrzením. A že by komunisté se zastávali Ratha? Čí mozek s tím přišel? A president, to přece není nic nového co činí. Potřeba si vzpomenout s čím šel do své volební kampaně, vůli většiny voličů nyní realizuje. Dalo by se natypovat, nebýt jeho, jak by současné kauzy šly do ztracena. Jediné s čím s Tomem plně souhlasím, je myšlenka v jeho poslední větě.
[50] Vložil: Tom, 28.7.2013, 10:11:42
49: A kdypak se tedy od minulosti distancovali? Vždyť ani název svojí strany výrazně neobměnili. Z nedávné doby postačí neslavná kondolence KSČM ke smrti Kim Čong Ila. O mrtvých jen v dobrém, ale co se dá říct o člověku, který roky držel totalitní nadvládu nad občany své země a pak si ji převzal jeho syn (jehož pomatení mysli jsme měli možnost sledovat v minulých měsících). Jestli si KSČM představuje spolupráci s takovými kamarády, to tedy potěš koště.
Komunisté jako strana se Ratha nezastávají, to by těžko ustáli. Stačí ale sledovat komunisty tady v diskuzi, kteří za jeho zatčením pořád vidí spiknutí.
Zeman opravdu nepředvádí nic nového, on byl drzý a samolibý vždycky. Nevěřil bych, že to řeknu, ale asi víc než Klaus. A nebýt jeho, v kauzách by se nic nezměnilo. Proč? Protože Zeman fakticky svými pravomocemi nedosáhne ani do státního zastupitelství ani do policie. Maximálně může někomu prostřednictvím své loutkovlády naslibovat odměny za "vhodným způsobem" provedené zatčení a vzetí do vazby. Ale to už spekuluji a nerad bych očerňoval pana Ištvána nebo jeho podřízeného zástupce. Stále pevně věřím, že případ vyšetřuje při svém nejlepším vědomí a svědomí.
[51] Vložil: kája, 28.7.2013, 10:12:28
Musím ještě reagovat na 48. SZ nikoho nezavřel, rozhodl tak soud, který je /obviněné/ také pustil. Paragraf je zakroucený, dá se vykládat různě. Pro Toma je ošemetné, že se stíhají nyní poslanci vládního slepence, což nebylo dříve možné - viz třeba Čunek. V kauze té milenky expředsedy nevidím pochybení.V rámci NATO to vypadá na raritu v ČR. Rozhodně zbytečný pád vlády to nebyl, prospěch bude mít naše společnost po volbách, kdy podle Toma rozhodnou voliči, buď trestem nebo reinkarnací. Ohledně možné budoucí premiérky nevidím žádné urážky, pouze fakta. Je osobně vzhledem k dosavadním funkcím také odpovědná za nynější stav společnosti.Zaznamenal jsem pouze to, že stáže se nyní nekonají na sovětském velvyslanectví, ale na USA.Nebo se mýlím? Výklad naší ústavy bych s prominutím nechal na odbornících.
[52] Vložil: Tom, 29.7.2013, 05:59:16
To máte pravdu, obviněné do vazby poslal soud. Nicméně podle podkladů, které mu poskytl státní zástupce. Je otázka, nakolik bylo nutné někoho tak narychlo do vazby zavřít, když zas tak nespěchalo dohonit pana Šnajdra - nikdo nepotřeboval mezinárodní zatýkací rozkaz. Ten si ostatně pro zadržení do ČR sám přijel. Minimálně v tomhle mi ta naléhavost vazby tolik nesedí. A jak to, že najednou nejsou potřeba ve vazbě lobbisté, když jim policisté prohledávají budovy. Je to při nejmenším zvláštní a celému tomu případu dodává říz i to, že policie a státní zastupitelství poněkud nezvládla komunikační strategii k tak závažnému případu.
Myslím si, že premiérkou se paní Němcová stejně nestane, už teď se na tiskovkách natřásá Kuba. Pokud jde ale o její urážení, příspěvek číslo 47 bohužel urážlivý je, dokonce se ji snaží přimotat i ke zdejší kauze ohledně pochybné autoškoly.
Nevšiml jsem si, že by některý náš politik přišel z ambasády s tím, že má tu šťastnou povinnost sem pozvat americkou armádu na přátelskou dvacetiletou návštěvu.
Ten výklad Ústavy, vzhledem k tomu, že je to základní právní dokument, by měl zajímat i běžné občany a třeba prostřednictvím voleb by měli dát vědět zákonodárcům, jakou formu rozdělení státních mocí preferují. Takovýhle nesystémový paskvil, ve kterém všechno zkomplikuje prezident, je nepochopitelný. Není možné dlouhodobě udržet systém, ve kterém by existovalo několik mocenských center, která se obě považují za významnější a s větším mandátem od voličů, a která se vzájemně drží v šachu.
[53] Vložil: rejpal, 29.7.2013, 18:03:23
52.Na hlavní stránce píší,jak vaše chráněnkyně kuje pikle na prezidenta.To je OK?Jen dokazuje národu svoji ubohost.Že jsem napsal,že si může otevřít krámek,nebo se vrátit ke své profesi,není nic urážejícího.Možná by to bylo užitečnější,jak touha po moci.Už toho se svým premiérem a ptákostranou pohnojili dost.Její předchůdce,svazák Kasal,taky,když dostal mikrofon,vykřikoval,a kde skončil.Je zajímavé,že paní senátorka Zvěřinová,taky ze Žďáru,je v politice,a nemá potřebu se za každou cenu zviditelňovat.Že prezident naplňuje slova činy,to je jen dobře.Nějaké odkazování na zákony,je stejně zbytečné,protože zákony,na které se tu někteří odvolávají,udělali ptáci pro zakrytí svých nekalostí,tak jako tady kdosi prezentoval,že to dělali komanči.Podobnost čistě náhodná,nebo nová totalita?
[54] Vložil: Tom, 30.7.2013, 16:25:49
Jaképak kutí piklí? Jen se tomu Zemanově výmyslu snaží vyhovět. Podle mého nastavuje až zbytečně vstřícnou ruku, ale budiž, teď se může Zeman předvést.
Co myslíte touhou po moci? A nebo jak se podle vás liší její touha po moci od některého jiného politika? Ať modrého, oranžového nebo rudého? Myslíte, že když někdo jde do politiky, jde tam za cílem tiše sedět v koutě? A nebo se vám zdá, že třeba zrovna paní Němcová naopak jde přes mrtvoly tak jako Zeman? Povězte kdy a jak ať se pobavíme.
Paní Zvěřinová je skutečně v politice neviditelná. S tím ostatně pěkně koresponduje její web, který je sice plný názorů, nikde ale není náznak něčeho koncepčnějšího, čemu se věnuje. Pravděpodobně byla ve volebním okrsku vítězkou jen kvůli tomu, že je členkou ČSSD a tudíž "proti všem". Osobně jsem rád, když mohu vidět, co můj politik dělá, než když sedí někde tiše v koutku. Toho se drží i Zeman. Ovšem v jeho případě je krásně vidět, že ne každá nadměrná politická aktivita je státu automaticky ku prospěchu. Ale máte pravdu, dělá přesně takové podlosti, jaké v předvolební kampani slíbil, možná dokonce ještě svědomitěji.
Seznamte mě se zákonem, který si ptáci ušili na míru pro zakrytí svých nekalostí. Asi nejsem v obraze a možná mi uniklo, že si stihli do Ústavy vetknout to, že mají výhradní moc ve státě tak, jako si to v minulosti zařídili komanči.
[55] Vložil: Vladimír N, 31.7.2013, 18:53:38
Vzkaz zn.42.
Pane Facebooku ono to není tak jednoduché jak vy píšete ikdyž pravda s některými věcmi co píšete souhlasím.Jde o to že je rok 2013 a demokracie od roku 1990 a tak zcela jistě bude i nadále velmi zranitelná nicméně si myslím že je dobré že i vy můžete svoje názory na této stránce napsat,važme si toho!
[56] Vložil: rejpal, 31.7.2013, 18:53:48
54.S hluchým a slepým,je těžká diskuze.Poslední případ vašich tří trafikantů,je snad dost výmluvný.A to nemusím pátrat na pochybných odkazech.Další příklad ze života.V dobách,kdy jsem provozoval živnost,Jsem byl poctěn návštěvou financů.Vzhledem k dobré práci účetní,nic nenašli,ale vysvětlování,dá se říct haléřových položek,bylo až ponižující.Když vidím velkopodnikatele a lobisty,kde se točí stamiliony,a zlato,co nikomu nepatří,tak kdo vymyslel zákony,že z haléřáka se dělá zločinec,a milionáři nic.Opozice asi těžko.Oni to vydělali poctivě,zatímco já asi chtěl okrást stát.
[57] Vložil: Vladimír N, 31.7.2013, 21:03:08
Pane facebooku zn.42 nedá mě to a dovolím si ještě poznámku mě nevadí že takzvaně se Martin Klement špatně obléká na kladení věnců padlým spíše mě zajímá zda vy jste tam někdy byl?A pokud ano co jste měl na sobě? Vy jste anonym ale Martin ať je jaký je nese svou kůži na trh to jen vy koušete z kouta kde vás nikdo nevidí!
[58] Vložil: facebook, 1.8.2013, 08:19:07
Pane Vladimíre. Neberu vám označení, že koušu někde z kouta, ale zajímalo by mě, jak byste popsal příspěvky rejpala. Ten se prezentuje levicově a takový lidé by měli mít vládu? To se nebojíte po tom, co jste prožil? Na příspěvcích se snadno pozná, na které straně jsou lidé slušní a tolerantní. Na pietní vzpomínku chodím a rozhodně nejsem člen módní policie. Nic méně, podle vizáže se dá posoudit úcta a opravdovost k tomu co kdo dělá, obzvlášť na veřejnosti. Já mněl na sobě pánský oblek, kravatu a polobotky. Nejsem členem žádné strany. Politicky se neangažuji. Jsem však již velmi znechucen kolik hlouposti, a nenávisti je kolem. Vy ne?
[59] Vložil: rejpal, 1.8.2013, 20:26:09
58.Opět jeden,co nic nepochopil.Pod nickem rejpal,jen glosuji,události,jak primárně běží.Vesměs je to ironie,tzv. rýpnutí.Pouze bezmozci se cítí uraženi.`Už jsem to napsal jinde,nejsem příznivcem žádné strany,nejraděj bych je zrušil všechny,ale to nejde.Prostě straníci musí být.To,jak se chovají,pouze ironizuji.
[60] Vložil: Tom, 2.8.2013, 12:46:35
56: Máte pravdu, s hluchým a slepým je těžká diskuze. Předkládám vám tam fůru argumentů, ale místo abyste je vyvrátil nebo uznal, že jsou férové, pořád se motáte kolem třech zadržených a propuštěných poslanců. Už jsem tu několikrát napsal, že bohužel, jejich jednání není podle soudu v rozporu s Ústavou ČR. Osobně se mi tenhle způsob politických obchodů taky nelíbí, ale dokud tady budou státní podniky nebo dokud bude Ústava hovořit tak nejednoznačně, nedá se s tím nic dělat. A nenadělá s tím nic ani Zeman ani Rusnok (pokud si tedy neopatří příslušný počet hlasů v Parlamentu). Proto je potřeba politická vláda.
Zašantročit někde haléře není až takový problém, je to logické, tyhle chyby většinou vznikají z přehlédnutí nebo chyby v součtech a jsou snadněji kontrolovatelné. Abyste schoval miliony, to už si musíte dát sakra majzla, abyste se nepřehlédl v součtech a aby vám u kontroly seděly i ty haléře a nepoštval tak na sebe hlubší audit. Na rozkrytí těchhle špinavostí to chce úplně jinačí přístup, než kterým na to jde finanční úřad. Mimochodem dnešní opozice byla před pár lety tehdejší vládou, takže i ona má velký podíl na tvorbě našich zákonů. S výjimkou KSČM. Její lidi ale zase byli u moci předchozích 40 let a následky jejich vlády a legislativy jsme nenapravili dodnes.
[61] Vložil: pudl, 2.8.2013, 15:51:09
Shrnutí programu levice:
www.youtube.com/watc…

Milý Tome, nemá to cenu, buď na ně bodrej, nepřesvědčíš je a sám sobě ublížíš;)
[62] Vložil: kája, 2.8.2013, 15:51:38
Jenom technickou poznámečku k 60: Zda ti tři trafikanti z ODS jsou nevinní jako lilie, se nevyjádřil Ústavní soud, proto bych si nedovolil tvrdit, že jednali v souladu s Ústavou ČR. Nemohl se vyjádřit ani Okresní soud. Podle výkladu Nejvyššího soudu byla trafikantům i dalším s imunitou zaručena beztrestnost. To že u Čunka se to udělalo po "staru", s tím jste také nad míru asi spokojen. A zase Zeman, pořád se točíme okolo, on se s tím netajil, že nechce ten slepenec pravice ve vládě. Zatím své sliby plní. Kdyby na jeho místě byla spící dvojka, to by se to vám krásně vládlo? Já patřím k té většině, která se nepřeje vládu Nečase bez Nečase. Cca za ty tři roky, když měli tu jistou 101, co po nich pěkného zůstalo? Nebo jinak, co by chtěli do konce volebního období, než vejdou do ztracena ještě stihnout? Už se těším na zveřejnění částky výplaty peněz milenky, co měla ráda smažák a dřela jako koníček. To je v souladu také s Ústavou? Vymlouvat se po tolikati letech od majetkového převratu na komunisty, to mi také přijde trochu nefér z neznalosti stavu věcí nebo ze zaujetí. Jak jsem se vyjadřoval dříve, volební preference jsou známy. Co bude příště?
[63] Vložil: Tom, 3.8.2013, 10:53:34
62: Ústavní soud v téhle věci teď nerozhodoval. Takže dokud se nedostane případ na jeho stůl, je rozhodnutí NS pravomocné a jednání poslanců je v souladu s Ústavou. Ústavní soud tu není od toho, aby prověřoval každý případ týkající se Ústavy sám od sebe. Navíc stojí mimo soudní hierarchii a není tak ani žádným odvolacím soudem.
Pokud jde o Čunka, to je úplně jiná písnička. V případě romů jednal jako starosta, v případě vzetí úplatku tak nejednal na půdě sněmovny, takže jej mohli kolegové zbavit jeho bezbřehé imunity a vydat trestnímu stíhání. Dál se do toho nebudu zaplétat, podrobnosti jeho kauzy jsou veřejně dostupné a odlišnost od tří vykuků je snadno odhalitelná.
Zeman - to, že se s tím před volbami netajil, neznamená, že tím je to vyřízené a už o tom nebudeme mluvit. Je to prostě čuňárna, co tu předvádí.
Co pěkného po Nečasově vládě zůstalo? Nevím, nevím ani, co pěkného zůstalo po jiných vládách. To se ukáže později. Věřím, že třeba nový občanský zákoník bude to dobré.
Odměny pracovníků na vládě - ano, je to v souladu s Ústavou. Možná je to nemorální, ale zřejmě legální, pokud někdo neprokáže opak. Presumpce neviny, znáte?
Kdo se vymlouvá na komunisty? Někteří ze diskutující tady občas omílají skvělé úspěchy komunistické moci, tak já zas uvádím jejich skvělé podpásovky. Aby to tady nevyznělo tak jednostranně. Lidé totiž rádi zapomínají na to špatné.

Ad 61: Pudle, naopak, mě to celkem baví. Ono to vyvracení lží není až tak složité, povětšinou mi stačí znalosti ze střední školy a občas si rozšířím přehled zapátráním po internetu.
[64] Vložil: rejpal, 4.8.2013, 10:13:17
63.Poslední věta odhalila skutečnost.Vlastní názor není,vyhledají se informace jinde,a napíše se slohová práce.Pokud jsou to odkazy,které nabízel jeden z Balin,tak už není,co dodat.
[65] Vložil: Tom, 5.8.2013, 12:30:03
Asi nebudu jediný, ale zdá se mi, že nečtete. Píšu snad někde o tom, že jen papouškuju informace odjinud? Váš styl argumentace by tomu odpovídal - tedy že na mnou předložené argumenty nereagujete a všechno přetočíte úplně jinam, jak se vám hodí. Zábavné
[66] Vložil: kája, 5.8.2013, 21:02:12
Milý Tome, celkově mi připomínáte jedny věřící, co se hromadně koupou po sobě v jedné kádi na stadionu. Ti si také vybrali z Bible to co se jim hodí.
[67] Vložil: Tom, 6.8.2013, 22:07:22
Můžete to víc rozvést nebo je to jen takový výkřik do tmy? Mícháte nějakou pochybnou víru s logickými argumenty, kterých jsem výše vysypal solidní hromádku a kýbl navrch.
[68] Vložil: kája, 7.8.2013, 21:56:04
U Toma a spol se nyní pije černé, nebo alespoň řezané. Nechci rejpat, ale argumenty budou zapotřebí nyní.Solidní jsem opravdu nikdy u něho nezaznamenal, škoda toho kýblu, ten si měl na hlavu raději nasadit. Sejdeme se u předčasných voleb a voliči rozdají nové karty.
[69] Vložil: Tom, 8.8.2013, 08:44:34
Máte-li na mysli dnešní sněmovnu, nedá se říct, že bych plakal, kudy chodím. Holt se 101 rozpadla, koalice si za to může více méně sama. Pokud pan všemohoucí Zeman nebude zdržovat, patrně nás čekají nové volby. To je na tom to pozitivní. Nepovládne alespoň klub přátel Miloše Zemana.
Na to všechno, co jsem napsal v komentářích výše, nynější situace nemá vliv.
[70] Vložil: Vladimír N, 8.8.2013, 22:34:22
No nic zase budou v Praze vládnout pražáci a to mě štve,vůbec nerozumí lidem v České republice a pokud si zase budou plést Velké Meziříčí s Valaškým Meziříčím pak ovšem požádám zastupitele pana Josefa Komínka aby tohle dal do pořádku nejsme žádní idioti a pitomci!
[71] Vložil: pudl, 9.8.2013, 09:00:26
69: Myslíš, Tome, vládu SPOZ - strany přátel organizovaného zločinu? Jinak souhlas, lepší předčasné volby, než autokracie prezidenta Vepřová hlava.
[72] Vložil: ww, 9.8.2013, 14:33:09
k /71/: To je dost ubohé, to vaše vyjadřování, ne? Nemají náhodou ti vaši "přátelé organizovaného zločinu" jinou barvu? Zdá se mi, že zatím převládá modrá. A při příspěvcích nezapomeňte na slušnost, děkuji! A za sebe, jsem ráda, že je prezidentem pan Zeman!
[73] Vložil: rejpal, 9.8.2013, 19:16:48
Oni si mysleli,že budou vládnout navěky,jak dříve komanči.Anče mávala papírem,který nikomu neukázala,vykřikovala,že má 101,a prdlačky.Kuba,ty dva,co dostali rozum,vyloučil ze strany.Podobnost s komanči,jak přez kopírák.Trautnberkovi se zastavil penězovod k jeho majetku,a už je tu křik po tom,co říkáme už dávno.Volby.Jenže si neuvědomují,že se jich tam většina nedostane.Lidé,až na vyjímky,hledače odkazů,mají rozum.Sice už se toho asi moc zachránit po nájezdu lapků,nepodaří,ale každá troška dobrá.Otázka je,co budou někteří,jako je od 18 roků protekční politik Benda,dělat.Práva z Plzně,mu asi neuznají,a nic jiného nedokázal.Paní ze Žďáru si může znovu otevřít krámek,a prodávat spisy obou Vašíků.Určitě na tom zbohatne.O nejlepšího ekonoma na světě,se jistě celý svět popere,pokud ho nezavřou.
[74] Vložil: V.N., 14.8.2013, 07:30:28
Pane starosto VM ing. Radku Necide vy si stěžujete v novinách Velkomeziříčsko že vás nejvíc štvou útoky na vás bez podepsání?Pane starosto mně už neštvou a také štvali víte co vůbec s tím neodpovídejte.Pane starosto prostě "Volovi neodpovídejte na volovinu"-přečtě si raději nádherný román spisovatele podotýkám žijícího autora z Velkého Meziříčí -Bohouše Macháta s majstrštykem "Ministěrští pstruzi" a půjdete doma dobře spát.
[75] Vložil: rejpal, 14.8.2013, 13:24:22
Dneska jsem se opravdu,po delší době,zasmál.Paní ze Žďáru kandiduje za Prahu.Nyní ukázala,jak to se svými krajany myslí.A taky sama ze sebou.Bezmezná touha po moci,jí bere zbytek rozumu.Pražáci s ní zametou,a pojede s pláčem domů.Inu,kdo chce kam,pomozme mu tam.
[76] Vložil: kája, 20.8.2013, 18:34:28
Tak kapříci si rozpustili ten svůj zanesený zahnívající rybník a klesají k výpusti. A ty krokodýlí slzy té paní na závěr, už se mi jí chtělo chudinku co za nic nemůže politovat, bohožel to nejde. Otvírám růžové. Sejdeme se u voleb a u příštích diskusí.
[77] Vložil: L.N.L.N., 24.8.2013, 12:42:06
Různé filosofické úvahy stejně vedou k názoru "kája".Myslím si že je tomu tak.L.n:
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist