MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 2. října 2023, svátek má Olívie / Oliver, zítra Bohumil.
  • V neděli 1. října 2023 začal 21. ročník městské ligy. Foto ze zápasu Vídeň - Bory.
  • Hudební festival Jakuba Pustiny v neděli večer v koncertním sále Jupiter clubu nabídl významného hosta, operní divu Gabrielu Beňačkovou.
  • Po nedělním fotbalovém derby slaví tým Velké Bíteše, který zvítězil 1:2. Zápas sledovalo více jak 400 diváků.
  • Nová brána dynamických vah na silnici II/602 byla vztyčena.
  • Ve Stránecké Zhoři se dnes konala za hojné účasti veřejnosti tradiční akce Svatováclavské ohně.
  • Podzimní zámecké nádvoří.

TAK CHOĎ BABO PĚŠKY!

- - 5. 8. 2013 - komentářů  0
Běžný stav v dopoledních chodinách na náměstí ve Velkém Meziříčí. Zaplatíte, a ne jen že nezaparkujete, ani neprojedete.
Běžný stav v dopoledních chodinách na náměstí ve Velkém Meziříčí. Zaplatíte, a ne jen že nezaparkujete, ani neprojedete.
foto: -lk-
Až po výjezd, kde je zákaz parkování, bylo plno. foto: -lk-
TAK CHOĎ BABO PĚŠKY!
TAK CHOĎ BABO PĚŠKY!
TAK CHOĎ BABO PĚŠKY!

Ano, ano i tuto radu očekávám a kus pravdy v ní zřejmě bude.


Nicméně bydlím v našem městě vysoko v "horách" a pěšky cesta za nákupem zdá se již býti pro mě svízelná.

 

V obchůdku, v kterém se v blízkosti našeho domu kdysi dávno daly koupit základní potraviny, vystřídal obchod s podlahovými krytinami a ty jsem se ještě připravovat jako chutnou krmi nenaučila.

 

Tak sjíždím denně do našeho velkoměsta, někdy i na náměstí a tady mi po dnešním dni přestal rozum fungovat.

 

U boudičky zastavím, výběrčí vložím do dlaněčky desetikorunku, pak zařadím rychlostní stupeň č. 1 a doslova se prošmrncám náměstím, v neskonalé víře, že přece jenom někde místečko najdu. Udělám několik kol náměstím, až nakonec druhou stranou vyjedu z náměstí ven.

 

Za co a na co a pro koho jsem investovala svoji desetikorunku?

 

Kde skončí moje desetikorunka, která se během Božího dne tisíckrát znásobí?

 

Kam putuje ten naditý měšec.


Jistě se po zkušenostech zde pravdivé odpovědi nedočkám, ale z přiložených fotografií je jistě patrno, že tento ojedinělý systém, jak přijít k penězům na Bůh ví co,  je víc než na pár facek.


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

05.jpg  06.jpg  07.jpg  08.jpg  09.jpg  

Čtěte také

4. 3. 2023 - Proč jsou ceny PHM ve Velkém Meziříčí tak vysoké?

Proč jsou ceny PHM ve Velkém Meziříčí tak vysoké?
Lidé z Velkého Meziříčí a okolí se na nás obrací, abychom udělali něco s cenami PHM v našem městě. Nejinak tomu je i u pána, který nám tento týden zaslal následující text:

22. 6. 2023 - Drogová negramotnost u dětí a mládeže je u nás velmi vysoká

Drogová negramotnost u dětí a mládeže je u nás velmi vysoká
V České republice se 200 tisíc dětí ve věku od 15 do 19 let dostalo do kontaktu se zakázanou drogou. Polovina z nich je dnes závislá na marihuaně. Vezme-li v potaz fakt...

12. 7. 2023 - Na Velkomeziříčsko se vracím rád

Na Velkomeziříčsko se vracím rád
Stěžejní náplní pracovního dne každého politika je komunikace a kontakt s občany.

2. 3. 2023 - Vrchol trapnosti na jednání zastupitelstva

Vrchol trapnosti na jednání zastupitelstva
Každý, kdo se díval v přímém přenosu na jednání zastupitelstva 28. února, či se na něj podívá zpětně, se může přesvědčit o neuvěřitelné neochotě radních města odpovědět na jednoduchou otázku - jaký...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 58.

[1] Vložil: :+), 5.8.2013, 15:01:10
Neplatí se za parkování, milá paní, platí se za průjezd. Takže byste tam mohla jezdit celé odpoledne jen za deset korun, to se přece vyplatí, ne? Neberte to špatně, taky tam kolikrát kroužím jako debil, zaparkovat nelze.
[2] Vložil: Martin, 5.8.2013, 15:05:52
Přijde mi to jako totálně debilní formulace. Halooo, vy na radnici, myslíte si, že zaplatím 10 Kč, abych projel náměstí, když bez placení jsem tam rychleji po Novosadech??? Proberte se!!!
[3] Vložil: Ivana, 5.8.2013, 21:01:12
Pro informaci vám všem. Dnes dopoledne měl pohřeb skvělej mladej kluk a přišli se s ním rozloučit jeho kamarádi, kterých měl spoustu. A ti všichni by dali ne deset korun, ale mnohem víc, kdyby neměli tenhle smutný důvod na náměstí parkovat.
[4] Vložil: Petr, 5.8.2013, 21:01:16
Já bych zpoplatnil i ty Novosaddy
[5] Vložil: Profesor, 5.8.2013, 21:01:24
Paní Kotoučková má patent na rozum a jakmile by byla na radnici ona, všechny problémy s dopravou by vyřešila, průjezd náměstím by byl zadarmo, vše efektivní, atd..
[6] Vložil: oooo, 5.8.2013, 21:01:32
Tak si chod po novosadech a nemusíš platit za průjezd přečti si první komentář je to poplatek za PRŮJEZD !!!!!!!!!!!!!!!! do města tě nikdo nenutí!
[7] Vložil: Tom, 5.8.2013, 21:02:03
Jak tu někdo píše, platí se za vjezd na náměstí k tomu na celý den. Pokud byste chtěla garanci volného místa - tedy platbu za parkování, musely by být nejspíš nainstalovány parkovací automaty, jinak se volná místa v reálném čase evidují špatně.
Na druhou stranu předpokládám, že město zavedením platby za průjezd náměstím původně chtělo regulovat právě i průjezd náměstím, nejen obsazenost parkoviště. Nerad to říkám, ale v tuhle chvíli se 10 Kč za průjezd zdá málo a zřejmě by poplatek snesl zdražení. Aspoň by náměstí trochu prořídlo a parkoval by tam jen skutečně ten, kdo na to má nebo alespoň ten, komu opravdu stojí za to poplatek skutečně zaplatit.
[8] Vložil: doktor, 5.8.2013, 21:02:44
Co na to říct.. Stav, který trvá delší dobu, rapidní zhoršení nastalo tak od r.2003. Sotva se co změní, jak jste již sama správně odhadla, protože tenhle VM -kolotoč je právě ta jiná a jediná "správná" cesta, cesta parkovacích kotoučů a kotoučků:),bílých budek a náměstí plného aut.. A co na tom, že v jiných městech jsou parkovací automaty a také to funguje, třeba v Jihlavě,Třebíči...a kupodivu i zaparkujete. Ve VM platí heslo: Buďme sví a nenechme si to vzít! Prostě tak trochu jiné město...
[9] Vložil: Pavel , 5.8.2013, 21:03:20
Na půl souhlasím že peníze jdou do kapes lidí co sedí na radnici. Na náměstí by mel bejt vjezd povolen jenom pro zásobování. Je tam problém zaparkovat a chodci tam mají taky svoje problémy se pohybovat. Doložím fotografií jak si tu řidiči dělají co se jím zachce.
[10] Vložil: kája, 5.8.2013, 22:53:29
Já bych to tak viděl na umístění další boudičky u výjezdu z náměstí u dolní brány. Jedno místo z ÚP, výjezd dalších 10,- Kč, nebo dobrovolně. Další příjem do městské kasičky. Nevím proč 5, co se schovává za profesora, aniž by s nějakým návrhem přišla, laciným způsobem paní Kotoučkovou znevažuje za její odvahu popsat skutečný stav věci.
[11] Vložil: Profesor, 6.8.2013, 07:58:23
Protože napsat, že je něco na prd, dokáže každej. Ale věřte, že kdyby milá dáma dostala šanci a měla řídit město, tak by se rychle s brekem pakovala, protože takových chytrých rejpalů a občanů, kteří by všechno věděli lépe, by bylo víc než teď. Vjezd na náměstí by byl za 100,-, abychom byli schopni utáhnout krytý bazén, kde by byly 3 těhulky a Kotoučkovka.
[12] Vložil: :+), 6.8.2013, 07:58:42
Se zákazem vjezdu na náměstí by to bylo špatné, co obchodníci na náměstí a v přilehlých uličkách. Vždyť by se odstěhoval z města veškerý ruch, proč? To by byl nesmysl. Také staří občané, kteří mají problémy s chůzí, by se na náměstí a třeba do kostela nedostali vůbec. Ano, je tam hodně aut, bude se to muset v dohledné době nějak řešit, ale rozhodně ne zákazem vjezdu.Snad by šly ty parkovací hodiny.
[13] Vložil: parkovací kotouček, 6.8.2013, 09:36:11
Přesně, jak se píše v prvním příspěvku: platí se za vjezd, ne za parkování. Co takhle parkovat u mostu na Třebíčské? Za kooperativou dopoledne místo bývá! Copak musíte parkovat před spořitelnou? A nebo jezděte mhd, pokud to nemáte daleko na zastávku. Založte si stranu, hnutí nebo nějaký spolek, abyste mohla kandidovat do zastupitelstva a tam prosazujte svoje představy a třeba i změnu. Je to jednoduché. Poslední věc (mimo téma): proč se vyjadřujete, jako byste četla Kosmovu kroniku? Poprvé to bylo možná vtipné, teď už je to otravné a trapné. Když se budete vyjadřovat jako člověk 21. století a úměrně svému věku, vaše názory budou určitě vypadat důstojněji.
[14] Vložil: vm, 6.8.2013, 11:13:19
(11) - SOUHLAS!!!
[15] Vložil: Občan VM, 6.8.2013, 11:20:38
To jste všichni chytří..... Nedokážu si představit, kdyby se všechny auta přesunuli ( nevím teda kam) z náměstí..... Náměstí prázdný ale všude okolo nával..... město nemá náhradní odstavnou plochu, jako třeba v Bíteši..... Mělo by proto uvažovat o odkoupení bývalého svitu, stejně tam už žádnej obchodák nebude....
[16] Vložil: Libuše Kotoučková, 6.8.2013, 13:15:09
Vážení zde na diskuzi,
celý můj příspěvek byl zamyšlením nad tím, jak je celý systém zpoplatněného průjezdu náměstím zaměřen hlavně na to, jak přijít snadno k velkým penězům, o kterých nevím, kde skončí.
Dle mého by se našel jistě smysluplnější způsob, kam desetikorunky házet.
Nezlobte se na mě, ale za to, že mohu projet náměstím mám zaplatit? Proč?
Co tak úchvatného jest k vidění, že mám zaplatit vstupenku?
V kolika městech to takto mají?

Jinak nechápu Profesore Vaši zaujatost vůči těhotným ženám?
Nějaké osobní zklamání nebo ponížení?
Vždyť já bych s těhotnými ženami do bazénu snad ani nemusela, tam mohou chodit i bez doprovodu porodní asistentky. Tak pořád nechápu Váš útok. Buďte v klidu, město bych neřídila, snad pouze v tom, co umím a v čem jsem dobrá, tedy ve sféře sociální.
Jinak bych se necpala tam, kde bych neuměla, což se bohužel o prozatimně řídích město, říci nedá.

Nu a pro parkovacího kotoučka:
Kosmovu kroniku jsem nečetla, staročeštinu miluji, jsem na sebe hrdá, že jsem v 21.toletí nezcepěněla na tolik, že papouškuji převzaté amerikovýrazy a jiné prapodivnosti.
Fandím Tomáši Klusovi, který taktéž jazykem takovým hovoří a mohla bych mu přesto býti matkou.
Víme?

Diskuzi vracím zpět na téma: Kam se podějí desetikorunky.
[17] Vložil: parkovací kotouček, 6.8.2013, 14:05:23
Nikdo po Vás nechce, abyste byla cool a free. Zbytečně ženete věc do druhého extrému. Nemusíte se zlobit, moje poznámka byla napsána pro Vaše dobro. To, že působíte jak z Kosmovy kroniky, Vaší prezentaci prostě nepřidá. Hotovo.

K desetikoruně: zeptejte se na radnici, kam ty peníze jdou, tady na diskusi to určitě nezjistíte!

K průjezdu náměstím: za tu desetikačku nemáte něco úchvatného vidět, je to daň za to, že jste tam vůbec vjela. Pokud je náměstí plné aut, asi desetikoruna nestačí a je třeba zdražit, jak už se několikrát stalo. Ne však účelově, ruku v ruce s tím musí jít i vybudování nových parkovacích ploch. Jenže co s rejpaly? Zase bude křik, že ubývá zeleně... Bude nový důvod k pláči
[18] Vložil: nosmoke, 6.8.2013, 14:27:20
Problém je, že cena se zvyšuje, když chcete auta vytlačit na odstavné parkoviště, aby si lidé došli kousek pěšky, jenže tady lidé nemají jinou variantu! Novosady v obležení aut, parkoviště u kooperativy taky, tady nelze jinde zaparkovat a kde tedy u PENNY? u BILLY? to je trošku z ruky ne?
[19] Vložil: Profesor, 6.8.2013, 14:27:26
Paninko,
nesnažte si hrát na psycholožku, ano? Stejně tak bych mohl já vést úvahy, že jediný důvod proč tady neustále plodíte nějaké utopismy je ten, že doma na vás není nikdo zvědavej a tak si přebytek volného času a touhu být viděna a slyšena, kompenzujete tady. Kdyby vám šlo vyloženě o dosažení odpovědi, tak se seberete a jdete se zeptat starosty. Ten vás k šípku nepošle, i když by se mu snad i málokdo divil. Radnice pro tuto potřebu založila i knihu přání a stížnosti, či jak se to jmenuje, proč by měli číst ty bláboly tady? Takže buď se tady pouze chcete zviditelňovat, nebo rozbouřit diskuzi, nic jiného v tom vidět nezle. A když je to už po x-té, zdá se to jako chronický problém. Každopádně nevyřešíte nic, možná si najdete pár sympatizantů, ale taky okruh lidí, kteří se smějí, když na vás přijde řeč. (zažil jsem několikrát)
P.S. Problém s těhulkami nemám, to byla pouze moje prognóza toho, kdo by tak asi ten bazén hlavně využíval, vzhledem k tomu, kdo po něm nejvíc křičí.
[20] Vložil: Libuše Kotoučková, 6.8.2013, 20:04:38
Zdravím Profesore,
lépe, kdybyste došel osobně, máte to do mého domu kousek a tak bychom ušetřili tuto veřejnou diskuzi od té naší, ale ještě udělám výjimku a odpovím. Nadále reagovat nebudu.
1.na setkání se starostou, kde jsme předávala první petici jste nebyl, já ano
2.na veřejném zastupitelstvu, kde byl v bodu i bazén a to jako poslední, jsem vyseděla 4hodiny, než jsem dostala slovo, Vy jste tam nebyl, já ano. Tedy nemáte pravdu v tom, že to, co mě jako občanku našeho města nenechává klidnou řeším jenom utopismy zde na diskuzi.
O plundrování lesa u protihlukové zdi jsem tu na diskuzi psala, pořídila fotodokumentaci. Nicméně obrátila jsem se s tímto problémem i na Ministerstvo životního prostředí.
3. vážím si Olgy Sommerové, která pravila, že dělá politiku zespodu, tedy také poukazuje na nešvary a plně si stojí za svými názory veřejně, ne pod nějakou skrytou přezdívkou i když samozřejmě jde s kůží na trh.
4. rozbouřit diskuzi to ano to chci, třeba to v něčem bude i pro město přínosem.
5. není člověk ten, aby se zalíbil všem, nemám potřebu se někomu vlíškat, zalíbit...pokud jsem předmětem smíchu, také dobré, vždyť smích léčí a uvolňuje endorfiny
6.druhá petice čítá víc jak tisíc podpisů a těhotných to moc nepodepsalo, čili Vaše prognóza, že po bazénu nejvíc křičí těhotné, je chybná.
Omlouvám se za odbočení od prvotního tématu.
[21] Vložil: občan, 6.8.2013, 22:07:10
Pane soudruhu profesore.Myslel jsem,že při vašem vzdělání,máte v sobě alespoň trochu galantnosti a slušnosti k ženě.Vám se tu taky nikdo neposmívá,jak objíždíte žigulákem markety,a prohlížíte zboží.Proč asi?Kvůli kvalitě,nebo ceně?Za minulého režimu jste taky seděl na radnici,a na rozdíl,od těch dnešních,zadarmo.A taky se udělalo hodně věcí.To už jste zapomněl?Ono nebylo až tak všechno špatně,jak tu někteří,co neudělali pro město nic,prezentují.
[22] Vložil: Tom, 6.8.2013, 22:08:52
Paní Kotoučková,
myslím si, že nikdo nehaní to, že se nějakým způsobem angažujete ve veřejné sféře. Máte na něco názor, něco prosazujete. To je fajn. Zkusíte si to prosadit peticí, i to je naprosto normální a plodné. Mě osobně akorát zaráží to, že vyžadujete odpověď města tady na tomto serveru. K tomu má město přece určené stránky, starosta má nějaká setkání s občany, existují nějaké úřední hodiny. Tak si přece vyjádření opatřete přímo u zdroje, pak to nějak srozumitelně sepište a udělejte z toho třeba něco na způsob reportáže. Tahle forma tady je ale s odpuštěním pláč na nesprávném hrobě. To samé, když pátráte po tom, kam se Vaše desetikoruna ztratila. Na to Vám odpovím z fleku, že se stala součástí rozpočtu města, což je stvrzeno pokladním blokem, který Vám u vjezdu výběrčí vystavil. Navíc za každý rok jsou na webu města vystaveny výroční zprávy o hospodaření, ve kterých byste objem těchto vybraných peněz jistě po krátkém hledání našla. Tady se mi zdá, že zbytečně a bez nějakých pádných argumentů očerňujete představitele města, že to vypadá, že si snad poplatky kamsi ulívají. Nebo máte nějaký důkaz?
K problému ucpaného náměstí - ono je to těžké. Celkem chápu pozici města, že neví pořádně, co s tím. Volné parkovací plochy u náměstí nemá, průtah městem je kapitola sama o sobě a tak si může vlastně vybrat:
a)buď nedělat nic zásadního a zdražit poplatek za vjezd, čímž dopravu na náměstí zklidní; tahle varianta je ale těžko průchodná, protože každé zdražení zákazník-volič pochopitelně těžko nese
b)nebo významně přepracovat režim vjezdu a parkování na městě; tohle ale zase stojí peníze, které budou chybět jinde, bude potřeba zakoupit zmíněnou jinou odstavnou plochu, zkrátka tohle taky není jednoduchá varianta.

Ano, jako volička máte samozřejmě právo po městu žádat, aby tu situaci nějak uspokojivě řešilo, ale zase těžko něco vyřešíte tady a tímto způsobem.
[23] Vložil: Profesor, 7.8.2013, 07:47:20
20 a 21: Evidentně oba trpíte jakousi iluzí, že víte, s kým tady hovoříte, ale asi byste se strašně moc divili, to mě pobavilo. To už samo o sobě o něčem svědčí a jen mě to utvrzuje v názoru na vaše krátkozraké a chabé myšlení. Btw galantní nejsem a nebudu. K bodům se vyjadřovat nebudu, jestli jsem u něčeho byl či nikoliv, to si nechám pro sebe. Každopádně moje post scriptum zůstalo opět nepochopeno. Petici vám podepíše kdejaký ňouma, který nemá o problematice páru a za pár let by beztak podepsal petici pro zrušení bazénu, protože by nebyly prachy na jiné věci. Osobně z výše zmíněného důvodu takovouto petici příliš neuznávám, zřejmě stejně, jako starosta - schvaluji. Měl jsem na mysli to, že po bazénu nejvíc křičíte konkrétně vy, za účelem koupání batolat, selat, těhulek a kdo ví čeho všeho. Neodvážím si tu tvrdit, jako někdo dříve, že je to za účelem nějakého vašeho "biznisu", či jste až takový filantrop, osobní názor na to ovšem mám. Ať už je to jak chce, bylo by to extrémně "levicové" řešení, které by znamenalo zrujnování městské kasy. Ale o tom už tady bylo namluveno hodně, každý si bude stát za tím svým.
Na závěr řeknu jedno: Když tady chcete stále vytahovat nějaké vaše skvostné záměry, nemůžete počítat pouze s podporou. Já osobně vám to ulehčovat nehodlám, protože s vámi nesouhlasím snad vůbec v ničem a vím, že takových je masa.
[24] Vložil: tonda, 7.8.2013, 07:48:50
Paní Kotoučková, Tom [22] má naprostou pravdu. Bydlíte v "horách" a není divu, že v tomhle horku nejdete pro nákup pěšky. Pokud jsem pochopil, šlo o potraviny (odmítáte jíst podlahovou krytinu). Proč v tom obchodě prodávají podlahovou krytinu a ne potraviny jako kdysi? Ale není to jediný obchod s potravinami, který zde takto skončil. Jinde bylo levněji, že? Tak tedy denně sjíždíte do města. A denně musíte vidět, jak je obtížné kdekoli zaparkovat. Problém parkování řeší obce různě, u nás zpoplatněným vjezdem na náměstí a parkovacími hodinami. Poplatek je příjmem města a rozpočet města je na webu mestovm.cz. Tam se podívejte, kam zmizela Vaše desetikorunka. A jak píše Tom, zde se odpovědi opravdu nedočkáte. Ale pokuste se o to na výše zmíněnných stránkách města. My mladí, co rádi chodíme pěšky, se podivujeme tomu, jak třeba členové slovutné městské rady a zastupitelstva musí jezdit na zasedání autem. Také je těžko pochopitelné rozhodnutí nastavit dobu parkování na dvě hodiny. Fakt by hodina nestačila? Kdyby zde byly parkovací automaty, jistě by stačila. Až Vás příště osloví fotografická múza, zkuste si sednout na opěradlo lavičky u kašny, abyste měla dobrý výhled a zkuste zdokumentovat aktivitu naší městské policie, jak kontroluje parkování. A napište nám o tom a přihoďte fotky. Hlavně nenápadně, abyste je nevyplašila. Ono se ochladí, Váš mozek zase začne fungovat, míst na parkování nepřibude a všichni budeme muset zaparkovat přímo před bankomatem nebo před pohřební službou, aby nás nemuseli daleko tahat. Hlavně je důležité nechodit pěšky a najít si zdůvodnění, proč musím jet autem na náměstí a parkovat tam déle než hodinu. A jen tak mimochodem. Pamatujete na tu hrůzu, když se vybudovalo autobusové nádraží někde v Tramtárii? Prý kdo tam má chodit...???
[25] Vložil: kozénka, 7.8.2013, 19:48:29
Dneska v tištěném plátku města vyšel rozhovor se starostou.Pěkně nás nicky umyl.Zároveň nalil čistého vína.Při pozorném čtení,jsem zjistil,že to víno není až tak čisté,že v něm něco plave.Petice paní Kotoučkové,druhá proti bioplynce.Autoři řádně podepsáni,i s adresami,ti,co je podepsali,taktéž,a radnice nic.Bazén zavržen,bioplynka se staví.Když je to tak čisté,proč neřekl,kdo je investor,co z toho kdo má.Občané města,to určitě nejsou.Redaktorka buď nebyla důsledná,nebo šlo,jak je dobrým zvykem,o předem domluvený scénář.Chlubení se rozhlednou,to je opravdu žalostně málo.
[26] Vložil: Libuše Kotoučková, 7.8.2013, 19:48:59
Tome a Tondo, jste úžasní, chytré i když mladé hlavičky....Vás si dovedu představit řídit město. Pálí Vám to.

Toníku ráda si sednu ke kašně na lavičku a budu pozorovat, fotit, psát, je to dobrý nápad. Dnes jsem měla opět na úřadě inspiraci a článek již byl odeslán ku zvěřejnění.
Jenom prosím nesednu na opěradlo, botkami bych zamazala sedátko na které si pak třeba sedne nějaká babička nebo dědeček.
To raději rozprostřu sukni a sednu si na zem
[27] Vložil: Tom, 8.8.2013, 08:44:12
26: Díky, ale nemám ambice se aktivně účastnit politiky. Je to nevděčná práce a člověk musí chtě nechtě aspoň částečně opustit vlastní zaměstnání.
[28] Vložil: Tonda, 8.8.2013, 12:02:08
26: Díky, ale na řízení města nějaké pálení nestačí. Správná strana a politické kšefty, to je výtah na radnici. Takže mám smůlu.
S tou lavičkou jsem to přepískl, sorry. Nicmeně na zemi to také není ono. Špatný výhled, vajgly, plivance a hlavně žvýkačky, které by Vám mohly poněkud zaneřádit choulosivá místa. Což takhle kostelní věž? Sice za mírný poplatek, ale ten výhled! Jak to vidím z věže... Krásný titulek.
Trochu vážněji. Nemohu se nějak dopídit volebního programu starostovy strany, abych si osvěžil v paměti jejich sliby, konkrétně bazén. I když v této ekonomicky složité době tuto myšlenku nepodporuji a proto jsem žádnou stranu, která stavbu bazénu měla v programu nevolil, sliby by se měly dodržovat. Bohužel volební programy si beru s sebou do přírody, kde je po použití ještě zahrabu. Tak hezký den a zaparkujte třeba u Penny. Na náměstí se dostanete proti proudu.
[29] Vložil: Libuše Kotoučková, 8.8.2013, 20:39:38
Toníku, mě to s lavičkou potěšilo, netřeba se omlouvat.
Na kostelní věž - nápad dobrý, leč já mám z výšek fobii a tudíž zůstanu na zemi, lépe řečeno při zemi...
Teď vážněji:
ODS měla ve volebním programu - v položce volný čas -bod: příprava veřejného bazénu do r. 2014, čili bychom se již za rok měli cákat v protiproudech nebo hýčkat tělo v perličkové lóži....ale týden po proběhlých volbách, kdy zvítězili o pár hlasů a to možná díky slibu bazénu již významná osoba prohlásila, že to tak s bazénem ani nemyslela...a to je to, co považuji vůči důvěřivému voliči za největší "prasárnu". Omlouvám se za ten výraz, ale ještě dnes po necelých 3 letech od voleb mě to zvedá ze židle....já byla též na kandidátce /kde, jmenovat nebudu, protože bych se prý prvně musela s nestranou domluvit, že budu o ní psát/a tam jsme měli mezi hlavními body bazén....před volbami všemi ostatními stranami zatracovaný.
De facto jsme byli protivníkem oloupeni o myšlenku, ten jí využil ve svůj prospěch a jak zvítězil, zapomněl, co slíbil.
Vím, že jsem v protiproudu a nadále v něm hodlám zůstat, byla jsem tak vychována, nedělat si z "huby sráč".
Omlouvám se za jadrnější výrazy, ale v tomto případě bych ráda i přitvrdila.
Ekonomicky složité je to všude, nejenom v Meziříčí a přesto bazény jinde fungují a slouží lidem.
[30] Vložil: Vladimír N, 8.8.2013, 22:34:39
Paní Kotoučková jenom vydržet vy stejně jednou ty hloupé odeesácké názory porazíte,nejlepší by bylo kdyby v bazénu ve Velkém Meziříčí seděli bývalí členové strany ODS.Představte si že se to může stát.Já vám fandím.
[31] Vložil: Vladimír N, 9.8.2013, 09:00:17
Jinak odbočím moje sestra je občankou Rakouska a narodila se na zámku ve Velkém Meziříčí a je na to hrdá!Ikdyž už je dávno rakušanka a víte proč protože s manželem uviděli Zámek a on jí řekl že jí to závidí kde se narodila!
[32] Vložil: Libuše Kotoučková, 9.8.2013, 15:08:55
Dnes 9.8. čas 9.15h opět desetikorunka a opět totální kolaps na náměstí.
Cesta z náměstí na ul.Hornoměstská /asi kde se nachází restaurace u Koníčka/ mi trvala 25min.
Jen tak dál milí, občanem zvolení, je na čase zvednout cenu vstupenky za průjezd náměstím, když jde o takové kolony.
Toho je třeba okamžitě využít.
[33] Vložil: 44, 9.8.2013, 20:41:30
Asi Vás to moc baví :-)
Dle místní znalosti moc dobře víte, že bude v centru města jako obvykle kolaps, zejména pondělí, středa a samozřejmě pátek ale přesto se budete tlačit na město autem, zbytečně a to už předem očekáváte že zaplatíte deset kaček a pak si stěžujete. To trochu nechápu. Hold když mám tu potřebu jet autem a nedám si říct že stejně nikde nezaparkuju a jedu s tím pocitem že mi to možná vyjde, tak se stou situací musím smířit.
Bohužel to tak nefunguje že si řeknu. Tak dnes jedu na město autem, tak mi tam udělejte místo, nechci vidět žádné fronty a nikdo mě nezdržujte já spěchám.
Choďte pěšky. Aspoň v tyto dny. Vězte uleví se Vám. Uděláte ve svém věku něco pro svoje zdraví, nadýcháte se poločistého vzduchu, ušetříte nervy,deset korun a vězte, že po cestě na město a zpátky domů, nasbíráte pár drbů a aspoň budete mít o čem psát.(založte si WWW stánky)
Nemyslím to špatně a ani nemám zájem urážet.
Smiřte se s tím, že je jednadvacáté století a doba je jiná a Vy to už nezměníte. A to mi můžete věřit. Dnes bohužel neplatí to co nás učili. S poctivostí nejdál dojdeš, měj úctu ke starším, pomáhej slabším atd.
[34] Vložil: Vladimír N, 10.8.2013, 22:47:09
Na věci to nic nemnění že paní Libuše Kotoučková má pravdu a ta je jenom jedna,jestli se její myšlenky stanou brzy nebo déle stejně se stanou a ať bude na Radnici ve VM kdokoliv jiný dá jí za pravdu a zařídí to a proč nejde jenom o ženy po porodu jde jí i o lidi!
[35] Vložil: , 12.8.2013, 08:48:41
32: Za půl hodiny slezu na náměstí odkudkoli, takže se vykašlete na auto, choďte pěšky a neotravujte. Jak píše 33, ušetříte čas i peníze. Pokud den co den očekáváte, že zaparkujete před spořitelnou a den co den se to nedaří, hledejte problém ve své hlouposti. Nadáváte na počet aut a sama bez krámu neuděláte ani krok.
[36] Vložil: kakabus, 12.8.2013, 11:19:23
To nechte u zimáku u koníčka u kooperativyna novosadech u kotvičky a dojďete si pěšky ne a z vybraných desetikorun vám prostě bazén nepostavěj paní Kotoučková.
[37] Vložil: Eva Novotná, 12.8.2013, 14:46:45
Bydlíme na Hliňišti a taky nejezdíme na nákupy autem. Když už mám větší nákup tak pokud to jde jedu zpět busem. A ten stojí přesně tu desetikorunu. Je - li potřeba zaparkuje se za drogerií na Třebíčské . A navíc na nákup se přeci nemusí každý den. Jsme 4 a nákup postačí 3 krát týdně. Vlastně pardon, jednou za měsíc jezdíme autem do Billy pro mléko a pití.
[38] Vložil: Libuše Kotoučková, 12.8.2013, 21:54:45
Vážení zde na diskuzi, šlo mi hlavně o PRINCIP, ne o to, že JÁ /rozuměj Libuše osobně/ nemám kde zaparkovat na zatemovaném náměstí, vždyť tam nejezdím jenom já. Tedy jste podstatu příspěvku nepochopili. Zájezdy za nákupy a fasování do auta nedělám, auto víceméně používám pracovně /masáže v soukromí a porodnický terén/, u bankomatu také nepotřebuji stát, bo tyhle služby vůbec nepreferuji.
Takže až se nebudu potřebovat přesunout za dopoledne od šestinedělky z bodu A k další do bodu B, pak budu klidně chodit pěšky.
A Kakabusi za ta léta vybírání vstupného z projetí náměstím by už z velké části bazén stál.
[39] Vložil: Mirek, 12.8.2013, 22:51:49
Kdyby tady byl postaven Lidl,tak bylo vyřešeno i parkování. Díky podmínkám a požadavkům města tady není Lídl a ani parkoviště.
[40] Vložil: doktor, 13.8.2013, 16:02:04
Lidl +pseudo"malý obchvat"- naprostá devastace Čechových sadů a centra města. To, že to tu někomu chybí naprosto nechápu!! Nerozumím ani té lidské rožežranosti, aby tu musel být každý řetězec se svým "štěstím v akci"... Naštěstí díky nevšedním nárokům města tu není, což je naprosto mimořádně úžasné, jinak bychom dopadli jako ve Žďaře, kde si podobnou hrůzu nacpali přímo do centra...
Jinak si opravdu myslím, že se dá při troše vůle dojít pěšky a nebo na kole. Tohle není náměstí, které by lákalo k návštěvě a nedej bože se někde posadit k nějakému odpočinku, je potřeba to změnit a myslím, že se plánuje parkoviště místo toho Lidlu. A všechno je to jenom v nás,obyvatelích. Je to přesně jako v té písničce od Katapultu....."bude pozdě se ptát, co děti? mají si kde hrát..?"
Jinak si myslím, že má paní Kotoučková pravdu, aleaspoň částečnou , řešit by se to mělo urychleně. Bazén sem netahejte, o tom to tu není.
[41] Vložil: Martin, 13.8.2013, 16:02:07
Nádhera,jen tak dál.
[42] Vložil: Matcheta, 15.8.2013, 07:27:44
Paní Kotoučková dlouho jsem nezapla kompjůtr a když se sem konečně dostanu, vykoukne na mě konečně další váš vtipopis. Už jsem se bála, jestli jste se mi někde na dovolené nezapomněla v nějakém luxusním bazénku

Tipuju, že desetikoruny používají radní po zasedání k mariáši
[43] Vložil: Libuše Kotoučková, 15.8.2013, 14:25:21
Zdravím Matcheto,
kdybych byla sobec a egoista tak bych zvysoka....na urputné dožadování se bazénu v našem městě pro spoluobčany a vskutku bych si vyrážela do luxusních bazénů jinam. Ale co Ti ostatní, kteří vyrážet jinam nemohou?
Leč moje zabejčenost, tvrdohlavost a bojovnost Lvice mi to neumožní.
O vtipopisy nebude nouze, jak se tak plancám tím Mezi-říčím už zas mám v hlavě další vtipopis, jak Ti Kocourkovští kralují a zbůhdarma peníze vyhazují, jen aby si prosadili svou a nedbali blaha svých bližních, s kterými veskrze pohrdají.
[44] Vložil: doktor, 16.8.2013, 07:26:20
to p.Kotoučková
to myslíte těch 170 milionů za ty betonové mantinely..? tak to bych řekl, že se zase někdo vymluví na Povodí Moravy. je to stejné mrhání peněz, jako zbytečně drahé hlukové stěny u žel. koridorů, např. Je ale smutné pozorovat hroutící se opěrné kamenné stěny,pokácené stromy a zanesená koryta obou řek atd. a pak tu haldu betonu.. Po záležitosti s výstavbou bioplynky, paramontu a jiným apokalypsám nám už jen chybí betonová socha Mamlase (od sochaře p.Olšiaka). Myslím, že by se tu skvěle vyjímala..
[45] Vložil: Medřičák, 16.8.2013, 07:27:35
Pro "občana" /21/: Víceméně náhodou jsem otevřel tuto diskuzi a žasnu, jak ten "občan" ví, kdo je ten profesor, který je negalantní k ženám a jezdí v žigulíku. Víte houby pane "občane". Mně i když někteří lidé jako "profesor" titulují, tak já sebe tak nikdy neoznačuji a k ženě bych taká negalantní nebyl. A pokud bych se do takovéto veřejné diskuze zapojil, tak pouze věcně bez osobního napadání.
A k podstatě problému, kterým je téměř nemožnost na náměstí zaparkovat: Kritizovat tento stav, tak to jistě zvládne každý. Bohužel navrhnout řešení, tak to kritici nečiní. Ono je to také velmi těžké, vždyť i mladí a zdraví lidé se brání tomu, udělat pár kroků pěšky; a máme svobodu i svobodu činit hlouposti. Takže co s tím? Nevím. Jeden čas se uvažovalo o záchytném parkovišti za bývalým Svitem, z toho asi sešlo. A působit na mladé, zdravé a krásné, aby chodili pěšky? Zbytečné.
[46] Vložil: Medřičák, 16.8.2013, 07:52:46
Ještě doplnění:
1) Občanu /21/ trochu dotaz: Jak Vy víte, že nějaký profesor objíždí supermarkety v žigulíku? Vychází mně, že je objíždíte taky, jinak byste to nemohl (či nemohla) vědět. Přeji Vám to, jen dál objíždějte. Dokud my starší aspoň objíždíme, tak to znamená, že žijem a jsme aspoň trochu zdraví.
2) Paní Kotoučkové: Ve svých článcích kritizujete hezky, bohužel nedáváte návrhy na řešení, třeba k tomu parkování ve středu města.
3) Paní Kotoučkové a dalším: Ty desetikoruny z "mýtného" jdou do rozpočtu města a ne nějakým radním či úředníkům, jak někteří podezřívavci dosti hloupě tvrdí. A z rozpočtu města je financováno mnoho věcí pro rozvoj města.
[47] Vložil: Libuše Kotoučková, 16.8.2013, 09:16:26
Moje řešení?
parkovací hodiny, jako je tomu v jiných městech.
Objedu náměstí, zjistím, že jest přeplněno, tak mám smůlu a jedu pryč.
Další místa na parkování mohla být lépe vyřešena na Novosadech šikmým stáním.
Zbytečně široké chodníky a podélná místa k zaparkování nevhodná, pokud jedu v koloně a mezi auty je místo, stejně tam popředu nezaparkuji a couvání nemožné.
I zde již zmiňovaný prostor po zbouraném Svitu by byl ideální k vybudování velkého parkoviště, tím pádem by mohlo být město pouze pěší zónou a vjezd povolen jenom pro zásobování.
[48] Vložil: Medřičák, 16.8.2013, 11:41:15
S těmi parkovacími hodinami máte pravdu jen částečně. Ono totiž jen málokteré město má tak exponovaný střed města (Náměstí)jako Velké Mezíříčí. A v našem městě, když nezaparkujete na náměstí zas to nebývá tak často), tak pojedete taky pryč a můžete se vrátit za chvíli a znovu platit nemusíte.
S těmi zbytečně příliš širokými chodníky a šikmým stáním máte pravdu, bohužel již se tak stalo, údajně to tak vymysleli nějací dopravní odborníci, kteří jaksi ani nevěděli, že po těch chodnících chodí velmi málo lidí. A u Kotvičky zbytečně zúžili vozovku vysázením stromů, že by tu nějak zvlášť dobře v dláždění rostly, tak to ani náhodou, jen to budou stále více zde zaneřáďovat spadaným listím? To spíš by bylo třeba vysazovat stromy na náměstí místo těch skácených, jejich stín v letních měsících je příjemný a dopravě nevadí.
[49] Vložil: jk, 19.8.2013, 08:47:28
Zajimalo by me co na krivou superzed rika mestsky pamatkar kteremu vadi i spatny odstin fasady.
[50] Vložil: V.N., 20.8.2013, 09:46:35
K názoru zn "Medřičák" ano já říkám ano ale pokládám jednoduchou otázku za prvé:Kolik peněz bylo vybráno za vjezd na Náměstí,za druhé kam tyto peníze byly přířazeny a použity a za třetí kdo tyto operace kentroluje???Zatím občané Velkomeziříčska NEVí!!!
[51] Vložil: Lenka, 21.8.2013, 15:25:23
Paní Kotoučková, jak zde už někdo zmínil, kam ty peníze jdou a co se s nimi dělá se můžete dozvědět z rozpočtu města. Pokud bohužel se v tom nevyznáte zajděte osobně na radnici a pozeptejte se. Bohužel naše náměstí je parkoviště, ale ničením zeleně a jiných míst, kde můžou stát parky (a to hlavně využívané Vašimi těhulkami a matky s dětmi) mi příjde zbytečné a vznikl by znovu další problém. Proč nemáme kam vyrazit s dětmi a na všech volných místech je silnice nebo parkoviště? Z místa A do místa B se dá dostat mnoha způsoby a jak někdo naznačil, mnoho lidí v dnešní době jezdí auty kvůli své pohodlnosti. Ať jsou naši radní jakkoli s chybami, opravdu nemají zapotřebí krást desetikoruny vybírané za vjezd na náměstí. Toto je lživé obvinění, dávejte si pozor koho napadáte.
[52] Vložil: Libuše Kotoučková, 21.8.2013, 21:41:34
Ženo milá, můj latinář kdysi na gymnáziu vždycky říkal: odbočení od tématu, myslím, že byste od něho vyfasovala sardel což v studentské hantýrce značí pětku.
Ve svém příspěvku nemám zmínku o ničení zeleně a jiných místech a ani nikoho neobviňuji z krádeže....čtěte příště prosím pozorně o čem je jádro pudla
Čili pro tentokrát je to pro Vás za 5.
[53] Vložil: Lenka, 22.8.2013, 09:37:20
Bohužel jste nepochopila, že mé vyjádření bylo na souhrn mnoho příspěvků.
Jistě se po zkušenostech zde pravdivé odpovědi nedočkám, ale z přiložených fotografií je jistě patrno, že tento ojedinělý systém, jak přijít k penězům na Bůh ví co, je víc než na pár facek.
Toto jsou Vaše slova. A já Vám pouze říkám chcete vědět kde to končí, podívejte se na rozpočty města. Nechápu proč to píšete sem a obviňujete slušné lidi. Ale chápu, že pro Vás jsou tato čísla velmi nepochopitelná. Na radnici Vám to vysvětlí
[54] Vložil: Lenka, 23.8.2013, 12:51:14
Paní Kotoučková,
toto si prosím nastudujte, ať vidíte, co všechno město platí a kde na to bere peníze. Třeba Vám to otevře oči.
www.mestovm.cz/cs/ra…
[55] Vložil: Libuše Kotoučková, 23.8.2013, 22:51:55
Ženo milá, oči mám právě otevřené docela dokořán a rozhodně se studií, na kterou mě odkazujete, nehodlám udyndat, Vy možná ano...papír toho unese a beránek se otřese.
To co vím já z té druhé strany mi postačí, abych zírala s tlamičkou dokořán, jak se rozhazují městské prašulky a co by se za ně dalo pořídit pro nás obyčejné, obyčejnější a nejobyčejnější občany.
Z ucha do ucha klidně povím, zde ne
[56] Vložil: parkovací kotouček, 25.8.2013, 10:49:23
55: Na radnici se zeptat nejdete, rozpočet si přečíst nechcete... Když umíte jen nadávat a pomlouvat z ucha do ucha, to je těžké. Jste tak líná, že si nedokážete přečíst dokument o rozpočtu, i když Vám ho Lenka naservíruje pod nos, ale otravovat s Vašimi domněnkami, výmysly a dvojznačnými komentáři v novinách to by Vám šlo. Pokud víte o lumpárně, běžte na policii. Pokud nemáte důkazy, mlčte.
[57] Vložil: Libuše Kotoučková, 28.8.2013, 22:46:43
Vy malej kotoučku /malej proto, že máte malý....K/
jak můžete vědět kam se chodím či nechodím ptát, zda rozpočty čtu či nečtu...již jsem Vás jednou upozorňovala, abyste, než plivnete jedovou slinu, četl pozorně!
Píši, že se studií rozpočtu nenechám udyndat jako paní Lenka, ne, že ji nebudu číst, tzn. že ani těm číslům na papíře se nedá věřit, víme?
Nicméně nadále hodlám otravovat, psát a Vás tím pádem dovádět ke stavům zapruzenosti
[58] Vložil: Je to rebel!!! , 17.10.2013, 12:21:15
Nevím, jestli to tu už padlo, ale má to tady asi deset titísc přízpěvků. Já zaplatím 10korunu a jezdím na ni cca týden, ne-li dva a pak zase, aby to nebylo blbý, tak to pak zase zaplatím. Stačí ukázat starý lísteček a hurá, jedem
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist