• Dóza středisko volného času dnes slavnostně na Komenského ulici otevřela nové prostory. Zároveň se konal den otevřených dveří.
  • Strážníci dohlížejí na bezpečnou cestu školáků k provizorní autobusové zastávce.
  • Na obchvatu u Oslavice se stala další z nekonečné řady dopravních nehod. Podrobnosti včetně videa připravujeme...

Volejbal: Juniorská extraliga - hrajeme o záchranu (?)

SPORT - VOLEJBAL - 19. 12. 2013 - komentářů 0

Foto ze zápasu.

Juniorská extraliga pokračovala o uplynulém víkendu čtyřmi zápasy.

V sobotu jsme nastoupili proti juniorům Volejbalu Brno na jejich palubovce. Co se týká hry, tak to nebyl špatný zápas. O výsledku prakticky rozhodnul první set. Ten jsme s trochou smůly prohráli 25:27. Potom vše již bylo v režii Brna. Sice jsme se nevzdali, a i když jsme korigovali za stavu 0:2 vítězstvím v třetím setu, naší porážku již nic nezastavilo. Jak se dostaneme pod tlak, děláme chyby. Brno na nás tlačilo hlavně důsledným útokem.

Po krátké přestávce jsme pokračovali druhým sobotním zápasem. Zde jsme první a třetí set set vyhráli, ale vedení 2:1 jsme neudrželi a nakonec byl šťastnější soupeř. Nevydrželi jsme brněnský tlak a došly nám síly. My nastoupili se základní sestavou: na nahrávce Marek Slavík, blokaři Jirka Huryta a Luboš Pospíchal, smečaři Štěpán Žaba a David Pešta a diagonální hráč Honza Matějka. Liberem byl Michal Kacafírek. Během obou zápasů se na palubovku dostali úplně všichni. Lukáš Musílek a Jakub Olšar na smeč, Tomáš Krejska na blok. Daniel Římal jako diagonální hráč si odbyl svou extraligovou premiéru. Jediný, kdo si „nezahrál“ byl nahrávač Filip Kuřec.

V neděli byl hostem v naší tělocvičně vedoucí celek tabulky, tým Ostravy. A jako lídr přijel. Sebevědomí  hráčů Ostravy bylo cítit ještě před vstupem do haly. Jejich diagonální hráč Matěj Šmídl, 207 vysoký útočník jistil ostravský útok. Bylo to znát a o vítězství soupeře nebylo pochyb. My hráli dobře a hráče je třeba pochválit až do poloviny druhého setu druhého zápasu. Zde za stavu 16:17 nepochopitelně odpadli a do konce utkání se již nezvedli. Co dodat závěrem? Bojujeme o záchranu soutěže a bod z Brna je cenný, neboť právě o tento bod jsme utekli Hradci Králové. Na druhou stranu myslím, že nejsme tým, který by měl sestoupit. Hrajeme rychlý moderní volejbal. V tom je naše plus. Nemáme však patřičnou razanci na útoku (to se dá dotrénovat), ale také v těžkých situacích nejsme odvážní (to se dotrénovat nedá). Já jsem přesvědčen, že to zvládneme!

Pro úplnost přehled výsledků:

Sobota 14.12.             Volejbal Brno – Spartak Velké Meziříčí 3:1 (25, 19, -23, 18)

3:2 (-26, 19, -24, 20, 4)

Neděle 15.12.             Spartak Velké Meziříčí – VK Ostrava     1:3 (18, .21,-21,-16)

0:3 (-21,-16,-14)

Velké Meziříčí, 19.12.2013 Petr Juda

Autor: Petr Juda

25. 6. 2021 - Ohromný úspěch odchovanců meziříčského volejbalu!

Hned čtyři meziříčtí odchovanci se utkali ve finále letošní volejbalové extraligy.

10. 9. 2021 - Volejbal: Příprava na úrovni

Skončila se první a také hlavní fáze přípravy našich mládežnických družstev na nastávající soutěžní období.