PRYSMIAN - 30. let
Dnes je 22. května 2024, svátek má Emil, zítra Vladimír.
  • Kašna po zimní pauze opět v provozu.
  • Výdejní box u pošty je již bez části pro Rohlík.cz.
  • Kašna se po zimní pauze napouští.
  • Probíhá demontáž výdejního boxu firmy Rohlík.cz u pošty.
  • Bazény na koupališti zatím ke koupání nelákají.
  • Na pozemku před čistírnou odpadních vod na Františkově se chystá výstavba fotovoltaické elektrárny. Vodohospodářský svazek se tak chystá snižovat provozní náklady.

Basketbal: Oslabené dorostenky slavily dvě vítězství

- - 27. 1. 2014 - komentářů  0
Basketbal: Oslabené dorostenky slavily dvě vítězství
Basketbal: Oslabené dorostenky slavily dvě vítězství
Basketbal: Oslabené dorostenky slavily dvě vítězství
Basketbal: Oslabené dorostenky slavily dvě vítězství

Celou sezónu se naše hráčky těšily na případný postup do finálové skupiny. Ve chvíli, kdy se postup podařil, tak máme tým nejvíce sužovaný zraněními a nemocemi za celou sezónu.


BK Velké Meziříčí - Sokol Lanžhot 68:50 a 59:35

OP kadetky U17

 

K zápasům proti Lanžhotu bylo připravených pouze šest našich hráček. Pokud se na tuto situaci podíváme dlouhodobě, tak v období začátku roku se tento jev pravidelně opakuje. Dle mého názoru je to způsobeno jedním základním faktorem. Basketbal nemá zimní přestávku. V době, kdy v ostatních sportech jako jsou např. fotbal či házená mají hráči prostor k odpočinku a načerpání sil a energie do druhé poloviny sezóny, tak se basketbal hraje pořád tahem. A pak skončí sezóna v březnu, když by se ještě dva měsíce mohlo hrát. Navíc v lednu je na mladé sportovce či sportovkyně tlak také ve škole, uzavírá se pololetí a spolu s vrtkavým počasím se vytvoří takovéto situace, kdy polovina týmu nemůže k zápasům nastoupit. Nástup do prvního zápasu byl jako z říše snů, první čtvrtina skončila 36:10 v náš prospěch. Soupeřova trenérka poznala, že hrát otevřenou hru s naším týmem hrát nemůžou. A od druhé čtvrtiny logicky vyrukovala na náš tým s celoplošnou obranou. Obrana po celém hřišti je hodně fyzicky náročná, a pokud je na jedné straně dvanáct hráček a na druhé šest, jedná se o logický krok. Soupeř začal postupně stahovat bodík po bodíku, ale nikdy se nedostal do jednociferného rozdílu. Hra se však velmi vyrovnala a také naše hráčky začaly dělat chyby. Naštěstí rozhodly zkušenosti velkomeziříčského týmu a první zápas skončil vítězstvím o 18 bodů. Před druhým zápasem se trenéři trochu obávali, že pokud bude soupeř pokračovat v celoplošné obraně, můžeme se dostat do problémů. Jenže náš tým i do druhého zápasu vstoupil suverénně a po první čtvrtině vedl o deset bodů. V tu chvíli opět trenérka soupeře změnila obrannou taktiku a nařídila svému týmu zónovou obranu. Opět chvíli trvalo, než se naše dorostenky s novou situací vypořádaly a na chvíli se zdálo, že druhý zápas bude mnohem vyrovnanější než zápas první. Postupujícím časem se ale naše hráčky staly na hřišti dominantní a výsledkem bylo vítězství o 24 bodů. Před zápasem bylo našim cílem se ctí obstát a na takovéto vítězství jsme si netroufali pomyslet. Celkově můžeme být velmi spokojeni a všem hráčkám musíme poděkovat za předvedený výkon.

 

Sestava týmu BK VM: Julča Ráčková, Ivča Blaťáková, Mája Drličková, Nikča Syslová, Kája Čermáková, Káťa Kryštofová a ve druhém zápase Šárka Buková. Trenéři Kamil Hugo a Tomáš Rapušák.

 

Příští program BK: BK Velké Meziříčí (ženy) – Sokol Lanžhot, sobota 1.2. ve 14:30 a 16:30 ve Velkém Meziříčí BC Vysočina Jihlava „C“ - BK Velké Meziříčí (muži) sobota 1.2. ve 13:00 v Jihlavě Bystřice nad Pernštejnem - BK Velké Meziříčí (muži) neděle 2.2. v 15:30 v Bystřici nad P. TJ Třebíč - BK Velké Meziříčí (kadeti U17), sobota 8.2. v 9:00 a 11:00 v Třebíči BK Velké Meziříčí (kadetky U17) – Valosun Brno, neděle 9.2. v 9:00 a 11:00 ve Velkém Meziříčí

 

Domácí zápasy se hrají ve Velkém Meziříčí v tělocvičně ZŠ Školní.


Autor: Tomáš Rapušák

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

lanzhot5.jpg  lanzhot6.jpg  lanzhot8.jpg  lanzhot9.jpg  lanzhot10.jpg  lanzhot11.jpg  lanzhot12.jpg  lanzhot13.jpg  lanzhot14.jpg  lanzhot15.jpg  lanzhot16.jpg  lanzhot17.jpg  lanzhot18.jpg  lanzhot19.jpg  lanzhot20.jpg  lanzhot21.jpg  lanzhot22.jpg  lanzhot23.jpg  lanzhot24.jpg  rozhodci.jpg  

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist