• Dóza středisko volného času dnes slavnostně na Komenského ulici otevřela nové prostory. Zároveň se konal den otevřených dveří.
  • Strážníci dohlížejí na bezpečnou cestu školáků k provizorní autobusové zastávce.
  • Na obchvatu u Oslavice se stala další z nekonečné řady dopravních nehod. Podrobnosti včetně videa připravujeme...

Volejbal: Konec dobrý...

SPORT - VOLEJBAL - 24. 2. 2014 - komentářů 0

Na bloku Štěpán Žaba (13) a Jiří Huryta (8).
Foto ze zápasu ve Velkém Meziříčí 23.2.2014

Do Frýdku jsme jeli s chutí ukázat se v dobrém světle. Z Frýdku jsme odjížděli s dvěma porážkami. A chuti také moc nezůstalo. Hra v prvním zápase měla sestupnou tendenci. V druhém bylo více boje, ale také porážka. Nálada nic moc.

Nedokážeme i slibný náskok zúročit ve vítězství. Jakoby nezkušenost. Ale jaká nezkušenost, když máme čtyři hráče končícího ročníku! Porážky definitivně ukončily naše, byť jen teoretické, naděje na play off. Ještě jsme (rovněž jen teoreticky) nebyli zachráněni. K definitivě jsme potřebovali uhrát set. Brno v neděli přijelo s tím nejsilnějším, co má. Pouze nahrávač Martin Licek zůstal doma a Marek Šulc neprošel nominací. Jinak se to reprezentanty jen hemžilo. Pikantní bylo, že se soupeřem přijel i Ondra Žaba, jehož bratr nastupuje za nás. V prvním zápase však do hry vůbec nenastoupil. Takže favorit byl jasný. Na smeči Mrázek (repre 93) a Janků, na bloku Pražák s Maláškem, diagonální Rychecký (všichni repre 95), nahrávač Červinka (repre 97), libero Dítě.

My jsme do boje vyslali tradiční sestavu nejzkušennějších hráčů: nahrávka Slavík, smeč Žaba a Pešta, blok Krejska a Huryta, diagonální Matějka a od třetího setu Římal. Libero Kacafírek. Soupeře jsme zaskočili. Od začátku jsme začali agresivně na podání, dobře jsme hráli v obraně a i dobře útočili. První set vyzněl jasně pro nás, i když nervozita tam nakonec byla. Soupeř sice dotahoval až v koncovce, ale velice nebezpečně. V druhém setu to bylo hodně vyrovnané, my šli do koncovky s vedením 23:22. Nakonec jsme však vyrobili 3 chyby a ze setu se radoval soupeř. Za nemocného Matějku, který hrál jen se sebezapřením, nastoupil Římal. A i když v dalších dvou setech Brno přeci jen projevilo více klidu a ukázalo více zkušeností a sety rozhodlo pro sebe, naši hráči se nemuseli za nic stydět. Také po dlouhé době slušná divácká návštěva to potleskem patřičně ocenila.

Do druhého zápasu brněnští nastoupili již bez smečařů Mrázka a Janků a rovněž blokař Pražák odjel. To ovšem neznamená, že by byli nějak výrazně oslabeni. Brněnská i druhá nebo třetí šestka jsou velice kvalitní hráči, které jim může lecjaký tým závidět. Konečně došlo i k tomu, že proti sobě nastoupili oba bratři dvojčata Žabové. Ondra za Brno, Štěpán za nás. My překvapivě měli více sil a určitě i větší vůli po vítězství. První dva sety byly plně v naší režii. Brno však ukázalo, že se nevzdává. Bojovalo o každý míč, Rychecký držel prapor útoku a dobře mu sekundoval i Handlíř. V koncovce soupeř vedl 24:21. V ten moment jsme ukázali, co zdobilo předchůdce dnešních meziříčských juniorů. Nevzdát se za žádného stavu! Vyrovnali jsme na 24:24 a na svých rukou jsme měli míč i na 25:24. Nakonec bylo však Brno klidnější a set dotáhlo do vítězného konce. Ve čtvrtém setu každý chvíli vedl, Brno naposledy 19:16 a už to vypadalo, že by mohl být i 5. set.

Naši však potvrdili, to, co bylo uvedeno výše. Nevzdali se a dotáhli zápas do tříbodového vítězství. Radost byla veliká. Vždyť Brno jsme naposledy porazili na začátku roku 2010, tedy před 4 lety. Od té doby nic. Koho vyzdvihnout? Samozřejmě výborný byl hlavně týmový výkon. Vyzdvihnout musím však Danka Římala. Ten, věkem ještě kadet, doslova vtrhl na hřiště, všude ho bylo plno, výborně smečoval, výborně i blokoval a v poli doslova čaroval. Výborný zápas odehráli i oba smečaři. David Pešta se loučil s juniorskou kariérou a rozhodně může být na sebe pyšný. Štěpán Žaba ukázal jak dobrý je hráč, když dostává herní příležitost. V Brně by jí tolik nedostával pro nadbytek kvalitních hráčů a jeho rozhodnutí jít jinam bylo po tomto zápase nadmíru správné. Překonával se Michal Kacafírek na liberu a Mára Slavík na nahrávce odehrál výborné zápasy. Oba blokaři Tom Krejska a Jirka Huryta zvýšili laťku pro své nástupce hodně vysoko.

Sezóna tedy skončila. Trochu dříve než jsme čekali, trochu hůře než vloni, ale nakonec spokojenost být může. My samozřejmě se začneme připravovat na sezónu další. Čeká nás hodně moc práce, ale na to jsme ostatně zvyklí.

Nakonec poděkování pro ty, co s juniorským věkem končí: kapitánovi Davidovi Peštovi, blokařům Jirkovi Hurytovi a Tomáši Krejskovi a "diagonálníku" Honzovi Matějkovi. A hodně štěstí v dospělém volejbalu!!

Pro úplnost:

ŠSK Beskydy - Spartak Velké Meziříčí 3:0 (23, 19, 17), 3:1 (-21, 16, 22, 16)

Spartak Velké Meziříčí - Volejbal Brno 1:3 (23,-23,-19,-22), 3:1 (20, 17, -24, 22)

Autor: Petr Juda

Fotogalerie

30. 7. 2021 - Volejbal - začíná příprava na sezónu 2021/22

Pomalu se blíží konec července a tím končí i prázdninové volno pro většinu družstev volejbalového oddílu Spartaku Velké Meziříčí.

25. 6. 2021 - Ohromný úspěch odchovanců meziříčského volejbalu!

Hned čtyři meziříčtí odchovanci se utkali ve finále letošní volejbalové extraligy.

10. 9. 2021 - Volejbal: Příprava na úrovni

Skončila se první a také hlavní fáze přípravy našich mládežnických družstev na nastávající soutěžní období.