Dnes je 24. září 2021, svátek má Jaromír, zítra Zlata.
  • Dóza středisko volného času dnes slavnostně na Komenského ulici otevřela nové prostory. Zároveň se konal den otevřených dveří.
  • Strážníci dohlížejí na bezpečnou cestu školáků k provizorní autobusové zastávce.
  • Probíhá bětonování dálší části mostu na Třebíčské.
  • Na obchvatu u Oslavice se stala další z nekonečné řady dopravních nehod. Podrobnosti včetně videa připravujeme...
  • Kašna na náměstí byla po sezóně vypuštěna a zastřešena.

Volejbal: Starší žáci jsou přeborníky kraje

SPORT - VOLEJBAL - 10. 4. 2014 - komentářů 0

STARŠÍ ŽÁCI JSOU PŘEBORNÍKY KRAJE.
STARŠÍ ŽÁCI JSOU PŘEBORNÍKY KRAJE.
foto: archiv autora

Poslední březnový víkend, konkrétně v neděli 30.3.2014, byla i poslední možností jak zamíchat kartami v Krajském přeboru žáků na Vysočině.


Nejlepší výchozí pozici měli naši hráči TJ Spartak Velké Meziříčí s počtem 51 bodů za 17 výher a 1 prohru. Na druhém místě stíháni družstvem VK Havlíčkův Brod s 38 body.V závěrečném dvojkole nás shodou okolností hostil, již zmíněný oddíl volejbalu z města, jenž se rozprostírá na březích řeky Sázavy. Pro svá domácí utkání však nalezlo toto družstvo azyl v nedaleké obci Lípa. První utkání naše hráče, snad i vlivem podcenění soupeře, či vlivem nedokonalé rozcvičky, zastihlo v ne úplně oslňující formě. Tato skutečnost vedla po pár výměnách bohužel i ke zranění jednoho z našich útočníků a posléze i rychlou ztrátou prvních dvou setů. Ve třetím setu se však karta začala obracet a více ze hry začala mít naše šestice hráčů. To znamenalo zisk sady pro naše barvy. Do řad domácích hráčů Brodu se začala vkrádat nervozita, která znamenala i zisk čtvrtého setu (2:2). Pátý set byl do poloviny dějství „litým bojem“ o každý míč, ale po změně stran už probíhal, k naší spokojenosti, jen v režii našeho klubu s extraligovým zázemím. Nakonec tedy zisk dvou bodů za vítězství 3:2! Tento bodový příděl do tabulky nám již zajišťoval celkové prvenství. Překvapení se tedy k naší radosti nekonalo. Bylo však potřeba se ctí odehrát i poslední kolo této sezony. Meziříčským harcovníkům se však ani úvod druhého zápasu nevyvedl a prohrávali po boji postupně 0:1 a pak 1:2 na sety. Poté však opět přišel obrat v náš prospěch a nejspíš i zúročení zkušeností nabraných v nesčetném počtu utkání Českého poháru. Podruhé v tomto dni tedy vítězství 3:2 (16:14 v tie-breaku) a zasloužené dva bodíky.V konečném účtování volejbalisté TJ Spartaku Velké Meziříčí získali zlatou medaili s celkovým počtem 55ti bodů za 19 výher a jednu jedinou prohru a také úctyhodným skóre 57:10! Stříbro pak pro ŠSK Demlova Jihlava za 42 bodů a bronz pro soupeře z VK Havlíčkův Brod s konečnými 40ti body. Děkujeme tímto našim chlapcům za vzorně odvedenou práci v této sezoně a mnoho úspěchů do dalších volejbalových sezon. Jmenovitě: Filip Kuřec,Roman Jaša, Petr Trybuček ,Marek Pokorný, Tomáš Pokorný ,Petr Novák , Sayed el Sayed a Matouš Staněk.

 

Dobře odvedenou práci mají za sebou nejen hráči, ale samozřejmě i trenéři – Mgr. Petr Vašíček , RNDr.Miroslava Hedbávná a také autor článku Jiří Kracl.

 

V neděli v rámci přípravy na mistrovství republiky odjeli naši žáci na turnaj do Malé Skály u Turnova. popáté jsme se účastnili sŕie turnajů, které jsme pořádali spolu s H.Brodem a Slavií Liberec. V předešlých čtyřech jsme získali vždy druhé místo. Tentokrát jsme turnaj vyhráli a stali se nejúspěšnějším družstvem této naší malé "tour".

 

V sobotu 12. dubna nás v Českých Budějovicích čeká první "kavlifikační" kolo o postup na velké finále Mistrovství České republiky žáků. V naší skupině jsou České Budějovice, Český Krumlov, Prosek Praha, Kladno a Mirošov. Do závěrečných bojů postupují první tři družstva. Kromě výše zmíněných hráčů sestavu doplní ještě Eda Heřmánek, Patrik Pintér a Patrik Juda. Finále nejlepších 16 družstev se potom uskuteční ve dnech 1.-3.5. ve Frýdku-Místku.

 

Držte nám palce i nadále!! Z kvalifikace na Mistrovství republiky žáků chceme postoupit a ve finálovém turnaji obstát.


Autor: Třebíč, 9.4.2014 Jiří Kracl

Publikoval: -kas-

Čtěte také

30. 7. 2021 - Volejbal - začíná příprava na sezónu 2021/22

Pomalu se blíží konec července a tím končí i prázdninové volno pro většinu družstev volejbalového oddílu Spartaku Velké Meziříčí.

25. 6. 2021 - Ohromný úspěch odchovanců meziříčského volejbalu!

Hned čtyři meziříčtí odchovanci se utkali ve finále letošní volejbalové extraligy.

10. 9. 2021 - Volejbal: Příprava na úrovni

Skončila se první a také hlavní fáze přípravy našich mládežnických družstev na nastávající soutěžní období.


Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Firma LITAS, s.r.o. hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

VEZEKO: Hledáme zaměstnance...
TOPlist