Dnes je 20. září 2020, svátek má Oleg, zítra Matouš.
  • Začala distribuce volebních lístků
  • Improvizační show Partička tentokrát ne v televizi, ale hned dvakrát ve Velkém Meziříčí, bavila v pátek ve velkém sále Jupiter clubu.
  • V místní části Olší nad Oslavou už mají u sportovního areálu nové hříště s venkovní posilovnou. Více foto na našem facebooku.
  • V Krásněvsi dnes odhalili pamětní desku zdejšímu rodáku básníku a spisovateli Ladislavu Dvořâkovi.
  • Mrazivé páteční ráno. Před 6 hodinou přízemní teplota klesla mírně pod nulu.

Velkomeziříčtí cyklisté se opět zúčastnili 36.ročníku Hvězdicové jizdy do Javoříčka

SERIÁLY - CYKLOTOULKY - 2. 5. 2014 - komentářů 0

Památník
Památník
foto: archiv autora
Velkomeziříčtí cyklisté se opět zúčastnili 36.ročníku Hvězdicové jizdy do Javoříčka.


Od jara každý rok se vede velká debata, kdo pojede letos do Javoříčka. Čím více se blíží termín, tak se snižuje počet účastníku a vymýšlí různé důvody, proč nemohu jet (maželka nadává, bolí mě to či ono). Letos se sešlo 5 cyklistů a nejstarší z nás před nedávnem oslavil šedesátiny.

 

Je první máj, budík zazvoní v 5.30. Pomalu a potichu vstávám z postele, abych nikoho neprobudil. Manželka lehce procitne a optá se, zda opravdu jedu. Já odvětím, že ano. Mezi řečí prohodí něco o bláznech a popřeje mi štastnou cestu. Vydatně snídám a zjištuji, že skřípnutý nerv pod pravou lopatkou stále bolí, což mi na sebevědomí nepřidá. Sraz je na Karlově a při pomalé jízdě městem si uvědomuji, jaký je zde klid bez aut. Je mi pěkná zima, protože je 6°C. Vyrážíme směr Ruda. Oceňuji to, že je město v údolí a my se můžeme zahřát jízdou do kopce. Slunce začíná hřát a my plánujeme, že v Tišnově sundáme bundy a návleky na nohy. Nádhernou cestou okolo sadů z Tišnova do Černé Hory potkáváme kolegu z Třebíče. Odhaduji, že mu je okolo 55. Prý jede na pracovní schůzku do Prostějova a zpět. Kvůli dopravě okolo Brna jede přes Drahanskou vrchovinu, což je 240 km. Za Černou Horu projíždíme směr Rájec-Jestřebí a pak začíná nejtěžsí stoupání na Drahanskou vrchovinu. Tachometr ukazuje 290 mnm a my víme, že za pár kilometrů budeme v nadmořské výšce 707 mnm. Stoupání okolo obce Kuničky nám sebralo hodně sil, proto zastavujeme v obci Benešov na občerstvení. V dálce pozorujeme srážkový radar na kopci Skalky, který nám posílá online informace do mobilů. Po krátkém občerstvení vyrážíme směr Konice s panoramatem Pradědu na obzoru.

 

Ve 12.30 jsme na místě. Všude je plno cyklistů z okolí a mě je líto, že nemohu navštívit Javořické jeskyně, které jsou nedaleko. Dostáváme pamětní list a kocháme se nádherným počasím a krajinou. Bohužel nás tlačí čas a my musíme ve 13.30 vyrazit na cestu zpět. Tam, kde jsme se cestou tam svezli z kopce nyní dřeme do kopce. Sil pomalu ubývá a jedna malá krize následuje za druhou. Při sjezdu do Černé Hory obdivujeme čarovnou krajinu okolo. Poslední dlouhé stoupání z Tišnova do Deblína nás trochu zdrželo, protože kolegovi Miloši praskl řetěz. Naštěstí u nás zastavil mladý muž ze Slovenska a poskytl nám potřebné nářadí na spojení řetězu. Slunce nám u Vlkova zapadlo a my se musíme znovu obléci. Při oblékání zjištuji, že lopatka přestala bolet. Bohužel bolí vše ostatní. Z pomocí světel pomalu sjíždíme z Rudy do města a doufáme , že nám bude umožněno se této akce zúčastnit i v roce 2015, a že se naše řady rozšíří.

 

Statistika: ujeto 213 km, nastoupáno 3167 m, průměr jízdy 24 km/h

 


Autor: Jiří Janoušek

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

6.jpeg  7.jpeg  8.jpeg  mapa1.jpg  mapa2.jpg  mapa3.jpg  

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist