Atletický stadion ve Velkém Meziříčí přivítal dvacet dva pětičlenných soutěžních týmů dívek a chlapců. Soutěžní disciplíny: běh 60 m, běh 800 a 1000 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem a vrh koulí probíhaly za krásného slunného počasí. Nejlepšími vícebojaři se stali chlapci z 1. ZŠ Nové Město na Moravě před ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou, bronzové medaile získali žáci ZŠ TGM Bystřice nad Pernštejnem. V soutěži jednotlivců velmi dobrým výkonem 2156 bodů získal zlatou medaili Matěj Urban – Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem, stříbro patří Tomáši Urbánkovi 2106 bodů – 1. ZŠ Nové Město na Moravě před Milanem Štěrbou 1925 bodů – ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou.
V kategorii dívek se staly suverénkami soutěže žákyně ZŠ Oslavická Velké Meziříčí před ZŠ Měřín a ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou. Nejlepší vícebojařka Eliška Běhounková – ZŠ Oslavická Velké Meziříčí získala celkem 1903 bodů, stříbrná skončila Lenka Švestková 1846 bodů – ZŠ Měřín, bronzovou příčku obsadila Lenka Horká - ZŠ Oslavická Velké Meziříčí ziskem 1663 bodů.
Družstva na prvních dvou místech si vybojovala právo startu v krajském kole 27. května v Třebíči.
Ceny do soutěže věnovala OR AŠSK.
Z výsledků:
Autor: Vincenc Záviška
Publikoval: -kas-














