Dnes je 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, zítra Zuzana.
  • Nové okružní křižovatce u Oslavice stále chybí zapojit nově zbudované osvětlení.
  • V areálu sběrného dvora TSVM na Karlově byly zapraveny nové váhy.
  • Výkop na Paloukách. Překládá se elektrické vedení.
  • Pod dálničním mostem na Vrchovecké se buduje odvodnění. Při každém větším dešti se zde spláchla zemina na vozovku.
  • Umělecký popelník u Rock Depa bez újmy nepřežil ani první víkend.

Tak trochu jiný pohled na problematiku hazardu ve Žďáře nad Sázavou…

ZPRÁVY - KOMERČNÍ ČLÁNKY - 24. 7. 2014 - komentářů 0

Žďár město hazardu?
Žďár město hazardu?
foto: gsv

Tak jako i v jiných obcích České Republiky, tak i u nás se začalo poslední dobou stále více mluvit o plošném zákazu provozování loterií a jiných hazardních her v katastru našeho města.


Ano. Hazard je v současné době jedním z politických fenoménů v naší zemi a také populárním tématem, který lehce upoutá pozornost lidí, tedy voličů. Při vyslovení slova hazard si lidé většinou představí něco nečistého, něco, od čeho by se měli držet na míle daleko. Je tomu ale skutečně tak?

 

Pojďme se na hazardní hry podívat trošku komplexněji. Předně je potřeba si uvědomit, že hraní je zábava a hru poskytují provozovny s legálním podnikáním. Hazardní průmysl neprodukuje jen závislost, rozpad rodin a zvýšenou kriminalitu, jak je na něj všeobecně shlíženo, ale z velké části je to legální podnikání, které lidem přináší také povyražení, trochu adrenalinu, prostě hru. Ano, jsou bohužel lidé gambleři, nemocní lidé co prohrávají každý měsíc celou výplatu. Nic takového se tady nepokouším vyvrátit, jen poukazuji na to, že takových lidí je naprostá menšina a minimální procento z nich se stává na hře závislých. Češi jsou, vždy byli a domnívám se, že i vždy budou extrémně hravým národem. Pokud tedy máme být zcela objektivní, je třeba zde zmínit i nezanedbatelná pozitiva, která hazard přináší. V herním průmyslu pracují desítky tisíc lidí, kteří mají stabilní práci a příjem, živí své rodiny, což je jistě pozitivní záležitost pro naši zemi, město nebo obec. Herní průmysl produkuje nemalé finanční prostředky jak do státní, tak obecní kasy (peníze z daní, získané v důsledku této činnosti ve Žďáře nad Sázavou, převyšují částku 16,5 miliónu korun ročně). Tyto prostředky se dají použít na rozvoj obcí, opravy dětských hřišť, chodníků, budovy škol, ale i financování sportu, kultury, sociální oblasti nebo zájmových aktivit a na budování alternativ zábavy pro obyvatele. A právě tento fakt mi říká, že hazardní prohibice je naprosto neúčelná.

 

Žiji ve městě více než dvacet let svého dospělého života a vím, že hazard ve velkém existoval i bez hracích automatů, rulet a jiných herních zařízení. Zákazy nepomohou. Stejně tak, jako si myslím, že když v našem městě zakážeme prodej pohonných hmot, jídla, cigaret, alkoholu atd., rozhodně lidi nezačnou chodit pěšky, nepřestanou být obézní, nepřestanou kouřit a pít alkohol. A stejně tak nepřestanou hrát, pokud jim zavřou místní herny. Lidé si nakonec budou odbíhat za zábavou do sousedních obcí, na on-line kasina (veškeré zisky z on-line kasin se v našem státě nedaní), a dopadneme stejně jako švec, co si odbíhá v pohádce Pyšná princezna zazpívat do Země krále Miroslava.

 

Vykázání herního průmyslu za hranice našeho města způsobí zoufalý nedostatek prostředků použitelných na rozvoj a budování alternativ zábavy, přibude nám několik stovek nezaměstnaných, otevře se možnost pro vznik černých heren, sportovní a kulturní instituce přijdou o své sponzory. A co víc, troufám si na základě své úvahy říct, že největším paradoxem tohoto kroku bude v blízké budoucnosti daleko větší počet lidí inklinujících k alkoholu, drogám a v neposlední řadě k hazardu…nebo právě v první řadě?


Autor: P. Koukola

Publikoval: -kas-

Čtěte také

16. 12. 2021 - Online kasina versus kamenná kasina. Jaké jsou největší výhody?

Mnoho služeb a produktů, které potřebujeme, si můžeme zakoupit z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Placení účtů, nakupování, vyhledávání služeb atd. je vzdáleno jen několik kliknutí.

19. 4. 2022 - Pozvánka na den s Harry Cutterem

Chtěl bys vidět kotouče Harry Cutter v akci, nebo si je dokonce sám vyzkoušet?

11. 12. 2021 - ZIMNÍ VÝPRODEJ - vše za VELKOOBCHODNÍ CENY

Jedinečná příležitost nakoupit výbavu z našeho VIP SKI BAZARU za velkoobchodní ceny. V nabídce budou lyže, lyžáky, helmy, snowboardy a běžky.

7. 4. 2022 - Nový AlzaBox u Penny spuštěn

Nový AlzaBox ve Velkém Meziříčí, o kterém jsme vás jako první informovali, byl dnes zařazen do možností výdeje největšího prodejce elektroniky.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 35.

[1] Vložil: zdenda, 25.7.2014, 07:21:29
Koho chleba jis, toho píseň zpivej...?
[2] Vložil: Věra, 25.7.2014, 15:27:02
Je pravda že hazard byl je a bude ale jde o princip. Když s ním nesouhlasím tak ho musím zakázat a né za peníze některých dětí jejichž tatínci nacpali peníze do automatů postavit hřiště pro ostatní děti.
[3] Vložil: Tom, 25.7.2014, 15:27:35
Á, tomu říkám originální komerční prezentace.
Proč se zastavovat u hazardu. Pojďme povolit vraždění. Podle stejné logiky by i tahle oblast lidské zábavy podpořila zaměstnanost, snížíla náklady na důchody a nemocenskou zavražděných klientů a možná by i ve výsledku snížila kriminalitu.
Obdobně pojďme povolit prodej výbušnin, drog a raketometů. Vždyť zákazy nic nevyřešily. Krade a vraždí se dál.
Takhle zábavný článek jsem už dlouho nečetl, nicméně snad nestojí ani za nějakou rozsáhlejší diskusi. Sám autor musel dostat zaplaceno, aby tomu blábolu uvěřil a zaplatil za jeho publikování.

Automaty jako neškodná zábava pro hravé Čechy Já padám do kaluže vlastních slz.
[4] Vložil: Ivana, 25.7.2014, 20:25:30
zatímco hřiště za peníze některých dětí jejichž tatínci propili výplatu v hospodě, to je v pořádku.....a to bude panečku nějaké hřiště, poněvadž pijanů je více než hráčů
[5] Vložil: Luu, 26.7.2014, 09:15:10
16,5 milionů pouze z daní? V jediném městě? Kolik to tedy dělá milionů, které lidé "hráči" prohráli? A kolik milionů vyhráli? Asi se ta částka nebude blížit ani ke zmiňovaným 16 milionům. Když chtějí hrát, ať hrají. Ale podle mě je to legální okrádání "hloupých" lidí..

Kolik hřišť se dá ročně postavit v jednom městě? Kolik jich tam ve skutečnosti je? Kolik chodníků se MUSÍ ročně opravit a kolik jich skutečně opraveno je? ...

Tento článek mi přijde dosti zvláštní. Hazard se ale nedá všeobecně zakázat, protože hazard by mohla být i sportka, tipsport, výherní losy... Jakákoliv sázka.. Asi nemá smysl zakazovat.. Hazardní hry tu byly, jsou a budou...

Přesto si myslím, že článek hazard spíše vyzvedává, což není správně..
[6] Vložil: Tom, 26.7.2014, 09:15:48
Musim zcela souhlasit s Tomem. Nejvíc nemůžu s větou jako neškodná zábava pro hravé čechy. kdo si chce hrat at si hraje ale mimo město. Herny nevedou a nepovedou nikdy k ničemu dobrému. To za chvilku můžem zlegalizovat drogy že jen pár jedincu dopada tragicky, jinak ze jsou Češi hravy vesely a experimentujici narod ne....
[7] Vložil: Tomáš, 26.7.2014, 10:24:17
Hazard je škodlivý, a co třeba alkohol? Zakažeme ho? Každou chvíli vidím ve zprávách matky na mateřské opilé pod obraz. Alkohol taky nikdy nepovede k ničemu dobrému. Kolik lidi zemřelo při ethanolové aféře? Zakažeme tedy vse co je špatné?
[8] Vložil: Petr, 26.7.2014, 19:50:49
Tak něco takovýho jsem dlouho neviděl!! Přirovnávat hraní k vraždám.. To je asi v Las Vegas samej vrah :-D Vlastně kdokoliv , kdo se kdy vsadil je potencionální vrah..:-D To je názor vhodný politika:-D

Myslím že příznačný přirovnání je k tomu alkoholu a cigaretám .. Tam se vydělává taky na hlouposti lidí , akorát to asi nikomu nevadí. Zřejmě to není , tak zajimavý(zvučný) téma. A taky další věci jak tu bylo zmíněno , jako je sportka, sport.sázení atd.... Jak to že tohle nikomu nevadí??

Jak to že nám nevadí zákazy, kde je svoboda podnikání a co nám zakážou příště?? Tohle všechno už tu bylo!!
Hlavně že nám nevadí , že si jeden politik může v klidu říct , že peníze ke kterým přišel mu věnoval santa a nebo tunel Blanka.
[9] Vložil: Dušan, 28.7.2014, 13:58:30
Tento článek si myslí že mluví sám za sebe. Chceš HRAT tak HRAJ, chces PIT tak PIJ, máme do háje demokracii a každý z nás si určuje jak se svým životem naloží, také každý z nás si prostě může dělat co chce, a to že někdo prohraje výplatu a jiné věci tak z toho nemůže obvinovat provozovatele herny, byla to jeho volba a tzv on line kasina to je magnet na pruser, jen je pohodlnější, ale radeji bych zkousl herny, ktere opravdu rocne nejen do mestskych ale hlavne státní pokladny donesou nemalou častku, a to si ani nasi politici neuvedomi. Zrusi herny a co , jasne zvysi nam dane aby to meli kde vzit. Tento stat je prohnily az na pudu, Mozna dalsi poradna REVOLUCE by nezaskodila. Cesi se stehuji odtud a cizinci sem pac se tu da krast ve velkem. Dekuji za pozornost
[10] Vložil: Zdenál, 28.7.2014, 19:27:25
Naprosto souhlasim! Neřesti tady byly,jsou a budou dal. Je přece jen na každėm z nás,aby jsme se chovali zodpovědně. Já sám si občas nějaký ten hazard dopřeju a jsem gambler?..NE!! Občas jdu do hospody a dám si pivko,jsem alkoholik?..NE!! Proč kvuli nemoci jedinců, budou nám ostatním zakazovat zábavu? Se zákazama běžte někam,toho jsme si v minulém režimu užili dost. Ale jak je vidět,tak někteří si to nemůžou a nebo nechtějí pamatovat.
[11] Vložil: občanka, 30.7.2014, 07:55:58
Jasně, žádné zákazy, vše dovoleno. Proto je v naší republice nejvíc heren na počet obyvatel. Proto je zde taková zlodějna, korupce. Vše je přece dovoleno. Toto je podle vás demokracie? A svoboda podnikání? Zářným příkladem je podnikaní s chudobou - viz ubytovny pro chudé, za něž páni podnikatelé vybírají velké peníze - státní ovšem. Nebo metanolová aféra. Taky podnikatelé. Ještěže máme tu svobodu.
[12] Vložil: Ivoš, 30.7.2014, 21:15:16
Staré moudré přísloví: "Zakázané ovoce nejvíc chutná". Není na tom kus pravdy? Čím více zákazů, tím více zakázaná věc lidi láká. Pokud se legální herny přesunou z města, budou je hraví lidé vyhledávat jinde. Buď si budou chtít užít nějaké dobrodružství, nebo jen tak ze zvědavosti, co to ve městě zakazují. Pokud si někdo bude chtít zahrát, určitě si nějaký způsob najde. Formou černých heren, na internetu nebo si vyrazí za hranice města. A co "tipáč",sportka atd... to není hazard?
[13] Vložil: tv Nova-k, 30.7.2014, 23:18:25
občanko,moc se díváš na televizi.
[14] Vložil: občanka, 31.7.2014, 11:00:50
13 - sleduju nejen TV , ale i internet. Možná, že kdybys zkusil zapátrat, zjistíš to, co já
Navíc i to, že ve většině států USA je hazard úplně zakázán, podobně postupují i v Anglii a Austrálii. Samozřejmě se to týká i hazardu přes internet. Také daně jsou někde z hazardu až 80%. Na rozdíl od našich snad nejnižších v Evropě. A myslím, že do roku 2011 nebyl zdaněn vůbec - provozovatelé dávali pouze nějakou částku (dle vlastního uvážení) na veřejně prospěšné činnosti a
to byly i často obč. sdružení založená provozovateli hazardu pomocí bílých koní.
To vám nedochází, kolik nás to všechny v důsledku stojí? Kriminalita s tím spojená, zadluženost lidí, léčba gemblerů.
[15] Vložil: tv Nova-k, 31.7.2014, 17:31:24
Občanko,fakt nevím jak je to v USA atd...ale vím že u nás je hazard zdaněný docela dobře,když jen z poplatků má stát 8 až 12miliard korun ročně a to se nebavím o klasických daních z příjmů. Než začneš mávat slovem myslím,zkus si zjistit fakta a dojdeš k závěru,že se u nás hazard vlastně daní několikrát.Rozhodně nás léčba nemocných lidí...asi myslíš gamblery...nestojí tolik co do rozpočtu přináší tento průmysl. To ti fakt nedochází,že pokud se vytlačí hazard,který je pod kontrolou,nahradí ho černé herny a to mimo jakoukoliv kontrolu? A co třeba alkohol...co myslíš? Kolik nas všechny stojí léčba alkoholiků? Jak říkám,moc se díváš na televizi.
[16] Vložil: občanka, 1.8.2014, 07:30:38
15 - zdanění je pouhých 20% (tedy zatím), ale hazard u nás jen kvete, proto ty vysoké odvody státu. Ale to sis mohl zjistit sám - i to, jak hodně regulovaný a daněný je hazard jinde ve světě. Zřejmě tomu nerozumí. Mrkni na tv nebo internet.
Na co zákazy. Kdyby bylo vše povolené, to by byl život.
Jenom žádná omezení.
[17] Vložil: tv Nova-k, 1.8.2014, 10:31:31
občanko,jsi mimo a už mě nebavíš...máš na sobě brnění.
[18] Vložil: občance, 1.8.2014, 10:31:44
Těch 20% jste si zřejmě přečetla včera na internetu,že? :-D Jenomže to je zdanění z kvízomatů, které si provozovatelé dali na své provozovny až po tom co jim herny(VÝHERNÍ AUTOMATY) města zakázaly ;-) Jinak zdanění z běžných VÝHERNÍCH automatů je mnohem větší ;-) Je vidět, že absolutně nevíte o čem mluvíte OBČANKO !! Možná byste vážně měla přestat sledovat ty bláboly z televize, dochází tím akorát k vymývání mozku :)
[19] Vložil: ..., 1.8.2014, 10:31:50
Jinak logicky z toho vyplývá, že herny budou dál a bude jich více, ale stát i města z tohoto podnikání budou mít mnohem méně peněz a nebo tu budou černé herny, z kterých stát ani města nebudou mít ani korunu, nikdo na nich neohlídá jestli tam nehrají děti, protože tyto herny nespadají po jakoukoli kontrolu, jako je tím doteď. A hlavně tuto díru v rozpočtu tím pádem zaplatíte OBČANKO vy na daních ;-)
[20] Vložil: Pravda zvítězí , 1.8.2014, 10:31:51
Občance, hazard je zdaněnej 20% ,ale pak i klasickou daní 21% a po té tu máme kapitálový výnos. A ještě nesmíme zapomenout na m.p. cca 1700 za 1 ks zařízení.tak že když chceš dělat chytrou, tak to říkej popravdě a ne jak nějakej politik!!!
Nevím , proč se poukazuješ na rok 2011 , když by si všechno zakázala nejradši v roce 2014. Tak že by si se měla řídit tím ,jak to funguje teď !!!!
Strašně se mně líbí názor , že herny produkují kriminalitu !! Byla si se někdy podívat v opravdové herně , kterou má český podnikatel? V drtivé většině vypadá líp , jak kde jaká hospoda a navíc je zabezpečena kamerovým systémem!! A určitě sám provozovatel nestojí o to , aby tam byl jakýkoliv bordel!!! V hospodě je větší bugr než v herně a nikomu to nevadí. V pajzlech se shlukují fetky atd!!! Už to tu bylo řečeno , moc se řídíš tím co si viděla ve filmech a co vidíš v televizi A to tvoje žádná omezení , je úplně směšný!!!Nikdo o tom ani nemluví a ty se tím oháníš !!V kamenných hernách omezení a kontroly jsou,ale chcu to vidět , až to bude na netu a nebo v černých hernách!!
[21] Vložil: Klára, 1.8.2014, 10:46:01
Občanko, mluvíte o snaze regulovat gambling v Austrálii...snaží se tam hazard regulovat, ale vůbec ne zákazy provozovat herní zařízení. 80% Australanů přiznává, že někdy hraje a jen 2% všech Australanů se stává hráči patologickými. Na jakousi regulaci jdou úplně jinak, poměrně velké peníze, které hazardem země získá, vrací lidem v podobě osvětových kampaní ohledně nebezpečí hazardu, tlačí na provozovatele ohledně varovných textů na svých zařízeních atd. V Austrálii se nechystají zakazovat, snaží se při zachování svobody podnikání regulovat počet lidí, kteří se díky tomuto podnikání dostávají do problémů, to je vše. A pro takovou regulaci jsem i já všemi deseti.
[22] Vložil: Radka, 1.8.2014, 10:46:03
Když čtu některé komentáře pod tímto článkem, tak nevěřím vlastním očím...přirovnání k vraždám,výbušninám,drogám a raketomatům? a další velice prazvláštní názory na tohle téma...hazard byl, je a vždycky bude. Když zakážeme hazard v našich městech, myslíte si že lidé přestanou hrát? Jsem absolutně nezávislá občanka a občas mám chuť si zahrát, vsadit se s kamarádkou, nebo vsadit si sportku. Mám ráda adrenalin a tyhle prostředky mi pomáhají k uspokojení.
Autor článku věděl o čem píše a musím mu v tomhle dát za pravdu...
[23] Vložil: Vojta, 1.8.2014, 14:39:09
ten Tom s tím třetím komentářem to myslel vážně?
Jestli ano tak tu drogu bych chtěl taky ochutnat...
[24] Vložil: Vlasta, 1.8.2014, 16:56:04
15: No řekl bych, že spíš se díváš moc na televizi ty. Kde u nás jako vzniknou ty černé herny? A kór pro ty socky co tam prohrávaj celou svou mizernou výplatu? Budou jezdit do Brna? Víš co to je černá herna? Černý herny jsou, ale pro ty co na to maj, jinak jde o moc velký riziko pro provozovatele. Pokud zrušíš všechny herny v Mezu, tak prostě kupa závisláků nebude mít příležitost. Otázka je, zda ty peníze neskončí v jiné závislosti.
[25] Vložil: Vlasta, 1.8.2014, 17:09:45
21.Kláro, prosím tě, jakým způsobem konkrétně v té tvé zmiňované Austráli budou regulovat počet lidí, kteří se díky tomuto podnikání dostávají do problémů?
Při zachování svobody podnikání. Co to je ta svoboda podnikání? Jako morálně a eticky lze vydělávat na blbosti a slabosti druhých lidí? Na slabosti která ničí život i těm co za to nemůžou (rodina, děti)? Jako otec sice každý měsíc prohraje celou vejplatu a my nemáme co do huby a nejspíš skončíme na ulici, ale město nám aspoň za to postaví nové hřiště nebo uspořádá zadarmo závody na den dětí... Tak to mám chápat?
[26] Vložil: Vlasta, 1.8.2014, 19:08:49
Jako upřímně, jsem dost překvapen převahou pokyvujících příspěvků. Tady nejde o hraní, sázení jak si myslí např.Radka v č.22, ale hlavně o automaty. O peníze. Proč nemůžeme hrát o něco jiného? Tady nejde o nějakou obhajobu naší svobody, ale o provozovatele hazardu. Hazardu, který se i přes silnou kontrolu a silné zdanění stále vyplácí (a víc než černé herny). Proč asi?
[27] Vložil: ..., 1.8.2014, 22:52:22
Milý Vlasto, černých heren už jsou po celé republice desítky a stále přibývají ;-) zjistěte si informace než začnete být chytrej !!
[28] Vložil: Radim, 2.8.2014, 12:55:15
Černé herny nejsou jenom pro ty co na to mají ;)Pro provozovatele je to mnohem výhodnější než legální herna, tyto herny se vymykají dosavadnímu zákonu a takových odvodů na daních jako je z legálních heren. Proč se tedy dnes pan Babiš rozčiloval nad tím kolik černých heren už tu vzniklo a vzniká a nenadělá s tím nic
[29] Vložil: Radim, 2.8.2014, 12:55:25
www.parlamentnilisty… zde si můžete něco přečíst pane VLASTO ať jste zase o něco chytřejší
[30] Vložil: Radim, 2.8.2014, 12:55:35
A nebo zde www.mapynelegalnihoh… Máte uvedený seznam černých heren a to ještě jenom těch o kterých se ví ;) a tyto herny stále přibývají:)
[31] Vložil: občanka, 2.8.2014, 16:26:26
18 - loterijní byznys je daněn jednotnou sazbou a to 20%. Od roku 2016 to bude jinak - proto jsem psala o to, že je to "zatím" 20%. Ale hernu neprovozuju, takže jsem odkázaná na informace "zvenčí". Např. zde: domaci.eurozpravy.cz…
O kvízomatech jsem nevěděla, ale díky vám jsem si o nich něco našla. Nic pěkného to ale není.
Tobě (i jíným zde)na hazardu zřejmě nepřipadá nic špatného. Prosím, je to Tvůj názor. Já mám ale jiný.
[32] Vložil: budoucí pracháč, 2.8.2014, 16:26:35
§§§Já už jenom čekám až to u nás zakážou taky...hned si otevřu černou hernu.Když bude poptávka,bude vždy i nabídka.Mezi ty legální už se nechytnu,tak tady budu mít novou šanci!A když z toho ty města nic nechtějí,jejich blbost.Jen tak dál hlupáci zakazujte!!!!!§§§
[33] Vložil: budoucí pracháč, 2.8.2014, 16:26:40
§§§ Jo a Vlasto,Občanko,Tome atd...dík za podporu v mém budoucím podnikání!§§§
[34] Vložil: Petr, 3.8.2014, 10:36:45
Pro upřesnění...Černé herny jak se prozatím nazívají nejsou zdaleka tak černé jak se člověk nezasvědcený domnívá. Podstata takové provozovny totiž splňuje všechna legislativa pro provoz klubu s herní zábavou, který světe div se muselo především schválit ministerstvo.A to se tak u všech muselo stát. Tak tedy ve zkratce je to jen vyplnění díry v zákoně, tedy legální provozování. Taková provozovna je v důsledku soukromím klubem, který nemusí odvádět žádné odvody poplatků ani žádné daně. Jediné co se dá udělat na obranu takovýchto provozů je úprava v zákoně.
Jelikož jsem člověk z oboru tak vím, že takřka všude, kde byl praktikován celoplošný zákaz vznikli v okamžiku takové provozi, kterých po celé ČR je určitě víc jak tisíc.
[35] Vložil: náměstek, 3.8.2014, 15:59:01
Proboha,v tomhle státě se řeší hovadiny,jako je třeba hazard,který v globálu nepředstavuje pro společnost velký problém. Spousta lidí se na zákazech přiživuje a zviditelňuje a politikům to samozřejmě náramně vyhovuje.Když zaměstnají národ řešením nepodstatných problémů,ty opravdový,jako je třeba nezaměstnanost,špatné zdravotnictví,korupce vládních úředníků,zadluženost atd...to by jsme tu byli dlouho...můžou nadále unikat. Když je národ blbej,jde to samo.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist