Dnes je 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, zítra Zuzana.
 • Nové okružní křižovatce u Oslavice stále chybí zapojit nově zbudované osvětlení.
 • V areálu sběrného dvora TSVM na Karlově byly zapraveny nové váhy.
 • Výkop na Paloukách. Překládá se elektrické vedení.
 • Pod dálničním mostem na Vrchovecké se buduje odvodnění. Při každém větším dešti se zde spláchla zemina na vozovku.
 • Umělecký popelník u Rock Depa bez újmy nepřežil ani první víkend.

Do voleb ve Velkém Meziříčí jde hned 10 stran a sdružení

OSTATNÍ - VOLBY - 14. 8. 2014 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv NovinyVM.cz

Celkem pestrou nabídku politických stran a hnutí nabídnou komunální volby v našem městě.


Téměř všichni lídři z předchozích voleb budou obhajovat své zastupitelské posty. Kandiduje současný i bývalý starosta. Jako na celonárodní úrovni chtějí uspět také nová hnutí - ANO, Svobodní a SPO.

 

O celkem 23 postů v zastupitelstvu svedou boj tyto strany se svými lídry:

 

 •     ANO 2011, lídr ve VM -  David Babák
 •     ČSSD, lídr ve VM - Josef Komínek
 •     KDU-ČSL a nezávislí, lídr - František Bradáč
 •     KSČM, lídr ve VM - Martin Klement
 •     Nezávislí, lídr ve VM - Ivo Šulc
 •     Strana práv občanů, lídr ve VM - Jan Veleba
 •     Strana svobodných občanů, lídr ve VM - Ivana Horká
 •     To pravé Meziříčí (ODS), lídr ve VM - Radovan Necid
 •     TOP 09, lídr ve VM - Miloš Vokoun
 •     Volba pro město, lídr ve VM - Josef Prokop

 

 * kandidují poprvé 2014 - * kandidovali i v roce 2010

 

Podzimní komunální volby se uskuteční v pátek 10. a v sobotu 11. října 2014. Ve stejném termínu se bude konat první kolo do třetiny senátu. Tentokrát se senátní volby týkají okresu Žďár nad Sázavou, kde bude svůj šestiletý mandát obhajovat starostka Žďáru Dagmar Zvěřinová, v těchto volbách kandiduje na senátorský post za KDU-ČSL také František Bradáč.


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

22. 7. 2022 - Komunální volby: V Meziříčí podaly kandidátky jen 4 strany a uskupení

V pátek 23. září a sobotu 24. září 2022 se konají volby za zastupitelstev měst a obcí.

10. 8. 2022 - V podzimních komunálních volbách se bude o hlasy ucházet těchto 92 kandidátů

Právě dnes zveřejnil český statistický úřad kandidátní listy do voleb do zastupitelstev obcí, které se budou konat 23. a 24. září 2022.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 51.

[1] Vložil: jerry, 14.8.2014, 12:14:13
Co je to za békovinu.ODS nekandiduje?Ten nový název asi taky není celý.Měl by být To pravé zbourané Meziříčí.Zjistili,že by je nikdo nevolil,tak zkoušejí,jenže podle jména,poznáme je.
[2] Vložil: Lukáš , 14.8.2014, 16:23:46
Jděte s těmi názory někam. Dle mě pan Necid dělá co má. Jenže rejpálkové co nikdy ničeho nedosáhli, těm se prostě nikdy nikdo nezavděčí.
[3] Vložil: Tomáš S., 14.8.2014, 16:24:13
(1)Běžte s tím někam. Je to špatně uvedený název. Jsou tam i nestraníci ,kteří mohou pro město mnoho udělat. Zbourané ??? To jste viděl kde??? Myslím si ,že se v poslední době maximálně využívá přísun peněz možných pro město. To nikdy nebylo a s Váma nebude. Co jste udělal Vy ? Co jste vymyslel aby bylo v Meziříčí lépe? Pochlubte se. Myslím si ,že lidi mají rozum a ví ,že regionální politika není jen o stranickosti ,ale hlavně o práci .Té se v posledních letech udělalo nejvíc. Můžete psát svoje bludy a představy ,máte na to nárok ,ale voliči by měli rozhodnout kdo pracuje,pracoval a bude pracovat pro město a pro občany. Předem Vám děkuji za jistě originální odpoveď. Musel sem na to reagovat.
[4] Vložil: Občan, 14.8.2014, 19:00:36
Bradač neví na kolika politických židlích sedět najednou hlavně aspoň něco urvat .
[5] Vložil: názor, 14.8.2014, 19:00:43
Proč pan Necid tedy nekandiduje pod stejnou stranou ? Takhle dává moc viditelně najevo svojí zbabělost.
[6] Vložil: Kritik, 14.8.2014, 19:01:06
Tomáši, souhlasím s vámi. Rejpalové se najdou vždy a všude. Ale až za starosty Necida se začalo opravdu budovat. Psal jsem to u příspěvku, že Bradáč bude kandidovat do senátu, asi se blíží důchod, všichni hází na starostu Necida zbouraný důchoďák, Kaufland, zbouraný Svit, kdyby bylo možné, tak na něj svedou i svoji zácpu, ale nikdo nechce vidět, že se buduje. Prostě malý český človíček, který ničím nevyniká, tady bude zvracet svoje závistivé bli-ce. Je mi smutno a stydno, jak jsou někteří lidé zlí, nesnášenliví a jen haní a pomlouvají.
[7] Vložil: jerry, 14.8.2014, 19:01:33
Děkuji Tomášovi za výzvu.Kandiduji a jestli to vyjde,uvidíte,co jste vidět nechtěli,nebo nechcete.Zatím je čas.
[8] Vložil: Občan, 14.8.2014, 20:37:54
Volím jasně Necida je to člověk na svém místě
[9] Vložil: volič , 14.8.2014, 22:52:50
Tipuju, Jerry, že kandiduješ za svého guru Klementa. S tebou, to půjde od desíti k pěti. Už jsi tam seděl a cos dokazal?
[10] Vložil: petr, 15.8.2014, 09:02:48
to už panu starostovi není ODS dobrá nebo se najednou za tuto stranu stydí?? dost zbabělé
[11] Vložil: kája, 15.8.2014, 13:10:51
K 10: Proč ne, když lidovci mají v B Kalouska?
[12] Vložil: Hejaaaaj, 15.8.2014, 13:11:15
Ale je pravda ze za pana necida jsme vybudovali krásné červené patníky,špatné značení ulic a koše u lesů a dětských pískovišť na psí bobky jsme vám nesmírně vděční pane necide ale jděte se bodnout i se všemi necidovci
[13] Vložil: Libor S., 15.8.2014, 16:15:01
Babák no to snad ne
[14] Vložil: jerry, 15.8.2014, 19:27:25
Už ani to slunce se na to nemůže dívat.Na pravé straně nám kandidát přeje slunečné dny.Asi zapoměl,že tak dobrý není,aby poručil větru,dešti.Co se to tam oběvilo,počasí nestjí za nic.O Františka se nebojte.Jeho věrní mu pomohou,což se o ptácích říct nedá.Voliči,o mě se bát nemusíš.Za stranu,kterou mi podsouváš,opravdu nekandiduji.Jenže to je pro primitiva nepochopitelné.Jsou i jiné strany.
[15] Vložil: Progman, 16.8.2014, 08:32:16
... no já myslím, že si to lidé přeberou sami koho volit a koho ne. Já v tom mám po skvělé akci vedení našeho města „bioplynka“ jasno.Jak úžasně starosta a spol. nahráli tomu, aby se nad městem postavilo cosi, co pro město nemá absolutně žádný význam a ještě to honorovali sponzorským darem! Zničený kus přírody pro nic tedy pro nic …?No kdo ví? A teorie pana starosty - „ všechny ulice i ty cestičky musí být průjezdné pro auta“ je zoufalá ! V celém Meziříčí není žádná zóna kde by mohly třeba maminy zajít s kočárky, bez toho aby je ohrožovali auta na ulici a nebo feťáci v parku. Ano hodně se buduje ale jak ….?, a jak účelně? Ne každému se tento hurá systém musí líbit – špinavé silnice, které nikdo neuklízí, bláto a prach, žádný stavební dozor, jak na balkáně! Prodaný svit a poté zase městem vykoupený zpět za bůh ví jakých podmínek. Ani metr bezpečnějších chodníků s pásem pro cyklisty - neřknuli cyklostezek. Zeleň, která se pomalu a jistě z našeho města vytrácí.Rozpadající se katovna patřící městu. Takže pro mne je to jasná volba - ani modří ptáci, kteří kálí na To pravé Meziříčí(ODS)z orlího sídla nad městem a ani socani (ČSSD), kteří se v minulých volbách tak geniálně spojili.A ještě pro TomášeS, promiňte ale mám z vás pocit, že jste takový ten ………, ale ne nebudu to psát.Navážíte se do druhých co udělali a sám jste se nepochlubil? Nesuďte druhé když nevíte! Ale máte pravdu v tom,že voliči rozhodnou sami a doufám,že nastal čas pro změnu.
[16] Vložil: Pepazdepa, 16.8.2014, 16:45:30
Progmane, když ventilujete svoje názory, uvědomujete si, kdo vedl radnici, když se kolem Meziříčí stavěly ohyzdné fotovoltaiky? Kdo podle vás prodával Svit? Nevím, že by ho vlastnilo město, aby ho mohlo prodat. Ano, nyní ho koupilo. K té špíně na silnici, když se kácí les, tak létají třísky, když se něco buduje, tak k tomu patří i trocha špíny, nepohodlí. Že ubývá zeleň, v tom s vámi souhlasím, ale to nerozhoduje snad starosta, nýbrž někdo ze životního prostředí. A je opravdu na lidech koho si zvolí. Já mám jasno, ODS to není určitě, ale neplivu bez rozmyslu kolem sebe. Uvědomte si, že každá strana před volbami slibuje a po volbách je to jinak. Být ve vedení města není zase výhra, každému se líbí něco jiného a nikdy tady nebude uděláno nic, co by pochválil každý z občanů města. Já třeba nejezdím na kole, tak budu podle vás vykřikovat, kdyby se tu budovaly cyklostezky, že to je na ho.no, nebudu, protože vím, že jsou vhodné, ba co víc potřebné. Není nic horšího, než cyklista na silnici. Ale nejde všechno budovat naráz. Jen jedno se dá na vaši žluč, kterou jste si tu vylil - kandidujte, doufejte, že vás někdo zvolí a uvidíme, co dokážete.
[17] Vložil: myšlenka, 17.8.2014, 21:00:47
Proč mám pocit,že tu nejvíc komentářů jde z radnice ?
[18] Vložil: kostelník, 17.8.2014, 21:01:01
KDO Z VÁS Z PÁTKU NA SOBOTU NABLIL PŘED KOSTELEM?
[19] Vložil: Doom, 17.8.2014, 21:41:16
Nechápu na co si stěžujete, za poslední volební období se toho opravdu vybudovalo mnohonásobně víc, než za všechny předchozí, co jsem zažil, dohromady. Starosta se schází a naslouchá občanům, přičemž co si přeje většina, to se snaží prosadit. Nejde vyhovět každýmu pomatenýmu dědkovi, a že jich tu je. Chceme být moderní vzkvétající město, s dobrou infrastrukturou a nakopnutým průmyslem a pracovními pozicemi, nebo klidnou zónou, kde budou moci důchodci v klidu dožit a maminky se nebudou muset koukat kolem, když budou přecházet silnici? Věřím, že většina mladých a vzdělaných lidí si na aktuální vedení radnice nemůže stěžovat a proto budu fandit stejnému složení i nadále.
[20] Vložil: rejpal, 18.8.2014, 14:52:53
19.Říká se,že potrefená husa kejhá.Nedá mi to nereagovat.Starosta se schází s občany.Když přijdou čtyři,tomu říkáte účast?Říkat o někom,že je pomatený dědek plně svědčí o vaší přímo debilitě.Jestli máte na mysli ing.Dvořáka,tak se rychle omluvte,pokud víte,co to je.Ten,na rozdíl od vás a vám všem podobným,včetně starosty,o městě a problémech v něm,něco ví,a chce to řešit.To zabedněnci nikdy nepochopí.Jak chcete být moderní město,když se všude upřednostňují osobní zájmy,o korupci nemá cenu ani psát.To je fenomén dneška.Dneska jsem zrovna četl,jak ptáci,vědomi si svého neúspěchu ve volbách vytvářejí nová hnutí.V Praze třeba jedno má název Stříkačky jen pro hasiče.Kandidáti,převážně ODS.To se nedivím těm místním,že se opičí.Už se těším,na zveřejnění jmen kandidátů.To bude počteníčko.Asi jste jedním z nich.Najednou máte starosti o důchodce,aby měli klid.Třetí věta vašeho příspěvku tomu nějak odporuje.
[21] Vložil: no ?, 19.8.2014, 09:20:38
Vysvětlí mi někdo akci ,,bioplynka,, kdo si všechno namastil kapcičky ??
[22] Vložil: občanka, 19.8.2014, 09:21:02
Doom - vy nevíte, že právě k moderním městům ty klidové zóny patří? Že je nutné, aby se lidem ve městě dobře žilo?
Navíc, nejsem si jistá, že jsme město s - jak píšete - nakopnutým průmyslem a pracovními pozicemi.
Nemůžete brát v potaz pouze "mladé a vzdělané", ve městě by se mělo dobře žít všem. Maminky s dětmi a důchodci mají lézt(s nadsázkou řečeno) kanálama?
Na druhou stranu - myslím, že pan Necid se opravdu snaží a to,že na jeho setkání s občany chodí málo lidí, rozhodně není jeho vina. Kdo chce, může přijít. Snaha se tedy upřít nedá. Výsledky, tam to vidím hůř.
[23] Vložil: Vašek, 19.8.2014, 09:25:08
V neděli na náměstí v rámci kulturního léta,hrála Mistříňanka.Zmínka,nebo fotka žádná.Asi proto,že tak jak u vojenské hudby,nebo jiných kapel,tam nepoletovali modří ptáci.Nebo se mýlím?
[24] Vložil: Doom, 19.8.2014, 10:45:18
Ono někoho vážně zajímá, v jaký straně je starosta VM(popř. místostarosta a kterejkoliv jinej radní...)? Nechápu, jakej to má vliv na vedení města, ale rád se nechám poučit. Každej politik, aby mohl existovat, musí v nějáký straně být. Před deseti lety většina "pravičáků" (tedy přes 20% všech voličů v ČR) volila či kandidovala za ODS. Nic jinýho v pravicovém zaměření nebylo. Nedaří se, tak většina rychle utekla do ANO, TOP09 a dalších. Pan starosta se holt držel na potápějící lodi skoro do konce.
A k těm rejpavým řečem - nezdá se mi fér, aby "rozvoj města" diktovali jen křupani v šusťákovkách, tedy přesně ti, co se na diskusích a "protestech" účastní nejčastěji, tak mě přišlo jako povinnost objektivně zhodnotit, co ve městě vidím, a podpořit tímhle příspěvkem aktuální vedení města (a nemyslím tím jenom starostu).
[25] Vložil: občanka, 19.8.2014, 22:36:47
Doom, s těma křupanama v šusťákovkách jste to dost přehnal.Vy možná šusťákovku nenosíte, ale Váš projev "křupe" víc, než šusťákovky šustí....
[26] Vložil: oskar, 20.8.2014, 09:21:49
Já určitě budu zase volit Necida,mě jedna bioplynka a jedna rozhledna nestačí,ještě by to chtělo aspoň dvě bioplynky a jednu rozhlednu ať mají i další radní pomníky
[27] Vložil: H.P, 20.8.2014, 14:52:16
Krásný je že když sem napíšu příspěvek od srdíčka tak nikdy neprojde redakcí,hlavně aby se nenapsalo něco škaredýho o necidovi a t tam přitom nebyl žádný sporostý výraz,no i tak myslí že starej chlap co chodí pít s nactiletýma aby se předvedl není moc reprezentativním a asi ani moc chytrým starostou
[28] Vložil: rejpal, 20.8.2014, 18:05:35
Občanko. Váš příspěvek nemá chybu.Tento malý človíček asi ve škole chyběl,když se učili slušnosti a úctě ke stáří.Rodiče mu toho asi taky moc nedali,a výsledek je tady.On si neuvědomuje,že ty šusťákovky bude nosit taky,jestli na ně bude mít.Důchod nedostane,protože peníze,na které jsme dělali do důchodového fondu,jeho guru Topolánek se svojí bandou,kterým tento človíček tak věří,rozkradl.Tedy jak říkal,vypůjčil si je.Ale nevrátil.Vzpomínám si,že před minulými volbami dva národní umělci taky zpívali,že dědeček a babička,ujídají chlebíčka.Která strana si to zaplatila,je snad jasné každému.S čím asi vyběhnou před letošními volbami?Tedy mimo lepšího Meziříčí.
[29] Vložil: kuk, 22.8.2014, 20:04:07
Oskare, tu druhou rozhlednu naproti na Třebíčáku a budeme na sebe mávat!:D Za pana Necida se vybudovalo dosti, něco ku prospěchu a něco ne... Ještě kdyby tak "veřejné" zakázky byly veřejné. Jediné hezké budovy jsou ty postavené před rokem 1930 od té doby to stojí za ... A ani nynější pán co řídí výstavbu tomu moc nepomáhá... :O
[30] Vložil: Radka, 24.8.2014, 17:12:04
Necid je obyčejný kariérista a tečka.
[31] Vložil: H.P,, 25.8.2014, 08:47:12
Souhlasím jako chlap stojí za prd jen si na hraje na někoho
[32] Vložil: ObObyč, 25.8.2014, 12:57:54
Vy hrdinové!! Běžte mu to říct do očí při jeho setkání s občany. Jestli to nedokážete, tak držte h..ústa!!
[33] Vložil: Ouuu, 25.8.2014, 12:58:03
Taky myslím
[34] Vložil: Ouuu, 25.8.2014, 14:05:34
To taky myslím patří ke komentáři číslo 31 ty jeho trapný setkání jsou stejně k ničemu!!!! a on si to vynahradí psaním s puberťáky na FB trapák,je t směšný ale gustu.........
[35] Vložil: ObObyč, 25.8.2014, 20:38:29
Na "Ouuu" platí přesně to co je napsané v [32]. Další "neviditelný" hrdina. Jen doufám, že všichni ti kritici, rejpalové, jerryové a jim podobní již figurují na kandidátních listinách pro komunální volby, když tak mají ve všem jasno. A že tam budou uvedeny i nicky pod kterými tady exhibují.
[36] Vložil: Ouuu, 26.8.2014, 11:02:43
ObObyč víš ono v reálném životě člověk řeší jiné věci než jeho setkání,je mi milejší dělat co je doma třeba,např. i přibít poličku protože vím že moji ženu milovanou to potěší beztak by to nemělo význam,spousta lidí bojovala proti bioplynce a hádej jak to dopadlo???a takle to dopadne vždycky na druhou stranu chápu že potrefená husa se vždy ozve tak si klidně kvákej dál
[37] Vložil: Juryn, 26.8.2014, 13:07:24
To sranda ta vaše velmezácká diskuze. Stačí si ji jen přečíst a hned vidíš kdo je tady chlap. Ten jeden se nebojí předstoupit před ostatní a obhajovat svá rozhodnutí a ti druzí jen sedí doma u počítače, pomlouvají, brečí a stěžují si jak to nejde, jak je všechno špatně a jak je všechno zbytečné. Tak kdo je tady opravdu chlap?
[38] Vložil: Príma slečna, 26.8.2014, 14:03:15
Tady?nikdo opravdových chlapů je na světě opravdu málo ale pan Necid to rozhodně nebude
[39] Vložil: Juryn, 26.8.2014, 15:03:11
Proč, príma slečno?
[40] Vložil: Príma slečna, 27.8.2014, 09:03:01
Copak proč?jako ti chlapi tady?Hmmmm kdyby jsi byl ženská pochopíš
[41] Vložil: Juryn, 27.8.2014, 21:57:28
Nechápu, proč ten váš není chlap? On jediný se nebojí nést svou kůži na trh! Uveď jasné argumenty!
[42] Vložil: Tony, 28.8.2014, 08:28:17
Vážím si našeho současného pana starosty Necida. Udělal pro naše město za těch pár let tolik dobrého, že prostě nemá konkurenci. Na rozdíl od jiných spoluobčanů jsem přesvědčen, že i stávající situace kolem opravy silnice je nutná. Myslím, že nebyla jiná, jednodušší nebo schůdnější varianta jak tuto repasi provést.
[43] Vložil: Tony, 28.8.2014, 08:28:21
37) souhlas
[44] Vložil: Príma slečna, 28.8.2014, 08:28:48
Okej tak to že tady podělal co šlo si myslím že stačí!!!!!!
[45] Vložil: Príma slečna, 28.8.2014, 10:04:43
O silnici tu nikdo nemluví ty trubko,ale je rozdíl silnice co nutná je a nebo p....iny co nutné opravdu nebyly navíc to jeho hraní na mladýho je dost trapný a směšný
[46] Vložil: Profesor, 28.8.2014, 19:40:29
45: Milá slečno, trapná jste pouze vy. Neuvedla jste jediný pádný argument proti starostovi, naopak mě utvrzujete v názoru, že proti němu vystupují především jedinci mdlejšího ducha. To, že je někdy v noci k potkání ve veřejných podnicích - no a? Alespoň se nebojí vylézt mezi lidi a kdyby to měla být jediná "vada", tak za tu hromadu práce, si myslím, to určitě stojí.
[47] Vložil: josé, 28.8.2014, 22:50:13
Pokud je veřejný činitel a starostlivý otec rodiny,má být v noci doma,nebo v těchto podnicích s manželkou.
[48] Vložil: občan VM, 29.8.2014, 10:02:47
Je zvláštní že všichni píšou jenom co Necid udělal nebo neudělal, ale nikomu nedochází, že on sám nic nezmůže. Proč všichni nenadávají na celou městskou radu? Vždyž všechno dobré i špatné co se tu udělalo je schváleno minimálně sedmi lidmi (Necid, Michlíček, Komínek, Hubl, Jágrik, Šulc, Záviška) a to nemluvím o městském zastupitelstvu. Pokud už nadávat na stávající situaci, tak na všechny. Kdo pro co hlasoval si není problém zjistit.
[49] Vložil: Príma slečna, 29.8.2014, 10:53:29
Asi tak,jenže manželka mu utekla....a proč???právě proto že to starostlivý otec není a doma s čas taky netrávil a onic se nestaral(nacpání prachů dětem ať si koupí co chcou není starostlivost,pak jsou rozmazlené a není se čemu divit)stačí to jako pádný argument?lidi mají různé názory,já mam ten co mám a měnit ho kvůli bandě zastánců nehodlám
[50] Vložil: Lukáš, 1.9.2014, 12:18:37
Ahoj, Libore S. Proč Babák, to snad ne????
[51] Vložil: Jirka, 1.9.2014, 13:20:50
prosím???
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist