Stejně jako v předchozích letech se zúčastnily i ženy z SDH Velké Meziříčí. Ty do místa konání vyrazily již o den dříve, aby si ušetřily nepříjemné ranní vstávání a do sportovního klání vyrazily odpočatější.
Soutěžní klání započalo už po sedmé hodině ranními tréninky jednotlivých družstev. Oficiální zahájení a slavnostní nástup se konali v deset hodin za přítomnosti mnoha hostů, včetně starosty SH ČMS Karla Richtra, starostky Dvora Králové nad Labem Edity Vaňkové a delegace z Rakouska. Pro soutěž byly připraveny čtyři stavy na útok a dvě dráhy na štafetu. Po kontrole výstroje naše družstvo nastoupilo na stav a zahájilo přípravu materiálu. Odstartovány byly souběžně dva stavy, družstvo z Velkého Meziříčí se mohlo poměřovat s družstvem HZS Královehradeckého kraje. Ženy rozběhly útok velmi dobře a v konečném postavení se na časomíře skvěl čas 45:00 s. Následně rozhodčí vše pečlivě zkontrolovali, a protože provedení bylo bezchybné, čas se už nezměnil. Družstvo se přemístilo na start štafety 8 x50 m. I zde bylo provedení bezchybné a výsledný čas 68,61 s lze považovat za kvalitní. Čas do dalšího pokusu ženy využily pro odpočinek i sledování a posuzování konkurenčních družstev. Druhý pokus vypadal ještě o něco nadějněji než první a čas 44:82 s byl skutečně nepatrně lepší. Bohužel na levém proudu došlo k nesprávné práci s materiálem, který rozhodčí potrestali trestnými vteřinami. Rovněž druhý pokus štafet měl velmi podobný čas jako pokus první. V součtu byl lepší první pokus a ten se také počítal do celkového hodnocení. Při vyhlášení byly ženy velmi příjemně překvapeny, když se ukázalo, že jejich čas žádné jiné družstvo žen nepřekonalo. Družstvo si tak odneslo pohár pro mistryně republiky v kategorii A, pohár za nejrychlejší útok v kategorii žen věnovaný polskými hosty i deset zlatých medailí, jež se krásně leskly v odpoledním slunci.
Tentokrát se naše družstvo muselo obejít bez trenéra, který vykonával funkci rozhodčího na druhé dráze u zahraničních hostů ale vše pečlivě sledoval s povzdálí. Během celého mistrovství nám dělal společnost Bohdan Vítek z Velkého Meziříčí, který nás povzbuzoval a natáčel na kameru za což mu celé družstvo děkuje.
Velmi úspěšný den družstvo zakončilo drobnou oslavou a prohlídkou centra města.
Mistrovství CTIF se zúčastnilo deset družstev z celé republiky a šest družstev zahraničních hostů z Rakouska, Polska a Maďarska.
Složení družstva:
Velitelka: Monika Rajmová
Členky: Barbora Klapalová, Jana Kratochvílová, Radka Křikavová, Šárka Lázničková, Lucie a Veronika Sedlákovy, Šárka Vítková a Petra Žejšková
Trenér: Stanislav Kratochvíl st.
Autor: Lucie Sedláková
Publikoval: -kas-
Fotogalerie



















