Na tento závod odjelo i družstvo žen Velké Meziříčí „Fň“, které průběžně drželo čtvrtou příčku v celkovém hodnocení - pouhé dva body před pátým družstvem žen ze Zbraslavy (BO). Soutěž se měla původně uskutečnit o dva týdny dříve, ale vydatné deště neumožnily její konání. I v tomto náhradním termínu byla trať značně rozmočená a bylo těžké dosáhnout dobrých výsledků. Před tímto závodem již byly první tři místa jasná a tak se bojovalo hlavně o čtvrté místo, na které mohlo dosáhnout již pouze Velké Meziříčí „Fň“ a Zbraslav. Zbraslav měla startovní číslo 3 a Velké Meziříčí „Fň“ startovalo jako osmé. Děvčata ze Zbraslavy předvedla na rozblácené trati svůj nejlepší letošní výkon a jejich čas 17,67 s. znamenal vedení. Pro ženy z „Meziříčí“ to znamenalo jediné, pokud chtějí obsadit v celkové klasifikaci čtvrté místo, musí zaběhnout požární útok lépe a tento závod vyhrát. Nezbývalo tedy nic jiného, než se do toho pustit naplno a Zbraslav porazit.
Naštěstí se vše povedlo jak mělo a ženy z Velkého Meziříčí zaběhly velmi kvalitní požární útok zakončený časem 17,50 s. Tento výkon znamenal výhru 13. kola ligy a zajištění celkového čtvrtého místa seriálu. Jelikož je „naše“ liga jedna z nejkvalitnějších, sjíždí se na ni družstva z celé České Republiky. Proto je celkové čtvrté místo velmi cenné umístění.
Na závěr bych chtěl poděkovat celému družstvu žen Velké Meziříčí „Fň“ za předvedené výkony, ale také Sboru dobrovolných hasičů Velké Meziříčí za podporu a v neposlední řadě fanouškům, kteří nás doprovázeli.
Autor: Stanislav Kratochvíl ml. - trenér
Publikoval: -kas-












