Dnes je 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, zítra Zuzana.
  • Nové okružní křižovatce u Oslavice stále chybí zapojit nově zbudované osvětlení.
  • V areálu sběrného dvora TSVM na Karlově byly zapraveny nové váhy.
  • Výkop na Paloukách. Překládá se elektrické vedení.
  • Pod dálničním mostem na Vrchovecké se buduje odvodnění. Při každém větším dešti se zde spláchla zemina na vozovku.
  • Umělecký popelník u Rock Depa bez újmy nepřežil ani první víkend.

Lídři stran se vyjádřili k výsledku komunálních voleb

OSTATNÍ - VOLBY - 14. 10. 2014 - komentářů 0

Oslovili jsme všechny lídry stran, sdružení a hnutí, kteří se zúčastnili voleb v našem městě, aby zhodnotili výsledky a vzkázali něco Vám voličům.


Sdružení ODS a nezávislých kandidátů To pravé Meziříčí

1. Sdružení ODS a nezávislých kandidátů To pravé Meziříčí děkuje obyvatelům města za volební hlasy a podporu, které se mu dostalo ve volbách.
2. Sdružení ODS a nezávislých kandidátů To pravé Meziříčí chápe zisk devíti mandátů zejména jako ocenění práce starosty, rady a zastupitelstva v uplynulém období. Děkuje všem zastupitelům, kteří pro město pracovali v minulých čtyřech letech a gratuluje nově zvoleným zastupitelům.
3. Sdružení ODS a nezávislých kandidátů To pravé Meziříčí vidí jako hlavní politickou příčinu svého volebního úspěchu v dosažené integraci pravice na místní úrovni. Proto bude i do budoucna vyvíjet snahu o další sjednocování slušných pravicově smýšlejících lidí.

Za sdružení ODS a nezávislých kandidátů To pravé Meziříčí
Radovan Necid, lídr kandidátky

 


 

ČSSD Velké Meziříčí

Vážení voliči, děkujeme vám za projevenou důvěru, díky níž jsme dosáhli pěti mandátů v zastupitelstvu města.

Díky vašim hlasům jsme v komunálních volbách obsadili druhé místo. Vašich hlasů si velmi vážíme a jsou pro nás velkou výzvou pro další volební období. Touto cestou blahopřejeme všem zvoleným členům zastupitelstva města.

 

Dovolte, abychom využili této příležitosti a pozvali vás na druhé kolo senátních voleb a požádali vás o podporu pro Ing. Dagmar Zvěřinovou.

ČSSD Velké Meziříčí - Josef Komínek předseda

 


 

KDU-ČSL

Kandidáti KDU-ČSL a nezávislých děkují všem voličům za podporu, velmi si jí vážíme. Obhájili jsme 5 mandátů v zastupitelstvu, stejně jako v minulém volebním období a jsme vcelku spokojeni. Jsme připraveni podílet se na zodpovědné správě města.

Vítězům voleb blahopřejeme k volebnímu úspěchu.

František Bradáč, lídr KDU-ČSL a nezavislích kandidátů

 


 

KSČM Velké Meziříčí

KSČM ve Velkém Meziříčí je při hodnocení voleb poněkud na rozpacích. Kandidatura deseti uskupení se nutně projevila v rozmělnění hlasů pro menší strany, či politická uskupení. Přesto si komunisté udrželi dva zastupitele a na rozdíl od zavedených menších subjektů tedy uspěli. Nicméně jsme přesvědčeni, že narůst dalších kandidátek má pro voliče negativní dopad a i pro komise se stává „super kandidátka“ víceméně nepřehledná.

 

Koaliční potenciál v radě, lze shrnout v jedinou větu. Vše je již dávno domluveno…

 

Martin Klement, předseda ZO KSČM Velké Meziříčí

 


 

Volba pro město

Naše uskupení Volba pro město šlo do komunálních voleb s cílem minimálně obhájit tři mandáty získané v prvním volebním období 2010 – 2014. Letošních voleb se však zúčastnilo více volebních stran, toto bylo jednou z příčin, proč jsme stanoveného cíle nedosáhli. Svoji volbou občané ukázali, že o výrazné změny ve vedení města příliš nestojí. Je otázkou, zda silný mandát jedné strany neuškodí spolupráci se všemi zástupci ve vedení města, která je nezbytná pro další rozvoj Velkého Meziříčí. Budeme se snažit aktivně zapojit do veřejného života a tím dokázat občanům – voličům, že nás tento výsledek neodradil, naopak je impulzem do další práce. Zároveň bude nutné zapojit nové osobnosti, které svým postojem a významem osloví voliče v příštích volbách. Na závěr mi dovolte poděkovat všem, kteří nás svým hlasem v komunálních volbách podpořili.  

 

Mgr. Josef Prokop

 


 

Strana svobodných občanů 

Na přání paní Horké bylo její vyjádření smazáno.

 


 

Hnutí ANO 2011

Kandidáti hnutí ANO tímto děkují všem voličům za projevenou důvěru, které si velice vážíme. Hnutí ANO se na komunální úrovni prezentovalo poprvé a díky získanému mandátu se stalo součástí zastupitelstva města Velké Meziříčí a má tedy možnost prosazovat některé body, které byly prezentovány ve volebním programu. Hnutí ANO respektuje výsledek komunálních voleb na základě volby občanů a věří, že v koaličním jednání vítězných stran zvítězí pragmatický přístup nakloněný občanům.

Ing. David Babák

 


 

Nezavislí - odpověď nezaslali

Strana práv občanů - odpověď nezaslali

TOP 09 -  odpověď nezaslali


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 8. 2022 - V podzimních komunálních volbách se bude o hlasy ucházet těchto 92 kandidátů

Právě dnes zveřejnil český statistický úřad kandidátní listy do voleb do zastupitelstev obcí, které se budou konat 23. a 24. září 2022.

22. 7. 2022 - Komunální volby: V Meziříčí podaly kandidátky jen 4 strany a uskupení

V pátek 23. září a sobotu 24. září 2022 se konají volby za zastupitelstev měst a obcí.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 17.

[1] Vložil: Tonda, 15.10.2014, 10:08:48
Podle toho, jak se tentokrát hlasovalo, se domnívám, že by bylo lepší, aby se zde vůbec nevolily strany, ale lidé. I když se všude vykřikovali, že preferenční hlasy nemají skoro žádný smysl, ukázalo se, že v případě, kdy je používalo velké množství voličů, tak mají a dokáží s kandidátkami pěkně zamávat. To, že by se do zastupitelstva nedostal Rosa nebo Klement, by před volbami nenapadlo asi nikoho. A přesto se to stalo. Stejně tak Komínek se přesunul z 1. místa na 3.
Takže pokud by byla jen jedna velká kandidátka s lidmi, tak by opdpadli ti, kteří tam jsou jen pro formu a počet, a byli by tam jen lidé, kteří byo opravdu chtěli být zvoleni. A myslím si, že by to tak bylo lepší. Ale to je jen mé zbožné přání. Nicméně v každém případě: Křížkovat se vyplatí a ne, že ne.

A k pí. Horké: Co je to za 180 stupňový obrat? Ještě před pár dny tu byly banery s nápisem, že je kandidátkou na starostku. Že by se u ní začínala projevovat schizofrenie nebo skleróza?
[2] Vložil: občanka VM.., 15.10.2014, 16:51:56
Pan Klement opět nezklamal. Tady je aspoň vidět, jak pravil pan Tonda (příspěvek 1)- že se OPRAVDU vyplatí křížkovat jednotlivé kandidáty, než celou stranu.. snad už pan Klement konečně pochopí, že lidé naštěstí dostávají rozum a zkostnatělá bývalá vedoucí garnitura už patří do říše dinosaurů.. Celkem by mě i zajímalo, co konkrétně prosazoval v zastupitelstvu pro lepší život ve městě... Vím jen o neustálé kritice všeho a všech.. Myslím, že se téhle jeho reakci zcela obyčejně říká bledá závist...
[3] Vložil: Major, 15.10.2014, 17:11:02
Dobře Klemente,právě si se vrátil z hradu,a pan prezident všechny tvoje návrhy přijal.............Co sis jako myslel,že budeš starostovat?Budeš muset jít do UDH nebo do Brodu,tam ste komanči v kurzu
[4] Vložil: Vašek, 15.10.2014, 20:05:07
Pro 2 a 3 problém Martina Klementa je jiný tento člověk by chtěl komunizmus vidět očima Alexandra Dubčeka mohl bych s ním v této idei sympatizovat ale dnes v roce 2014 to není reálné!
[5] Vložil: Jenda K., 15.10.2014, 23:17:42
Hlavně ženy budou volit svého berana není Bílá Hora ve věci senátu no uvidíme jestli v jednadvacátém století vyhrají jiní než pokrytci.
[6] Vložil: obcan z Vidne, 16.10.2014, 13:40:00
Copak? Ze by se suverenka Horka polekala? Nebo dostala konecne rozum?
[7] Vložil: M.Klement, 16.10.2014, 21:36:41
Občanko VM. Přečtěte si svůj příspěvek a potom si položte otázku:co jsem o sobě zdělila já? O tom, co jsem prosazoval v zastupitelstvu se můžete přesvedčit sama a psát o mne jako o zkostnatělé vedoucí garnieře (jo čtyři roky v zastupitelstvu musí člověka zkostnetět ) je přinejmenším zaslepenost a nakonec-má kritika vždy směřovala k určitému problému a nabízel jsem řešení, co jste ve svém příspěvku předvedla vy? Holt když někdo lže, podvádí, nebo obchází zákon, musí odemne čekat kritiku. Kdo jste vlastně vy? Šlápl jsem vám někdy na kuří oko?
[8] Vložil: M.Klement, 16.10.2014, 21:41:00
Majore (nebo magore?). S prezidentem jsem opravdu nejednal a kde jsi vzal tu myšlenku o mém starostování? Nezapoměl jsi si vzít prášek? Jo schíza, to je sviňa...
[9] Vložil: Laďa M., 19.10.2014, 02:13:00
Komunisté mají voliče dvě křesla TOP 09 totální zhroucení myšlenky Karl von Sharcernberka vzal čas.
[10] Vložil: Laďa M., 19.10.2014, 02:20:40
Ikdyž Karl von S.nechce se mě psát dál někdy má pravdu dnes v jednadvacátém století zcela prohrává jenom mě je líto těch mladých lidí kteří podlehli jeho myšlence!Zvláště kromě Miroslava Kalouska s tím se dá dělat jenom život a skutečnost?
[11] Vložil: Laďa N., 19.10.2014, 02:36:05
Občanko VM Martin Klement nepatří do říše dinosaurů ano možná částečně strana komunistická to všichni nejsou vrazi o těch slušných se neví ano já vím ničili a zabíjeli přece jenom ne všichni pokud by na světě nebyli komnunisté nebyla byste na světě ani vy!
[12] Vložil: ach, 20.10.2014, 16:13:28
Letošní volby pro mne byli celkem uspokojivé. Sám jsem velmi silně pravicově smýšlející člověk, vždy budu preferovat osobní svobodu jednotlivce nad direktivním kolektivismem. Vždy budu preferovat svobodu slova před cenzurou, pojmenovávání problémů před jejich zamlčováním, nízké daně před zkorumpovatelnými dotacemi. Sám, pokud to je možné, mluvím tak, jak mi ústa narostla. Ale slušně. Přesto i já už jsem slyšel, že jsem nácek, rasista či komunista. Bohužel většinou od lidí, kteří nemají ani tolik inteligence, aby si význam těchto slov našli na wikipedii.

[13] Vložil: Ladislav, 20.10.2014, 17:37:00
Dobrý den, rád bych se dozvěděl kdo ve VM vlastně vyhrál? Tedy která strana. Pan Fiala, předseda ODS, veřejně v televizi uváděl, že...... ve Velkém Meziříčí vyhrála ODS.... Tak kdo vlastně? Nemělo by se TPV jaksi ohradit? Děkuji
[14] Vložil: chřestýš, 20.10.2014, 18:41:58
On se pan Fiala asi trochu "sekl". Ona ta ODS není tolik viodět ani v radě města...
[15] Vložil: Winnetou, 26.10.2014, 01:20:51
Druhé kolo jako naša mamka TEDY ZVOLILA zVĚŘINOVOU V PRVNÍM koOLE ale řekla že do druhého nepújde co to znamená pan Bradáč vyhrál hlasy lidovců jako beránek a ovečky mu ty hlasy daly tento člověk není mým senátorem.
[16] Vložil: Winnetou, 26.10.2014, 01:41:22
Dovolím si poznámku myšlenky dal jsem to do Brna na Zelný rynk počkám, myšlenky Karly Pokorné.Tuto ženu vyznamenat požádám dopisem pana prezidenta.L.N.
[17] Vložil: L.N., 14.12.2014, 04:30:46
Pokud někdo kdokoliv zavolá paní Horkou je stále šéfredaktorkou!
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist