• Dóza středisko volného času dnes slavnostně na Komenského ulici otevřela nové prostory. Zároveň se konal den otevřených dveří.
  • Strážníci dohlížejí na bezpečnou cestu školáků k provizorní autobusové zastávce.
  • Na obchvatu u Oslavice se stala další z nekonečné řady dopravních nehod. Podrobnosti včetně videa připravujeme...
  • Kašna na náměstí byla po sezóně vypuštěna a zastřešena.

Basketbal: Domácí z utkání BK Velké Meziříčí v lize Juniorů U19

SPORT - BASKETBAL - 4. 11. 2014 - komentářů 0

Naši borci nastoupili do zápasu s odhodláním poprat se o vítězství se soupeřem z Kroměříže.

BK Velké Meziříčí – TJ Slavia Kroměříž: 46:78 (16:16 25:33 33:56)

Nástup v 1. čtvrtině hry byl výborný, po šesti minutách hry jsme vedli 12:6. Po první čtvrtině se týmy rozešli na přestávku smírně za výsledku 16:16. Ve druhé čtvrtině naši hráči neudrželi koncentraci ve hře i obraně a navíc se připojila střelecká nemohoucnost našich hráčů při střelbě za 2 a 3 body. Takže po půlce zápasu jsme udrželi rozdíl 8 bodů v náš neprospěch. Ve třetí čtvrtině jsme neubránili střelce „trojek“ a výsledek opět narostl na rozdíl 23 bodů ve prospěch soupeře. Výsledek o 32 bodů byl však důsledkem velkého množství ztrát a málo agresivní obrany a v neposlední řadě střeleckou nemohoucností našich hráčů. Každý z hráčů musí zlepšit poziční střelbu a bojovat o každý míč, což je úkol pro další tréninky. Pozitivem zápasu je, že kolektivní pojetí a dobré čtení hry všemi hráči jsou cesty k vítězství v dalších zápasech.

Sestava a body: Matěj Vrtal 19, Jan Sladký 12, Tomáš Chovan 3, Tomáš Ferdan 3, Jakub Mikoláš 3, Jiří Studený 2, Vojtěch Dufek 2, Martin Šmíd 2, Jakub Mezlík, Lukáš Ivančík, Jan Mikoláš. Trenéři Pavel Kučírek a Tomáš Rapušák.

BK Velké Meziříčí – Jiskra Kyjov 56:84 (26:23 38:36 50:56)

Na nedělní zápas byli hráči nabuzeni a šli do zápasu s odhodláním bojovat s těžkým soupeřem z čela tabulky o co nejlepší výsledek. Hráči chtěli odčinit sobotní porážku. Z pohledu trenéra Pavla Kučírka a jeho asistenta Tomáše Rapušáka, to znamená více zabojovat, zvýšit agresivitu v obraně a zlepšit úspěšnost v proměňování střeleckých šancí. Hráči začali nebojácně a první čtvrtinu vyhráli 26:23. Po polovině byl výsledek stále optimistický, naši borci vedli 38:36, je jen škoda, že Mikoláš a Šmíd neproměnili trestné hody. Ve třetí čtvrtině opět nastalo několik hluchých minut z pohledu obrany i střelby, ztratil se kolektivní duch. Po třetí čtvrtině jsme ztráceli 6 bodů na soupeře z Kyjova. Ve čtvrté čtvrtině soupeř šňůrou 13 bodu odskočil na rozdíl 19 bodů, což naše hráče zlomilo a konec zápasu dohrávali náhradníci. Výsledek je pro mě přijatelný z pohledu hry, kdy jsme už tři čtvrtiny dokázali držet krok se soupeřem, řekl trenér Kučírek a dodal, že je to v hlavách všech hráčů chtít ze sebe vydat maximum jak na tréninku, tak při utkání.

Sestava a body: Matěj Vrtal 16, Jan Sladký 16, Tomáš Ferdan 9, Vojtěch Dufek 7, Martin Šmíd 3, Lukáš Ivančík 0, Jan Mikoláš 2, Tomáš Chovan 2, Jakub Mikoláš 1, Jiří Studený, Lukáš Ivančík. Trenéři Pavel Kučírek a Tomáš Rapušák.

Autor: Tomáš Rapušák