SLEVOVÁ SKIMÁNIE - SKI SPORT DRÁPELA
Dnes je 4. prosince 2022, svátek má Barbora, zítra Jitka.
  • Celý tento a příští víkend můžete navštívit výstavu v suterénu ZUŠ Adventní vláčky. Vstupné je 50 Kč, děti do 15ti let 30 Kč.
  • V Balinském údolí roste dřevěný přístřešek pro turisty. Více se dozvíte v připravovaném článku.
  • V pátek se v Jupiter clubu konal barevný ples laděný do vánoční atmosféry.
  • Rozšíření možnosti odložit si nápoje nakoupené na adventních trzích na další dřevěné stoly - špulky.
  • Poloprázdné parkoviště ve Svitu. V pátek 2. prosince 2022 bude významně omezen provoz na Městském úřadě Velké Meziříčí z důvodu každoročního školení zaměstnanců z bezpečnosti práce.

Informace o neoprávněném postupu poskytovatele zdravotních služeb

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 5. 2. 2015 - komentářů 0

Ordinace v budově na Vrchovecké ulici (u vjezdu na náměstí).
Ordinace v budově na Vrchovecké ulici (u vjezdu na náměstí).
Vchod do ordinace.

Vážený pane starosto, dovolujeme si obrátit se na Vás s informací o neoprávněném postupu poskytovatele zdravotních služeb - MUDr. Stanislava Zemana, IČZ: 84703000, který provozuje gynekologickou ambulanci ve Velkém Meziříčí, Vrchovecká 1.


AKTUALIZOVÁNO: 13.2.2015
Jak se vyjádřil pan Zeman se můžete dočíst na iDnes.cz v článku Gynekolog si nechal platit 200 korun za prohlídku, VZP mu zruší smlouvu a VZP je nemorální, tvrdí meziříčský gynekolog, který si nechal platit. Také se o této kauze píše na BLESK.cz - Gynekolog-podvodník řádí v Meziříčí: Vybírá peníze za hrazené služby! a také Aktuálně.cz - Gynekolog chtěl 200 korun za prohlídku. VZP mu zruší smlouvu

 

V současné době nás opakovaně kontaktují naše klientky a informují nás o skutečnosti, že při objednání se ke svému registrujícímu lékaři, MUDr. Stanislavu Zemanovi, jsou dopředu upozorňovány na skutečnost, že jim bude za poskytnutou preventivní prohlídku zároveň účtována hotovostní platba 200 Kč, a to s odůvodněním, že zdravotní pojišťovna tuto zdravotní službu plně nehradí. Obdobně postupuje jmenovaný poskytovatel zdravotních služeb i při ošetřování těhotných žen, od kterých požaduje za zdravotní služby plně hrazené z prostředků veřejného zdravotního pojištění ještě vyšší částky. Od našich klientek jsme obdrželi již několik dopisů, jejichž součástí byly i příjmové pokladní doklady, které dokazují, že k výše uvedenému jednání ze strany poskytovatele zdravotních služeb skutečně dochází.

 

Poskytovatel zdravotních služeb byl námi opakovaně písemně upozorněn na to, že účtováním částky 200 Kč za poskytnutí preventivní prohlídky jedná protiprávně - v příkrém rozporu s ustanoveními zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, a rovněž v rozporu s platnými smluvními ujednáními. V případě preventivní prohlídky se totiž jedná o zdravotní službu plně hrazenou z prostředků veřejného zdravotního pojištění, přičemž poskytovatel nemá právo za tyto hrazené služby přijmout od pojištěnce žádnou úhradu - v opačném případě vzniká na jeho straně bezdůvodné obohacení. Nad rámec uvedeného dochází tímto jednáním poskytovatele rovněž k poškozování klientek VZP ČR, ale i dobrého jména a pověsti samotné pojišťovny.

 

Ve výše uvedené souvislosti bychom Vás proto chtěli informovat, že v současné době činíme veškeré kroky, abychom tomuto nežádoucímu jednání zamezili. O neoprávněném postupu poskytovatele zdravotních služeb byli informováni rovněž vrcholní zástupci české gynekologické a porodnické společnosti, na jejichž stanovisko v současné chvíli čekáme.

 

Vážený pane starosto, závěrem bychom si dovolili požádat Vás o informování ostatních členů Vašeho zastupitelstva a rovněž o zvážení možnosti o tomto nepřípustném jednání lékaře informovat veřejnost prostřednictvím místního tisku.

X


Autor: Ing. Jiří Kořínek ředitel RP Brno, pobočky pro Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina VZP ČR

Publikoval: -kas-

Čtěte také

13. 4. 2022 - Pravidelné setkání genealogů se opět koná každé úterý

Po odeznění pandemie se opět pravidelně v Jupiter clubu setkávají genealogové.

8. 9. 2022 - Pivo Harrach z Velkého Meziříčí patří mezi oceněné Regionální potraviny

V sobotu 3. 9. 2022 se v Jihlavě konalo slavnostní vyhlašování letošních držitelů ocenění Regionální potravina, mezi kterými bylo i pivo Harrach z Velkého Meziříčí, konkrétně Harrach - Tmavý ležák.

1. 9. 2022 - Dětský den a bazar na Areálu zdraví

Novinkou v našem budoucím fungování na Areálu zdraví je zařazení nového seriálu čtyř pravidelných akcí, které potěší děti i dospělé.

22. 7. 2022 - Modelářská výstava v Jupiter clubu již tento víkend!

Mladí i starší modeláři, ti, co si pamatují časopis ABC anebo se jim náhodou dostal papírový model do ruky, už tuší, o čem tento text je. Ano, rok se s rokem sešel...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 76.

[1] Vložil: k, 5.2.2015, 18:01:09
Má málo?
[2] Vložil: Horakyne, 5.2.2015, 18:21:33
Asi ano. Maji nehorazne platy a jeste takto okradaji. Konecne se neco deje. Kamaradka od neho odesla, mela rizikove tehotenstvi, chtel po ni 7tisic , pry mu to vzp neproplati cha,cha takhle se vydelava ...
[3] Vložil: Hanka, 5.2.2015, 18:43:58
souhlas, asi má málo
[4] Vložil: Občan, 5.2.2015, 18:49:50
A to jste si ještě určitě nenechali udelat svůj roční výpis.doporučuji je to zdarma vaše pojišťovna vam to vytiskne to se teprv budete divit co všechno si páni doktoři dovolí
[5] Vložil: zaneta, 5.2.2015, 18:57:23
Taky jsem platila smula je to .....
[6] Vložil: Jh, 5.2.2015, 19:45:31
Chodil bych kanalama bejt nim
[7] Vložil: manituu, 5.2.2015, 22:29:08
Že by se Babiš pomalu zbavoval konkurence? MUDr. Zeman je jeden z mála doktorů, za které si ráda připlatím, protože jeho péče je komplexní a 100%.Za nehty, holiče, kosmetiku atd. vám líto peněz není, ale zaplatit kvalitní zdravotnickou péči (pro mě opravdu s nadstandardním přístupem) vám jde s odporem. A co se divím..... vždycky to bylo přece zadarmo. Pravdou je, že za jiné Mudr. "specialisty" bych nedala ani korunu.
[8] Vložil: Lenka, 5.2.2015, 22:41:55
Ad 7: To není zadarmo, všichni platíme zdravotní pojištění...
[9] Vložil: objektivne, 5.2.2015, 22:56:56
Každý máme možnost změnit pojišťovnu či lékaře. Dr.Zeman tuto možnost vždy nabízel. Já to udělala,změnila pojišťovnu a max.spokojenost. Rozhodne bych ho neodsuzovala, pokud máme informace jen z jedné strany a nevíme o co vlastně šlo. O VZP si tedy také iluze nedělám. MUDr.Zeman je super doktor, co dělá svou práci dobře, to je pro mne asi nejdůležitější..
[10] Vložil: eny, 5.2.2015, 23:20:48
Tak to je síla
[11] Vložil: obcanka, 6.2.2015, 05:15:52
Fakt super doktor,ktery na svem superultrazvuku nepozna,ze dite nema vyvinutou branici a hned po narozeni umre (coz mel dle spec.videt). A jeste zahlasi,kdyz se clovek zepta jestli je dite v poradku, ze: nezarucuji ze nebude mit zadne vady na krase ... A pak se stane co se stalo ... A jeste neco, nevim proc bych prechazela kvuli hamiznosti doktora k jine pojistovne. Me nej.kamaradce propukla ted v dospelosti blba nemoc a lecba stoji 30 tisic korun a proplati ji to jen ta "vzp", tak diky za ni. Ale je mi jasne,ze si kazdy bude hajit to sve
[12] Vložil: V.M., 6.2.2015, 07:23:35
Trošku do toho zdravotnictví vidím, a můžu vám zaručit že veškerá komplexní a 100% je hrazená ze zdrav. pojištění. Takže není důvod doplácet. Za jedno takové vyšetření lékař dostane na pacientku přibližně 700kč, to vám přijde málo??? Takže ho nic neomlouvá. Je to normální krádež, vykázat na pojišťovnu péči a ještě si nechat zaplatit. A to ani nechtějte vědět, kolik chce za založení průkazky. Nikdo nesnižuje jeho odborné kvality, ale tento rádoby obchodní přístup je hrozný. Měly by to ty pacientky po něm vyžadovat zpátky.
[13] Vložil: Laďka, 6.2.2015, 08:45:15
Třetina platu mi jde na sociální a zdravotní, tak proč bych si měla připlácet proboha? Kdo chce moc, nemá nic ...tohle je skoro na odebrání licence...
[14] Vložil: jita, 6.2.2015, 09:14:00
Čekám miminko a taky jsem mu už zaplatila.. :( je to hruza.. takhle ždímat po maminkách ..
[15] Vložil: Kačka, 6.2.2015, 09:17:47
Moc do toho nevidím, ale v ordinaci u dr. Zemana mě v těhotenství přesvědčili o změně pojišťovny. S vidinou, že budu platit 8000,- lékaři a ještě kupovat věci na miminko jsem to udělala. V prvním trimestru jsem si nechala udělat screening, tak mi platbu odpustili, protože jsem platila přes 1000.- za vyšetření. Po prvním trimestru jsem změnila lékaře, blíže ke svému bydlišti. Dle původního p. doktora jsem měla ještě platit min. za 2. trimestr. Ale jinde po mě ty peníze nechtěli. Tak nevím, jestli měli jiné zdroje, ze kterých to hradili? Ale v podstatě pro mě se nic nezměnilo, jen mám jinou pojišťovnu a jiného lékaře, abych nemusela dojíždět 100 km, ne že bych byla nespokojená.
[16] Vložil: jerry, 6.2.2015, 11:39:41
Zkrátka a dobře.Každý si dnes může zvolit svého lékaře.Pojišťovnu taky.Vycinkali jste si tržní hospodářství,tak nebrečte.Jak říkal jeden Vašík,trh vše vyřeší.Když se vám to nelíbí,máte možnost jít ke konkurenci.Když to takhle bude pokračovat,spokojíte se s bábou,zuby opraví na vesnici kovář,ostatní babka kořenářka a bude to nejlepší řešení.Co se této odbornosti týká,kdybych se lépe učil,taky bych byl gynekolog.
[17] Vložil: Pavla Zánová, 6.2.2015, 11:47:37
Podle informací, které má pan doktor vyvěšené v čekárně, nehradí VZP některá vyšetření v těhotenství, která jiné zdravotní pojišťovny hradí. Vyzýval proto pacientky, aby zvážily změnu ZP. Já jsem klientkou ZP ministerstva vnitra a neplatila jsem nikdy nic. Screening v prvním trimestru hradí všichni, ale nemusíte ho podstupovat, můžete si místo toho zvolit např. tripple test, který pojišťovny hradí. Já jsem s péčí pana doktora Zemana 100% spokojená. Je pečlivý, vždy vše vysvětlí. Staral se o mě i v průběhu 2 těhotenství a jsem moc ráda, že jsem ho měla i u porodu. Spíš mi přijde smutné, že některé zdravotní pojišťovny nehradí v rámci preventivních prohlídek to, co ostatní, když odvádíme všem pojišťovnám stejné pojištění. Myslím, že třeba při pravidelné prohlídce v těhotenství je samozřejmost zkotrolovat miminko ultrazvukem (byla jsem spíš v šoku, když kamarádka říkala, že její gynekoložka ultrazvuk vůbec nemá). Já jsem prostě co se lékařské péče týká náročná a proto jsem si pana doktora Zemana vybrala. Možná by měli pacienti věnovat víc pozornosti volbě zdravotní pojišťovny, stačí když se podíváte, v jaké budově sídlí např. v Brně VZP a v jaké naopak ZPMV, tak se budete muset zamyslet, jak která pojišťovna peníze z našeho zdravotního pojištění utrácí.
[18] Vložil: V.M., 6.2.2015, 12:27:31
Jen pár věcí pro pořádek: Veškerá vyšetření v těhotenství a preventivní prohlídky platí všechny pojišťovny stejně. Nárok na UZ v těhotenství je pouze 3x, ale většina doktorů ho stejně dělá častěji, ale na své náklady. A screening v těhotenství je v 12. týdnu nehrazený z pojištění, ale v 16. je hrazený vždy. Jinak zrovna VZP přispívá navíc ještě na každou preventivní prohlídku 120,-. A ultrazvuk už je nyní povinný v každé ambulanci.
[19] Vložil: J., 6.2.2015, 14:26:19
Naprosto souhlasím s příspěvkem číslo 17. Pan Zeman je špičkový odborník, na pacientky si udělá čas, vše vysvětlí, měla jsem ho u porodu a jsem s ním maximálně spokojená. Ty, které ho kritizují k němu chodit nemusí, mohou změnit lékaře a ne si na něj stěžovat. Pan doktor pacientky upozorňuje na to, že VZP některé vyšetření v těhotenství neproplácí, tak není nic jednoduššího, než změnit pojišťovnu, jako jsem to udělala i já. A pokud pacientky vědí, že VZP vyšetření neproplácí a přesto u této pojišťovny setrvávají, tak nechápu, na co si potom stěžují, když si musejí některá vyšetření uhradit. Když jsem byla u VZP nikdy jsem od té pojišťovny nic nedostala, pak jsem přešla k jiné pojišťovně, mám tam spoustu výhod a jsem s ní spokojená.
[20] Vložil: verka, 6.2.2015, 16:42:29
Přesně jak předchozí komentář.Nechapu, kdo si stěžuje, může se zařídit jinak, aby ty peníze neplatil, kdyby se MuDr.Zeman chtěl takto obohacovat,asi by to pacientkam tak nahlas a očividně nesdeloval. To můj názor.Ale lidi si ulevi, když to někomu můžou ,osolit,to uz je takovy narodni zvyk.Všechny ženy v naší rodině jsou s ambulanci spokojeny a jinam by nesly. Takže asi tak.
[21] Vložil: verka, 6.2.2015, 16:42:30
Přesně jak předchozí komentář.Nechapu, kdo si stěžuje, může se zařídit jinak, aby ty peníze neplatil, kdyby se MuDr.Zeman chtěl takto obohacovat,asi by to pacientkam tak nahlas a očividně nesdeloval. To můj názor.Ale lidi si ulevi, když to někomu můžou ,osolit,to uz je takovy narodni zvyk.Všechny ženy v naší rodině jsou s ambulanci spokojeny a jinam by nesly. Takže asi tak.
[22] Vložil: VM, 6.2.2015, 17:36:43
Chtěla bych se pridat k člankum 17 a 19 a taky k 20. Mudr.Stanislav Zeman je spičkovy odborník. A svym pacientky upozornuje ze VZP vysetreni neproplaci. Já jsem klientkou ZP ministerstva nitra a neplatila jsem nikdy nic. A zaroven jsem pana doktara Zemana pacientka a po kazdy kdyz mám nějaky problem tak mě pan doktor vzdy vyhoví a pomuze.Kdyz jsem byla těhotná tak jsem nic neplatila. A 10.týdnu jsem začala krvácet tak jsem volala panu doktorovi ,malem jsem přišla o miminko ten mě hnetka pomohl a narodila jse nám krasná zdravá dcerka. A krasný syn.A nejenom to kdyz clovek ma problem a zavolá mu ,tak mě nikdy neodmítne a hnet mě veme.Pomuže pacientkam ktery maji strach z porodu,že Vás uklidni natolik ze se nemusíte bát.A Mudr.Stanislav Zeman má své pacientky dobře nachystany k porodu.Všechno dobře vysvětlí a hlavně je moc hodný.Dala bych za něj ruku do ohně. S panem doktorem jsem maximalně spokojená. A jsem ráda ze u něj jsem.
[23] Vložil: Terka, 6.2.2015, 19:43:58
Dobrý den,
pár posledních příspěvků se týká těhotenství, tam bych to ještě možná pochopila, ale pan doktor si bere peníze i za klasické vyšetření (jedenkrát za půl roku) a to už pojišťovna VZP proplácí...
[24] Vložil: Jana, 6.2.2015, 19:56:10
Je mi tedy záhadou, jak je možné že jsem u VZP a u mé lékařky neplatím za preventivní prohlídky, a neplatila jsem ani během těhotenství. Taktéž si myslím,že pokud by VZP neproplácela, myslíte si ,že by psala dopis starostovi města.??!!Spíš to na mě dělá dojem,že se zde dělá nábor do jiných pojišťoven.
[25] Vložil: Terka, 6.2.2015, 20:00:40
Představte si,že v prodejně zaplatíte za nákup a prodavačka si řekne ještě o tisícovku navíc za to,že jí zaměstnavatel platí màlo😊.
[26] Vložil: Jj, 6.2.2015, 20:06:31
VZP prohlídky i péči o těhotné proplácí,stačí si vážené dámy nechat vyjet roční výpis,který vám bezplatně na pojišťovně vytisknou!!!tam to máte černé na bílém.já mám taky úžasnou paní doktorka a nechce po mě peníze,takže u pana doktora platí kvalitní péče za peníze?a co Hypokratova přísaha?
[27] Vložil: Eda, 6.2.2015, 20:31:57
Nějak mi to hlava nebere. Jeden si nechá platit od pojišťovny i od pacientů, druhý - nejmenovaný zubař, který mi má při preventivní prohlídce zdarma odstranit zubní kámen, což mu také proplácí pojišťovna, mě pošle ke své dentistce, což mě stojí tisíc korun. Ne že by to člověk nezaplatil, ale když vím, od příbuzné, že jí to v rámci prevence dělá v Brně zubařka automaticky a také jí sama lékařka řekla, že na to nárok má, tak si říkám v čem je zakopaný pes. Při mém platu, mě zatíží i tento výdej.
[28] Vložil: :-), 6.2.2015, 20:43:41
Já se přidávám k (26). Mám také skvělou paní doktorku, nikdy si nic neúčtovala. A při tom mě provázela celým těhotenstvím až do porodu. A doplácíte u pana doktora za gyn. služby a nebo za jiné ??
[29] Vložil: Lena, 6.2.2015, 20:43:55
Nechápu, co to tu některé píšete. Za prvé VZP jasně uvedla, že preventivní prohlídky platí VŠEM a kdyby to nebyla pravda, těžko by to měli pacientky u druhého lékaře od stejné pojišťovny zdarma. Takže v pojišťovně problém nebude, ale v lékaři.
[30] Vložil: rejpal, 7.2.2015, 09:21:41
Asi problém stárnutí.Bylo by třeba připomenout,na co přísahal.Pokud vím,v Hypokratově přísaze není o penězích ani slovo.Napoprvé bych mu ji nechal 100krát opsat,ale ručně,ne na počítači.Třeba by osvěžil paměť.No a za ty každodenní pohledy,by mohl platit sám.Co by za to jiní dali,a ještě všechny věkové kategorie.
[31] Vložil: Petra, 7.2.2015, 21:06:30
Chodím k mudr. Petrů..stejná ordinace..pojišťovna VZP a nikdy si nerekl ani o korunu..divne ze? To zrejme nebude pojistovnou ale lekarem.
[32] Vložil: Hanule, 8.2.2015, 09:17:19
Pojišťovna VZP při standardním těhotenství proplácí pouze 2 ultrazvukové vyšetření a preventivní prohlídku 1x ročně - tyto informace jsou přímo na stránkách VZP. Vím, že pan MUDr. Zeman provádí ultrazvuk téměř každý měsíc, jak je to s těmi prohlídkami nemůžu soudit, jsem u jiné pojišťovny. Každopádně nikdo snad nikoho nenutí, aby k němu chodil...
[33] Vložil: Pp, 8.2.2015, 15:46:25
Tady snad nejde o to, jestli k panu dr.chodit či ne,jedná se zde o to že je protizákonné!!nechat si proplácet dvakrát.to že lékař dělá ultrazvuk při každé prohlídce těhotné záleží na něm,pokud není rizikové těhotenství,je ultrazvuk při každé prohlídce zbytečný.
[34] Vložil: Kaja, 8.2.2015, 16:05:12
Paní Hanule,VZP uvádí opravdu že při bezproblémovém těhotenství proplácí dvě ultrazvuk. vyšetření,proč tedy dělat v bezproblémovém těhotenství při každé kontrole ultrazvuk??? Také se tam ale píše že při komplikovaném těhotenství proplácí všechna ultrazvuková vyšetření!!!takže pokud je nějaký problém a lékař potřebuje ultrazvukem dovyšetřit, VZP to probplatí!!
[35] Vložil: Hanule, 8.2.2015, 16:28:06
Myslím, že je věc názoru, co je zbytečné a co není. Donedávna bylo považováno za zbytečné, aby měl gynekolog v ordinaci ultrazvuk, nyní už prý musí mít každý. Třeba za pár let bude za standard bráno vyšetření ultrazvukem každý měsíc... Nicméně si nemyslím, že doktor někoho k něčemu nutí. Když vím, co moje pojišťovna proplácí a nechci platit nic navíc, tak přece můžu říct, že o další vyšetření nemám zájem. Je to tudíž každého volba. Já osobně se vždy na vyšetření těšila právě kvůli tomu, že uvidím miminko na ultrazvuku.
[36] Vložil: Mave, 8.2.2015, 20:03:48
Vy, co se tu oháníte Hippokratovou přísahou (příště se alespoň podívejte, jak se to píše ), tak se hoďte zase pěkně do klidu. Ta přísaha je o tom, že lékař má jednat v zájmu zdraví pacienta. Nikde se tam nepíše o tom, že by to měl dělat zadarmo nebo si nesměl říct o peníze.
[37] Vložil: ZZ, 9.2.2015, 09:01:59
Vy, které říkáte, že doktor si vyšetření nechává proplácet 2x, nemáte pravdu. Když mu to pojišťovna neproplácí, tak jaký pak 2x? Doktor má ceník ve své ordinaci, takže vy, co jste u VZP, víte, za co budete kolik platit. Buď přejděte k jiné pojišťovně nebo si neztěžujte. To je asi jako když jdete k holičce a necháte jí tam za barvu 700 Kč a pak byste si stěžovaly, že si nechala za svou práci zaplatit. To, že doktor Zeman dělá UZ při každé prohlídce, je jen jeho dobrá vůle. Je vidět, že má o svůj obor zájem a může tak vidět, zda je miminko v pořádku a zda se vyvíjí tak jak má. Kdyby vám UZ udělal jen 2x za těhotenství a něco tak zanedbal, tak byste ho tady nejspíš ukamenovaly, takže budte rády, že vám dělá UZ při každém vyšetření. O 3D snímcích miminka nemluvě. Doktor Zeman je pacientkám poskytuje zcela zdarma, jiní lékaři za tu 1 fotku chtějí 300 Kč, takže nemám dojem, že by se chtěl doktor na svých pacientkách obohacovat. Kdyby to tak bylo, tak by nebral peníze jen od pacientek VZP, ale ode všech. Což nedělá, nemá zapotřebí se na někom obohacovat, jak tu některé hloupější z vás píšou.
[38] Vložil: dd, 9.2.2015, 10:56:06
Pani pp, pokud by lekař nedelal ultrazvuk kazdy měsic .Tak jak máme vědet ze je miminko v pořadku, a ze nebude postižene a ma všechno v pořadku.každa maminka se těší aby vyděla miminko.Protože miminko v sobě moc necitíme.A to že pan doktor Zeman děla UZ jenom ze své vule,každy měsíc. souhlasím s paní ZZ jak tu uvádi že si připlatíme za holice atd. Kdy by jste chodily k lekaři třeba v nemocnici tak zaplatite i za UZ, při zistění pohlavi ditě 250 kč.
[39] Vložil: Eva, 9.2.2015, 15:40:00
Vážená ZZ,zřejmě jste nečetla dopis od VZP,panu doktorovi proplácí VZP vyšetření za své klienttky a on si nechává zaplatit za to samé vyšetření ještě jednou!! VZP ho již několikrát písemně upozorňovala,nyní to řeší vyšší instance.. souhlasím s názorem Jany.
[40] Vložil: 😉, 9.2.2015, 15:56:55
Nechme se překvapit k jakému závěru dojdou právníci VZP pojišťovny a lékařská komora!!
[41] Vložil: r, 9.2.2015, 17:55:13
Ale tady přece nejde jen o platby za ultrazvuk.. Ale v textu jsou zmíněny i platby za preventivní prohlídku, což přece není v pořádku ani náhodou!
[42] Vložil: ZZ, 9.2.2015, 18:10:54
Evo, dopis jsem sice nečetla, ale to, co VZP panu doktorovi podle Vás proplácí a to, co on inkasuje od svých pacientek....není to náhodou, to, že pacient má 1x ročně prohlídku zdarma, takže pokud se některé pacientky např. ulévají z práce a chodí místo toho ke gynekologovi (po kratší době než 1 roce), tak pak není divu, že je pan doktor zkasíruje. V tomto případě by to měla placené každá pacientka bez ohledu na pojišťovnu...
[43] Vložil: :-), 9.2.2015, 18:33:29
Paní ZZ, prvně si přečtěte o čem se tu diskutuje a pak reagujte. Článek - dopis od VZP je nad touto diskuzí. Držím se, abych neurazila Vaše IQ. Také vyvracím vaše tvrzení o ulévání se z práce kvůli prohlídce na gynekologii, ale jestli se řídíte podle sebe ?? V mém okolí a to pracuji v ženském kolektivu, nikdo zrovna schválně toto vyšetření nevyhledává a jsou rády, když si to odbydou povinně jednou za rok. A byla jsem také svědkem, když jsme donutily jednu starší kolegyni k preventivní prohlídce a to zdůrazňuji - až po roce a když se objednávala k onomu panu doktorovi, tak ji předem upozornil, ať si sebou nezapomene vzít peníze. Což nás ostatní šokovalo, protože jsem já, ani kolegyně, která má doktora v Třebíči nikdy nic neplatily.
[44] Vložil: ., 9.2.2015, 18:45:12
palec nahoru pro názor 43. Na preventivní prohlídku vás lékař vezme jednou za rok,pokud je nějaký problém,pozve si vás znovu,třeba za půl roku,i to pojišťovna proplatí!!!!
[45] Vložil: ZZ, 9.2.2015, 21:28:09
Beru zpět, ten dopis jsem pochopitelně četla, jinak bych se k tomu ani nemohla vyjadřovat. Myslela jsem, že se bavíte ještě o jiném dopise, který výše uveden ovšem není.
[46] Vložil: Dáša, 9.2.2015, 21:33:54
A co když nemá pan doktor s VZP uzavřenou smlouvu? Možná v tom bude celý zakopaný pes.
[47] Vložil: K., 9.2.2015, 21:36:19
Souhlasím se ZZ, co se týká zneužívání lékařských prohlídek. Proč si paní Evo myslíte, že byly v minulosti zavedeny 30 Kč poplatky? .....Protože někteří měli v oblibě chodit k lékaři s kažkou maličkostí. U nás ve firmě jsou takové kolegyně, které když potřebovaly šly k lékaři ... nemyslím zrovna ke gynekologovi, ale když se potřebuje někdo ulít, tak může třeba na oční, ne?
[48] Vložil: Mi, 9.2.2015, 21:43:35
No tak, dámy, přestaňte se tu urážet, o tom ta diskuze není. To svědčí o vaší inteligenci. Ať to posoudí vyšší orgány. Jinak k názoru 44. To je snad jasné, že když má pacientka potíže a doktora navštěvuje z důvodu problémů, tak že to pojišťovna proplácí a doktor za to nebere peníze.
[49] Vložil: občan, 10.2.2015, 08:12:08
Mave si na netu přečetl,jak se to píše,a poučuje.To ostatní už asi postrádá logiku.Přísaha je věc jedna,tam se opravdu o penězích nejedná,ale každý nějaký plat bere.To není o tom,na co přísahal.Pan doktor studoval za socialismu,tedy za naše,jak se říká,studium jej nestálo nic.Naříkat mohou havloidi.Ti už platí.Vzhledem k tomu,že jsem měl možnost pracovat jak u obyčejných doktorů,tak více titulových,lékárníků,a rychlopodnikatelů,tak vím,jak a v čem žijí.To si určitě z platů do 15000 Kč,nemohli pořídit.Tak blbý nejsem.Takže obhajujete neobhajitelné.Buď jste jeden z takových,nebo slepý.Jinak si to nedovedu vysvětlit,ten váš příspěvek.
[50] Vložil: I., 10.2.2015, 22:30:42
Vubec mne to neprekvapuje. Mam s MUDr. Zemanem velice spatnou zkusenost, kvuli nemu jsem prisla ve svych 34 letech o delohu.
A mohlo to dopadnout jeste hur, kdyby mi nepomohl pan MUDr. Petru! Jak jsem slysela, tak od neho uteklo a stale utika mnoho pacientek. Musi tedy jinym zpusobem nez legalnim, ziskavat penize. Jsem moc rada, ze na tuto jeho vydelecnou cinnost nekdo upozornil a doufam, ze mu to jen tak neprojde!
[51] Vložil: jerry, 11.2.2015, 09:25:10
Vážená paní z příspěvku 50.Je smutné,co se vám stalo,ale měla jste jednat hned,za tepla.Kdyby jste měla dobrého právníka,mohla jste být milionářka.I když s tím dobrým právníkem,jen poloviční.Dnes je moderní žalovat nemocnice a lékaře.Jenže je taky normální,že doktor doktora neshodí.I když v dnešní době konkurence,už se taky na to nedá spoléhat.V dnešním místním bulváru je otištěn dopis tohoto lékaře,kde vše vysvětluje.Tak kde je pravda?Každý má svoji,a komu nyní věřit?Vím,že vám to nepomůže,ale vyjadřuji pouze svůj názor.
[52] Vložil: Peta, 12.2.2015, 21:49:38
Kdo si přečetl vyjádření MuDr. Zemana ve včerejším Velkomeziříčsku, ten si snad udělá vlastní úsudek.
[53] Vložil: Já občan, 13.2.2015, 17:18:04
Za dvě kila se vám na ni taky podívám ;-) :D:D
[54] Vložil: Já občanka, 13.2.2015, 17:51:35
Tak jo, dejte mi dvě kila a ja vám ji ukažu
[55] Vložil: josé, 13.2.2015, 17:55:29
53,54,až se domluvíte,dejte vědět.Rád se připojím.
[56] Vložil: Obcan, 13.2.2015, 18:16:12
Je to smutne ze si lekar pacienta bere jako rukojmi ve svem sporu z pojistovnou at uz pravda je tam ci tam
[57] Vložil: Pp, 13.2.2015, 18:23:31
Naprosto souhlasím s názorem 56, člověk jen žasne.
[58] Vložil: Ťululum, 13.2.2015, 21:35:51
A to neplatí VZP jenom Zemanovi nebo co? Jsem u VZP, jsem těhotná a krom 1.screeningu na kterej mně VZP přispěla 500,- jsem nic neplatila!!!!
[59] Vložil: nt, 14.2.2015, 08:48:52
Chci jen rict,pan doktor me rekl ze maji s pojistovnou problem.
Dokonce nemely s pojistovnou smlouvu uzazavrenou.Rekl ze mu dluzijou dost penez.Proto me rikal at si zmenin pojistovnu.Jinac si budu vse v tehotenstvi platit sama.
Tak jen jsem chtela,kdo vi jak to vsechno je.Aje.Ani me to k nemu nesedi...
[60] Vložil: Karel, 14.2.2015, 12:25:06
Manželka k němu chodí. Žádný problém. Presla k jiné pojišťovně a nedoplaci ani korunu. Je to problém VZP nikoliv toho doktora. Pacientky maji na výběr. Bud si priplati nebo přejdou od VZP jinam. Doktor je to vybornej. V podnikání si taky vyberete partnera k obchodování. VZP není úplně ten správný partner.
[61] Vložil: Alena, 14.2.2015, 18:14:16
A je normalni ze za vypsani receptu si pani Zemanova-manzelka a zdravotni sestra v jedne osobe zada 30 kc????
[62] Vložil: Eva, 14.2.2015, 18:55:03
Paní Aleno, 30kc se již neplatí, to asi v pořádku nebude.obraťte se na pobočku VZP.
[63] Vložil: Jan, 14.2.2015, 19:04:18
jen mě napadá,že v práci přibývá povinností všem,aniž by dostali vše proplaceno, ale nedovedu si představit,že by jako pan doktor začli jednat všichni,resp.všichni bychom si začli účtovat,určitě je dobré se ozvat,dr.Zeman není určitě jediný, který si účtuje podle svého
[64] Vložil: luckaa lenka, 14.2.2015, 19:52:32
Zdravotní pojišťovna VZP to jsou podle mého názoru pěkně namyšlení a arogantní týpci a zrovna tak páni doktoři. Od roku 89 tady úspěšně budují naprostý komunizmus pro sebe a své kolegy. Dělám 30 let zdravotní sestru tak vím o čem píšu. To jak se chovají k nám střednímu personálu, jak platí své sestry....za mě ať si to pán doktor užije!
[65] Vložil: Obcan, 14.2.2015, 21:13:26
Ano je fakt ze to co normalni clovek maka 8 hodin v praci ma doktor i za 10 minut vydelano
[66] Vložil: Lucie, 15.2.2015, 11:09:45
Tak u pana doktora Zemana jsem platila uz v roce 2013 skoro 8000 Kč za tehotenstvi bylo me to divné a je pravda ze místo pořádného vyšetření jen mluvil o penězích a jak pojišťovna VZP neplatí.. Spoustu veci me zanedbal o nadstarnartni peci nemůže byt řec..ted jsem znovu těhotná u VZP ale jsem u gynekologa v Jihlave a neplatím ani korunu navíc..ta pece se nedá srovnat..to je asi vse..kladné hodnocení tak muzou psát jen známy pana doktora
[67] Vložil: Hana, 15.2.2015, 13:28:05
Zloděj, okrádá většinou mladé maminky, které místo výbavičky platí za vyšetření, které každý jiný slušný doktor dělá zdarma. Vybírá tak peníze už několik let. Proč tedy on sám nevypoví VZP smlouvu za nedodržení termínů placení? Vám když zaměstnavatel nebude dávat výplatu, tak pro něj budete pracovat? Poplatky 30Kč jim také proplácí VZP, nechápu tu jejich drzost. Asi aby měl manželce na výplatu. Doufám, že Boží mlýny melou ...
[68] Vložil: DonD, 15.2.2015, 17:17:45
Zajímalo by mě, jestli opravdu všichni, co těch 200 korun platili, ví, že to je pouze jistina, kterou (třeba někdy) vrátí? :D
[69] Vložil: Plátce_daní, 15.2.2015, 18:36:16
Jen mě tak napadlo, když panu doktorovi VZP zpětně ty peníze vyplatí, ty jdou kam ?
[70] Vložil: Libuše Kotoučková, 16.2.2015, 13:14:19
S Mudr. Zemanem jsem se kdysi dávno nedohodla hlavně profesně. Je to 20 let, kdy jsem s ním chtěla navázat spolupráci a společně pečovat o zdraví Žen...nejenom že o spolupráci nestál, ale Ženy přede mnou přímo odrazoval... léta jsme nechápala, PROČ? Až nyní mi to docvaklo a jsem
z jeho kauzy docela zhnusena.Ale Ženy jsou velmi dostupný "materiál" k byznysu...pozadí těchto kšeftů a manipulací je přímo trestné, ale Ženy to nevědí...již před lety
dostal gynekolog od farmaceut.dealera 5000 Kč za to, že
Ženě vnutil hormonální substituční terapii...Jsem ráda, že se blýská na lepší časy a nečisté energie budou eliminovány.
Libuše Kotoučková - bába porodní
[71] Vložil: jááá, 16.2.2015, 20:45:55
Libuše na tvuj nazor jsme čekali
[72] Vložil: Rohan09, 17.2.2015, 00:23:02
..... jo jo, toto je garnitura pánů doktorů(myslím tím lékaře),kterým se vzdělání dostalo bohužel "zadarmo" zaplatil jim je stát a tak se i tak dnes chovají.Gynekolog který se nestydí po těhotné mamině vymáhat tisíce na místo toho aby je vymáhal na pojišťovně, vezme si ji raději za rukojmí.Zubař,který má při roční preventivní prohlídce odstraňovat i zubní kamen ale nedělá to a raději "přihrává" kšefty dentistce,kterou má vedle ordinaci, a i když máte dle zdr. pojišťovny na toto nárok s klidem Vás pošle "vedle" tam Vám jej ochotně za 800 korun odstraní.On Vám to prostě neudělá,kdyby Vám měly zuby vypadat. A dál a dál.... Partnerka se gynekologem p. Zemanem řešila stejný problém. V těhotenství po ní chtěl také tisíce a proto odešla k jinému lékaři pod stejnou zdr. pojišťovnou. A ten kupodivu ty tisíce nechtěl???!!! Jak je to možné? Tak nevím ...... asi je to o kvalitě člověka .....
[73] Vložil: Marcela Žáková, 17.2.2015, 13:31:29
Absolutně nemám žaludek na to, číst negativní zprávy o MUDr. Zemanovi. Pan doktor mi zachránil život díky výborné péči, jen díky jeho starostlivosti a pečlivosti jsem mohla porodit zdravého syna. Služby, které jeho ordinace nabízí, jsou velice komfortní a v mnohém i nadstandardní, naprosto nesrovnatelné se službami i na renomovaných klinikách. Tato medializovaná kauza je bulvární propagandou. Jen doufám, že pan doktor bude nadále ordinovat. Pokud má nějaká žena problém s jeho postupy, nikdo jí nebrání v registraci u jiného lékaře. Panu doktorovi držím pěsti a jemu i paní sestřičce přeji pevné nervy.
[74] Vložil: slušný člověk, 17.2.2015, 17:08:35
Tak to Marcelko nečtěte, vrána k vráně sedá. Dnes byl ve zprávách ten Váš slavný lékař. Vám pomohl, kamarádce kvůli němu malá zemřela. Ale na to se snažíme zapomenout. Štve mě ta zlodějina, koukňete na tu reportáž, to vypovídá o všem.
[75] Vložil: pavla, 17.2.2015, 17:48:21
Paní Marcelo, zajímalo by mě, co je podle vás nadstandardní péče, myslím, že jako laikové to asi těžko poznáme. Co se nám může zdát jako nadstandardní,může být v lékařské praxi samozřejmostí a povinností. Nebo jste lékařka? Zde jde spíše o to, že p. doktor místo, aby vyjednal podmínky s VZP (což je asi dlouhá cesta), zvolil cestu méně náročnou - nechá si zaplatit od klientek. A jak je vidět v televizní reportáži, není jediný. Jsem ráda, že máte s p. doktorem dobré zkušenosti, podle toho , co zde čtu, některé to štěstí neměly. Jak by vypadal asi náš stát, kdyby takto jednali všichni!! Zítra možná začnou vybírat peníze další, protože práce dostali přidáno, ale finančně jsou nedoceněni. Nebo vás by šéf pochválil, kdybyste začala vybírat peníze za jeho zády, a to z důvodu že vám zrovna něco neproplatil??? Pokud ano, tiše vám závidím.
[76] Vložil: Lena, 19.2.2015, 09:38:15
Paní Marcelko docela vam závidím,ja díky peci pana doktora o miminko přišla v druhem trimestru..Místo vybíráni tisíců od pacientek by se měl pan doktor zaměřit na peci a informovat pacientky o všech důležitých vysetrenich na zacatku tehotenstvi..Hlavne o tom jak je důležité si nechat vyšetřit stitnou žlázu která se dá vyšetřit jak u gynekologa tak i u praktického doktora.Me pan doktor vyšetření udělal na vlastní zadost ale výsledky schoval do karty..Na otázku proc jsem o miminko přišla, bylo řečený ze jsou veci mezi nebem a zemi.Ze ja jsem jinak zdravá a muzu znovu otěhotnět bez problému.Po pul roce jsem šla na radu k jiné doktorce a ta si nechala donest me výsledky z vyšetření z tehotenstvi. Ze zděšením me rekla ze jsem mela tak šílené hodnoty ze nechápe ze jsem nepotratila hned v zacatku..Mela jsem hodnotu 10!!a v tehotenstvi musí byt maximálně do 2!!! Nechapala proc me pan doktor neposlal se léčit .Dva roky me trvalo srovnat si hodnoty a tehotenstvi jsem mela zakázané jinak bych o miminko zase přišla..takze ne pane doktore neni to mezi nebem a zemi ale je to o vaši peci a vašem svědomí..nebýt vas mohla jsem mit zdravou dcerku..
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist