Tato soutěž je zařazena do seriálu Žďárské ligy a právě u nás se pořádalo 1. kolo. Změřit si své síly a předvést co nejlepší výkony přijelo 24 družstev mužů a 11 družstev žen. V kategorii mužů, kteří svoji soutěž rozběhli v 11,15 hod. vyhrálo družstvo z Laviček časem 17,62. Druhou příčku obsadil Netín Cirkus za čas 17,89 a bronz bral Čikov s časem 17,98. V ženské kategorii vévodila družstva domácího sboru. První místo získalo Velké Meziříčí „FŇ“ za čas 18,61. Druhé místo Velkého Meziříčí „A „ s časem 20,61. Třetí příčku Experiment Pavlov za čas 20,61, ale měly horší sražený první terč. Počasí všem přálo, i když občas padlo pár kapek někomu pro štěstí.
Celá soutěž byla skvěle připravená podle nových pravidel ŽL. Novinkou byla i cílová kamera na nástřikové čáře, která se osvědčila při přešlapu soutěžícího. Na záznamu bylo vidět, že rozhodčí správně zareagoval.
Sbor dobrovolných hasičů děkuje všem sponzorům, kteří přispěli na ceny vítězům. Rádi bychom vás pozvali na okresní kolo v požárním sportu dorostu a dospělých, které se bude konat 23. 5. 2015 od 8.00 hod. na stadionu za III. ZŠ Oslavická.
Autor: Starosta SDH Kratochvíl Stanislav
Publikoval: -kas-









