Dnes je 1. října 2020, svátek má Igor, zítra Olívie / Oliver.
  • Mezi obcemi Oslavice a Oslavička se v úseku Oslavice - odbočka na Baliny jezdí na semafor.
  • Rozhledna zčervenala a kolem ní byla k vidění světelná show, šlo o symbolické připojení k globálnímu hnutí za kulturu.
  • Větrné podzimní počasí láká k individuálnímu pouštění draků na Fajťáku.
  • Proběhlo frézování asfaltu na silnici do Mostišť.
  • Dnes je květinový den Ligy proti rakovině. Za 20 korun si můžete koupit měsíček.

První oficiální návštěva premiéra země ve Velkém Meziříčí

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 4. 7. 2015 - komentářů 0

Přivítání premiéra Sobotky ve Velkém Meziříčí.
Přivítání premiéra Sobotky ve Velkém Meziříčí.
foto: -kaš-
Jako úplně první oficiální návštěva předsedy vlády České republiky ve Velkém Meziříčí byla ta, co se uskutečnila v pátek 3. července.


Premiér dorazil z Velké Bíteše krátce před půl pátou odpoledne. Kvůli omezením na dálnici jel, podle slov ochranky, tou nejlogičtější cestou přes Křižanov. Před radnicí ho uvítal starosta Radovan Necid a místostarosta Josef Komínek, také radní kraje Petr Krčál a zástupci policejního sboru Kraje Vysočina, včetně velitele místní republikové policie Přemysla Bdinky a městské policie Petra Dvořáka. Další program už se odehrával v kanceláři starosty v prvním patře radnice. Premiéra na cestě po Vysočině doprovázel hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Uvítání krátké video:

 

 

Po pozdravení se s některými radními města a vedoucími odboru městského úřadu, starosta vyzval premiéra, aby svou historicky první oficiální návštěvu stvrdil podpisem do pamětní knihy města. Premiér poznamenal, že již ve městě byl a to docela nedávno. Na podzim před komunálními volbami totiž přijel na náměstí podpořit kandidáty soc. demokracie. Další jednání na radnici již probíhalo za zavřenými dveřmi. Hlavním tématem byla policie v rámci chystaného projektu společných služeben Policie ČR a Městské policie.

 

Město chce policii nabídnout přesun do areálu bývalých technických služeb na Třebíčské ulici. Tam by tam měl stát možnost postavit novou služebnu z peněz EU, konkrétně nového programu iROP - Integrovaný regionální operační program. Představy jsou takové, že by do samostatného odděleného objektu přesunuli velkomeziříčskou městskou policii a republikovou policii ČR. V kopci na Třebíčské ulici by pak bylo centrum bezpečnosti. Podle slov starosty Necida by to byla skvělá příležitost k rozšíření městské policie na nepřetržitou službu 24 hodin denně.

 

Před 18. hodinou kolona vládních limuzín dorazila po jednání na radnici na k místní policejní služebně na Zámecké ulici. Premiér si ji pečlivě prohlédl. Nevynechal i nádvoří z obou stran a všechny patra služebny. Policisté zde sídlí už bezmála 30 let. Je to stará vila, která kdysi sloužila jako mateřská školka. Nyní je nevyhovující, jak pro policisty, tak i pro občany. Podle starosty Radovana Necida je to pro druhé největší policejní oddělení na Žďársku nedůstojné místo. Nyní zde slouží 28 policistů.

 

Ještě před odjezdem od policejní stanice na večeři v Jelínkově vile poskytl premiér Bohuslav Sobotka novinářům krátký komentář, který můžete shlédnout zde:

 

 

 

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-3258.jpg  -mg-3260.jpg  -mg-3264.jpg  -mg-3268.jpg  -mg-3273.jpg  -mg-3275.jpg  -mg-3280.jpg  -mg-3281.jpg  -mg-3282.jpg  -mg-3285.jpg  -mg-3286.jpg  -mg-3287.jpg  -mg-3288.jpg  d8e-1578.jpg  d8e-1582.jpg  d8e-1585.jpg  -mg-3289.jpg  -mg-3293.jpg  -mg-3299.jpg  -mg-3303.jpg  -mg-3305.jpg  -mg-3307.jpg  d8e-1598.jpg  d8e-1604.jpg  d8e-1620.jpg  d8e-1623.jpg  -mg-3314.jpg  -mg-3315.jpg  -mg-3317.jpg  -mg-3321.jpg  -mg-3324.jpg  

Čtěte také

6. 4. 2020 - Přibývají lesní požáry. Na Vysočině se do odvolání zakazuje pálení klestí a vypalování trávy

Na základě skokového navýšení hlášených požárů lesních porostů a luk požádal ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Jiří Němec hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka o přijetí okamžitých omezujících opatření na území celého...

23. 7. 2020 - Covid na Vysočině nabírá na síle

Počet nakažených koronavirem na Vysočině opět vrostl.

3. 6. 2020 - Na Františkově dokončují přeložku vodovodního přivaděče

Ještě pár dní a obnoví se provoz na Františkově směr Petráveč, Dolní Heřmanice, Tasov.

5. 5. 2020 - Výsledky zápisů do prvních tříd ZŠ

Přinášíme výsledky zápisů do prvních tříd ze základních škol ve Velkém Meziříčí.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 10.

[1] Vložil: V.L., 4.7.2015, 19:49:30
Když byl pan Štipák starostou a další byl nějaký Premiér České Republiky na návštěvě ve VM a měl vůbec zájem i Odeesácký Václav Klaus jako prezident ano ale Topolánka to vůbec nenapadlo nebyl no to by nevadilo ale tento má zájem tedy pokud budete kritizovat pak ale tentokrát jak myslí KDU ČSL "Neplačte na jiném hrobě"!
[2] Vložil: V.L., 4.7.2015, 19:59:13
Starosta Radek a místostarosta Josef ani nemuseli ale informovali pana Premiéra Sobotku že totiž kriminalitu nepáchají občané Velkého Meziříčí ale ti co přijedou a odjedou přes Dálnici D-1na Velké Meziříčí -západ a odjedou na to samé východ to je pravda!
[3] Vložil: k, 4.7.2015, 20:54:20
Pane L.N. Nevíte, zda ho informovali o imigrantech?
[4] Vložil: L.N., 4.7.2015, 22:09:12
Pane zn.k. nevím jenom si dovolím aniž by se to týkalo rodiny pana Premiéra má ve Velkém Meziříčí část příbuzných rodiny ač je ze Slavkova pochopte není zrovna vhodné to tady psát.Děkuji.
[5] Vložil: rejpal, 5.7.2015, 07:42:25
Jestli pak se také vedení města pochlubilo,že na budově Policie býval nad vchodem kříž?A také svými úspěchy?Bioplynka,rozhledna,bourání atd.V posledních Chvástalkách,se radní Michlíček,ve svém sloupku chlubil,jako kdyby to byla jeho zásluha.Trucnoviny jsou lepší.Píšou všeobecně.Chvástalky,jen o těch pravých hrdinech.Výsledky známe.
[6] Vložil: Tonda, 5.7.2015, 11:50:17
ad rejpal: Samozřejmě, že tam býval kříž, když to býval klášter. A jinak - asi za největšího hrdinu se považuješ ty, nebo si aspoň myslíš, že jsi snědl veškerou moudrost.
[7] Vložil: rejpal, 5.7.2015, 12:30:29
Tondo.Za žádného hrdinu se nepovažuju.Na to prostě nemám.Jen ty zde podsouváš věci,které nebyly prezentovány.Asi jsi skalní příznivec těch pravých.
[8] Vložil: x, 5.7.2015, 14:33:05
to Tonda určitě je, ale jen se potvrzuje, co říkal Pavel Pešek - že to bude hlásná trouba radnice (myslím tím ten plátek)
[9] Vložil: A.t, 5.7.2015, 22:20:14
Velmez ma jeste jeden problem ktery by mohl vyresit pan premier a to zadost o stavbu novych kabin pro fotbalisty. Pry ze starny soc demokratu nasi radnice na to nepadlo ani slovo ? Je to skoda protoze se jedna o 50 procentni dotaci ze strany statu. Ale na konec je to akce pro sportovce to je na nic.
[10] Vložil: rejpal, 8.7.2015, 17:49:31
A co tam dělal ten kompars těch pravých?Pokud vím,premiér mluví s každým,na rozdíl od pravicových bezmozků.Ti mluví jen se sobě rovnou partou tunelářů.Asi se neměli čím pochlubit.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist