MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 23. září 2023, svátek má Berta, zítra Jaromír.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.
  • V neděli odpoledne se uskuteční dračí létání s Dózou na Fajtově kopci.
  • Na ulici Čechova začala gen. rekonstrukce chodníků.

K jednomu výročí

- - 8. 11. 2015 - komentářů  0

Dne 25. listopadu 1895 se v malé vesničce Hroznatíně na Českomoravské vysočině narodil selské rodině, která zde několik pokolení hospodařila, syn.


Sudičky k němu byly velmi štědré a daly mu do vínku mnoho kladných vlastností, kterými se během svého života proslavil. Zdědil živelný příklon k půdě a k zemědělské práci a po absolvování studia v Zemské hospodářské škole ve Velkém Meziříčí se chtěl zemědělství věnovat a vstoupit do zaměstnání jako agronom. Osud však rozhodl jinak a povolávací rozkaz do rakouské armády, po vypuknutí první světové války nasměroval jeho životní cestu úplně jiným směrem.

 

Tehdy začíná vojenská kariéra Ludvíka Svobody. Prošel boji první světové války jako ruský legionář a byl vyznamenán dvěma řády Sv. Jiří, tehdejším nejvyšším ruským vyznamenáním za statečnost a domů se vrátil jako kapitán. Po Mnichovu a následné okupaci naší vlasti se zapojil do organizování vojenského odboje Obrana národa na východní Moravě. Když padlo po bleskové válce Polsko, kde se nacházel český a slovenský legion, přešel s celou vojenskou jednotkou na území SSSR, kde pak vznikla v povolžském městě Buzuluku první samostatná československá jednotka na území Sovětského svazu. 30. ledna 1943 opustilo bezmála tisíc československých vojáků Buzuluk a odjelo směrem na západ, na frontu, do prostoru Charkova. Tam při obraně Sokolova 8. března a další březnové dny podstoupili první bojový křest. Po bitvě u Sokolova došlo k přebudování polního praporu na brigádu a 10. dubna 1944 se přetvořila 1.čs. samostatná brigáda na první československý armádní sbor v SSSR.

 

Českoslovenští vojáci se nezapomenutelně zapsali do osvobozeneckého boje od fašismu, ať již na východní, nebo západní frontě, což bylo také krédem Ludvíka Svobody, který 6. října 1944 odpověděl na dotaz vojenského dopisovatele A. Šipova. „Jsme neskonale šťastni, že jsme nepřihlíželi nečinně, až nás osvobodí jiní, ale sami jsme přiložili ruce k dílu. Teď, když se nám dostalo možnosti návrat domů si vybojovat, budeme plně vychutnávat dar svobody.

 

Československo byla jediná s osvobozených zemí, kterou sovětská armáda ještě tentýž rok 4.11.1945 opustila. Bylo to gesto důvěry vůči československé armádě, že je schopna zajistit obranu hranic s Německem. Shodně s prezidentem Benešem zastával Svoboda důsledně názor, že armáda nemůže a nesmí zasahovat do vnitřního politického vývoje, že je mocenským nástrojem státu na ochranu proti vnějšímu nepříteli, což charakterizovalo i jeho postoj v roce 1948.

 

Ač vstoupil Ludvík Svoboda v roce 1948 do KSČ, octl se brzy v nemilosti. Poznal složitost i rizika, které přinášela skutečnost, že KSČ se stala vládnoucí stranou. Začala přitahovat nejen ty, kteří chtěli nezištně budovat sociálně spravedlivější, dynamickou prosperující společnost, ale i lidi zcela opačných záměrů, kariéristy, ale i fanatiky. Stranickou politiku prováděli lidé, kteří se mohli s neznalosti a nezkušenosti dopouštět omylů, chyb, ale i takoví, kteří sledovali své zájmy a byli ochotni se dopouštět nezákonností ve jménu strany, nebo pod pláštíkem strany. Od dubna 1950 tak byl odvoláván z jedné funkce za druhou a pozornosti žel neunikla ani jeho rodina.

 

Poté přišel rok 1968, Pražské jaro a tajným hlasováním se Ludvík Svoboda stal prezidentem ČSSR a tuto funkci vykonával až do roku 1975, kdy ji musel opustit pro vleklé zdravotní potíže. V roce 1979 pak Ludvík Svoboda, hrdina dvou světových válek a také hrdina z dob svého prezidentování z dob normalizace, umírá.

 

Vzpomenout na tuto osobnost našich dějin si všichni můžeme 21.11.2015 od 11:00 v místě jeho rodiště, tedy v obci Hroznatín u Pamětního kamene, při příležitosti stodvacátého výročí jeho narození.

 

Na setkání k uctění památky bývalého velitele 1.čs armádního sboru v SSSR a prezidenta ČSSR armádního generála Ludvíka Svobody Vás zvou Společnost Ludvíka Svobody, z.s., Klub českého pohraničí, z.s., Kraj Vysočina. Obec Hroznatín a Klub českých turistů Vysočina-odbočka Trnava.


Autor: Martin Klement

Publikoval: -kas-

Čtěte také

20. 8. 2023 - Sondy do historie - 4. díl: Bratrská pomoc - 21. srpen 1968

Sondy do historie - 4. díl: Bratrská pomoc - 21. srpen 1968
Na to ráno nelze zapomenout. Byla středa, 21. srpen 1968. Byl jsem ještě v posteli. Bydleli jsme tehdy v klasickém paneláku v malém východočeském městečku zvaném Skuteč. Najednou divoké zvonění.

19. 9. 2023 - Vážím si každého pracovníka v sociálních službách

Vážím si každého pracovníka v sociálních službách
Významné je každé zařízení, které nabízí prostředí, podporu a aktivity našim postiženým spoluobčanům. Jedinečný je každý pracovník, který s citem, vnímavostí, ohleduplností a laskavostí dokáže pečovat o takového člověka.

19. 9. 2023 - Zapáchající skládka u kontejnerů na Třebíčské

Zapáchající skládka u kontejnerů na Třebíčské
Hned několik občanů Velkého Meziříčí nám zaslalo do redakce fotografie přeplněných kontejnerů na Třebíčské ulici. Na tento problém nás čtenáři již několikrát upozorňovali, ale vedení města tento problém stále neřeší.

30. 3. 2023 - První čtvrtletí roku je ve znamení setkávání

První čtvrtletí roku je ve znamení setkávání
První tři měsíce v novém roce jsem využil jako vhodnou příležitost více cestovat po svém regionu.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 73.

[1] Vložil: kája, 8.11.2015, 10:44:04
Také byl poslancem za bývalý Velkomeziříčský okres.
[2] Vložil: zn.N.L., 8.11.2015, 15:18:02
Dovolím si malou poznámku ke Svobodově chování v Moskvě v roce 1968 řekl Rusům že se zastřelí pokud nebude umožněn návrat Františku Kriegelovi který jediný vnucené dokumenty nepodepsal o tom se však nyní vůbec nemluví a Svoboda je spíše kritizován za svůj postoj tehdy.
[3] Vložil: rejpal, 8.11.2015, 18:06:27
Pane LN.Pokud jste sledoval nedávno udílení řádů,byl Kriegel vyznamenán,ale na generála Svobodu,se jaksi zapomíná.Asi proto,že nepřišel pod praporem hvězd a pruhů.To je v současnosti jeho největší hřích.
[4] Vložil: zn.N.L., 8.11.2015, 19:12:46
Naprosto souhlasím s rejpalem ono to bylo ještě horší Nikita Sergejevič Hruščov v podstatě nadával Antonínu Nevotnému co jste udělali s hrdinou Sovětského Svazu a tak tehdejší komunistě vytáhli pana generála z pozice účetního v JZD myslím tehdy Rudíkov ne Hroznatín a vrátil se do politiky.Generál Ludvík Svoboda si vyznamenání byť posmrtné naprosto nejen že zaslouží ale je ostudou že si na něho žádná vláda po roku 1989 ani nevzpomněla!To je můj názor.Jo ještě Martin to tady napsal naprosto přesně jak to bylo!
[5] Vložil: zn.N.L., 8.11.2015, 19:24:00
Víte dnešní studenti sice mají možnosti když budou chtít vědět ale útočí na ně ze všech stran propaganda nyní to vypadá že všichni američané jsou ti hodní a rusové ti špatní potom ovšem je nutné hledět na historii ze dvou stran a člověk se dozví ovšem musí sám chtít!!!Jako perličku udávám situaci 21.8.1968 byl jsem ráno před domem a šel můj soused super komunista nad hlavama lítaly sovětské Antony a on povídá:"Laďo osvobozují nás Rusové"do dneška si na to v noci vzpomenu a nespím a je mě špatně.
[6] Vložil: zn.N.L., 8.11.2015, 19:44:55
Dovolím si ještě poznámku jako bratr s první války navštívil u nás v Tasově svého spolubojovníka pana Slámu z Ruska jako Legionáři bratři nezapoměl na něho!
[7] Vložil: zn.N.L., 8.11.2015, 19:49:49
Dál zn. Kája má pravdu vyučil se nebo spíš byl absolventem hospodářské školy aby mě zase Martin přesnost nevyčítal ve Velkém Meziříčí a byl poslancem za Velkomeziříčský okres.
[8] Vložil: zn.N.L., 8.11.2015, 19:56:37
Pepik Láznička,Adam Zacha,Martin Klement a spolek přátel pana generála jistě uvítá názory na této straně já osobně bych to nejenom uvítal ale mladým lidem je to nutné Pepíku Lázničko napsat v těchto novinách a na tvrdo pravdu ve škole nyní se to nedozví!
[9] Vložil: zn.N.L., 8.11.2015, 21:11:56
NovinyVM ač kritizované existují a ukazují zrdcadlo nám všem jací jsme!
[10] Vložil: zn.N.L., 9.11.2015, 02:11:47
Ještě poznámka ve Velkém Meziříčí existuje a existovala za tzotality Gymnazium myslím ikdyž jsem to neabsolvoval že zde byly skvělý učitelky a docela dobří učitelé?V tom případě si dovolím poznámku Opravdu je první vejce než slepice?
[11] Vložil: zn.N.L., 9.11.2015, 02:23:15
Mohou mě na to odpovědět kamarádi jako jsou:Kája a rejpal,hurá nesnásil jsem žádnou muslimskou ženu hurá zase zpět!Až vy třicetilidé budete bojovat pro demokracii a jděte do hajzlu vraťte se zpátky!Jste zbabělci má pravdu prezident Miloš Zeman-vemte zbraň a bojujte!!!Co by tomu řekl Pabvel Tigritt Jirka Pelikán-špatně!L.n.
[12] Vložil: Ano lidi padli ale P, 9.11.2015, 03:39:06
Syna pana generála našli fašisté a dali ho mezi koni a byl rozttržen syn Pavel-Je to známo ve věcícch ve škole? Kdo o tom ví?
[13] Vložil: zn.N.L.-, 9.11.2015, 03:48:53
Je nutné říci Českoslovenaská jednotka u Sokolova totálně podléhala německé jednotce DAS REICH ovšem chtěli zabíjet za LIdice a dělali to!Tenkrát je nezajímalo že mají slabší zbraně bojovalvali za LIdice!
[14] Vložil: zn.N.L., 9.11.2015, 03:58:47
Ty vole zeptej se paní Zoe?Obravdu se tak stalo!Potvrdil Kolega Vladimír Somer a někdy ženy červený kříž nedá se to ani dneska říct chápu co se dělo a pan generál nás měl moc rád!Marie K.hodnost plukovník.
[15] Vložil: N.L., 9.11.2015, 04:03:14
Dovolím si Marie K. odstřelovačka měla poprvní německou pak si vzala ruskou v dioptru 36 fašistů odstranila abychom dnes mohli žít!
[16] Vložil: zn.N.L., 9.11.2015, 04:07:14
Pokud by to neudělala tak já bych dnes vůbec s vámi nediskutoval.
[17] Vložil: n.l., 9.11.2015, 04:16:06
Dál Aleš parašutista vrací se zpět a ptá se "Proč já tam mám být když mladí lidé řevou a pálí vlajku usa aLACH aKBAR?
[18] Vložil: All Black , 9.11.2015, 04:26:10
Teď otézka Pavel Hrůza-máme nformace z Nového Zélandu je živý daří mu dobře-zpráva je z Austzralské věci .
[19] Vložil: Počkáme!, 9.11.2015, 04:37:06
Islay z z Dunedinu dává zprávu že ještě žij-novozélandská zpracvodajská služba dává signál nevíme je mu špatně ale zatím žije.
[20] Vložil: rejpal, 9.11.2015, 06:56:38
Laďo.Začal jsi dobře,ale s přibývajícím časem,folklor.V bodě 12,nepřesnost.Syn se jmenoval Mirek.Jinak skutečnost,o které se neučí.Doufám,že se na této akci sejdem,a dáme řeč.
[21] Vložil: Tom, 12.11.2015, 12:36:26
Spolu s Klubem českých turistů se tam dá do holportu i Klub českého pohraničí? To je ta partička, co se plácá po zádech, jak dobře hlídala ten náš koncentrační tábor jménem Československá socialistická republika? Zajímavé.
[22] Vložil: zn.N.L., 12.11.2015, 22:46:00
Ano Rejpal má pravdu je to tak dál mě napadlo zda by bylo možné když se jmenuje letiště Václava Havla mohla by se základní škola jmenovat Škola Jakuba Demla?Co si o tom myslí Rejpal?
[23] Vložil: z.N.L., 12.11.2015, 22:52:45
Dál nechtěl jsem v otázce rodiny pana plukovníka Svobody něco psát nicméně nemám z toho radost ale po zkušenostech že mladí lidé nic neví a není vyučováno si dovolím napsat toto:syn generála Svobody Mirek byl prozrazen agentem fašisté ho dali mezi dva koně a byl roztrhnut.Když žil řekl mě to pan Kudrna jeho spolužák nemám důvod tomu nevěřit!
[24] Vložil: zn.N.L., 12.11.2015, 22:58:20
Dovolil bych si ještě tři poznámky a sice v Hroznatíně v základní škole byli Ludvík Svoboda-plk-Josef Kudrna dělník-Alois Nožička kameraman!L.N.
[25] Vložil: zn.N.L., 12.11.2015, 23:07:31
Ano bod 12náct byl jsem naštván- snad to pochopíš nyní to mám přesnější jinak jsem si z Anglie opbjednal před týdnem Vlčí Máky-nepřišlo tak ať občas nekecají-jinak by mě taky zajímalo proč se nevyjadřují občanky Lhotek-Kůsek-Mostišť -Hrbova tady na těch stránkách tak ženy jděte do toho každá sice není Vendula Příhodová ale vy Svět stejně jednou změníte!L.N.
[26] Vložil: zn.N.L., 12.11.2015, 23:16:55
Dál poznámka Plukovník Svoboda měl na sobě uniformu normálního vojáka ROA si na něho zasedli a odstřelovači ho chtěli trefit dvakrát mimo v Sokolově ho chtěl střelit odstřelovač naši kluci ho našli z kostela dali Rusům ti ho vyslechli a na zemi ho zastřelili!
[27] Vložil: zn-L.N., 12.11.2015, 23:28:27
Ještě si dovolím poznámku pan generál neměl rád Gustava Husáka ten to jednou zakázal aby vyšla kniha vzpomínek Ludvíka Svobody nevím zda to je nyní nicméně jméno Ludvíka Svobody je čestné a nesmí být poskrvrněno on jednou řekl viděl jsem tolik krev mrtvých zranění už nechci!L.N.
[28] Vložil: zn.N.L., 12.11.2015, 23:38:01
Československé ženy v hodností poddůstojnice zajišťovaly práce spojovací zdravotní a velitelské byly v krizových situacích u mužů a radily jak dál proti fašizmu jsou vzorem a jejich jména nesmí být zapomenuta!L.N.
[29] Vložil: zn.N.L., 12.11.2015, 23:53:00
Dál názor :Básník Jakub Deml prý fašista říkali komunisté no dobře tak byl tady profesor Lessing s dcerou odvezen do Mariánských Lázní tam zastřeleni dál ano měl na plotě nápis Ich arbait fur sieg das trites Reich-přijeli gestapáci z Jihlavy on jim dal slivovici a ožrali se skákali doma a štěkali no jo tak měl už pokoj!
[30] Vložil: zn.N.L., 13.11.2015, 00:03:02
Dál poznámka Plukovník Svoboda měl na sobě uniformu normálního vojáka ROA si na něho zasedli a odstřelovači ho chtěli trefit dvakrát mimo v Sokolově ho chtěl střelit odstřelovač naši kluci ho našli z kostela dali Rusům ti ho vyslechli a na zemi ho zastřelili!
[31] Vložil: zn,N.L., 13.11.2015, 00:11:20
Zajímavá věc to nebyl Němec wehrmacht tedy special zv.ROA no a taky to není voják nepřátelský to je zrádce zasluhuje odstřelačkou zabíjí ženy důstojníků jenom jedno kdo tě osvobodí?Nechci smrt ženy rozhodnou ty jsou velitelky vzniku života a smrti!
[32] Vložil: zn.N.L., 13.11.2015, 00:17:00
Dál poznámka Plukovník Svoboda měl na sobě uniformu normálního vojáka ROA si na něho zasedli a odstřelovači ho chtěli trefit dvakrát mimo v Sokolově ho chtěl střelit odstřelovač naši kluci ho našli z kostela dali Rusům ti ho vyslechli a na zemi ho zastřelili!
[33] Vložil: zn.N.L., 13.11.2015, 00:34:30
Proč mimo německý odstřelovač se absolutně nemýlí tedy proč?Dívá se dalekohledem na situaci a říká si přijdou Bolševici k nám zabráním tomu tedy chápu co dál Adolf Hitler mrtev jak budu se chovat zajímá mě to .ano poznámka víte jakou měl hodnost parašutista který likvidoval Haydricha?L.N.
[34] Vložil: Jan Kubiš, 13.11.2015, 00:42:22
Vysvětlím Československé armády četař ovšem britské SOS hodnost neznám ani do dnes byl vojákem taky Spojeného Královsví mají na to právo a nemusí nikomu nic vysvětlovat taková byla druhá světová válka.L.N.
[35] Vložil: N.L., 13.11.2015, 01:02:50
A noto by nejradši věděli v Rusku ale tady pozor oni už to ví a teď pozor -Kdo vůbec ne minule ale teď požádal o Azylnemá pas jmenuje se gruzínsky tak to stará věc Sovětské rozvědky oni sy myslí že jsme blbci nechme to tak teď oni vidí a jsou v podstatě nadšeni tohle pliticky nikdo nečekal-navíc v ponorce ASTRA v Egyptěv Tartů excelentn ímají výbornou raketu!Ta je opravdu možná zničit USA podívejte se na to opakují TArtúz Egypt?Ponorková základna Sovětského Svazu-Ruska-nepodceňovat!
[36] Vložil: zn.N.L., 13.11.2015, 01:09:04
Rusko má v otázce Tartúz v Sýrii excelentní vojenskou rozvědku a jen tak to nepropustí-jako ne to nejde jenom domluvou?
[37] Vložil: L.N., 13.11.2015, 01:14:09
Můžeme požádat kolegy s ruské rozvědky aby nám zařidili a Hrůzu?Má ženu a dvě dcery!
[38] Vložil: N.L., 13.11.2015, 01:16:54
Kolegové zařiď to my vám to vrátíme v Česku.N.L.
[39] Vložil: Maria vítězí, 13.11.2015, 01:23:58
Komentář ano zpráva od mého zdroje mají náklonost nechat myslím takový vůbuch ale ne pokud totiž vypadá že dnes vyhraje tenistka Maria Šarapová proti Kvitové!
[40] Vložil: Rusky vitězí v Praze, 13.11.2015, 01:30:11
Ruské tenistky dnes porazí v o2 Aréně České!Vím proč hádejte?N.L.
[41] Vložil: zn.N.L., 13.11.2015, 01:36:17
České tenisky mají styk s mužem Ruské to neutralizovaly tedy v Praze zcela jednoznačně Ruské tenmistky porazí České jsem si tím jist!Pokud se tak nestane vynikající!!!
[42] Vložil: Vinnetou, 13.11.2015, 01:40:33
No nic myslíš že jsi mystryně Světa ta potvora ti dá zabrad!L.N.
[43] Vložil: Bestii Haydrycha-, 13.11.2015, 03:05:43
Jinak myslíte že bychom takto diskutovali mi tedy Svět Slovanský židovský když by vyhrál Heidrych?Bravo SAS. hlavy parašutistů neptal jsem se jsou v Berlíně?
[44] Vložil: N.L., 13.11.2015, 03:11:18
Musel být likvidován vojensky nechal po obsazeni Česjkoslovenska generály zabíjet jak si mohl myslout že ho necháme jen tak být deset tisíc zabitých lidí parašutisté rozhodli Skupina Antimony splůnila úkol.L.N.
[45] Vložil: L., 13.11.2015, 03:13:46
Skupina Antropoid je jiná seciélní dál skupina Calcium dopadla dobře!N.
[46] Vložil: L., 13.11.2015, 03:21:34
Gestaák Šaužic byl v Breně vyslíchán je to zajímavé no nemám zprávu že by byl zastřenen nevím?Gestapák není zastřelen a súpolupracuje s USA a někým jiným to snad kolegové v Británii neprojdou?N.
[47] Vložil: L., 13.11.2015, 03:25:37
Gestapák pod levou rukou vytetováno-okamžitě podle Winnsta Churchila zastřelit!L.
[48] Vložil: L., 13.11.2015, 03:27:27
Vrátit Bestii jaká byla!
[49] Vložil: rejpal, 13.11.2015, 07:23:42
Laďo.Ptáš se,jestli může nést škola jméno Jakuba Demla.Může,ale musí se o to taky někdo zasadit.V Rudíkově se taky škola jmenuje podle L.S.Jen to letiště v Praze nemůžu skousnout,když nese jméno kolaboranta.Na další tvoje příspěvky,pokud si to přečteš během dne,nemá cenu reagovat.Tome,pokud jsi byl v kleci,proč nyní,když je otevřená,nevyletíš?Mnozí tvoji idolové se dostali ven i normálně,mimo Mašínů.Ti zbabělci,vraždili.Doporučuji ti,návštěvu akce v Hroznatíně,kde si můžeš s dcerou pana generála,i několika jeho vojáky promluvit.Můžeš jim zkusit říct svoje názory.Rádi ti odpoví.
[50] Vložil: kája, 13.11.2015, 20:33:07
K 21:Na Tomovi se ukázkově projevilo vymývání mozků po tom majetkovém převratu. Neví, že první KT nevymyslel Hitler ani Stalin. Měl by se podívat do Hroznatína, ale on jak je Kalousek,Schwarzenegger, Sudeťáci se zde neukáží. Paní Zoe má na svůj věk stále dobrou paměť, ráda poskytne informace.
[51] Vložil: Tom, 14.11.2015, 15:37:35
Když si přečtete to, co jsem napsal znovu, pochopíte, že mě moc nezajímá názor dcery pana generála nebo vojáků. Zajímalo by mě, proč se v tomhle případě angažuje partička dozorců, která střílela lidi prchající ze země (když pomineme fakt, že většinu zranění a úmrtí pohraničníci způsobili nešikovností sami sobě). Je normální, aby se s ní kámošil Klub českých turistů?
Mimochodem právě díky tomu, že režim v 89. padl, si vylétávám, kdy chci já, ne kdy mi to domovní důvěrnice odhlasuje a strana schválí.
[52] Vložil: kája, 14.11.2015, 17:16:12
K 51: Pokud jste členem KČT, tak vystupte, pokud ne, proč chcete jako ta vaše vzpomínaná domovnice určovat, s kým mají mít družbu. Určitě si nastudujte historii PS a k jednotlivým pomníčkům PS od chudáků prchajících by jste se měl vážně zamyslet. Proti vašemu vylétávání nic nemám, když si na to našetříte, ale pochybuji, že v nejbližší době poletíte, nejméně do Paříže.
[53] Vložil: občanka, 14.11.2015, 22:58:34
Tom a jemu podobní moc rádi určují, co by měli lidi dělat, jak by měli myslet, co je správné.Konečně byste měli pochopit, že správný je jen jejich pohled a jejich způsob myšlení.Pryč s pluralitou a tolerancí. Že?
Právě v nich je ten bolševismus zakořeněný až až.
[54] Vložil: jerry, 15.11.2015, 07:54:13
Jsem zvědav,jestli bude Tom,a jemu podobní havloidi,členové OF,v úterý před radnicí,oslavovat vítězství lží nad pravdou.Půjdu si je spočítat,kolik se jich sejde.
[55] Vložil: Tom, 16.11.2015, 18:35:00
Ja nastesti nemam pravomoc nekomu neco narizovat nebo zakazovat. Ja se jen pozastavuju nad tim, ze to KCT samotnemu neprijde hloupe. Me tedy rozhodne ano.
Mimochodem byt clenem kct, neni jedinou variantou vystoupit, ale v ramci organizace pozadovat, aby se kct k pohranicnikum nepripojoval. Zelezna opona nam tady neprinesla nic dobreho, natoz turistum.
Jednotlive pomnicky dozorcu me moc nezajimaji. O mrtvych jen v dobrem, ale co se da rict dobreho o lidech, kteri bezduvodne strileli nevinne lidi?
Jerry nebojte se, ja si 17. listopad oslavuji kazdy rok. A jeho plody si vychutnavam velice rad denne.I vy, jinak byste nevysedaval u internetu nebo nemel mobil.
[56] Vložil: občanka, 16.11.2015, 22:06:37
Ale Tome, chcete snad říct, že mobil a internet máme díky domluvenému předání moci v roce 89?
[57] Vložil: jerry, 17.11.2015, 07:45:21
Tome.Železná opona padla,hranice se otevřely.Teroristi se nám procházejí po republice,zcela volně a nekontrolovaně.To je podle tebe to správné?Byly celnice,každý,kdo projel,byl zkontrolován,v případě problému vrácen.Za to jsi bojoval?Kdyby se nedejbože něco semlelo,jistě půjdeš jako první,bojovat.Nebo jsi nebyl na vojně,tak se tě to netýká.To se potom kecá.Mezi ty střílející taky počítáš Mašíny?Občanka to vystihla přesně.Vycinkali jste mobily.Ty jsi hlava.
[58] Vložil: Tom, 17.11.2015, 11:07:45
Obcanko, budes se divit, ale je to tak. Do roku 89 u nas sice uz mobilni telefonie existovala - Tesla mela vlastni system- ale nikdy nebyla dostupna verejnosti. Pocitacove site vznikly v USA a nebyt listopadu, do internetu vas strana nepusti. Zajedte si do Ciny, kde je net na pridel. V KLDR treba internet vetsina lidi ani nezna.
Jerry, vazne si myslite, ze nejaka hranice a plot zastavi terorismus? Pamatujete utoky v usa 11. Zari 2001, utoky v madridu a v londyne? Vzpomenete si na baskicke separatisty z ETA nebo irske separatisty z IRA? Nebo utok - tusim ve skole - v Beslanu nebo v nejakem ruskem divadle, kde rukojmi omylem zabila ruska zasahovka? U nas Uhersky Brod? Jak proti temhle teroristum zaucinkovaly hranicni kontroly? Nijak. Pomuze jen kvalitni systematicka policejni prace a mezinarodni spoluprace.
[59] Vložil: jerry, 17.11.2015, 11:35:51
Tome.Hezky se to čte,ale Uheský Brod,nemá nic společného s mezinárodním terorismem.To byl rapl,kterému hráblo.S politikou nemá nic společného.V každém případě říkám,že otevření hranic,a volný pohyb,kohokoliv,nebylo nejlepší řešení.Proč se najednou staví ploty?Už je pozdě.
[60] Vložil: Tom, 17.11.2015, 21:41:13
To znamená, že mezinárodní terorismus provádí normální lidi? Podle mě jsou to nemocní nebo zmanipulovaní raplové.
Dejme tomu, že ochrana hranice Schengenského prostoru je na místě. Souhlasit se dá i s tím, že by každý, kdo vstupuje do EU měl být zaregistrován. Souhlasím s vámi, že EU koná pozdě. Ale EU není samostatná instituce bez nějakého vedení, skládá se z členských států, které se všemožně snaží fungování kolektivní spolupráce bránit ve svůj prospěch. Takže pokud je tady problém, tak jedině neschopnost členů EU se vzájemně domluvit a konstruktivně spolupracovat i na nejobecnějších principech. Dokud budou válčit mezi sebou členské státy EU, je nějaká mezinárodní spolupráce bezzubá. Ať už jsou to kvóty nebo vojenská účast v Sýrii, Iráku...
[61] Vložil: Antidoktor, 18.11.2015, 22:00:43
Tady chybí už jenom doktor!
[62] Vložil: Martin, 21.11.2015, 21:07:45
Havloidi pojedou 22. 11. oslavovat pravdu a lásku do Prahy. Stalinoidi mohou lhát sami sobě a těm, kdož jsou ochotní je poslouchat, každý den. A plivat na svobodu a vzdělanost a prosperitu. A nemusí se kvůli tomu tahat až do Prahy. Takže to vlastně asi mají snazší (???) A o tom to je.
[63] Vložil: Tom, 22.11.2015, 16:37:51
Copak Stalinoidi. Ale je fajn, že se na Albertově sešlo tolik mladejch lidí. Aspoň je vidět, že je nějakej opilej páprda na hradě nemůže rozházet.
[64] Vložil: zn:L., 25.11.2015, 19:42:48
Ano akceptuji názor "rejpala" nejraději bych nechtěl ale je to tak!Co si myslí Rejpal o sestřelení ruské stíhačky? Mimochodem jsem na starých ruských stíhačkách SU-7 sloužil v Chotusicích nevím teď ale byly to hlučné stroje pamatuju si že mě jednou pilot řekl že z Čáslavi do Malacek letí 7minut!!!!
[65] Vložil: zn.L., 25.11.2015, 19:55:55
Tome opilej páprda byl taky Winston Churchil /mimochodem desátník Adolf Hitler byl v jídle bazmasý/ a nadržený džentlas který držel v rukou mnichovskou dohodu z roku 1939 lord Ransyman že prodal Československo neměl pravdu víš my nevíme pokud by Tome politická situace roku 1989 ve Světě nebyla nakloněna likvidaci socialistickým státům v Evropě tak by věci na Albertově byli jenom bezvýznamná srandička!
[66] Vložil: zn.L., 25.11.2015, 20:02:26
Tady na sociální síti si dovolím ještě poznámku ano prezident pan generál Ludvík Svoboda podle mých informací několikrát navštívil podnik KABLO Velké Meziříčí vázala ho sem studium na místní Hospodářské škole jako mladého kluka.Jenom mám zase poznámku proč se to ve škole neučí???
[67] Vložil: Věc., 25.11.2015, 22:19:35
Omluva ve slově "byly ty věci" na Albertově mělo být tvrdé Y!No asi jsem zase špatný češtinář?Zatím volím ing.Miloše Zemana i když ve druhém kole-snad bude mít pravdu?Až přijdou Muslimové v tisících pak bude pozdě a internet bude Muslimský-nedopusťme to-Ať žije ing. Miloš Zeman!L.N.
[68] Vložil: Tom, 28.11.2015, 20:42:23
Milý zn.L., já vám vůůůůbec nerozumím.
[69] Vložil: L.Nestrasil@seznasm., 30.11.2015, 02:00:29
Nevadí Tome až budeš mít v rukou německou odsřelovačku Hanell osum milimetrů s dlohou hlavní budeš nebudeš mluvit budeš mrtvý!Tuto zbraň sem měl v rukou.L.N.
[70] Vložil: Jakeš Milouš, 4.12.2015, 21:03:12
Klemente ,tak Ti zatkli tvýho idola ransdorfa,
[71] Vložil: k, 5.12.2015, 10:45:21
K 70: Už je venku.
[72] Vložil: N., 29.12.2015, 20:41:25
Může být současný komunista slušným člověkem?Martin Klement ano ale co ti jeho předchůdci potažmo Mirek Ransdorf majitel několika jazyků napaden holandským reportérem dal mu po čuni lítá si do Štrasbourku jenom pro diety no teda to Martine on přehnal a vy komunisté to musíte dát do pořádku.
[73] Vložil: k, 14.5.2016, 12:18:13
K 70: Blbečku, měl by jsi se omluvit po zprávách ze Švýcarska. Podle tebe štvanice splnila svůj účel.
Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist