Panorama Fitness: Vylaď u nás formu na léto
Dnes je 1. dubna 2023, svátek má Hugo, zítra Erika.
  • Motorkáři v sobotu v poledne zahájili sezónu společným setkáním na parkovišti pod rozhlednou. Více foto v galerii na našem Facebooku.
  • Vstupní turniket rozhledny byl rozšířen o další zábrany proti vniknutí.
  • Dlouhodobá uzavírka Záseka-Zahradiště dnes začala. Na mostě na Vrchovecké měla být kvůli vedení objížďky zúžená vozovka. Zatím je zde jen značka přednosti v jízdě.
  • Silnice do Mostišť je opět zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.
  • Na komín v Tasově již přiletěl čáp. Jak se mu daří můžete sledovat v pravém sloupci na titulní stránce portálu www.NovinyVM.cz

Basketbal: Ženy BK Velké Meziříčí po čtyřech kolech v čele tabulky oblastního přeboru

SPORT - BASKETBAL - 24. 11. 2015 - komentářů 0

foto: archiv autora
V neděli 22.11.2015 sehrály další dva vítězné zápasy na domácí palubovce se Sokolem Šlapanice.


BK Velké Meziříčí – VALOSUN Sokol Šlapanice 72:56 (18:13,39:29,57:43)

 

Body: Veselá Barbora 23, Syslová Petra 17, Ráčková Julie 13, Karbanová Anna 7, Vaďurová Radka 4, Brázdilová Eliška 4, Holánová Zuzana 2, Kučerová Barbora 2, Vránová Petra, Kamanová Anna, Fňukalová Marie.

 

BK Velké Meziříčí - VALOSUN Sokol Šlapanice 77:50 (15:13,34:29,56:35)

 

Body: Karbanová Anna 20, Ráčková Julie 19, Syslová Petra 14, Veselá Barbora 12, Vaďurová Radka 5, Kamanová Anna 3, Fňukalová Marie 2, Kučerová Barbora 2, Vránová Petra, Brázdilová Eliška, Holánová Zuzana.

 

V této kategorii se už několik let hraje sdružený oblastní přebor juniorek U19 a žen pro oblast Vysočiny a Jižní Moravy. Ženskou kategorii už mnoho let sužuje nedostatek týmů, takže v kategorii do 19 let už není kromě ligových soutěží žádná krajská soutěž. Souvisí to s nedostatkem zájmů mladých dívek o sport a s tragickým celorepublikovým vedením basketbalu. Vedení basketbalové federace zajímá pouze několik mládežnických týmu extraligy (Praha, Nymburk) a co se děje níže, o tom vůbec nikdo v Praze neví. Přitom i na krajské úrovni se může hrát krásný basketbal, což dokazují naše děvčata.

 

A nyní k průběhu zápasů. Než se poprvé trefila do koše Barbora Veselá, tak uplynuly tři minuty a děvčata prohrávala 0:5. Pak nastal obrat, střelecky se prosadila Petra Syslová, Anička Karbanová a Julie Ráčková, a rázem jsme vedli 11:5. První čtvrtinu jsme vyhráli 18 :13. Ve druhém období hry se střelecky prosadily i hráčky z lavičky Radka Vaďurová, Barbora Kučerová, Zuzana Holánová, Eliška Brázdilová. Druhou čtvrtinu jsme opět vyhráli o 5 bodů a do druhé poloviny děvčata nastupovala s desetibodovým vedením 39:29. Ve třetí čtvrtině už děvčata hrála v pohodě, v 6.minutě období hry výbornou střelbou ze střední vzdálenosti změnily skóre zápasu na 57: 37. V závěru třetího období a na začátku čtvrtého období to začalo“padat“ i soupeřkám ze Šlapanic a vedení se smrsklo na 57:48. Po tomto krátkém útlumu se opět rozstřílela Petra Syslová a Julie Ráčková trefila “trojku“ a vítězství bylo naše. „Je třeba pochválit všechny hráčky za bojovnost a některé za urputnost při boji o každý i ztracený míč“, podotkl trenér Pavel Kučírek.

 

Ve druhém zápase se střelecky zaskvěly Julie Ráčková, Anička Karbanová, Petra Syslová, Barbora Veselá, Radka Vaďurová. Po prvním období hry hráčky vedly 15:13, po půlce zápasu 34:29. Ve třetí čtvrtině naše hráčky zcela „smetly“ z palubovky soupeřky ze Šlapanic 22:6. Ve čtvrtém období se konečně se trefila i Anička Kamanová a Marie Fňukalová a spolu s ostatními dovedly zápas do vítězného konce s výsledkem 77:50.

 

Na zápas se konečně přišli podívat i diváci. Speciálně v mládežnických kategoriích nás nezájem rodičů, kamarádů svěřenců a přátel basketbalu hodně trápí. Minulé domácí zápasy kategorie juniorů U19 se hrály bez publika, jako kdyby byl náš tým v trestu. Přitom junioři porazili v obou zápasech BŠM Brno.

 

V příští zápasy zavítá náš tým na horkou půdu do Lanžhota.

 

Tabulka

1.

BK Velké Meziříčí

8

7

1

498:400

15

2.

Sokol Lanžhot

8

3

5

436:524

11

3.

BK Blansko

6

3

3

345:315

9

4.

Valosun Sokol Šlapanice

6

3

3

366:350

9

5.

Spartak DDM Uherský Brod

6

3

3

313:304

9

6.

BK Vyškov

6

1

5

312:377

7


Autor: Mgr. Tomáš Rapušák

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

zeny-mom4.jpg  zeny-mom5.jpg  zeny-mom6.jpg  zeny-mom7.jpg  zeny-mom8.jpg  zeny-mom9.jpg  zeny-mom10.jpg  zeny-mom11.jpg  zeny-mom12.jpg  zeny-mom13.jpg  zeny-mom14.jpg  

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Ondřej Dvořák - Vás kameraman
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MATRIGO: Hledáme technika datových sítí
TOPlist