• Nové okružní křižovatce u Oslavice stále chybí zapojit nově zbudované osvětlení.
  • Výkop na Paloukách. Překládá se elektrické vedení.
  • Pod dálničním mostem na Vrchovecké se buduje odvodnění. Při každém větším dešti se zde spláchla zemina na vozovku.

Sobotní volejbal: Jsou porážky, které nebolí

Z sobotního dopoledního utkání proti Tesle.

Bylo to důstojné vyvrcholení první části 2. ligy. Tesla jako vedoucí celek s ambicemi postoupit výše přijela se svými největšími hvězdami.

Spartak Velké Meziříčí – Tesla Brno
0:3 (-23,-18,-18)
3:2 (-18,-23,20,21,8)

Nahrávač Hruška ještě vloni hájil barvy extraligového Brna, smečař Šášek jeho dres před několika lety oblékal také. I my jsme nastoupili kromě Patrika Indry v té nejlepší sestavě, kterou máme. Od začátku se hrál výborný volejbal. První set byl vyrovnaný a rozhodlo se až v koncovce. V dalších dvou setech jsme pod tlakem začali vyrábět nevynucené chyby. Soupeř byl lepší, ale i my jsme hráli na hranici svých stávajících možností. Až na ty chyby. Ale ty jsou omluvitelné pochopitelné. Opatrně se s takovýmto soupeřem hrát nedá a když se riskuje, tak to také bohužel občas nevychází. Porážka 0:3 byla sice krutá, ale vzhledem ke kvalitě soupeře i spravedlivá. Druhý zápas začal podobně. První set byl do poloviny vyrovnaný, potom jsme neuhráli několik míčů a bylo rozhodnuto. V druhém setu se začalo naše riskování pomalu vyplácet. Porážka až v koncovce dávala určitou naději. Další sety se pomalu začala karta vývoje zápasu obracet. Přestali jsme chybovat, naopak k chybám jsme donutili Teslu. Zpřesnili jsme přihrávku, útoky nacházely místo v poli soupeře a začalo vycházet i podání. Po tuhém boji jsme srovnali na 2:2. Poslední set letošní části 2. ligy byl již naší exhibicí. Strany jsme točili za stavu 8:2, potom soupeř sice trochu přidal, ale nakonec to znamenalo vítězství 15:8. Z dvojzápasu vyšla vítězněji Tesla. 4 body pro ni a 2 body pro nás. V tabulce jsme neobhájili po první části ani druhé místo a spadli na třetí. Přesto jsme spokojeni. Tesla směřuje přímočaře do kvalifikace o 1. ligu. My hrajeme důstojnou roli a jako nováček jsme se určitě neztratili. Navíc jsme po polovině soutěže i nejlepší tým našeho kraje. Žďár a Hrotovice jsou pod námi. Máme 14 vítězství a jen 4 porážky. Ovšem 5x jsme vyhráli 3:2 a to je v současném bodovém hodnocení znát (za vítězství 3:0, 3:1 jsou 3 body, za 3:2 potom 2 body, za porážku 2:3 je jeden bod a ti, co prohrají 1:3 a 0:3 nezískají nic). Na druhou stranu právě vítězství 3:2 mluví o charakteru týmu. Nyní je do 9. ledna přestávka a hned v prvním kole odvet přivítáme v okresním derby loňského vítěze druholigové soutěže družstvo Žďáru n.S.

Sestava: postupně se vystřídali všichni: nahrávači: Slavík a Kuřec, blokaří Krejska a Hladík, smečaři: Ondřej a Štěpán Žabovi, Pešta, Kučera a Heřmánek, diagonální Římal a libero Kacafírek. Na podání střídal ještě Juda ml.

Autor: Petr Juda

Fotogalerie

18. 5. 2022 - Volejbaloví junioři nakonec šestí!!

„Nejsem šťasten, nejsem zoufalý, bylo to jiné, než šlo předvídat.“

30. 3. 2022 - Trochu divná sezóna je minulostí. Volejbal bude i příští rok prvoligový

Soutěžní období 2021/22 je pro prvoligové muže již minulostí. Patřili jsme k šestici družstev z patnácti, kterým sezóna skončila již 19. února.