Devatenáctého ročníku se zúčastnilo dvacet čtyři soutěžících pěti škol okresu. Z tradičních místních účastníků letos chyběli závodníci ZŠ Sokolovská a Gymnázia Velké Meziříčí.
Mezi dívkami si nejlépe vedla zástupkyně ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou Sabina Remarová, která jako jediná se přenesla přes laťku ve výšce 140 cm. Druhá a třetí příčka patří domácím závodnicím, když pro stříbro si výkonem 137 cm doskočila Kateřina Chlubnová, bronz patří Tereze Brožové za výkon 134 cm.
Daleko dramatičtější podívanou skýtala kategorie chlapců. „Zlomovou“ výšku 159 cm zdolala pouze trojice závodníků. V takticky vedeném souboji projevil nejlepší výkonnost zástupce ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou Dominik Remar, který tak poprvé v historii mítinku dokázal společně se sestrou zvítězit v obou kategoriích. Jako jediný zdolal 165 cm a po právu si na krk pověsil zlatou medaili. Stříbro a bronz patří za výkon 162 cm závodníků ZŠ Měřín. Menším počtem nezdařených pokusů obsadil druhé místo Filip Sysel, třetí příčka patří Lubomíru Pažourkovi.
Ceny pro nejlepší soutěžící věnovala Okresní rada Asociace školních sportovních klubů ČR a ředitelství ZŠ Oslavická Velké Meziříčí.

Více na www.zs-oslavickavm.cz/14-aktualne/56-planovane-sportovni-akce

Autor: Vincenc Záviška
Publikoval: -mk-
Fotogalerie
























