STYLSTAV hledá zaměstnance
Dnes je 27. března 2023, svátek má Dita, zítra Soňa.
  • Nehoda na dálnici D1 na 155,5 km směr Praha. Na místě se střetla dvě osobní auta. Dálnice je neprůjezdná, na místě všechny složky IZS a přistál také vrtulník. Dvě zraněné osoby.
  • Úklid odpadků na některých místech ve městě už začala.
  • HHK VM v rozhodujícím zápase o udržení porazilo doma HC WIKOV Hronov 5:2.
  • Na 25 otužilců si přišlo zaplavat do rybníku pod hotelem Amerika. Voda měla krásných 10°C, akce proběhla v rámci  týDne vody.
  • Silnice do Mostišť je zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.

Kriminalisté stíhají ženu pro internetové podvody

17.4. (19:41), autor: kas

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmadvacetileté ženy z Humpolce, která se dopustila stovek podvodů při nabídce prodeje zboží na internetu. Svým jednáním způsobila škodu kolem jednoho milionu korun.

Žena je obviněná z toho, že v období od listopadu roku 2012 do konce letošního ledna nabízela prostřednictvím různých internetových portálů prodej zboží. „Většinou se jednalo o elektroniku, zejména o mobilní telefony, ale i o další zboží. Na základě inzerátů přijímala platby na různé účty, přestože věděla, že zboží nedodá a peníze si ponechá pro vlastní potřebu“, řekl npor. Ing. Martin Petrák, vedoucí oddělení hospodářské kriminality

Po přijetí prvních oznámení od takto poškozených začali policisté případy intenzivně prověřovat. Jejich práci jim obviněná komplikovala tím, že na internetových portálech vystupovala pod různými přezdívkami, měnila si e-mailové adresy a dokonce cestovala po celé republice a na účty se přihlašovala z různých počítačů v internetových kavárnách. Několikrát dokonce použila doklady jiných osob, které našla a naskenovala k nabídce.

Do současné doby kriminalisté nashromáždili téměř 350 poškozených z celé České republiky. Část z nich se na policii obrátila sama, většinu poškozených pak policisté zjistili sami během prověřování. Škoda, kterou jim žena podvody způsobila, se vyšplhala k jednomu milionu korun.

„Ženu jsme obvinili ze zločinu podvodu a podali jsme podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby“, dodal npor. Petrák. Soud návrh akceptoval a žena byla včera převezena do českobudějovické vazební věznice. Vzhledem k výši způsobené škody jí v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

 

V souvislosti s těmito případy policisté upozorňují občany, aby byli při nákupech přes internetové portály velmi obezřetní. Při objednání zboží je dobré zjistit, jak dlouho je prodejce na portálu zaregistrován, případně si všímat hodnocení dalších nakupujících. Peníze za zboží je lepší nezasílat předem, ale zaplatit až při jeho převzetí. Rovněž je dobré věnovat pozornost tomu, když je nabízené zboží výrazně levnější než na trhu. V těchto případech by lidé neměli šetřit za každou cenu, nemusí se to vyplatit.

 

PČR

 

OPTIKA SVIT Velké Meziříčí
Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
AGROCENTRUM ZS, s.r.o., jako přední dodavatel zemědělských strojů na Vysočině, hledá nové kolegy
Bleskovky Foto info
Sjezdovka Fajtův kopec - ON-LINE
Sjezdovka Fajtův kopec - ON-LINE
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější
Facebook


 
Klikněte pro zobrazení portálu ObchodyVM.cz
Aktuální akční LETÁKY
KAUFLAND COOP Velké Meziříčí PENNY MARKET KAUFLAND
Ostatní
Bezpečné hazardní hry zde: playsafecz.com

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist