Dnes je 27. září 2022, svátek má Jonáš, zítra Václav.
  • V Radnické ulici dnes byly opraveny hned čtyři kanály.
  • Městská liga hokeje slaví 20 let, v neděli se uskutečnil exhibiční zápas, kterému předcházelo předání pamětního poháru.
  • Ve městě funguje další box na uložené zásilky. Tentokrát je přepravní společnosti GLS a najdete jej na rohu ulic Bezděkov - Nad Gymnáziem.
  • Ve Velkém Meziříčí s největší pravděpodobností někdo skočil z dálničního mostu. Podrobnosti zjišťujeme.
  • Proti Rosicím bylo doma rozhodnuto již během první půle. FC VM A vs Rosice 0:3 (0:3). Fotogalerie ze zápasu na našem FB profilu.

Lepové pásy proti hmyzu hubí ptáky i vzácné netopýry

PŘÍRODA - 7. 9. 2022

Blíží se začátek podzimu a s ním vhodné období na instalaci tzv. lepových pásů, které mají zachytit hmyz žijící na okrasných a ovocných stromech. Oboustranná lepicí páska se však často stává osudná i pěvcům nebo netopýrům. Čím dál častěji se pracovníci Záchranné stanice Pavlov s těmito případy setkávají.
 

Oslavte v Pavlově narozeniny vydřáka Alfonse

PŘÍRODA - 11. 8. 2022

Na sobotu 20. srpna od 13.00 do 17.00 hodin ve Stanici Pavlov chystáme velkou narozeninovou oslavu. Zatímco loni jsme slavili 10. narozeniny lišáka Lukáše, tentokrát budeme k prvním narozeninám gratulovat vydřákovi Alfonsovi a prozkoumáme společně nejen svět vyder říčních.
 

Mozaikové sečení květnatých luk ve městě pojali kreativně

PŘÍRODA - 20. 7. 2022

V minulém článku jsme vám představili dvě květnaté louky ve Velkém Meziříčí. U Penny a po bývalém domově důchodců na Hornoměstské.
 

Ve městě máme už dvě květnaté louky

PŘÍRODA - 19. 7. 2022

Po loňském založení květnaté louky v lokalitě u „starého Penny“ byla v letošním roce zřízena květnatá louka i v lokalitě bývalého domova důchodců naproti Bille.
 

Rorýsi ve městě

PŘÍRODA - 24. 6. 2022

Právě teď, v letních měsících, můžeme pozorovat a slyšet na několika lokalitách ve městě rorýse.
 

Chaloupecké Dny Země jsou každý jiný

PŘÍRODA - 19. 4. 2022

Projekt Den Země vznikl v Americe v roce 1969 a první ročník proběhl hned o rok později tamtéž.
 

Pozvání na výlety do přírody do zvláště chráněných území

PŘÍRODA - 1. 4. 2022

Prodlužující se jarní dny jsou vždy určitou pozvánkou na výlety do přírody.
 

Bobr způsobuje vodohospodářům milionové škody

PŘÍRODA - 28. 3. 2022

Narušené hráze, zaplavené pozemky či okousané stromy, které mohou pádem vážně ohrozit zdraví lidí pohybujících se v blízkosti vodních toků. Bobr evropský se za posledních několik let rozšířil v celém území spravovaném Povodím Moravy, ročně způsobuje vodohospodářům škody v řádech milionů korun.
 

Nedostatek vláhy v půdě je extrémní, hrozí požáry

PŘÍRODA - 28. 3. 2022

Letošní zima byla skoupá na sněhovou pokrývku a ta až na výjimky odtála hned v prvních měsících letošního roku.
 

Letošní Hodina Země 2022 proběhne 26. března, přidat se mohou i jednotlivci

PŘÍRODA - 26. 3. 2022

Zapojte se do největší celosvětové kampaně na ochranu klimatu - Hodiny Země. Řekněte světu, že vám záleží na osudu planety. Zapište se k dalším lidem, kteří si i v této složité době uvědomují, že změna klimatu je problém, na jehož řešení se musíme všichni aktivně podílet.
 

V neděli 27. března se mění čas na letní

PŘÍRODA - 25. 3. 2022

Tak se opět mění čas. Rafičky se přesunou o jednu hodinu dopředu a my budeme následující půlrok žít s letním časem.
 

Kdy přilétli čápi? Zapojte se do sledování hnízd

PŘÍRODA - 11. 3. 2022

Čápi bílí v Česku postupně obsazují svá hnízdiště, i když by dle známé pranostiky měli teprve zítra, na sv. Řehoře, přelétat přes moře. Jak ukazuje mapa čapích hnízd na www.birdlife.cz/capi, již 50 hnízd je obsazeno (údaj k 11. březnu 10:00). Kdy čápi obsadí zbývající? Kolik párů přiletí a kolik vyvedou mláďat? Odpovědi na tyto otázky zjišťuje Česká společnost ornitologická (ČSO) s pomocí veřejnosti.
 

Alejí roku 2021 se stává lipová Klokotská alej z jižních Čech!

PŘÍRODA - 19. 1. 2022

Jedenáctý ročník ankety Alej roku byl nabitý zajímavostmi. Pořadatel, sdružení Arnika, se poprvé v historii soutěže rozhodl na krátký čas odtajnit průběh hlasování, což u lidí zaznamenalo velký úspěch, a tak se letošní počet hlasujících vyšplhal na 8.878 (předešlý ročník bezmála 7.000 hlasů). Perličkou je jistě počet hlasů pro vítěznou Klokotskou alej z Táborska, které svůj “palec nahoru” dalo 999 lidí. Vítězná alej navíc potvrdila, že vytrvalost se vyplácí; třikrát po sobě se stala vítězkou svého regionu, vloni dokonce už obsadila druhé místo v celostátním hlasování.
 

Ptákem roku 2022 je v Česku zvonek zelený

PŘÍRODA - 4. 1. 2022

Se zvonkem zeleným se můžeme setkat v zemědělské krajině i v zahradách a na krmítkách, a to plošně v celém Česku. Za posledních deset let jsme nicméně přišli o dvě třetiny české populace zvonků. Ohrožuje ho závažná ptačí choroba trichomonóza. Ta je pro savce včetně člověka sice neškodná, pro ptáky je ale smrtící. Kvůli ní je zvonek jedním z nejrychleji ubývajících druhů posledního desetiletí.
 

Rekordní sezóna pro čápy. Ornitologové s dobrovolníky spočítali 1 567 vzletných mláďat

PŘÍRODA - 16. 12. 2021

Úspěšnou hnízdní sezónu letos prožili v Česku čápi bílí.
 

V Pavlově letos ubytovali rekordní počet zvířat

PŘÍRODA - 30. 11. 2021

Jen měsíc zbývá do konce letošního roku a v záchranné stanici v Pavlově už vědí, že rok 2021 bude co do počtu přijatých a zachráněných zvířat rekordní. Zatímco v minulých letech se statistiky blížily k tisíci a vloni hranici přesáhly, letos s koncem listopadu evidovaly na bezmála 1 120 živočichů.
 

Zítra startuje hlasování o jedenáctou Alej roku

PŘÍRODA - 1. 11. 2021

O titul Alej roku soutěžní ankety spolku Arnika bojuje 93 stromořadí ze všech krajů republiky, z nichž 10 roste na Vysočině. Hlasování začíná v úterý 2. listopadu ve 12 hodin na www.alejroku.cz a končí 11. ledna příštího roku. Koncem ledna pak Arnika vyhlásí jedenáctou Alej roku i nejoblíbenější krajská stromořadí. Patroni ankety u letošního ročníku navíc zvolí nejkrásnější fotografii, jejíž autor získá digitální zrcadlovku značky Canon.
 

V neděli 31. října se mění čas

PŘÍRODA - 29. 10. 2021

V noci ze soboty na neděli se mění čas na zimní.
 

Poslední šance zapojit aleje Vysočiny do ankety Alej roku 2021

PŘÍRODA - 21. 10. 2021

Do uzávěrky zbývá necelý týden. Na Vysočině je zatím přihlášeno 6 z celkem 60 alejí z celé republiky. Další soutěžní nominace je možné zasílat na www.alejroku.cz už jen do úterý 26. října do 12 hodin. Začátkem listopadu pořádající spolek Arnika vyhlásí celonárodní hlasování.
 

Nominace do jedenáctého ročníku Aleje roku na Vysočině běží do konce října

PŘÍRODA - 15. 9. 2021

V anketě Alej roku pořádané spolkem Arnika jsou na Vysočině dosud nominovány 3 aleje z celkových 29. Loni v kraji bodovala Valchovská alej v Počátkách a za celou republiku Svárovská alej na Boskovicku. Která se stane Alejí roku pro tento rok? Nominujte ji do 26. října na www.alejroku.cz.
 

Záchrana zvířat se může proměnit v Sophiinu volbu

PŘÍRODA - 16. 7. 2021

V půlce července řešili pracovníci záchranné Stanice Pavlov komplikovaný případ související s čápaty v hnízdě v Nové Vsi u Světlé. Jeden z rodičů čtyř čápat uhynul při bouřce a místní vypozorovali, že druhý se na hnízdo nevrací a že čápata hladoví. „Sledování čapích hnízd je dnes velmi populární, okamžité emoce a laický přístup však mohou vést k nepříjemným důsledkům,“ upozorňuje ředitel stanice Zbyšek Karafiát.

Zobrazit celý článek

 

Hnízdění čápů bílých sleduje již téměř tisíc lidí. Přidáte se k nim?

PŘÍRODA - 8. 7. 2021

Na více než 500 čapích hnízdech v Česku registrují ornitologové malá čapí mláďata, na 269 hnízdech už jsou mláďata vzrostlá. To vše díky téměř tisícovce dobrovolníků, kteří se letos zapojili do sledování čapích hnízd a zadali pozorování na www.birdlife.cz/capi. Kde jsou další velká mláďata? Ornitologové vyzývají veřejnost ke kontrole čapích hnízd. Právě informace o velkých mláďatech trénujících let jsou totiž klíčové pro vyhodnocení úspěšnosti hnízdění.

Zobrazit celý článek

 

Co jste možná nevěděli o bouřkách

PŘÍRODA - 18. 6. 2021

Víte, že se dá velmi snadno laicky odhadnout, jak daleko je od nás vzdálena bouřka?

Zobrazit celý článek

 

Dražbou malovaných kamínků přispějete v červnu záchranným stanicím a útulkům

PŘÍRODA - 15. 6. 2021

V posledních letech se velmi rozšířilo malování kamínků a jejich objevování na nejrůznějších místech po Česku. V reakci na to vznikla v závěru letošního března facebooková skupina Kamínky pro ZOO. Lidé malovali a následně dražili kamínky nejrůznějších tvarů a velikostí a na podporu ZOO vybrali neuvěřitelný 1 586 414 Kč.

Zobrazit celý článek

 

Mrtvé dřevo v lesních porostech a jeho význam

PŘÍRODA - 8. 6. 2021

„Ačkoliv současné chladné a deštivé počasí přispívá k utlumení kůrovcové kalamity, nevyhnulo se v minulých letech odumírání jehličnatých dřevin ani přírodním památkám a přírodním rezervacím v péči Kraje Vysočina.

Zobrazit celý článek

 

Zimní počasí je konečně u konce, v Pavlově vypustili ježky a netopýry

PŘÍRODA - 27. 5. 2021

Jarní počasí, které se podobalo spíše zimnímu, pozdrželo vypouštění netopýrů a ježků a ani květen návratu zvířat zpět do volné přírody nepřál. „Nakonec se akce podařila a ve třetím májovém týdnu jsme vypustili bezmála patnáct ježků a kolem dvacítky netopýrů, kteří zimovali v prostorách naší záchranné stanice v Pavlově,” prozradil ředitel stanice Zbyšek Karafiát.

Zobrazit celý článek

 

Vysazování úhořů do vod Vysočiny

PŘÍRODA - 4. 5. 2021

V průběhu května a června vysadí Moravský rybářský svaz do vybraných rybářských revírů dvacet až dvacet pět tisíc kusů jedinců úhoře říčního.

Zobrazit celý článek

 

Vánoční jedličky zachraňují lesy na Vysočině

PŘÍRODA - 27. 4. 2021

Brňané každoročně kupují před Vánoci stovky jedliček v květináčích, které slouží jako alternativa klasických řezaných stromků.

Zobrazit celý článek

 

Ochránci přírody v Borech instalovali dočasné zábrany kvůli migraci žab

PŘÍRODA - 12. 4. 2021

Již šestnáct let, rok co rok, na tři týdny umísťují ochránci přírody v Borech u silnice nedaleko rybníka Kutiny zábrany proti přejetí žab a obojživelníků.

Zobrazit celý článek

 

Po více než dvaceti letech se na Vysočině objevila sova pálená, zemřela po otravě jedem na hlodavce

PŘÍRODA - 26. 3. 2021

V severnější části Vysočiny sova pálená vymizela před více než dvaceti lety. To se letos změnilo, když tento středně velký druh sovy v závěru února zaznamenali lidé v Havlíčkově Brodě.

Zobrazit celý článek

 

O víkendu přejdeme na letní čas

PŘÍRODA - 25. 3. 2021

O hodinu kratší bude náš spánek od neděle 28. března, kdy přecházíme na letní čas.

Zobrazit celý článek

 

Spolupráce zemědělců, ochránců přírody i veřejnosti může zachránit desítky mláďat čejky chocholaté

PŘÍRODA - 23. 3. 2021

– Za posledních čtyřicet let se populace čejky chocholaté snížila o téměř 90 %. Tohoto obyvatele našich polí, který hnízdí na zemi a jeho hnízda jsou velmi nenápadná, ohrožují hlavně jarní práce zemědělců.

Zobrazit celý článek

 

Vyrazte na večerní vycházku za sovím houkáním + audio k rozpoznání

PŘÍRODA - 18. 3. 2021

Věděli jste, že už teď, před koncem zimy, se můžete vydat do lesů na pod/večerní vycházku za sovím houkáním? Poradíme vám, co udělat pro to, abyste byli úspěšní!

Zobrazit celý článek

 

Zvířata z Pavlova představují nové webové stránky

PŘÍRODA - 16. 3. 2021

Profesionální fotografie, všechny podstatné informace, novinky, přehledný seznam zvířat k adopci i vzdělávací sekce včetně ekologické výchovy a aktivit směřujících k ochraně fauny i flory. To vše a ještě mnohem víc obsahují nové webové stránky záchranné Stanice Pavlov www.stanicepavlov.cz.

Zobrazit celý článek

 

Ptákem roku 2021 je v Česku káně lesní

PŘÍRODA - 4. 2. 2021

Káně je naším nejhojnějším dravcem. Snad i kvůli tomu je veřejností přehlížená. Přitom jde o dokonale přizpůsobivý druh, který vyvinul skvělé strategie, jak přežívat a prosperovat v krajině pozměněné člověkem.

Zobrazit celý článek

 

Tuhou zimu prožívají nejhůře dravci a sovy, kterým jde často o život

PŘÍRODA - 25. 1. 2021

V lednu jsme se dočkali sněhu a několika mrazivých dní. Zatímco rodiče s dětmi oprášili brusle a sáňky a zimu si užívají, zvířata prožívají těžké období. Připravili jsme přehled jak a koho v zimě správně přikrmovat a jakých pravidel se držet. Možná vás překvapí, že nejohroženější skupinou jsou dravci, sovy a krkavcovití ptáci.

Zobrazit celý článek

 

Registrace do dalšího ročníku Čistá Vysočina začala

PŘÍRODA - 13. 1. 2021

Kraj Vysočina v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 vyhlašuje XII. ročník akces názvem ČISTÁ VYSOČINA.

Zobrazit celý článek

 

Česko bude sčítat ptáky na krmítku. Pohodlně a bezpečně z domova

PŘÍRODA - 7. 1. 2021

Tisíce lidí po celém Česku budou opět sčítat ptáky na krmítku. Již třetí ročník zimního sčítání ptáků pořádá o víkendu 8.–10. ledna 2021 Česká společnost ornitologická. Každý sčítá na svém vlastním krmítku, bez nutnosti se setkávat nebo opouštět domov. Stačí jen hodinu pozorovat vlastní krmítko a výsledky odeslat ornitologům pomocí webové stránky ptacihodinka.birdlife.cz. Díky sčítání získají ornitologové velké množství důležitých dat o ptácích, kteří v Česku zimují.

Zobrazit celý článek

 

Prosinec už je správný čas na záchranu ježků

PŘÍRODA - 23. 12. 2020

Od konce listopadu nastává období, kdy by ježci už měli být uložení k zimnímu spánku. Pokud v tuto dobu najdete venku pochodovat ježka, pravděpodobně se během zimování ocitl v nesnázích a lidé mu mohou pomoci.

Zobrazit celý článek

 

Konec roku je se všemi ohňostroji a petardami pro zvířata jedno z nejnáročnějších období

PŘÍRODA - 21. 12. 2020

Zatímco Vánoce by měly být svátky klidu a souznění, naopak silvestrovské oslavy bývají bujaré a často neodmyslitelně spjaté s velkými ohňostroji, hlasitými petardami a světelnými záblesky. Lidé se baví, ale zvířata často trpí. Veterinářka Alexandra Karafiátová, která pomáhá zvířatům v Záchranné stanici Pavlov, radí, jak se zachovat, abychom oslavy konce roku našim psům a kočkám, ale i divokým zvířatům ulehčili.

Zobrazit celý článek

 

Traviči se Vysočině nevyhýbají, poslední obětí je samice orla mořského

PŘÍRODA - 10. 12. 2020

Byl 17. listopad a žena, která v lese nedaleko rybníka Piknůsek u Moravce na Žďársku hledala zatoulaného psa, objevila mrtvého orla mořského. Později výsledky pitvy a laboratorních rozborů Státního veterinárního ústavu v Jihlavě prokázaly a policie potvrdila, že samice uhynula na otravu karbofuranem.

Zobrazit celý článek

 

Na Vysočině stromů kolem silnic ubývá. Kácí se i v celé republice

PŘÍRODA - 19. 11. 2020

Dva vykácené stromy na Vysočině loni nahradila jen jedna sazenice. Na území celé republiky stromů podél cest dlouhodobě ubývá a mizí tak levná a účinná ochrana před extrémními teplotami, suchem a prachem i naše historické dědictví. Boj proti klimatické změně systematickou výsadbou a údržbou stromů kolem silnic zůstává pouhým slibem vlády bez reálných výsledků.

Zobrazit celý článek

 

Zítra startuje hlasování o desátou Alej roku

PŘÍRODA - 2. 11. 2020

O jubilejní titul Alej roku soutěžní ankety spolku Arnika bojuje rekordních 134 stromořadí ze všech krajů republiky, z nichž 24 soutěží na Vysočině. Hlasování začíná v úterý 3. listopadu ve 12 hodin na www.alejroku.cz a končí 7. ledna příštího roku. Poté Arnika vyhlásí desátou nejkrásnější Alej roku i nejoblíbenější krajská stromořadí.

Zobrazit celý článek

 

O víkendu přejdeme na zimní čas

PŘÍRODA - 22. 10. 2020

Jako vždy poslední říjnový víkend je ve znamení změny času z letního na zimní. O hodinu si přispíme.

Zobrazit celý článek

 

Do uzávěrky jubilejní Aleje roku 2020 zbývá pouhý týden

PŘÍRODA - 21. 10. 2020

Právě teď je poslední šance přihlásit oblíbenou alej do boje o titul Alej roku 2020 v desátém ročníku soutěžní ankety spolku Arnika. Z Vysočiny je zatím 15 z celkových 85 přihlášených stromořadí z celé republiky. Soutěžní nominace a fotografie je možné zasílat na www.alejroku.cz už jen do úterý 27. října do 12 hodin.

Zobrazit celý článek

 

Na zachraňování ježků je ještě čas, pomůžete úkrytem i přikrmováním

PŘÍRODA - 9. 10. 2020

Až několik desítek telefonátů denně řeší aktuálně, s příchodem podzimu, pracovníci v Záchranné stanici Pavlov u Ledče nad Sázavou. Lidé volají se stejným dotazem. Zda ježci, které objevili na zahradě nebo je někde náhodou našli, přežijí zimu a jestli je nemají zachránit a odvést do stanice. Záleží na teplotách i na tom, zda je ježek správně vykrmený, prozatím je však na stěhování těchto hmyzožravců čas. Nejlépe je jim na zahrádkách.

Zobrazit celý článek

 

Skauti budují tůňky

PŘÍRODA - 7. 10. 2020

Děkuji všem, kteří se nezalekli práce v blátě a v sobotu dorazili! Zvládli jsme vybudovat dvě malé tůňky, jednu periodickou a druhou se stabilnější hladinou. Už nyní se začínají plnit vodou a čekají na své první obyvatele.

Zobrazit celý článek

 

Hledá se jubilejní desátá Alej roku kraje Vysočina. Nominace běží do konce října

PŘÍRODA - 18. 9. 2020

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z nichž 2 pochází z Vysočiny. Loni v kraji bodovala Oudoleňská ovocná alej ke křížku, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz.

Zobrazit celý článek

 

Dva v Pavlově zachránění luňáci se vrátili do volné přírody

PŘÍRODA - 4. 9. 2020

Na jaře ornitologové z Vysočiny zjistili, že na Bítešsku v lokalitě Račinec hnízdí pár luňáků.

Zobrazit celý článek

 

Vzácnou užovku hladkou našel pod dopravním značením u Velkého Meziříčí

PŘÍRODA - 29. 7. 2020

V půlce července pracovník firmy Vyznač našel pod dopravním značením vzácného hada.

Zobrazit celý článek

 

Naučné stezky v Balinském a Nesměřském údolí čeká obnova

PŘÍRODA - 9. 7. 2020

 

Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku zahájen. Která na Vysočině zvítězí letos?

PŘÍRODA - 5. 6. 2020

 

Jiřičky, Ptáci roku 2020, jsou zpátky doma

PŘÍRODA - 28. 4. 2020

 

Za nepovolené překročení maximální těžby hrozí vlastníkům lesa vysoké pokuty

PŘÍRODA - 21. 4. 2020

 

Měsíc v úplňku byl o 13 procent větší než obvykle

PŘÍRODA - 8. 4. 2020

 

Šestý ročník soutěže o Odpadového Oskara na Vysočině právě startuje

PŘÍRODA - 6. 4. 2020

 

O víkendu se mění čas na letní

PŘÍRODA - 27. 3. 2020

 

Díky žákům a studentům v Kraji Vysočina skončilo více než 4,6 tuny vysloužilého elektra na recyklaci

PŘÍRODA - 26. 3. 2020

 

Chudobínská borovice vyhrála! Stala se Evropským stromem roku 2019

PŘÍRODA - 18. 3. 2020

 

Ornitologové vyhodnotili sčítání ptáků na krmítkách. Skokanem roku je sojka

PŘÍRODA - 10. 3. 2020

 

Ptákem roku 2020 je jiřička obecná

PŘÍRODA - 18. 2. 2020

 

Mník jednovousý je pozoruhodná ryba našich vod, preferuje chlad před teplem

PŘÍRODA - 16. 1. 2020

 

Sýkora nebo vrabec? Česko bude sčítat ptáky na krmítkách

PŘÍRODA - 9. 1. 2020

 

Jihlavští studenti stávkovali za klima

PŘÍRODA - 28. 10. 2019

 

O víkendu se mění čas

PŘÍRODA - 24. 10. 2019

 

Vzácní orli královští letos v Česku vyvedli šest mláďat

PŘÍRODA - 13. 9. 2019

 

Plošná aplikace jedu na hraboše se ruší. Odborníci se shodli na povolení pouze do hraboších nor.

PŘÍRODA - 13. 8. 2019

 

Další rána pro mizejícího sýčka. Zemědělci budou plošně trávit hraboše, zahynout mohou sovy, dravci

PŘÍRODA - 8. 8. 2019

 

Na nebi byla v noci podívaná v podobě zatmění Měsíce

PŘÍRODA - 17. 7. 2019

 

Kde v Česku hnízdí břehule říční? Ornitologové to chtějí zjistit za pomoci dobrovolníků

PŘÍRODA - 12. 6. 2019

 

Někdo zabil dvě mláďata orla mořského. Pokácel strom i s hnízdem

PŘÍRODA - 14. 5. 2019

 

Lidé přivítají ptačí zpěv napříč celou republikou. Budou pátrat i po Máchově hrdličce

PŘÍRODA - 30. 4. 2019

 

Sýčci pod dohledem kamer. Sledujte jejich hnízdění v chytrých budkách

PŘÍRODA - 28. 4. 2019

 

V Kraji Vysočina se už 213 škol připojilo do programu Recyklohraní, použité spotřebiče a baterie

PŘÍRODA - 16. 4. 2019

 

Máte obavy ze suchého léta? Mulčujte!

PŘÍRODA - 3. 4. 2019

 

Závěry přednášky Jak zachránit naše lesy

PŘÍRODA - 29. 3. 2019

 

O víkendu posouváme čas o hodinu dopředu

PŘÍRODA - 28. 3. 2019

 

Koniklece u Trnavy už vykvétají

PŘÍRODA - 22. 3. 2019

 

22. březen – Světový den vody

PŘÍRODA - 21. 3. 2019

 

Jaro ožívá na křídlech prvních čápů

PŘÍRODA - 12. 3. 2019

 

Stovka českých vědců podpořila páteční studentskou klimatickou stávku

PŘÍRODA - 11. 3. 2019

 

Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol

PŘÍRODA - 7. 3. 2019

 

Ptákem roku 2019 je hrdlička divoká

PŘÍRODA - 28. 2. 2019

 

První zájemci z VM se nahlásili do akce Čistá Vysočina 2019

PŘÍRODA - 15. 2. 2019

 

Čistá Vysočina 2019: Zapojte se i vy do velké úklidové akce

PŘÍRODA - 11. 1. 2019

 

O víkendu přejdeme na zimní čas. Možná naposledy

PŘÍRODA - 22. 10. 2018

 

Vlastníci lesa mohou k obnově využít semenný rok

PŘÍRODA - 12. 10. 2018

 

Lesy na Vysočině ničí kůrovec. Geometrickou řadou mizí jehličnany

PŘÍRODA - 17. 8. 2018

 

V noci z neděle na pondělí budou krásně vidět padající hvězdy Perseidy

PŘÍRODA - 10. 8. 2018

 

WHO: znečištěný vzduch je skoro v celé naší zemi. Česky nadsazené limity to maskují

PŘÍRODA - 9. 5. 2018

 

Květen – Měsíc školních zahrad

PŘÍRODA - 9. 5. 2018

 

Divočina byla tentokrát na Den Země přímo ve městě

PŘÍRODA - 23. 4. 2018

 

Skauti vysázeli o víkendu les u Jabloňova

PŘÍRODA - 16. 4. 2018

 

V neděli přecházíme na letní čas

PŘÍRODA - 23. 3. 2018

 

Podpořte výstavbu kamenného kříže s výsadbou lip blízko plánovaného obchvatu

PŘÍRODA - 12. 3. 2018

 

Ukliďme společně město a jeho okolí

PŘÍRODA - 28. 2. 2018

 

Kde končí odpad z D1?

PŘÍRODA - 5. 2. 2018

 

Bílé kontejnery rozšíří možnosti třídění o drobný kovový odpad

PŘÍRODA - 21. 12. 2017

 

Vlci prozkoumávají naši krajinu. Dalším důkazem je fotografie z Vysočiny

PŘÍRODA - 8. 12. 2017

 

O víkendu se mění čas

PŘÍRODA - 27. 10. 2017

 

Dýňobraní aneb dýně 100x jinak

PŘÍRODA - 19. 10. 2017

 

„Nudí mne společnost, která se stará jen o sebe – a tak pomáhám…,“ říká třináctiletý Aleš

PŘÍRODA - 22. 9. 2017

 

V Oslavici si užili myslivecký dětský den

PŘÍRODA - 29. 8. 2017

 

Malý princ přistál v ekocentru Chaloupky - Velké Meziříčí

PŘÍRODA - 24. 8. 2017

 

Tento víkend bylo k vidění umění milovníka bonsají, pana Petra Havelky z Kněževsi

PŘÍRODA - 13. 6. 2017

 

Z přírody Vysočiny pomalu mizí odpadky

PŘÍRODA - 19. 4. 2017

 

Den Země oslavíme prací, pochodem i sběrem papíru

PŘÍRODA - 12. 4. 2017

 

Velké Meziříčí přivítalo oslavu Světového dne vody

PŘÍRODA - 4. 4. 2017

 

V neděli přecházíme na letní čas

PŘÍRODA - 22. 3. 2017

 

Den Země s Ekocentrem Chaloupky v neděli 23. dubna

PŘÍRODA - 15. 3. 2017

 

Již brzy ve Velkém Meziříčí oslavíme Světový den vody

PŘÍRODA - 7. 3. 2017

 

Čistit naše město chtějí Praktická škola, stacionář Nesa a úředníci města. Přihlašte se také!

PŘÍRODA - 21. 2. 2017

 

Vodohospodáři přívaly sněhu vítají

PŘÍRODA - 3. 2. 2017

 

Bobři si oblíbili vodní toky Vysočiny i Balinku a Oslavu u Meziříčí

PŘÍRODA - 19. 1. 2017

 

Školní zahrady se stanou místem využití moderních vzdělávacích metod

PŘÍRODA - 28. 11. 2016

 

Měsíc se nejvíce přiblížil Zemi, více zářil a byl o deset procent větší

PŘÍRODA - 15. 11. 2016

 

Více než 30 alejí už aspiruje na titul Alej roku 2016, na další nominace je čas jen do neděle

PŘÍRODA - 18. 10. 2016

 

Pozvánka pro pedagogy na vykev

PŘÍRODA - 20. 9. 2016

 

Nebe v pátek nabídne podívanou v podobě polostínového zatmění Měsíce

PŘÍRODA - 16. 9. 2016

 

Pozor změna! Evropská noc pro netopýry ve Velkém Meziříčí v pátek 23. září

PŘÍRODA - 26. 8. 2016

 

Jaro se rozloučilo krásnou duhou

PŘÍRODA - 20. 6. 2016

 

Již tento víkend bude ve znamení otevřených zahrad

PŘÍRODA - 9. 6. 2016

 

Vydali se za mláďaty do obory

PŘÍRODA - 5. 6. 2016

 

Po myslivecké stezce

PŘÍRODA - 1. 6. 2016

 

Chaloupky se zapojily do kampaně na záchranu řeky Oslavy

PŘÍRODA - 19. 5. 2016

 

Bobr číhal u topolu

PŘÍRODA - 30. 4. 2016

 

Bylo dobře mezi stromy

PŘÍRODA - 30. 4. 2016

 

Den Země se i přes nepřízeň počasí povedl

PŘÍRODA - 25. 4. 2016

 

Bobři v Balinském údolí

PŘÍRODA - 15. 4. 2016

 

DEN ZEMĚ - STROMY A MY

PŘÍRODA - 7. 4. 2016

 

Krásu vykvetlých konikleců přišly obdivovat stovky lidí

PŘÍRODA - 29. 3. 2016

 

Pozor! V neděli přecházíme na letní čas

PŘÍRODA - 24. 3. 2016

 

Chaloupky vás srdečně zvou na Soví noc a kurz řezbářství

PŘÍRODA - 22. 2. 2016

 

Alej roku 2015 zdobí cestu u Jedovnic na Jižní Moravě, na Vysočině skončila nejlépe Dědkovská alej

PŘÍRODA - 23. 11. 2015

 

Už jen do neděle mohou lidé vybírat Alej roku 2015. Dědkovská alej je zatím pátá...

PŘÍRODA - 13. 11. 2015

 

O titul Alej roku bojuje Dědkovská alej od Blízkova

PŘÍRODA - 25. 9. 2015

 

Houbařská sezóna je nejhorší od roku 2003

PŘÍRODA - 18. 8. 2015

 

Letošní maximum Perseid má velmi příznivé podmínky

PŘÍRODA - 11. 8. 2015

 

Povodí Moravy bude požadovat zvýšené kontroly odběratelů vody

PŘÍRODA - 24. 7. 2015

 

Na Vysočině začalo ruční kosení chráněných lokalit

PŘÍRODA - 16. 7. 2015

 

Začal pátý ročník ankety mapující krásy našich alejí

PŘÍRODA - 8. 7. 2015

 

U Netínského rybníka kvete chráněný vodní jetel (vachta trojlistá)

PŘÍRODA - 21. 5. 2015

 

Zlatý list hlásí rekordní účast

PŘÍRODA - 18. 5. 2015

 

Tip na výlet: Louka plná vzácných konikleců

PŘÍRODA - 11. 4. 2015

 

U Trnavy rozkvetl koniklec

PŘÍRODA - 8. 4. 2015

 

Den Země v Balinském údolí aneb každý máme svoji cestu

PŘÍRODA - 1. 4. 2015

 

V pátek uvidíme částečné zatmění Slunce

PŘÍRODA - 19. 3. 2015

 

Debata o včelách, přírodě a lidech

PŘÍRODA - 20. 2. 2015

 

Petice - Zachraňme stromy!

PŘÍRODA - 23. 1. 2015

 

Stromy okolo železnic a bezpečnost dopravy – reakce Arniky

PŘÍRODA - 5. 12. 2014

 
Facebook Twitter g+ Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist